Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaža

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaža

Post od noob » 14 Apr 2012, 21:52

Prodao sam jedan auto i za drugi sam dobio kaparu danas, ne planirano, nisam ni prodavao kola ali navalili da prodam (odoše ljudima koji me znaju lično i znaju kako održavam kola). Zato i ne znam šta bih uzeo. Za početak mi je potreban manji gradski autić.
Mali potrošač, manja kubikaža tipa punto, polo, fabia, c3 i klio, ali dolaze u obzir stilo, c4, astra i ford fokus. Ne ispod 2005 a do 2008-9god.god. Bitno mi je da nije izvozan šporet, da je izuzetno očuvan tj. top stanje limarijski i mehanički. Za keš, ne kredit, budžet dozvoljava šta mi se svidi. Ako ne nađem takav verovatno ide nov puniša sa gasom ili slična varijanta nekog novog.
Dajte neke preporuke i obrazložite ih zašto baš taj model. Može i link do oglasa ako znate da je neki model proveren ili neko koga znate lično.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za manji graski auto, mali potrošač, mala kubi

Post od profesorPROST » 14 Apr 2012, 22:36

Do koliko para?
Never Say Never Again

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Preporuka za manji graski auto, mali potrošač, mala kubi

Post od Floyd » 14 Apr 2012, 22:42

Grande Punto ti recimo nebih savetovao jer je to najgori auto koji sam vozio.
VW Polo IV facelift je :doubleup:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuka za manji graski auto, mali potrošač, mala kubi

Post od dragvorl » 14 Apr 2012, 22:55

Stilo ako nadjes dobar trebalo bi da je dobra kupovina. Ja bih uzeo onaj sa 5 vrata, sve ostalo sto se tice Stila je :naughty: .
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za manji graski auto, mali potrošač, mala kubi

Post od noob » 14 Apr 2012, 23:02

@profesorPROST, zavisi za koji model, za manje gradske orjentaciono 5000e gore dole još može, ali ako mi se baš baš baš svidi max 6500 za malo veći (fokus, c4 itd.), preko 6500e ne bih dao za polovan, išao bih na nešto novo. Ne isplati se davati više keša za polovan (govorim za sebe), kako je krenulo sa opadanjem cena davaće nove na ličnu kartu.

@Floyd, ni meni se ne sviđa, a polo mi se sviđa, 1.4 tdi da, ne bih sdi i jače 1.9.

@dragvorl, imao sam stila, on dolazi u obzir samo 1.9 jtd, da sa 5 vrata jer je viši od modela sa 3 vrata, malo je viši a to malo je mnogo u mom slučaju, štopaljke pozadi sa krugom tj. restajling :)
Poslednja izmena od noob u 14 Apr 2012, 23:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od trojanac » 14 Apr 2012, 23:03

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... erfekcija/

Ako ti ne smeta što ima 3 vrata. Za cenu možeš sa Dagom da pregovaraš, može niže sigurno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od superboss » 14 Apr 2012, 23:04

noob je napisao:Za početak mi je potreban manji gradski autić.
Mali potrošač, manja kubikaža tipa punto, polo, fabia, c3 i klio, ali dolaze u obzir stilo, c4, astra i ford fokus.
Imas malo neslaganja u onome sto si naveo, s pocetka recenice idu manji, a na kraju malo veci autici :mrgreen:

Evo jedna preporuka od mene: klasa pravih gradskih automobila. Od mene samo reci hvale.(posto je vozim)

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... a_5_vrata/

Naravno, dizajnirani kao jedno su i C1 i 107, medjutim aygo mi je daleko najlepsi. Predpostavljam i da je najskuplji(nisam pratio cene)...

Nov je oko 8500...

E da. Potrosnja je vise nego pristojna: 5,5l po gradu, 4,9 na otvorenom. A ne stedim ga bas.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od noob » 14 Apr 2012, 23:14

trojanac je napisao:http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... erfekcija/

Ako ti ne smeta što ima 3 vrata. Za cenu možeš sa Dagom da pregovaraš, može niže sigurno.
Više bih voleo sa 5 vrata, čim vidim 3 vrata odmah mi je u glavi da je radio kao van preko (ne model iznad, pežo izgleda očuvano), nije veliki minus ako je sa 3 ali jeste mali minus, više bih voleo da bude sa 5.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od sebekkg » 14 Apr 2012, 23:16

a koja velicina auta ti odgovara, iskreno ako si vec i isao na tu varijantu stila, mozda pogledas fiat bravo, noviji, a i bolji od sitla, isto jtd :) mislim da je bolji, a opet nije veliki kao croma, tj. prikladniji za gradski auto.
Slika

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od noob » 14 Apr 2012, 23:22

superboss je napisao:
noob je napisao:Za početak mi je potreban manji gradski autić.
Mali potrošač, manja kubikaža tipa punto, polo, fabia, c3 i klio, ali dolaze u obzir stilo, c4, astra i ford fokus.
Imas malo neslaganja u onome sto si naveo, s pocetka recenice idu manji, a na kraju malo veci autici :mrgreen:
Zato sam stavio ALI dolaze u obzir :)

superboss je napisao:
Evo jedna preporuka od mene: klasa pravih gradskih automobila. Od mene samo reci hvale.(posto je vozim)

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... a_5_vrata/

Nov je oko 8500...

