Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
zex
Postovi: 575
Pridružio se: 23 Feb 2013, 17:52
Garaža: Audi A3 Sportback
Lokacija: Darmstadt, Deutschland

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od zex » 24 Feb 2013, 22:07

mislio sam da ne moras da platis porez ako das pasos na uvid...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Floyd » 24 Feb 2013, 22:30

Ja mislim da treba a porez se vraca tek kad oni dobiju dokaz da je roba napustila EU...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dragvorl » 24 Feb 2013, 22:46

ljubitelj je napisao:
dragvorl je napisao:Ne ide povrat poreza u Nemackoj tek tako.
Mislis ove godine nesto uvedeno novo ili ?
Vec nekoliko decenija povrat poreza je jednostavna procedura, ide tek tako kao uobicajeni postupak kod regularnog trgovca.
Ja sam kupovao auto u Nemackoj jako davno, novi, i za povrat poreza je trebalo niti 5 minuta na nemackoj granici pri prelazu u Austriju koja tada jos nije bila u EU.

Danas trgovci nude povrat poreza kada se kupuje daljinski preko interneta, kupovao skoro na taj nacin bez problema- cak unapred odbijaju PDV cim je adresa van EU.

Tako da ne vidim razlog da auto diler ovdasnji koji kupi sleper od tamosljenj auto dilera ne odradi povrat nemackog PDVa.

Ili se nesto bitno pogorsalo u samoj Nemackoj oko PDVa ?
Ne, mislio sam da ako kupis od privatnog lica onda nema povrata poreza.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od fq400 » 24 Feb 2013, 23:06

Floyd je napisao:Ja mislim da treba a porez se vraca tek kad oni dobiju dokaz da je roba napustila EU...
Upravo tako, papiri se pečatiraju na granici i onda ima izbor da se novac uplati na bankovni račun, da se prilikom sledeće posete prodavnici dobije keš, ili da se pošalje/uzme ček koji se unovčava u matičnoj zemlji (kod nas Reiffeisen banka).

Kolega je uzeo auto u Nemačkoj (neki od Mercedesovih centara), dobio one privremen tablice u Nemačkoj, pečatirao papire na izalsku iz Mađarske, poslao ih nazad i nemački PDV je uplaćen na bankovni račun u Srbiji vrlo brzo. Ne znam kako može unapred da se uradi povraćaj poreza, odnosno da se odmah plati iznos umanjen za PDV. Verovatno ima varijanta za 'krupnije' stvari kao što su kola itd.

zex
Postovi: 575
Pridružio se: 23 Feb 2013, 17:52
Garaža: Audi A3 Sportback
Lokacija: Darmstadt, Deutschland

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od zex » 25 Feb 2013, 10:25

i ta varijanta igra pod uslovom da imas poverenje u plac... :kezo:

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od ljubitelj » 25 Feb 2013, 20:31

fq400 je napisao: Ne znam kako može unapred da se uradi povraćaj poreza, odnosno da se odmah plati iznos umanjen za PDV. Verovatno ima varijanta za 'krupnije' stvari kao što su kola itd.
Kupujes robu kao stranac, koja se salje van EU. Ti je fizicki ne preuzimas unutar EU. Ne placa se PDV i odmah je faktura umanjena za isti.
Vrednost robe nije bitna, to je pravna formalnost i tako je definisano.

AKo licno preuzimas robu, onda ne smes da je koristis u EU kao generalno pravilo, znaci da otpakujes iz fabricke ambalaze, i placa se PDV kao i bilo koji domaci (tamo) kupac a onda se kasnije vrsi povracaj PDV od strane trgovca.

Za auto i druga vozila je dozvoljeno da se koristi licno do izlaska iz EU, a onda se na carini EU prosto overi izvnozna carinska deklaracija.

Uglavnom, vrlo jednostavan postupak jasno definisane procedure.

Jedino ako gradjanin, koji naravno ne moze da bude u PDV sistemu kao i kod nas, prodaje onda je uvek cena bez iskazanog PDVa tj cena koja se plati je sa uracunatim PDVom koji se ne moze vratiti.

