Nov auto oko 10.000€

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Ogi » 29 Apr 2012, 21:34

A izvini, sto si isao da probas punta? :rofl: Ja isto hocu opet i30, ali barem novi model. :D

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Bax » 29 Apr 2012, 22:04

Pa ja reko dizlo, ici ce dobro, ali dzaba mu sve, Punto ne moze da potraje vise od 30-40.000km, bez da se oseti da je kvacilo lose...

Imao sam ga i mogu objektivno da kazem da je tih 50.000km, velika kilometraza, i da auto nece biti ni bizu fabrickog.

Jebes ga, burazerova Astra ima isto 50.000km, i godinu dana vise, ali je avion sto se tice ocuvanosti, minimalne su razlike na stanje iz fabrike.
Drugo ovaj Punto se losije vozi od benzinajre, ide naravno bolje, ali je auto jako tezak napred, i oseca se veliko opterecenje prednje osovine... Skace na rupama ko jarac, kad ga odbace opruge.
Pored toga kocnjaje cvile ko blesave, moje fabricke se nisu cule nikad.
E da masan je na nekim crevima oko turbine, ma sve u svemu tezak polovnjak :)

Elem zanmljivo je kad uporedim moj stari, i ovaj koji je ravno 4 godine mladji, ali im je kilometraza tu negde, mogu da kazem da im godine ne znace preterano oko stanja, vec iskljucivo kilometraza.

Trazim dalje, vracam se na nove :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od elMaestro » 29 Apr 2012, 22:50

Taj Punto je znači kod tog vlasnika uglavnom akan po gradu, pa bi se takvih 50k osetilo na većini auta te klase.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Bax » 29 Apr 2012, 23:05

Presao je vecinu po otvorenom, jer mu je prvi vlasnik bio nas forumas, ali nije ni bitno, jeste verovatno i do klase.

Probao sam skoro koleginog Yarisa 1,33 sa preko 125.000km, na satu, starok 4-5 godina.
Kvacilo je isto malo tvrdje, ali je ostatak vozila u zaista izvanrednom stanju, zato je i kostao skoro duplo vise kao nov...
Poslednja izmena od Bax u 29 Apr 2012, 23:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Ogi » 29 Apr 2012, 23:05

Bax, vidi sta prodaje lik sa Hyundai foruma:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... ai_i20_12/

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Bax » 29 Apr 2012, 23:10

Ne deluje lose ovaj Hyundza, samo na zalost potragu nastavljam tek posle praznika.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Saša » 29 Apr 2012, 23:27

Bax je napisao:Pa ja reko dizlo, ici ce dobro, ali dzaba mu sve, Punto ne moze da potraje vise od 30-40.000km, bez da se oseti da je kvacilo lose...

Imao sam ga i mogu objektivno da kazem da je tih 50.000km, velika kilometraza, i da auto nece biti ni bizu fabrickog.

Jebes ga, burazerova Astra ima isto 50.000km, i godinu dana vise, ali je avion sto se tice ocuvanosti, minimalne su razlike na stanje iz fabrike.
Drugo ovaj Punto se losije vozi od benzinajre, ide naravno bolje, ali je auto jako tezak napred, i oseca se veliko opterecenje prednje osovine... Skace na rupama ko jarac, kad ga odbace opruge.
Pored toga kocnjaje cvile ko blesave, moje fabricke se nisu cule nikad.
E da masan je na nekim crevima oko turbine, ma sve u svemu tezak polovnjak :)

Elem zanmljivo je kad uporedim moj stari, i ovaj koji je ravno 4 godine mladji, ali im je kilometraza tu negde, mogu da kazem da im godine ne znace preterano oko stanja, vec iskljucivo kilometraza.

Trazim dalje, vracam se na nove :)
A da nije tu ipak nešto više do vozača/vlasnika, znači onog ko vozi/pazi taj auto, a ne kilometraže? Mislim, bude li moj tako loš kao što vi opisujete te ili svoje polovnjake na tih 50.000 - ima da ga se odreknem javno/zapalim na prvom okupljanju foruma... :D
No, čisto sumnjam, ja ću tu kilometražu napraviti za otprilike 2 - 2.5 godine ukupno (već ima 20.500 km za godinu i malo više) i prosto ne znam šta bi se moglo drastično promeniti odnosno propasti na tom autu za tako kratko vreme pa da ga i ja tako opljujem..... :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Bax » 29 Apr 2012, 23:45

Pa ja sam uvek hvalio taj auto zbog njegovih kvaliteta, ali pored toga ima masa tipskih kvarova koja te nece mimoici:
-senzor serva
-semering biraca brzina
-zadnji lonac
-dihtung dekla
-sajla menjaca

Sve ovo ce ti stradati, makar ga cuvao fanaticno.

