Automobili uvezeni iz Norveške

Razne informacije u vezi kupovine automobila
milos4
Postovi: 5
Pridružio se: 12 Okt 2019, 15:41

Automobili uvezeni iz Norveške

Post od milos4 » 24 Sep 2023, 21:22

Vidim po oglasima automobile uvezene iz Norveške. Imam utisak da su uglavnom u jako dobroj opremi i da su sve benzinci.

Ima li neko iskustva, posredna ili neposredna, sa ovim automobilima?

Ono što sam ja čuo iz priča je:
- problem sa korozijom na limariji u donjem delu karoserije jer se tamo mnogo više i mnogo duže u godini sole putevi (ovo sam ranije slušao i za neke druge severnije zemlje tipa Holandija, Danska ali ne znam koliko je sve to tačno)
- Norvežani dobro održavaju vozila jer imaju para. Tehnički pregledi su na 2-3 godine.
- neka vozila nemaju klimu jer su pravljeni za njihove uslove gde nema vrućina (ovo sam konkretno čuo za jedan kombi koji je uvezen, verovatno ovo nije česta stvar)

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od elMaestro » 24 Sep 2023, 21:26

1. Gotovo svaki auto ima problem, takvo podneblje, danak dobrim cenama, jbg
2. Što sam video, stvarno su korektna vozila, čak i na njihovim sajtovima nema nekih velikih kilometraža, itd. Uglavnom imaju izveštaje sa tih njihovih tehničkih gde šta fali
3. Skoro smo gledali Dukata nekog za firmu, kombi 2018. sa generalno retkom opremom, ali nema klimu. Opet danak nekim drugim dobrim stranama.

Sve u svemu, super su im cene, zato se i uvoze ovde.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od pedja » 24 Sep 2023, 21:34

Imaju nekih benefita za izvoz vozila, da ih se reše, što dodatnomutile na cenu. Pisano je ovde, čini mi se



TapaT


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od Skipper » 24 Sep 2023, 22:59

Uzeo sam 2014 avensisa uveženog iz Norveške.

1. Imao je površinske korozije na podvozju, to sam rešio peskiranjem celog poda i nanošenjem 2-3 vrste zaštite.

2. Moj auto je održavan redovno u ovlašćenom servisu, dobio sam kompletnu dokumentaciju iz Toyote. Tehnički pregled se valjda radi na 2 godine. U mom slučaju auto je prošao tehnički pregled mesec-dva pre prodaje, znači baš friško.

3. Što se klime tiče ja je imam, šta više auto je u baš jakoj opremi i takvih kod nas nema, tj. nisu ih kupovali sa svom opremom. Takođe sam i ja primetio da su mahom benzinci, ali pošto ja vozim samo benzince onda za mene to nije mana.

Vlasnici imaju subvencije za izvoz SUS motora. Benzinci imaju najveći povrat ali to dobija vlasnik a ne kupac.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



milos4
Postovi: 5
Pridružio se: 12 Okt 2019, 15:41

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od milos4 » 24 Sep 2023, 23:35

Čudi me da tamo kod njih ne tretiraju tu korozije kad je već tako česta stvar sa poznatim uzrokom. Ili možda i tretiraju ali ta vozila ne završavaju kod nas.

Skipper sećaš li se koliko je bilo novčano ulaganje za taj proces peskiranja? I da li si posle njega resio problem ili je potrebno povremeno opet to raditi?

Inace da, čuo sam i za to oko subvencije/povrata poreza za rezidente kad se vozila sa unutrašnjim sagorevanjem izvoze iz njihove zemlje. Kapiram da naši lako naprave kombinacije sa nekim rezidentom da im otkupljuje tamo vozila pa da izvozi za njih i onda dele profit. To objašnjava konkurentne cene kasnije na našim oglasima.


