Kupovina polovnog auta B ili C segmenta (max 3000€)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
trba
Postovi: 1
Pridružio se: 29 Apr 2012, 20:19
Lokacija: Kragujevac

Kupovina polovnog auta B ili C segmenta (max 3000€)

Post od trba » 29 Apr 2012, 20:26

Zdravo , zanima me kupovina polovnog auta do 3000 eura.

Prelazim od 10000 do 15000 km godisnje, i sve mi je jedno da li je benzin ili dizel.

Nije mi bitno da je sa 4-oro vrata, samo da je manji potrosac.

Hvala unapred.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45821
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupovina polovnog auta b ili c segmenta (max 3000e)

Post od Geza » 29 Apr 2012, 20:32

Punto 1.2b/1.3d, Clio, Fabia, Astra G ...
Sve zavisi od pojedinačnih želja i afiniteta :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kupovina polovnog auta b ili c segmenta (max 3000e)

Post od Paja » 29 Apr 2012, 20:44

Nemoj se vezivati za konkretan model ili motor. Imaj neku listu potencijalnih automobila, pa između njih biraj najbolji komad.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog auta b ili c segmenta (max 3000e)

Post od trojanac » 29 Apr 2012, 23:57

Dobrodošao na forum Garaža!

Upravo tako, ne treba se vezivati za određeni model ili marku, jer svi imaju prednosti i mane. Bukvalno tražiš najbolji primerak za novac kojim raspolažeš. Ja sam gledao 206/307, Astru i slične, pa na kraju kupio Hondu Civic.
Bitno je samo da ne kupiš krš u koji ćeš u startu morati da uložiš brdo para. To ne znači da ne ostaviš neki dinar sa strane za neke sitnije popravke, obavezan mali servis, a možda i veliki.

Mogu da ti preporučim jedan Suzuki Swif 2000 godište, u jako dobrom stanju, od meni poznatog vlasnika. Ima ugrađen plin što je dobro, a inače je mali potrošač. Mana je što nema klimu, ako ti je to bitno.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... ft_10_gls/

Još jedan auto bi valjalo proveriti ako te interesuje. http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... a_5_vrata/
Cena jeste malo jača, ali poznajem vlasnika placa pa možemo pitati da se cena malo koriguje, mada ništa ne obećavam. Auto stvarno deluje dobro, pa ako si zainteresovan možemo prvo da proverimo sa njim da li je stanje kao što piše na oglasu, a posle se vi dogovarajte.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kupovina polovnog auta b ili c segmenta (max 3000e)

Post od sebekkg » 30 Apr 2012, 01:22

Trbo brate, dobro nam dosao na forum. Posle dosta vremena nagovaranja, prodaja tipa je ipak odlucila :D .

Kao sto trojanac rece, nemoj se vezivati za neki model , vec najbolje za date pare, odnosno najbolji primerak sta moze u tom opsegu, i moram priznati da je ova korsa je odlicna, samo ne znam kako bi bilo za cenu posto jeste jaca... :think:
Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Kupovina polovnog auta B ili C segmenta (max 3000€)

Post od elMaestro » 30 Apr 2012, 16:17

Mogu slobodno da kažem da navedena Corsa nije nije precenjena i ako jeste, možda za 200-300e, koliko bi možda mogla i da se spusti cena. Naravno, ne mogu da sudim o autu preko oglasa, ali šta sam sve video kad sam kupovao auto, kakvih Korsi ima za 3200-3500 ova je za njh avion. I da, što se tiče auta, slobodno mogu da ti preporučim 206-icu sa HDi motorom (i 1.4 i 2.0 su dobri, samo zavisi šta ti više odgovara i na koji primerak naletiš da valja, 1.6 se tad nije ubacivao). Ja sam moju skoo prodao, tačnije zamenio posle dve godine bez ijednom vanrednog ulaganja, osim torzije (koja će da ode na 95% 206-ica, pogotovo iz uvoza i pogotovo vanovi), mada sam iskreno i imao sreću što sam naleteo na izuzetan primerak (bar za moje pojmove). Srećno u kupovini! ;)
Имам једно потпитање...

Odgovori