Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od jaksa » 16 Okt 2023, 09:26

Ja pričam da to pokazuje stav prodavca o svojoj i potencijalno tudjoj imovini, koja nije jeftina.
Prodaješ jednom u 5 godina i ne uložiš minimalan trud...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8056
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od OMP » 16 Okt 2023, 09:33

moze da bude ali ne mora da znaci da ne razvodnjavam temu sad ali znam ljude koji voze mnogo skuplja kola koja retko peru i usisavaju i sl. jer ih mnogo koriste ali su mehanicki top i odrzavana, prosto nekom to lickanje nije bitno vec da sedne u ispravan auto i zapuca 1000km bez razmisljnja, takav auto sam vozio pre par dana, 3 god star, placen oko 100tke, unutra svega ima od raznih papira i papirica, preko flasica vode, garderobe, ne znam cega sve i uglavnom je takav, stalno se putuje sa njim i nema se vremena za sredjivanje.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7266
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od dag81 » 16 Okt 2023, 09:36

jaksa je napisao:Ja pričam da to pokazuje stav prodavca o svojoj i potencijalno tudjoj imovini, koja nije jeftina.
Prodaješ jednom u 5 godina i ne uložiš minimalan trud...
Pa on nije prodavac, osim u ovom slucaju formalno. On jednostavno menja auto i pokusava sto lakse da ga se resi.

Ja bih otisao pogledati drugi pre prvog. Deluje ocuvano. Kome smeta sto nije ulickan, ode da 500e i bude kao nov, jednostavno.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13057
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Saša » 16 Okt 2023, 10:04

Pa lakše će ga se valjda rešiti sa više dobrih fotografija i ako je auto čist i uredan. To dosta govori i o samom vlasniku, možda se tako nemarno odnosio prema autu i prilikom same eksploatacije... Za onaj prvi je navedeno i da je bio i garažiran, i to nešto znači... No definitivno treba otići i pogledati pa tek onda konačno suditi.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 16 Okt 2023, 10:18

Prenecu vam iskustva sa poziva, samo da mi se neko javi na telefon. Zivo me zanima za oba :)

Nije meni bitno smece u autu, svakako je meni gust da ja kola sredim kad ih kupim od patosnice do krova. Samo me brine generalno stanje vozila naspram postavljenih slika, ali to ne znam dok ne vidim automobil. Nadam se da cu otici danas da ga pogledam :ludilo:
Pieces will never tell the whole story.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 16 Okt 2023, 13:20

Javio mi se covek sa ovog drugog oglasa za koji smo bili sumnjicavi. Prica je sledeca:

Auto uzet za naplatu nekog posla, jer covek nije imao da ga isplati. 3 meseca je kod vlasnika, registrovao ga je da ne stoji i da ga vozi povremeno. Set letnjih i zimskih guma na 17' alu felnama. Nov akumulator, ima papire od Damjanovica iz NS koji je radio servise. Auto je iz uvoza, garantuje za kilometrazu da nije vracana. Ne zna koliko je bio kod proslog vlasnika ali moze da proveri. Tvrdi da nema mehanickih gresaka i kvarova. To i objasnjava sture slike jer covek zeli da naplati posao i proda auto.

U sustini, moze biti dobra prica ali moze biti i jako losa. Idem sutra da ga pogledam pa javljam utiske.
Pieces will never tell the whole story.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8056
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od OMP » 16 Okt 2023, 13:32

Kad pogledas znaces pravo stanje, svakako treba pogledati

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od jaksa » 16 Okt 2023, 13:46

"uzet za naplatu nekog posla".
Ja ću se sada isključiti iz teme (ako izdržim) uz molbu pokretaocu iste da pogleda šta sam mu napisao na 1. stranici, savetujem samo kako bih ja za sebe gledao.

lami
Postovi: 3279
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lami » 16 Okt 2023, 14:03

Apsolutno nista ne mora da znace slike, pa ni to kako je dosao do automobila. I onaj nalickani moze da bude potencijalni raspad. Odes uzivo, pogledas oba, po mogucstvu sa majstorom.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 17 Okt 2023, 18:17

Nista od tog auta. Bio, video. Okej, auto je prljav i neodrzavan. Jedino sto je ulickano na autu je motor, sveze opran. Papire da mi pokaze kad je uvezen nema, nema servisnu knjizicu u kuci mu je a mrzi ga da ide po nju.

