Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od trojanac » 18 Maj 2012, 00:03

:rofl: :rofl: :rofl:

Sve u svemu, sve su to prevaranti. Kako ovi naši, tako i ovi što drže placeve negde tamo daleko.
Posetite www.garaza.rs !

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od ftj » 18 Maj 2012, 00:37

Tako je. Vecina automobila na nemackim autoplacevima vraca kilometrazu pa onda zamislite koliko to ispadne dok dodje do nas.

Sve u svemu kupovina polovnog automobila je veliki rizik i sto povoljnija cena to manja kvota da je neka fora u pitanju.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dunx81 » 18 Maj 2012, 11:50

Ma sto se tice vracanja km, sampion je moj pretpostavljeni. Resi pre 2 godine da proda Astru koju vozim i sa 535.000km on vrati na 152.000. :uf:
Kao ofarbao je,reparirao obruc volana a na poklopcu vazdustnog jastuka gde su sirene zjape rupe kako je izlizano,kugla na rucici menjaca takodje,fali parce maltene od koriscenja. Naravno niko je nije kupio a i cena je bila bas odvaljena.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Rade » 22 Maj 2012, 18:31

Činjenica da naši trgovci automobilima kupuju vozila na kontigent od 10-20 vozila samim tim i dobijaju rabat na količinu.Da je baš tako velika razlika na nekim modelima ne verujem a da im je kilometraža umanjena po dolasku ovde u to sam siguran.S prijateljem sam išao kad je kupovao astru kao moja i pošto je gazda neki ok lik ušli smo u neku priču i kaže nema vozila da nije naštimovana km ali mnogo manje kod benzinaca.Kad stigne menja se sve što ukazuje na pohabanost,dubinsko usisavanje,poliranje šminka klasična.Zapeo mi za oko beli punto sa motorom 1.3 mjt mislim da je bio 2007/08 godište i kilometraža na satu 155 hiljada milina za pogledati i ubedim ga da mi kaže da je taj isti punto došao sa kilometražom preko 300 hiljada.Dalje kroz priču sam je rekao da ni jedan dizel koji se nalazi na našim placevima nije imao manje od 250 hiljada.Kad se konstantno snabdevate kod nekog dilera preko s vremena na vreme časti vas nekim automobilom koji mu stoji a naši ga majstorski našminkaju.

Korisnikov avatar
Nixazzar
Postovi: 91
Pridružio se: 23 Apr 2012, 14:51
Garaža: VW Lupo
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Nixazzar » 08 Jun 2012, 09:02

Vidite ovako, aj malo da napisem nesto ovde, posto moj zet i cela njegova porodica se bave prodajom automobila.

Prvi primer je moj Volvo, auto je kupljen na jednom od placeva u Italiji na kom oni kupuju aute. Cena po dolasku na plac za isti auto je bila 3000e fixno. Posto su napravili dogovor za paket, uzeli ukupno 8 automobila, i to su ugl auti koji imaju preko 2000ccm, tipa audi a6 2.5 tdi, MB C220 itd, Volvo je onda dobijen za 2300e a ne 3000e.

Sto se tice skidanja kilometraze radi se svasta. ugl dizeli koji su stvarno presli oko 100-150k km, pritom da nisu skidane kilometraze su ugl bili lupani, primer je VW golf 4, 1.9tdi koji je vozio moj zet, imao je 95.000km, ali je dosao u Srbiju sa polupanom soferkom, haubom, krilima, branikom, farovima, sve u svemu prednji kraj udaren. Auti kao sto su audi, mercedes, bmw, ugl su oni kojima se skida najvise km, jer su kavlitetni generalno, pogotovo enterijer i onda se lako skine i po 100.000km a da se to ne primeti tako lako. Primer opet je audi A4 1.9tdi kojeg sam vozio dok je na satu imao ''EDIT: 235.000km (napisao sam mahinalno 270.000 i sada video)'' enterijer odlicno ocuvan, ne krcka nista, volan tek malo izlizan od koriscenja, kada su ga prodali, imao je 175.000km na satu, ofarban volan i kompletno ''sredjen'' auto, odnosno blazi vid detailinga.

Sa druge strane, ima i krseva strasnih koji dolaze kao pravi grobovi, pa se ovde nalickaju, malo utegnu, skine im se KM i po 200.000km i prodaju se sa suludim cenama.

Ovaj zadnji primer ugl radi stoka primitivna kojoj je zinulo dupe za parama pa onda bilo kojom metodom pokusava da dodje do istih, takvi opet ne stignu daleko i ugl brzo zavrse karijeru. Treba biti stalozen u svakom poslu, Cale od mog zeta se bavi ovim poslom skoro 20 godina i dalje se bavi istim, nekada bude i 500e zarada na autu, nekada se i izgubi 100-200e, ali sve u svemu, ako zelis da se obogatis na ovom poslu, onda moras da budes beskrupulozan i da bukvalno gazis sve pred sobom (kao i svuda generalno).