Pored toga ova sajla, kao i senzor serva, su podmukli, pa mogu i da ti naprave problem u toku voznje...

Kvaliteti kao sto su jeftino odrzavanje, mala potrosnja, zabavan za voznju, solidna limarija, svakako ostaju...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Saša » 29 Apr 2012, 23:52

Semering birača je već popustio, vlaži malo, no kako čitam - ništa strašno, lako se menja i nije skupo, ako ne curi mnogo bolje i ne dirati jer će ionako brzo ponovo crći. Plus, menjaju to u garanciji, bez problema. Problem je što ja nemam kad da im oteram auto... :)

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Texonja » 29 Apr 2012, 23:53

Senzor serva je nezgodan, jer ako ti otkaze u krivini i volan se ukruti, treba konjski da okrenes volan kako bi skrenuo. Meni je svojevremeno krenuo da riknjava na Puntu JTD '03. kojeg sam imao i umeo je da brlja ponekad, ali je nakon zamene akumulatora volshebno prestao (a ja sam problem tada pripisao slabom naponu na akumulatoru).
Ono sto me cudi je da Fiat to nije resio na kasnijim primercima, kao i na ovom Classicu.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od milosdoktorabs » 29 Apr 2012, 23:56

Znaci da su mu j...kevu.Bas mi je zao.Taj Puntic je bio u top stanju kada sm ga dao.kakvo crno kvacilo.Jeste bio ocesan pozadi ali jedva primetno,za ostalo nemam pojma.
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Bax » 29 Apr 2012, 23:57

Malo da umirim trentne vlasnike, na benzincu konkretno, zimus mi je jednom zakazao, takodje je ocigledno povezano sa 6 godina umornim fabrickim acuom, nista se spektakularno nije desilo.

Samo je otezao volan, ali je najnormalnije mogao da se vozi auto na otvorenom, mislim da je veci problem ako u gradu pri nekim brzim manevrima se to desi, nego u velikoj brzini.
Kvar je glup, bezobrzno skup, i prava bruka za inzenjere koji su ga projektovali....

Ej doktore, nije to bas tako dramaticno kako ja prenosim, mada se dobrano osecaju kilometri, i kvacilo nesto zapinje na pola, a i cesan je sa svih strana, lajsne su mu popucale, ima cak i koroziju na desnim vratima.

Pored toga sav je umazan u onaj prah od poliranja, sta ima koji djavo da se polira auto koji nema dve godine...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Sloba » 30 Apr 2012, 08:08

methane.master je napisao:
Sloba je napisao:Što volim ovakve fotografe... Kada slikaju prednja sedišta naguraju ih maksimalno unazad, a kada slikaju zadnja, onda ih naguraju u šoferšajbnu.
Slažem se. Kad sedim u Cliu, iza mene mogu da stanu samo baštenski patuljci. :djavo: Izvinjavam se zbog loše slike.

Slika

Mada ja sam malo ekstreman primer. Gabaritno sam za D segment, a volim mala kola. :cool!:
Jeste tvoj primer možda ekstreman, ali je realniji od onog predstavljenog na fotki. Bar da su slikali iz nekog ugla iz kojeg se ne vide šine sedišta na podu. Ovako je očigledno zašto ima onoliko mesta za noge nazad u tako malom autu.

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od pedja » 30 Apr 2012, 08:47

Prica se o malim automobilima, u kojima je razlika par cm.
I u vecima automobilima od Clia/Corse je tesko sesti pozadi kada se prednje sediste pomeri do kraja.

Inace, kod novog Ria je tesko uci pozadi kada je prednje sediste pomereno dosta unazad. Doduse, ja imam preko 190 cm, a najveci problem mi je bio da uvucem stopalo, pri ulasku pozadi. Iskreno, tesko je ocekivati da dva coveka preko 190cm mogu komotno sedeti jedan iza drugog u takvom automobilu.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Nov auto oko 10.000€

Post od Sloba » 30 Apr 2012, 08:56

To stoji i mi koji pratimo ovu materiju to dobro znamo, ali je bezveze kada neko ko se predstavlja kao auto-novinar pravi nerealan prikaz automobila zarad honorara ili neke druge koristi.

Što se tiče Kia Rio, generalno je simpatičan automobil, prvenstveno zbog dizajna, ali meni lično se ne dopada što su A stubovi i početak krova tik uz obrve. Skučen je prostor napred.

Odgovori