Papirologija pri kupovini polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
NeLePFC
Pridružio se: 01 Mar 2020, 15:47

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od NeLePFC » 13 Mar 2020, 22:24

E blago meni :loool: A varijanta da napravimo kupoprodajni ugovor,odemo da sredimo porez i odmah skinem tablice i dam mu da odjavi? Sta cu time postici ? :mrgreen: U tom slucaju bih uzeo probne tablice da se dokotrljam do svog mesta. Kontam da to nije bas mnogo pametno. Ne znam kako da iskombinujem da vozim auto sve do momenta da mogu i sam da ga registrujem,prakticno bez gubljenja vremena... Glup sam sto se tice ovih stvari pa mi treba malo vise informacija da bih skapirao :(

Korisnikov avatar
Markoni
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47

Post od Markoni » 13 Mar 2020, 22:33

Probne za jedan dan su preko 5000 din. Ne znam za više dana i na koliko najviše mogu da se dobiju. Mislim da ti je to nepotrebno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57

Post od OMP » 13 Mar 2020, 23:12

ako se stvarno za Zemun toliko ceka na porez onda bolje pravi ugovor o poklonu i plati porez u svom mestu a tablice svakako moras da skines i posaljes njemu da ih odjavi kako god okrenes.

Sto se tice probnih tablica, okvirno oko 50e za dva dana, jedan dan mislim da se ne isplati jer nije neka bitna razlika u ceni mozda 1000din manje a maksimalno je 15 dana na koliko mozes da dobijes probne ali to ce da te kosta kao puna registracija vozila vrv :) takodje za probne tablice moras da racunas i tehnicki pregled da uradis, dodatni trosak od 4-5.000din koji ti ne treba ako je auto vec registrovan, znaci puknes skoro pola cene registracije za dva dana voznje, nepotrebno bacanje para.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

NeLePFC

Post od NeLePFC » 15 Mar 2020, 21:57

Hvala OMP,uvek konstuktivni komentari :) Nego ljudi,kakav je savet povodom novonastale situacije? Da li da se upustam ovih dana u trgovinu,koliko je to pametno? Zna li se da li ce raditi notari,poresko? Hocu li imati neke probleme prilikom registracije,odjava tablica i sve sto treba?

Korisnikov avatar
OMP

Post od OMP » 15 Mar 2020, 23:13

sacekaj neki dan da vidis kako ce sve ovo da funkcionise i kad bude bilo nekih detaljnijih informacija, ali mislim da te sluzbe moraju da rade

NeLePFC

Post od NeLePFC » 24 Apr 2020, 20:58

Kakva je procedura ako kupujes automobil od vlasnika koji ima vise od 70 godina? Da li ikako moze da se zavrsi prepis i dokumentacija u toku vanrednog stanja? Kakva bi tu bila procedura kad covek ne moze da izadje iz kuce? Moze li neko sa njegovim dokumentima da ode da sredimo to?

Korisnikov avatar
OMP

Post od OMP » 30 Apr 2020, 09:58

Ne moze, moze samo za produzetak registracije da ovlasti nekog od dece ali ne i za prenos vlasnistva

Odgovori