Nastavljam dalje...
Pieces will never tell the whole story.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8056
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od OMP » 18 Okt 2023, 08:20

Kako moze da ima papire kad je uvezen, te papire predajes u MUP, jedino ko ih kopira pa ima kopije sto retko ko radi a obzirom da nije on taj koji je uvezao auto nego prethodni vlasnik onda je logicno da nema ni te kopije, sto se tice servisne i to je ok da neko ne drzi u autu ali bi sigurno trazio da mi donese ili odemo po nju ako bih bio zainteresovan za kupovinu.

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Djole » 18 Okt 2023, 09:12

Čitam komentare i već mi kuva u stomaku što ću i ja u nekom skorijem periodu morati da menjam auto zbog priširenja porodice.
Voleo bih da kupvina automobila nije toliko stresna i zahtevna kao što je u Srbiji gde svi gledaju kako da te ošišaju i prevare.
@lamby brate želim ti puno sreće i da što pre pronađeš auto koji želiš , svakako ovde smo da pomognemo koliko možemo.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11085
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Bax » 18 Okt 2023, 09:15

Nema tu srece, ako zelis dobar polovan auto, kupis od poznatog coveka koji je prvi vlasnik, prosto je....

Druga alternativa je da se bavis kolima, i da ti kroz ruke prolazi n automobila, i da odvojis za sebe neki dobar iz uvoza...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8056
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od OMP » 18 Okt 2023, 11:24

Ja sam uvek pricao ko ima strah od kupovine polovnog auta samo da gleda od poznatog prodavca po mogucstvu prijatelja, rodjaka i sl. pa tek onda od nepoznatog ali da je auto kupljen nov kod nas, sve ostalo takodje moze biti dobra kupovina i iz uvoza i sl. ali zavisi kako kupac gleda na to i sta ocekuje, potencijalna ulaganja ga uvek mogu zadesiti, neko to smatra normalnim i racuna na to a neko bi da kupi polovan auto ali da je kao nov i ne ulozi ni dinar

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 18 Okt 2023, 11:41

Hvala na lepim recima drugari, I hvala na podrsci.

Igrom slucaja, preko dobrog prijatelja cujem za Mazdu CX5 benzinca automatika, 2013 godiste sa 2.0 skyactiv agregatom od 160HP. Prodaje ga njegov poznanik, i daje mi preporuku za njega. Uzeci u obzir da mi je isto neko sa foruma preporucio ovaj agregat i ovaj model, kakva su vasa misljenja o njemu?

Istrazujem poslednjih par sati, I bogami sem snizenog pritiska ulja zbog uljne pumpe ne vidim da ima taj motor neki veci problem ili recall bar sto se tice mehanike. Upitne su im multimedije i elektromotor sklopivih retrovizora, ali to mi je trivijalno - bitni su mi menjac i motor.

Poslat mi je CarVertical izvestaj, potvrdjuje predjenu kilometrazu. Kupljen sa 175.000 a sad je na 193.000KM, bez havarija i ostecenja. Ima elektronsku servisnu, evidencija Trio Servisa iz NS radjena 9. Septembra ove godine, uradjen mali servis i pregled vozila. Preporuka servisa je samo zamena obe prednje viljuske, sve ostalo okej. Prodavac je kupio obe viljuske i daje ih uz auto. Auto poreklom iz CH.

Slika

Slika

Sta kazete? Da li postoje neke stvari koje treba da proverim kad pogledam auto? Na koje stvari da obratim paznju? Nisam upoznat sa benzinskim agregatima uopste pa mi je svaki savet dobrodosao.
Pieces will never tell the whole story.

Odgovori