Papirologija pri kupovini polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od kojot » 05 Feb 2023, 18:19

Zašto bih radio dve procedure kad mogu odjednom sve prilikom regostracije?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Markoni » 05 Feb 2023, 18:32

Ne znam da li se praviš blesav ili šta. Koja god kamera da te uhvati, ili kazna za parking da stigne, ili bilo šta drugo cimaće prvo vlasnika vozila, zbog toga što je tebi cimanje da odeš do SUP-a.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Grujic » 05 Feb 2023, 18:42

Normalno, odmah prevod bilo da kupujem ili prodajem.

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od kojot » 05 Feb 2023, 19:01

Markoni je napisao:
05 Feb 2023, 18:32
Ne znam da li se praviš blesav ili šta. Koja god kamera da te uhvati, ili kazna za parking da stigne, ili bilo šta drugo cimaće prvo vlasnika vozila, zbog toga što je tebi cimanje da odeš do SUP-a.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
Šta god da se desi ne mogu mi ništa jer imam ugovor. Vozilo nije moje od tog i tog dana pa nek jure vlasnika.

A kad kupijem ne mogu ja da brinem za prodavca (kome ništa neće škoditi), što država nije rešila to kako treba. Pustila je da vozi ko kako hoće posle prodaje sa ugovorom, pa ne mogu ni ja da brinem tu brigu.

A i kako ja da nateram nekoga da skine tablice kad mu prodam auto? Nikako.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ftj » 05 Feb 2023, 19:14

Treba biti bas debil(ja) pa dati nekom da preuzme auto a da ga odmah ne prevede. Iako sam odavno u fazonu da to nikad ne bih uradio, zadnji put sam zbog preporuke tako ucinio(ne znam sta mi bi) i posle sam solidno zazalio zbog toga.

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od kojot » 05 Feb 2023, 19:19

Naravno da se ugovor odmah radi, nego se ovde radi o promeni tablica odmah.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ftj » 05 Feb 2023, 19:38

Ja o ugovoru i pricam. Dovoljno je da jednom moras da se cimas do policijske stanice da dajes izjavu ko je vozio i slicno pa da ti cela ta akcija bude idiotska.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Markoni » 05 Feb 2023, 19:39

kojot je napisao:Naravno da se ugovor odmah radi, nego se ovde radi o promeni tablica odmah.
Misliš na promenu vlasnika u MUP-u?

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od kojot » 05 Feb 2023, 20:10

Ne, kolega gore pomenu da ne treba davati auto dok se ne prevede. Al možda ga nisam razumeo, za mene je bez prevoda ovlašćenje, a sa prevodom ugovor.


Ukratko, ja kad kupujem, meni ide na ruku da ne menjam odmah, džabe se cimam i zato nikad nisam menjao odmah.

Kad prodajem, novog vlasika ne mogu da nateram da mi vrati tablice. Kako ću ja nekoga kad već kupi da nateram da ih vrati odmah?

Zato u oba slučaja ne diram ništa i za sad mi je tako lakše ispadalo.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od nuk » 05 Feb 2023, 22:41

ftj je napisao:Ja o ugovoru i pricam. Dovoljno je da jednom moras da se cimas do policijske stanice da dajes izjavu ko je vozio i slicno pa da ti cela ta akcija bude idiotska.
Nije dovoljno, može to i gore.
Imao sam situaciju pre par godina i kako su mi objasnili u MUP-u, pored moje izjave kao bivšeg vlasnika automobila, bez obzira na ugovor pošto prenos nije odrađen, u slučaju da se novi vlasnik takođe izjasni da nije izvršilac prekršaja, moji podaci se šalju sudu pa se tamo "dokazujemo"

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Markoni » 06 Feb 2023, 07:11

kojot je napisao:Kad prodajem, novog vlasika ne mogu da nateram da mi vrati tablice. Kako ću ja nekoga kad već kupi da nateram da ih vrati odmah?

Zato u oba slučaja ne diram ništa i za sad mi je tako lakše ispadalo.
Vrlo je prosto. Prodavac odjavi tablice pre nego što ti preda auto. Kada u SUPu uzmeš tablice i saobraćajnu na svoje ime (ili samo saobraćajnu ako je isti grad) staviš na auto i voziš.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Uroš S. » 06 Feb 2023, 07:52

nuk je napisao:
ftj je napisao:Ja o ugovoru i pricam. Dovoljno je da jednom moras da se cimas do policijske stanice da dajes izjavu ko je vozio i slicno pa da ti cela ta akcija bude idiotska.
Nije dovoljno, može to i gore.
Imao sam situaciju pre par godina i kako su mi objasnili u MUP-u, pored moje izjave kao bivšeg vlasnika automobila, bez obzira na ugovor pošto prenos nije odrađen, u slučaju da se novi vlasnik takođe izjasni da nije izvršilac prekršaja, moji podaci se šalju sudu pa se tamo "dokazujemo"

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Pritom ta tvoja (tj nevlasnikova) izjava mora da se overi kod notara da bi bila punovažna. Samo izjava registrovanog vlasnika kojom priznaje da je u to vreme upravljao vozilom ne mora da se overava.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ftj » 06 Feb 2023, 08:33

Upravo to mi se desilo, pritom je novi vlasnik rekao da ce overiti izjavu kod notara i cak mi poslao fotografiju izjave navodno overene, medjutim nikad im nije stiglo pa su mene cimali za dodatni prekrsaj neprijavljivanja. Morao sam da idem na dogovor o priznanju pa posle da jurim tog debila za pare. Sva sreca pa je taj prekrsaj omasio mesec dana period kad mi je vozacka bila pod zabranom inace bi bilo mnogo gore :)

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od kojot » 06 Feb 2023, 08:41

Markoni je napisao:
06 Feb 2023, 07:11
kojot je napisao:Kad prodajem, novog vlasika ne mogu da nateram da mi vrati tablice. Kako ću ja nekoga kad već kupi da nateram da ih vrati odmah?

Zato u oba slučaja ne diram ništa i za sad mi je tako lakše ispadalo.
Vrlo je prosto. Prodavac odjavi tablice pre nego što ti preda auto. Kada u SUPu uzmeš tablice i saobraćajnu na svoje ime (ili samo saobraćajnu ako je isti grad) staviš na auto i voziš.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
Misliš ja odem u suboticu po auto koji je registrovan godinu dana, platim ga i onda mi čovek skine tablice. Što znači da ne mogu da ga dovezem nego da mora šlepka ili na neki drugi način da se snalazim.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Ivan » 06 Feb 2023, 08:42

Probne tablice...
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori