Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13120
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Saša » 18 Okt 2023, 11:53

Dobra strana vozila iz CH je što su po pravilu dobro opremljeni a loša je povećana mogućnost korozije jer u tim planinskim krajevima (Austrija, Švajcarska) sole kao blesavi i zime su im duge, pa se obavezno zavuci ispod i pogledaj i kakvom je stanju dole. Za motor, menjač i ostalo kod tog automobila nisam stručan, reći će ti neko drugi. :D

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 18 Okt 2023, 12:17

Bas tako Sasa, zato i pretpostavljam da menja viljuske jer su dobile od rdje i istrosile se ali opet na taj deo gledam kao nesto potrosno sto svakako treba da se menja kroz neko vreme pa mi i ne predstavlja toliki problem.

Jedino me je strah mog neiskustva sa benzinskim agregatima, i generalno sa 2.0 skyactive motorima jer je moje znanje o njima ravno 0 :D
Pieces will never tell the whole story.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8066
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od OMP » 18 Okt 2023, 12:43

Nema rdja veze sa zamenom viljuski, zamena je vrv jer su pocele kugle i silenti da stradaju.... same viljuske su od livenog gvozdja i to ne moze da zarjda i istruli do te mere da mora da se menja, njih hvata samo povrsinska korozija kao i kod svih(vecine) kola jer su fabricki samo farbane ili plastificirane pa kad ta boja strada krece korozija.
Mazde inace jesu simptomaticne po koroziji u donjem stroju vozila ali kod ovih novijih ne bi trebalo biti nekih vecih problema a lako se da videti kad se legne ispod auta a jos bolje na dizalici-kanalu.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 18 Okt 2023, 12:48

Hvala na pojasnjenju @OMP :klanjamse:

Kad su u pitanju njihovi motori i menjaci, da li imas neko iskustvo da podelis sa mnom?
Pieces will never tell the whole story.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8066
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od OMP » 18 Okt 2023, 13:11

ne znam o toj motorizaciji nista

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23315
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Day Walker » 18 Okt 2023, 14:49

Motori i menjači ne treba da te brinu kod Mazde, bar ne benzinski.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 18 Okt 2023, 14:51

Hvala @Day Walker :presrecan: :presrecan: :presrecan:

Da li postoji nesto na cega treba da obratim paznju prilikom provere? Sem regularnih limarijskih stvari.
Pieces will never tell the whole story.

Dzoni_m
Postovi: 1715
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Dzoni_m » 18 Okt 2023, 15:07

Trap. Osim viljuski, solje amortizera, proveri da neka od kocionih klesta ne lepi.......osim toga nema sta mehanicki da je poznato na tom modelu da je problem. Mazde su generalno trouble free (naravno ako je odrzavana kako treba) sa benzinskim motorom. Dizeli, ok ima sta da se izbegava i proveri.

Jedini problem koji ces ti licno imati je to sto si vozio dizel. Taj benznac trazi obrtaje i cinice ti se da ne ide.....jbg stisni ga :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11109
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Bax » 18 Okt 2023, 15:19

Vidi koje je proizveo viljiske sto nude, tu sem OEM delova, obicno slabo sta potraje....

A onda pozovi Mazdu pa se slogiraj kad cujes cenu OEM viljiske.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 18 Okt 2023, 15:21

Vazi drugari, hvala vam mnogo na pomoci.

Test voznja i pregled zakazani za Subotu. Javljam utiske, ali ovo je prvi auto za koji imam dobar osecaj. :thumbup:
Pieces will never tell the whole story.

Korisnikov avatar
paliic
Postovi: 59
Pridružio se: 20 Okt 2016, 09:33

Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od paliic » 18 Okt 2023, 17:47

CX-5 za koju si dobio preporuku stoji duže od pola god na oglasima. Naravno to ništa ne znači. Cena joj je bila dosta jača od trenutnih 11500.. ova cena je sada ona za koju će verovatno da se proda, tj za 11000, koja je po meni max cena za to godište.
Nudi ispod 11000 pa gde se nađete, ali više od toga svakako ne.
Po meni je ključno da proveriš stanje menjača i zadnjeg pogona (AWD) i ako tu nema ulaganka oko motora ne beri brigu.
Mislim da trap i ostale trivijalni nedostaci ne treba da budu prepreka u kupovini.
Ako želiš da ti auto bude bez greške svakako se spremi za neko ulaganje, to je neminovno.
I sa srećom da ovo bude dobar primerak vredan kupovine i doterivanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 18 Okt 2023, 17:56

Hvala puno na prenesenim savetima @paliic

Auto je bio na komplet pregledu u Trio Servisu u Novom Sadu 8. Septembra ove godine, prodavac mi je poslao izvestaj. Ja sam Trio danas kontaktirao, I putem broja sasije potvrdio sve sto mi je prodavac rekao - motor i menjac nisu imali nikakvu zamerku i njihova je preporuka da se urade viljuske.

Rezervisao sam auto za sad, test voznja u subotu pa ako sve bude okej pravim prvi post ovde :)
Pieces will never tell the whole story.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8066
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od OMP » 18 Okt 2023, 22:31

OEM delovi su dosta skupi a tako neke delove mazda trazi iskljucivo OEM da bi to trajalo i funkcionisalo kako treba, sudeci po cx7 koju imamo u firmi i kod koje smo probali neke ne OEM varijante oko trapa i kocnica videli smo da to ne prolazi, traje kratko i ne funkcionise kako treba od starta, jedino OEM traje i vrsi posao a sto su nam i u mazdi potvrdili, skplje je znacajno od drugih proizvodjaca ali jbg mora

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1067
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od meidling » 20 Okt 2023, 21:44

lamby je napisao:Hvala Sasa - konkretno od primeraka koje sam naveo ne vidim da imaju neku dobru benzin varijantu osim mozda Hyundai Tuscona. Za Kiu (Koju mogu da priustim, a to je do neke 2015 godine) sam cuo da im je mana da trose ulje, kao i malo divlju potrosnju. Nissanove 1.2DIG motore mislim da ne vredi uzimati u obzir, jer svakakve horor price ljudi pisu za njih. Koje konkretno primerke od benzinaca mogu da uzmem u obzir, a da su pouzdani i provereni? (SUV/Limuzine).
Ja imam bas tu Kiu Sportage i do sada nikad nisam dolivao ulje izmedju servisa.A sto se potrosnje tice zavisi kako se vozi tako da ide od 6 do 10 litara.Vodim evidenciju od prvog dana i do sada je potrosnja na 8.13 litara.Presao 75.000 km.Koja je cena tog godista u Srbiji?

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi
Volvo XC 90 D4 190 PS


lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 20 Okt 2023, 23:37

@meidling Pozdrav! Cena se krece od 10.000-13.500e u zavisnosti od stanja i ostalih faktora. Svaka cast, nek te sluzi bar jos duplo toliko! :)

Od Kia sam odustao, 3 sam otisao da vidim, 3 vodio u ovlasceni i sve 3 su imali problem sa curenjem ulja na motoru. :(

Sutra u 11 idem da probam Mazdu, a ako sve bude okej i ako mi se svidi ide kupovina.
Pieces will never tell the whole story.

Odgovori