Šta kupiti tačno?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Šta kupiti tačno?

Post od Superb III » 22 Jul 2021, 09:18

Jel znas da su kvarovi podjenako skupi i kod Santa fe i kod Rav4? Jel znas koliko kosta 4 nove gume za neki SUV pa makar bile i Tigar? Nisam ni sumnjao dali mozes da vozis ili ne al ja bi igrao ovako ako budzet ostaje 4000-4500 nadji neki ford focus,astra h ili nesto slicno od 2008-2010 u sto bolje stanje gde su i kvarove i potrosni materijali tipa gume, mal i veliki servis jeftini. Ako si inzinjer...pocetnik il sta god i ako vec radis onda podigni kredit i dodji do tih 10k eu i kupi nesto zdravije koje ce te spasiti od gubljenje vreme po majstore, gubljenje dosta para i zivaca. Sve ima zasto i kako ali Rav4 ili bilo sto iz tog ranga koji kosta 4000-4500 je vec odavno prozivelo svoje. Cak i da ulozis kasnije jos toliko opet ostaje istroseni SUV. Koliko para toliko muzike uvek je bilo i bice. Mada i 10k eu da dajes opet treba oprez i da otvoris oci.

Korisnikov avatar
BlackAndWhite
Postovi: 60
Pridružio se: 09 Okt 2020, 19:52
Lokacija: Heidelberg

Re: Šta kupiti tačno?

Post od BlackAndWhite » 24 Jul 2021, 13:13

Ja sam u ovoj dilemi vec dugo motao sam se oko lexus modela sto starijih i novijih, ali mi je sve vreme bilo jasno da za potrebe porodice sa troje dece je i SUV mali, ali koliko toliko prihvatljiv i ipak bolji od npr lexus GS i slično i plus sa decom nije lako izaci na kraj uvek i svestan sam da bi znali da budu ne pazljivi u autu, takođe i sedam sedišta u mom slučaju ne bi bilo na odmet. Jedino sto sam siguran da hoću japanski automobil. Gledao sam Land Cruiser takodje ali dobar primerak je u DE preskup povoljniji imaju puno km. Sad sam naleteo na jedan oglas pa me zanima misljenje ostalih na forumu Pathfinder 2011 3.0 i cena mi je vise nego prihvatljiva jer bio sam spreman da platim dosta vise, sluzio bi odlicno kao porodicni automobil.

https://link.mobile.de?link=https%3A%2F ... e=sharedAd

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk


Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Šta kupiti tačno?

Post od Maksimus » 26 Jul 2021, 11:12

Pathfinder je bukvalno navara sa zatvorenim gepekom,bas je kamion. Po meni mu fali ugladjenosti na asfaltu,sto on u principu kompenzuje off road sposobnostima ali ipak mislim da to slaba uteha pri izboru porodicnog vozila.
Konkretno imao sam priliku da ga poredim sa santa feom druge generacije(onaj kao sto je Sat plus vozio patrole) i hyundai je u tom poredjenju ostavljao utisak daleko ugladjenijeg pa cak i luksuznijeg vozila,zadnja klupa dosta bolje resena,enterijer kvalitetnije izveden(sto me je iskreno iznenadilo) a bogme i dizajn enterijera je dosta prijatniji.
Naravno spolja Santa Fe je u svoje vreme bio prilicno lep SUV u toj klasi,ali pathfinder ima taj sirovi izgled koji je tesko naci na modernim vozilima.
Doduse moram naglasiti da su oba vozila bila u najvisem paketu opreme.

Korisnikov avatar
BlackAndWhite
Postovi: 60
Pridružio se: 09 Okt 2020, 19:52
Lokacija: Heidelberg

Re: Šta kupiti tačno?

Post od BlackAndWhite » 27 Jul 2021, 14:21

Ja cu definitivno uzeti ovog Pathfinder-a(radni konj) bas sto zelim jedan auto sirovog karaktera, realno sve apetite bih zadovoljio sa Land Cruiser ali kako sam ja razumeo LC se kupi nov i ne brine dugi niz godina ili skoro nikako drugacije, jer u ponudi polovnih nema nista korektno. Pathfinder ce mi otvoriti mogućnost da kad nesto pristojno se pojavi potpuno druge klase kupim bez razmišljanja i ispunim neke druge apetite u voznji koje sam zanemario, npr. koliko ima sedista mesta u gepeku itd....

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Šta kupiti tačno?

Post od Dare4x4 » 27 Jul 2021, 18:45

Daj link do tog Pathfindera. Ovaj gore kad kliknem, otvara mi se Google Play.

Odgovori