AUDI A6 2003. g.p. TDI 132kw quattro

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
bob100
Postovi: 1
Pridružio se: 26 Maj 2012, 14:46
Lokacija: banjaluka

AUDI A6 2003. g.p. TDI 132kw quattro

Post od bob100 » 26 Maj 2012, 14:50

Pozdrav svima,

Pronašao sam u austriji audi a6 2003. 132kw quattro, auto je prešao oko 200 000 km. Zanima kako se pokazao ovaj 2.5 tdi motor? Ljudi svašta pričaju, jedni ga kude, drugi hvale, sam ne znam šta je istina. To je novija serija motora u modelu C5. Čuo sam da ima slučajeva da motori crkavaju, da im bregaste nisu u redu, da postoji neka greška na motoru???

Da li je istina da motor ne valja, da se kvari??????


Zanima me da li je neko imao ovakav auto i kakva su iskustva sa njim, ili mu je poznato šta od toga što sam naveo???

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: AUDI A6 2003. g.p. TDI 132kw quattro

Post od sebekkg » 26 Maj 2012, 14:58

na forumu imas clana codemaker koji ima upravo taj auto sa tim motorom, i 6-o brzinskim menjacem, i koliko vidim zadovoljan je vec duze vreme.

pronadji ga na forumu i kontaktiraj za sve sta ti treba.

cak mislim da i prodaje doticni auto jer uzima noviju a6-icu.
Slika

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: AUDI A6 2003. g.p. TDI 132kw quattro

Post od codemaker » 26 Maj 2012, 15:24

@bob
Vozim A6 2.5 TDI 2002.godište.
Vozim ga od 2007.g i njime sam prešao tačno 120,000 kilometara, sada ima na satu 247,000km. Za sve to vreme nisam imao nijedan bitniji kvar na motoru, ustvari jednom mi je pre par godina crkao neki "podizač ventila" ili tako neki deo. Završio za neke smešne pare i od tada samo menjam ulje, gume i manžetne ponekad kad zatreba, te sipam gorivo i tečnost za pranje stakla i istresam pepeljaru kad se samnom vozi žena.... Redovno servisiranje i teraj.

Motorom (šestak) sam izuzetno zadovoljan, jako lepo vuče i ubrzava i na uzbrdicama (320Nm), krstarenje njime je prava uživancija, nije glasan, izolacija perfektna u kabini. Elastičan pa se može malo i "zaboraviti na promenu brzine. Uz Bubanj potok, u šestoj, mogu da ubrzavam :)

Da mogu da nađem neki 2008.g. sa takvim motorom, odmah bi ga kupio, nažalost mislim da se taj baš motor više u Audi ne ugrađuje.
Prodajem ga jer imam princip da ne vozim auto stariji od 10 godina. Inače ga ne bih prodavao jer jednostavno nema razloga. Sve radi kako valja, tako da je moj A6 živo biće, najverovatnije bi me pitao "pa što me onda prodaješ" :)
Ako si kojim slučajem zainteresovan, pošalji pp

E sad, nemam pojma jeli taj A6 koji si "nanišanio" baš sa tim motorom kao moj, tako da sve što napisah, važi za ovaj TDI koji ja vozim
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Odgovori