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od Skipper » 25 Sep 2023, 07:30

Drug je uzeo QQ iz Norveške i on taj problem nema, postoji dodatna zaštita poda.
Ja sam moj tretman platio 300€, radio ga pre 2-3 nedelje ( auto sam uzeo u martu).
Za uvoz si sam odgovorio kako prave kombinacije.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od Day Walker » 25 Sep 2023, 08:21

Video par Škoda iz uvoza, mahom novija, sve u najboljem redu.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od OMP » 25 Sep 2023, 08:26

Nema pravila oko korozije jer neka kola fabricki dolaze dobro zasticena a neka ne ili delimicno pa tako takva kola najvise stradaju, to nije slucaj samo sa Norveskom vec generalno ali svakako mnogo vise stradaju u tim hladnijim zemljama gde se vise soli.
Ovako generalno misljenja su podeljena, ima dobrih ima i losih kola, opet kao i svuda, hoce i oni da se otarase krseva ali i odrzavanih i ocuvanih kola ima samo je pitanje sta se sve uvozi kod nas.
Ciscenje korozije i zastita je najmanji problem ako je auto dobar i ako nije ta korozija strasna, peskarenje je prava stvar i ta cifra od 300e nije puno za takav posao ako je uradjen kako treba, ali bitno je da je korozija povrsinska da nije u poodmakloj fazi gde ni zastita nece mnogo znaciti.

kami
Postovi: 933
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od kami » 25 Sep 2023, 09:11

Zavisi gde odakle se uzimaju. Ako je da severa, onda znaju da rdjaju posle par godina starosti. Uglavnom se uzima Oslo i okolina, pa tu ne bude problema, dosta ke blaza klima u odnosu na sever.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


horvat
Postovi: 207
Pridružio se: 10 Sep 2021, 15:37
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 jts
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od horvat » 25 Sep 2023, 09:43

Fotkam za jednog trgovca sto radi aute iz Norveske, svi do sad bili lepi, ocuvani, ispravni i dosta dobro opremljeni. Sto se podvozja tice, na nekim sam cak video nalepnicu nekog servisa za zastitu i na kojoj km je radjena. Eventualni "problemi" su samo sa kukom, mostom, auspuhom, viljuskama i slicno. Karoserije nisam video su trule. Da kupujem sebi takav auto, jedino sta bih uradio dodatno, je pregled na kanalu/dizalici (mada ovo realno valja uraditi za bilo koji), ali uopste ne bih bezao od njih, cak naprotiv.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45832
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od Geza » 17 Mar 2024, 23:50

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

pedalaš
Postovi: 637
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od pedalaš » 18 Mar 2024, 11:17

Mene drugar bio zamolio da za njega pogledam jednog 10-ak godina starog Ayga, čim se pojavio na oglasu, jer ga bilo strah da će brzo da ode. Uvoz iz Norveške. Vozilo je bio u neverovatno dobroj opremi, ali cela karoserija je bila mnogo hrapava (a bila ona biserno metalik bela). I bilo je i dosta korozije, gde god da dobro zagledaš (pa i u motornom prostoru). Podvozje pogotovo. Kočione čeljusti su izgledale kao da si izvukao sa dna okeana, kao i neki elementi vešanja i izduva. Napravio sam tom drugaru jedno 30 fotografija tih korodivnih detalja. Nije mi verovao (a ni slikama) i sam je posle došao da pogleda kola. I digao ruke.

milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od milosg » 18 Mar 2024, 11:24

Golf VI i Superb, uvoz iz Norveške, koje sam video su bili dosta pod korozijom... Verovatno nema pravila, ali treba obratiti pažnju.

Gastabajter
Postovi: 7
Pridružio se: 06 Jan 2024, 18:33

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od Gastabajter » 18 Mar 2024, 12:07

Ja uvozim automobile iz Norveske...nijedan nije bio rdjav.
Gledas sta kupujes,ja uzimam samo koji su tretirani tektilom i nema problema.
Ispod kao novi.
U Norveskoj svega ima i razne su cene
Problem se stvara jer nasi ljudi hoce da uzmu tamo za dzabe,a ovde da prodaju dobro.
Pa to nema nigde,niko nece dobro auto da da jeftino nigde pa ni tamo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili uvezeni iz Norveške

Post od OMP » 18 Mar 2024, 12:31

Gastabajter je napisao:
18 Mar 2024, 12:07

Problem se stvara jer nasi ljudi hoce da uzmu tamo za dzabe,a ovde da prodaju dobro.
Ne dzabe ali povoljno jer jedino tako i ima smisla baviti se tim poslom, koja je svrha svog tog cimanja ako ne mozes lepo da zaradis, znam da mnogi rade na 300e zarade po autu, to je ok ali samo ako mozes da prodas 3-4 auta mesecno u supotnom nije vredno cimanja u smislu pranja, poliranja i sta god sve treba oko tog auta da se spremi za prodaju, bar moj rezon je takav ali svako radi kako misli da treba.

Odgovori