Papirologija pri kupovini polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od dragvorl » 20 Dec 2019, 17:43

Ja sam sacekao za svoj auto taj papir. Dao kaparu, sacekao dok je kompletirao dokumentaciju i onda sve djuture preuzeo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
sasa79
Postovi: 9
Pridružio se: 21 Dec 2017, 19:11

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od sasa79 » 20 Dec 2019, 17:50

Auto ekipa Kragujevac, tako se zove plac. Koja je to agencija, imam broj sasije, mozda mogu da vidim dokle je stigao predmet? Hvala.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
sasa79
Postovi: 9
Pridružio se: 21 Dec 2017, 19:11

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od sasa79 » 20 Dec 2019, 17:59

Pronasao sam na sajtu agencije, gotovo je. Hvala na odgovorima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


kami
Postovi: 930
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od kami » 20 Dec 2019, 22:03

Bez te potvrde ne mozes da uzmes probne tablice. Ja sam bas danas carinio auto u Kg, odatle slep kuci pa sl nedelje predajem za AMS potvrdu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od dag81 » 21 Dec 2019, 00:00

Kako ne moze, kad se mogu dobiti probe.
Mozda ima lokalnih pravila da mora tehnicki za probe, pa da tamo traze Uverenje. U NSu ne traze za probe do ponoci, jer nije potreban tehnicki.


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od dragvorl » 21 Dec 2019, 03:19

Ja isto nisam imao potvrdu o pregledu "homologaciju", a dobio sam prone, doduse u SU je carinjen. Mada ko zna kako muvaju sa tim probnim tablicama.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 21 Dec 2019, 08:05

kod mene u KŠ probne ne mozes da dobijes nikako za automobile iz uvoza tj na ime kupca, lokalno pravilo

kami
Postovi: 930
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od kami » 21 Dec 2019, 10:12

Nisam mogao da vadim probne u kg za 3 auta u zadnjihc6 meseci jer bez potvrde ne mogu da odradim tehnicki.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


pedjaks
Postovi: 82
Pridružio se: 27 Avg 2013, 21:07

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od pedjaks » 29 Dec 2019, 14:52

Kako ide papirologija prilikom prodaje registrovanog auta (1990god) nekom iz drugog grada?

1. Kupoprodajni ugovor (ima na polovni automobili.com) overen kod beležnika gde na kupca idu sve dazbine, troskovi i porez i klauzula " po vidjenu"
2. Prilikom primopredaje dajem mu ključeve, saobraćajnu i polisu?
3. Ko odjavljuje i kada stare tablice i saobraćajnu?
4. Da li ići preko agencije ili se moze samostalno resiti?


Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od masaivan » 29 Dec 2019, 21:21

Tablice vraca vlasnik, ponisti se saobracajna,
U interesu vlasnika je da se to desi sto pre, ali po dogovoru moze da traje dok traje registracija.
Resenje iz poreske mora da glasi na vlasnika, sa ponistenom saobracajnom, ugovorom, resenjem o placenom porezu novi vlasnik moze da registruje vozilo na sebe.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 04 Jan 2020, 15:40

I porez mora da se plati u mestu prebivalista vlasnika vozila sem ako se ne napravi ugovor o poklonu onda moze kupac sa plati porez u svom gradu a sa klasicnim kp ugovorom ne moze

NeLePFC
Postovi: 60
Pridružio se: 01 Mar 2020, 15:47

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od NeLePFC » 13 Mar 2020, 21:45

Cao drugari. Treba mi mala pomoc,idem u ponedeljak da resim neki auto,ali nije iz mog mesta pa me zanima procedura. Davno sam kupio prethodni auto i nisam uopste upucen. Covek je sa teritorije Beograda,auto je registrovan do 8 meseca,ali insistira da zavrsimo svu papirologiju ukoliko odma,da bi on bio siguran,mada ga potpuno razumem imajuci u vidu sve okolnosti. E sad kakvi su koraci i koliko brzo moze sve da se zavrsi? Pretpostavljam da se prvo ide kod notara da se odradi taj ugovor,potom bi trebalo do SUPA da se ponisti saobracajna? On navodi da ce mi registracija i dalje vaziti,mada nisam bas siguran pa me zanima sta se desava u tom slucaju? Dakle ja treba da vadim novu saobracajnu,a sta se desava sa starom registracijom? Kad resim te tablice onda mi ostaje jedino varijanta probnih tablica da bih mogao doci do svog mesta da se ne bih cimao da nosim tablice opet u BG? Nista mi vise nije jasno,stvarno su komplikovane procedure :) Od trenutka kad se odjave tablice,kad ja mogu da odem na tehnicki i da registrujem auto na svoje ime? Pretpostavljam da i tu ima nekih peripetija i cekanja?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Markoni » 13 Mar 2020, 22:04

Najbolje je da kada potpišete i overite kupoprodajni ugovor odete do poreske na njegovoj opštini da predate za porez. Posle toga ti odeš kolima u svoje mesto, skineš tablice i pošalješ mu tablice i saobraćajnu da on odjavi. Kada stigne rešenje iz poreske on ti ga pošalje zajedno sa odjavljenom saobraćajnom i ti sa time, kupoprodajnim i plaćenim uplatnicama za saobraćajnu, tablice i nalepnicu odeš u SUP da registruješ.
Može jedino da bude problem da se dugo čeka potvrda iz poreske (Zemun i više od mesec dana) pa je možda bolje da napravite ugovor o poklonu, jer u tom slučaju plaćaš porez na prenos apsolutnih prava u svojoj opštini.
Tehnički ti ne treba, auto je registrovan dokle je i bio.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk




NeLePFC
Postovi: 60
Pridružio se: 01 Mar 2020, 15:47

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od NeLePFC » 13 Mar 2020, 22:17

Hvala Markoni :) Samo mi kazi jos u cemu je razlika ako je ugovor o poklonu? To sve kod notara zavrsavamo ili gde? U tom slucaju ako sam skapirao brze bi prosao taj porez? Cena svih tih papira je verovatno priblizna bilo da je taj ugovor o poklonu ili onaj drugi? Najjace sto je covek bas iz Zemuna pa mi se ne ceka bas mnogo. Treba da resimo sto je brze moguce,da je on miran i spokojan,a da ja mogu da vozim auto :)

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Markoni » 13 Mar 2020, 22:21

Pa isti djavo, isti su troškovi. Sigurno ima i taj ugovor negde na netu. Isto se overava kod notara. Raspitaj se u svojoj opštini koliko se čeka to rešenje za porez za svaki slučaj, mada sam siguran da se ne čeka duže od 3-4 dana. Mada ako je on iz Zemuna od toga nema gore u Srbiji. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Odgovori