Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaža

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od trojanac » 16 Apr 2012, 18:49

noob je napisao:Za C3 1.4hdi sam vec pisao, evo trojke potvrdio. Nego, sto ga nikad ne bi uzeo za sebe
Ne vozim često taj C3, ali mi nikad nije "legao". Osim tog motora, koji nije loš, sve ostalo mi se na tom autu ne sviđa. Bratski 206 nije veći, ali je daleko lepši i ugodniji za vožnju. Ali da ne idemo dalje u off topic.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od superboss » 16 Apr 2012, 19:45

Ja da biram, obisao bi francuske dizelase....kao sto si sam rekao, suvise su osetljivi na nase "kvalitetno" gorivo.

Doduse ne znam za HDI varijante(mada predpostavljam da PSA grupa ima iste agregate), ali DCi stvarno nema robustnost jednog dizela.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od pedja » 16 Apr 2012, 20:24

A Renault Modus?
Vidim po oglasima da ih ima kupljenjih kod nas, sa 1,2/1,6 benzincima, te 1,5dCi.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od elMaestro » 16 Apr 2012, 20:57

Moja iskrena preporuka za 206 sa 1.4 HDI ili ako naletiš na neki 1.6 HDI (da nije akan jre ima oznaku GTI, na njima vole da se iživljavaju). Prvo, od 207 je meni mnogo lepši, a i jeftiniji. C3 i ako ima istu platformu kao 206 je opet kažem meni nikakav auto u poređenju sa Pug-om. Što se tiče kvaliteta goriva, moja bivša 206-ica je samo jednom počela da štuca od NIS-ovog goriva, od prelaska na EKO i sipanja aditiva, nikakvih problema. Potrošnja u bilo kom režimu vožnje ne prelazi 5.5l (i to retko, kad sam u Bg po najvećim gužvama), a meni skoro nikad nije prelazio 4.8-5l, a 80% vremena je vožen u turbo zoni. Da je imao 4/5 vrata ostao bi još duuugo kod mene :D
Npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 06_14_hdi/
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od stefanan » 16 Apr 2012, 21:19

elMaestro je napisao:Moja iskrena preporuka za 206 sa 1.4 HDI ili ako naletiš na neki 1.6 HDI (da nije akan jre ima oznaku GTI, na njima vole da se iživljavaju). Prvo, od 207 je meni mnogo lepši, a i jeftiniji. C3 i ako ima istu platformu kao 206 je opet kažem meni nikakav auto u poređenju sa Pug-om. Što se tiče kvaliteta goriva, moja bivša 206-ica je samo jednom počela da štuca od NIS-ovog goriva, od prelaska na EKO i sipanja aditiva, nikakvih problema. Potrošnja u bilo kom režimu vožnje ne prelazi 5.5l (i to retko, kad sam u Bg po najvećim gužvama), a meni skoro nikad nije prelazio 4.8-5l, a 80% vremena je vožen u turbo zoni. Da je imao 4/5 vrata ostao bi još duuugo kod mene :D
Npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 06_14_hdi/
ovo moze da bude dobra kupovina,ali i ne mora. Ja kad sam uzimao kola isao sam da pogledam sta imaju,i bilo je brdo 206 sluzbenih od grand kafe i mislim da je 99% bilo razdrndano maksimalno za svoju kilometrazu tako da da sam odustao (ali opet nisam ja pogledao sve,sigurno je bio neki da valja)

EDIT by mod: Nemoj citirati poruku neposredno iznad tvoje. Za ostala pravila ponašanja pogledaj PRAVILNIK Garaža foruma!

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od noob » 17 Apr 2012, 08:20

trojanac je napisao:
noob je napisao:Za C3 1.4hdi sam vec pisao, evo trojke potvrdio. Nego, sto ga nikad ne bi uzeo za sebe
Ne vozim često taj C3, ali mi nikad nije "legao". Osim tog motora, koji nije loš, sve ostalo mi se na tom autu ne sviđa. Bratski 206 nije veći, ali je daleko lepši i ugodniji za vožnju. Ali da ne idemo dalje u off topic.
Kako bre off kad me baš to i zanima iz iskustva.
1.4hdi je isti motor u u citoenu i pežou, c3 je udobniji, 206 lepši ali to lepši mi nije nikakav plus ako je skuplje održavanje.

superboss je napisao:Ja da biram, obisao bi francuske dizelase....kao sto si sam rekao, suvise su osetljivi na nase "kvalitetno" gorivo.
Doduse ne znam za HDI varijante(mada predpostavljam da PSA grupa ima iste agregate), ali DCi stvarno nema robustnost jednog dizela.
Kako je krenulo zaobićiću.

pedja je napisao:A Renault Modus?
Vidim po oglasima da ih ima kupljenjih kod nas, sa 1,2/1,6 benzincima, te 1,5dCi.
Ne znam kakvi su im benzinci, ali odustajem polako ali sigurno od 1.5dci.