Sustinski isti sistem PDVa kao i kod nas, samo tamo funkcionise za nase pojmove ekspresno brzo i bez zadrske.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dragvorl » 31 Dec 2013, 00:07

Video danas dag u kom je stanju Golf TDI sa 300kkm pravih, vozen u Nemacku i vozi se i dalje. Mislim da nije bilo vecih intervencija, 2001. godiste.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Floyd » 31 Dec 2013, 00:10

Ne znam ali moj drug u FR se za G4 TDI fino naplacao a najvise kvarova je bilo izmedju 150 i 200kkm. Prodat sa 250k km u solidnom stanju pre par meseci.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dragvorl » 31 Dec 2013, 00:11

Pitacu drugara koji tera sta je radjeno ako se setim (treba da menjamo sutra turbo, zamajac i 2 klipa-jbg losi putevi ovde :kezo: ), mozda ima i servisnu. Ako nekom treba dobar TDI Golf sa 132k na satu sledece godine, neka se slobodno javi. :kezo: A da, konstatovali smo sa dagom da se tek razradio.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dragvorl » 31 Dec 2013, 18:15

Sad sam pitao coveka, nista ozbiljno nije radjeno. Odradjen veliki servis prosle godine, sad smo gledali, VTG je vec prljav i ima lufta malo u vesanju, ali za 300k je vise nego solidan.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dag81 » 01 Jan 2014, 10:35

Sta 300k km, vozila baba do pijace, 150k km presao.
Elem, Golfonja je vizuelno u odlicnom stanju unutra, spolja cesa na braniku i blatobranu, napred par tackica od kamencica. Volan krenuo malo da se guli, ali realno lep primerak, motor prede.

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od dragvorl » 01 Jan 2014, 11:27

Digli smo ga jeuce na dizalicu, ima luftova u letvi i poluosovini, ali sta vise i ocekivati na tu km.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Dzoni_m
Postovi: 1701
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od Dzoni_m » 01 Jan 2014, 12:39

Postoje i sledeca varijanta koju je radio jedan moj pokojni rodjak:

Automobili su imali prave kilometraze i nisu bili lupani, ali su bili svi do jednog neispravni. Covek se jako dobro razumeo u mehaniku (nekada je radio kao mehanicar) i imao je neki dil u Italiji preko nekih servisa i to je uvozio, uz to je drzao prodavnicu auto-delova. Za njega dobra kombinacija, pogotovu je dobru zaradu imao na dostavnim vozilima (Doblo, Combo itd). Najveci problem je bio sto od trenutka kupovine do trenutka do kada mozes da prodas auto prodje malo vise vremena jer majstorima treba vremena da poprave kvar.

E sada, da li je to bolje ili ne od vracanja kilometraze, prosudite sami.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od sebekkg » 01 Jan 2014, 12:48

Ne zna se sta je gore. Zavisi od majstora koji popravljaju i koliko su spremni da rese kvar.

poslato sa tapatoka koristeći komšin vajrless
Slika

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Primeri kako se i koliko skida kilometraža

Post od botr » 01 Jan 2014, 13:20

Povracaj PDV-a se moze izvrsiti samo ukoliko je vozilo bilo u vlasnistvu pravnog lica, pri tome se ne misli na plac. Druge opcije nema i takva vozila su jasno oznacena na mobile.de (MWST dodatak kod cene).

Sto se tice muljanja, nisu nasi trgovci tako strasni :) U Bugarskoj su mnogo veci krsevi nego kod nas, mislim da oni dovoze havarisana vozila, jer su u EU, pa nema prepreka, kao sto kod nas carina ne bi dozvolila da se uveze takvo vozlo. Video sam neke primerke, obicno se radi o ekstremno vracenim kilometrazama, npr. AR 147 stara 12 godina presla svega 60-70k km, a ima jos dosta takvih slucajeva, ili Stilo jtd koji je kupio rodjak, sa 90k km, nov volan, sa koga se posle 10k km izgulila boja, turbina je bila pri kraju, trapovi katastrofalni, gume celave, ispucale, starije od auta :D, a auto je ceo farban, vlasnik deda, a mislim da trgovci imaju dil sa starijim osobama, tj. da im daju odredjenu sumu, a oni fiktivno postaju vlasnici automobila. Sve u svemu, zveknuo je taj Stilo 500 k km. Drugi slucaj, drugar kupio Boru, bila registrovana u Bugarskoj, i posle par meseci mu oduzeli. Cukani brojevi, kradena. Ako vidite na njihovim oglasima km vecu od 170-80k taj auto je u veoma losem stanju, i blizu miliona :D

PS

Ta varijanta sa pokvarenim automobilima i nije tako losa. Recimo, auto kome je stradalo kvacilo je cesto jeftiniji od onih sa 200-300k km iza sebe, a moze da ima manje od 150k km na satu. Razlog, Svaba nece da skida menjac za 50 evra kao kod nas, nego ce uzeti par stotina, obicno vise od 500.

Odgovori