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od pedja » 02 Feb 2013, 21:19

E, da vidite kako se namucio lik da proda PUGa 406, kojeg je kupio starog petnaestak godina, sa pravih predjenih 27400km.
Odnosno, on ga je kupio takvog, vozio ga kratko i prodavao. Inace, to je jedan od prvih koji su dosli u Srbiju, kupljen (ili dobijen) u Veranu. Naravno, vlasnik (kum jedne poznate osobe, bliske sa Veranom, ali nije ni bitno sada ko je) ima zavidan vozni park, pa je odlucio ovog da proda, verovatno da bi napravio mesta za noviji, jer ga je vozio samo kada je dosao kod njega, a posle su stigli drugi, a ovaj ostao negde na kraj dvorista :D

Elem, probajte vi nekome da objasnite kako imate PUG iz 406 iz '95., sa nesto preko 30k stvarnih kilometara, bez obzira na odlicno stanje u kojem je :kezo:

Korisnikov avatar
vlajko
Postovi: 476
Pridružio se: 15 Mar 2012, 11:59
Garaža: Honda Civic 1.4
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od vlajko » 02 Feb 2013, 21:29

Imamo sličan ''problem''.
Ćale ima Mazdu 626 DiTD 2001 i prešla je samo 50K.
Kad je hteo da je proda nikoga nije interesovala kilometraža, pa mu bilo greota da je proda za siću.
Eno je stoji u garaži i vozi se samo na duže relacije 3-4 puta godišnje.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od pedja » 02 Feb 2013, 21:51

To je lep auto.
Ne zna se sta je gore, kada neko preceni ono sto ima, ili kada trazis neku realnu vrednost, a gledaju te kao budalu.

Ovaj je Puga prodao, ali su mu se svi smejali, u fazonu: nas si nasao - jeste u dobrom stanju, kao nov, ali si preterao, 30kkm How yes no :kezo:

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od ljubitelj » 02 Feb 2013, 22:35

S obzirom na stanje na trzistu za ocekivati je nepoverljivost ljudi ali, auto sa tako malom kilometrazom se izdvaja i nije tesko odrediti tacnost navoda, pogotovu ako ima pratecu dokumentaciju.
Nazalost mnogo kupaca povrsno posmatra stvari pa za sve sto nije u sablonu misle da je nerealno.

Korisnikov avatar
nsam49
Postovi: 124
Pridružio se: 07 Feb 2012, 20:31
Lokacija: Bg

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od nsam49 » 03 Feb 2013, 14:00

Ja sam sa drugarom gledao neki golf 5 gt tdi kod buvljaka na nekom placu. Na satu je bilo oko 150.000km, a na stubu su zaboravili da skinu nalepnicu sa servisa na kojoj pise da je zadnji servis radjen na 320.000km. Ali je auto stvarno bio ocuvan.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od sebekkg » 03 Feb 2013, 17:32

:rofl:
Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od somi-car » 03 Feb 2013, 19:49

Najblizi primer...ortak je skoro kupio Mercedes E klase 2006.god.

Na satu je pisalo 191 000 km, prodavac je rekao da je prava kilometraza 291 000 km ali da je zbog lakse prodaje smanjio da bude ispod 200 000. Nakon toga odlaskom u jedan bolji servis i malo detaljnijom proverom kilometraze ustanovljeno je da je prava kilometraza 491 000km :o

Stoji da je auto dobar i da moze jos kilometara da izgura ali ostaje gorak osecaj da je dato 11 000 za auto koji je presao pola miliona.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Saša » 03 Feb 2013, 21:39

I onda neko kaže da je novo skupo... Duševni mir nema cenu... :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od jaksa » 03 Feb 2013, 21:45

pedja je napisao:E, da vidite kako se namucio lik da proda PUGa 406, kojeg je kupio starog petnaestak godina, sa pravih predjenih 27400km.
Odnosno, on ga je kupio takvog, vozio ga kratko i prodavao. Inace, to je jedan od prvih koji su dosli u Srbiju, kupljen (ili dobijen) u Veranu. Naravno, vlasnik (kum jedne poznate osobe, bliske sa Veranom, ali nije ni bitno sada ko je) ima zavidan vozni park, pa je odlucio ovog da proda, verovatno da bi napravio mesta za noviji, jer ga je vozio samo kada je dosao kod njega, a posle su stigli drugi, a ovaj ostao negde na kraj dvorista :D

Elem, probajte vi nekome da objasnite kako imate PUG iz 406 iz '95., sa nesto preko 30k stvarnih kilometara, bez obzira na odlicno stanje u kojem je :kezo:
Od svih faktora pri prodaji, onaj koji najviše utiče na cenu je godište, zatim km, zatim očuvanost itd to tako ide dok auto ne postane oldtajmer a i onda je slično.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od nuk » 03 Feb 2013, 22:47

Saša je napisao:I onda neko kaže da je novo skupo... Duševni mir nema cenu... :)

Tapatalk

Reci to Bax-u..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Odgovori