elMaestro je napisao:Moja iskrena preporuka za 206 sa 1.4 HDI ili ako naletiš na neki 1.6 HDI (da nije akan jre ima oznaku GTI, na njima vole da se iživljavaju). Prvo, od 207 je meni mnogo lepši, a i jeftiniji. C3 i ako ima istu platformu kao 206 je opet kažem meni nikakav auto u poređenju sa Pug-om. Što se tiče kvaliteta goriva, moja bivša 206-ica je samo jednom počela da štuca od NIS-ovog goriva, od prelaska na EKO i sipanja aditiva, nikakvih problema. Potrošnja u bilo kom režimu vožnje ne prelazi 5.5l (i to retko, kad sam u Bg po najvećim gužvama), a meni skoro nikad nije prelazio 4.8-5l, a 80% vremena je vožen u turbo zoni. Da je imao 4/5 vrata ostao bi još duuugo kod mene :D
Npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 06_14_hdi/
Tvoja preporuka je 1.6hdi a ostavio si mi link za 1.4hdi :mrgreen:
206 je počeo da se radi 99, ovaj 2007god. nema ni ABS, dati 5200e za model iz 99god. bez abs (ae da ne pominjem esp jer ga u ovakvoj klasi vozila obično nema), nije navedena ni klima (bez klime će ga prodati nikad) :glavomuzid: je po meni mnogo, pre bih išao na 207 koji ima isti 1.4hdi motor i koji evro jeftinija/skuplja, mnogo mi je lepša, noviji auto i novije godište, više opreme:
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 207_14hdi/
Taj model mi je izbacio prvi u pretrazi koji koristim za primer poređenja 206 1.4hdi vs 207 1.4hdi za isti novac.

Od 207 sa 1.6hdi koji mi se motor više sviđa od 1.4hdi npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _xs_sport/ sa ABS, ESP itd.
Ili jeftiniji 207 sa 1.6hdi http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 07_16_hdi/ sa ABS, ESP itd.
Sad neko da da 5200e za 206 1.4hdi bez abs za model iz 99god :zbunjen:
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od robbief » 17 Apr 2012, 08:34

Imam priliku da vec nekoliko godina uporedo vozim 206 i 207 sa istim motorom 1,4hdi i kad mogu da biram uvek se radije odlucim za 206. Mnogo je startniji i pregledniji, a meni to bas puno znaci. Da ne bude zabune, i jedan i drugi (po meni) nikako nisu ni za nase puteve, ni za nas benzin i za nas novcanik.

I na kraju, 206 je iz '08 (kao i 207 btw) i drasticno je pao u kvalitetu izrade u odnosu na stari 206 1,9d iz 2004 koji sam takodje imao priliku mnogo da vozim.

Po meni, dobintna varijanta je Punto 1,3 mjet ili jos bolje cak Lancia Y ako nije problem nedostatak vrata.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od Floyd » 17 Apr 2012, 12:18

^ :plusone:

Iz iskustva mogu da potvrdim 206 je mnogo bolji i kvalitetniji od 207.
Zapravo 206 i 406 su bili automobili dok su ovi novi modeli :thumbdown:

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od samo polako » 17 Apr 2012, 13:10

swemir je napisao:moja preporuka

clio3 1.5 dci,

corsa 1.3 cdti


oba su najmanji potrosaci na trzistu dobri motori, jeftino odrzavanje, mala registracija...

ja bih uzimao jedan od ova dva kao drugi auto sigurno, zbog svega gore navedenog :)
:doubleup:

Juče sam se vozio sa Cliom i sve pohvale za auto, kao i za ostalo napisano!
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od noob » 17 Apr 2012, 20:28

Ima li neko iskustva sa Yarisom 1.0 benzinac ili 1.4d ? Kako su se pokazali? Odrzavanje? Potrosnja?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od superboss » 18 Apr 2012, 08:14

Za dizela ne znam, mada predpostavljam da je potrosnja mala.

Taj 1.0 je isti kao i u aygo-predpostavljam da je i potrosnja slicna.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od noob » 18 Apr 2012, 15:52

Kakvo vam se čini http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... a_14_tdci/
Ima li neko iskustvo sa ovim modelom i motorom?


Uvežen je pre 3 godine, 3god. sve vozika kod nas, juče mu je istekla registracija:
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _dci_full/
Vide se traagovi korišćenja po ručkama i ima još po nešto što vidim sa slika. Da nije na karticu već bih otišao da ga pogledam, ali ko će megan sa karticom sačuvati od ovih što pozajmljuju :bokser:
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od dag81 » 18 Apr 2012, 16:22

Za pocetak i kod jednog i kod drugog mi volan deluje presvlacen.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od steva_anya » 18 Apr 2012, 16:25

Ova Fiesta gore je sa placa gde je kupljen nas Clio.
Pitacu kakva je i sta se preporucuje sa tog placa ...
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od trojanac » 18 Apr 2012, 16:47

Fiestin 1.4TDCI ti je isto što i 1.4HDI u 206/C3. Tako da je to dobar motor, generalno.
Koleginica ima takvu Fiestu i obožava taj auto. Ja ga nisam vozio, ali mi deluje ok. Doduše, znam da je ona imala nekih problema sa elektronikom, menjala valjda kompjuter ili šta već i ta "igranka" je dosta koštala. Ali to je samo jedan loš primer, ne mora biti pravilo.
Posetite www.garaza.rs !

Zaključana tema