E da. Potrosnja je vise nego pristojna: 5,5l po gradu, 4,9 na otvorenom. A ne stedim ga bas.
Izgleda skroz ok, nisam uopšte obraćao pažnju na ovaj model :doubleup:
Sipaš uvozni ogijev ili domaći nis? Koliko je redovan servis?





sebekkg je napisao:a koja velicina auta ti odgovara, iskreno ako si vec i isao na tu varijantu stila, mozda pogledas fiat bravo, noviji, a i bolji od sitla, isto jtd :) mislim da je bolji, a opet nije veliki kao croma, tj. prikladniji za gradski auto.
Veličina je manji gradski autić. Croma ne, bravo i stilo dolaze u obzir, a grande punto mi se ne sviđa.
Poslednja izmena od noob u 14 Apr 2012, 23:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaža

Post od Floyd » 14 Apr 2012, 23:23

noob je napisao:čim vidim 3 vrata odmah mi je u glavi da je radio kao van preko (ne model iznad, pežo izgleda očuvano), nije veliki minus ako je sa 3 ali jeste mali minus, više bih voleo da bude sa 5.
U Francuskoj (dosta se tamo kupuju na licitaijama) su vanovi cesto i sa 5v ili karavani, tako da ti to ne znaci nista...osim ako bas neces 5v.
Linkovani 207 je precenjen i za te pare moze da se uzme Polo.
Nemam iskustva sa 1.4 TDI ali benzica 1.4 sam vozio i super je :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od trojanac » 14 Apr 2012, 23:23

Drugari, ajmo da ne spamujemo i čoveku pravimo glavobolju, bez potrebe.
Kako i sam naziv glasi, potrebna je preporuka. Znači, ako znate za konkretan primerak koji ispunjava uslove, a znate da je dobar auto, ostavite link ili pošaljite čoveku kontakt na PP.
Ovi postovi u fazonu "mogao bi ovo, a što ne bi ono, meni se sviđa ovakav" nikome ne idu u prilog.
Posetite www.garaza.rs !


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od pedja » 14 Apr 2012, 23:38

Realno, cim trojanac pocne post sa "drugari", dalje ne morate ni da citate - ili pokusava da smiri strasti, ili da napomene da je off prevladao, a u oba slucaja ne zeli da ispadne los u celoj prici, vec da radi svoj posao :kezo:

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za gradski auto, mali potrošač i manja kubikaž

Post od noob » 14 Apr 2012, 23:39

@Floyd, slažem se, pre bih uzeo Pola, vozio sam 1.4 benzin i 1.4 TDi, lepo ide benzin, ali TDi još bolje i više mi se sviđa, mada nisam reli vozač ni paljevina da se trkam sa nekim.

trojanac je napisao:Drugari, ajmo da ne spamujemo i čoveku pravimo glavobolju, bez potrebe.
Kako i sam naziv glasi, potrebna je preporuka. Znači, ako znate za konkretan primerak koji ispunjava uslove, a znate da je dobar auto, ostavite link ili pošaljite čoveku kontakt na PP.
Ovi postovi u fazonu "mogao bi ovo, a što ne bi ono, meni se sviđa ovakav" nikome ne idu u prilog.
Nema glavobolje, volim da čitam i do sad nije ni jedan komentar suvišan :)
Cilj mi i jeste da se tema razvije, ako neko bude u sličnoj situaciji (da ne ide na jedan forum da se raspituje za pola, na drugi za klia a na treći za c3 itd), da u temi konkretno piše taj i taj model ima problem sa tim i tim pa se zaobilazi (ne konkretno sa oglasa nego generalno taj model, kao što sam napisao u Stevinoj temi za Klia).

pedja je napisao:Realno, cim trojanac pocne post sa "drugari", dalje ne morate ni da citate - ili pokusava da smiri strasti, ili da napomene da je off prevladao, a u oba slucaja ne zeli da ispadne los u celoj prici, vec da radi svoj posao :kezo:
Mislim da je zbog komentara da je jaka cena za 207 da ne dođe do rasprave, reaguje na vreme, a neće biti rasprave, može normalno da se diskutuje :)
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Zaključana tema