Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 20 Sep 2021, 11:38

Heinz je napisao:
20 Sep 2021, 11:26
I prvi put kad si došao si bio nezaražen, dakle ne treba vakcina? Koja logika, nije ni čudo što su medicinski radnici rasadnik antivaksera.
Evo ja sam se zarazio posle vakcinacije AZ, prenelo mi dete koje je pokupilo u vrtiću. Ali je disao u mene dve noći i pola dana pa valjda zavisi i od količine virusa koje dobiješ :) ja dalje mislim da nisam prenosio, ova starija su pokupili od mlađeg jer su igrali Sony zajedno :mrgreen: Mada on je mali nagrabusio i zbog Hemomicin antibiotik-a kog je dobio na pregledu, zbog upaljenog grla a mi debili dali detetu, 3-4 dana mu je urnisao želudac.
U svakom slučaju i ja sam bio pozitivan na testu, od simptoma dijareja jedno popodne i ostali simptomi Delta soja - kijavica, blaga upala sinusa i ždrela na kratko, povremeno kašljucanje, bez temperature. I znojio sam se ko svinja, možda je i do "terapije" - tri dana defrinola, jedan dan mukolitik i ostatak dana vitamini i čajevi, relativan odmor od svih aktivnosti i naravno karantin. Da nam se dete nije izmučilo toliko, bilo bi picin dim. Dr, hirurg na institutu gde je išao na pregled zbog bolova u trbuhu je pitao mamu, što ste mu dali da pije Hemomicin, jak je to antitbiotik :twisted:
Ja čak sumnjam da je povezao i ovaj stomačni virus što je cirkulisao po gradu od početka septembra...
Boringly average, but also perfect for school run mums

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Corona virus

Post od milanns » 20 Sep 2021, 11:44

Iako sam i sam o tome pisao gore, realno postoji preporuka nekog volsebnog strucnog tela za imunizaciju koji je solidno jasno sugerisao da treba mrna posle 2 Kineza. Ako to telo stvarno postoji. Posle su se svi kod nas koji se pitaju (1) rekli da je svejedno. A izjave dr a po vakcinalnim punktovima je trebalo snimati. Od toga da se oni nisu i nece vakcinisati do nekih nadrealnih opservacija. Pisah: babu ubedio redar da uzme fajzera. Ona dosla po Kineza.




Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Corona virus

Post od Jumbo » 20 Sep 2021, 11:49

Moj sin od 10.09 na on line nastavi (IV razred gimnazije) zbog toga što je četvoro učenika pozitivno u razredu.

Svi četvoro sa jednog rođendana na kome je bilo njih osmoro iz razreda (među njima i moj sin). Od njih osmoro četvoro se razbolelo i svi pozitivni i četvoro koji nemaju nikakve znakove bolesti i to dvoje preležali (jedno pre oko mesec dana, a drugo nešto mart-april) i dvoje vakcinisanih (jedino njih dvoje je i vakcinisano od njih 30 u razredu). Sin se vakcinisao prvom dozom krajem maja, a drugom sredinom juna.

Posle par dana još šestoro iz razreda pozitivno tako da ih je ukupno 10 od 30 učenika.

Jedna devojčica zaglavila u bolnici (Dragiša Mišović) zato što je toliko bolelo grlo da nije mogla da guta, pa su je hranili preko infuzije.

Posle ovoga ima iz tog razreda još nekoliko njih koji će da se vakcinišu i to kad su klinci videli da se ovo dvoje vakcinisanih nije razbolelo.

Korisnikov avatar
AleksaM
Postovi: 513
Pridružio se: 26 Okt 2015, 00:06
Garaža: VW Golf 6 1.4TSI
Lokacija: Belgrade

Re: Corona virus

Post od AleksaM » 20 Sep 2021, 11:51

Zna li neko da li se regularno putuje za Austriju ili je potrebno nešto?
Skoknuo bih do Beča u sredu na 2-3 dana sa devojkom, valcinisani Rajfajzenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 20 Sep 2021, 11:53

Jasno da je narod prepušten sam sebi:
- imate vakcinu
- imate bolnicu

Birajte.

A hemomycin mislim da ne bih više pio nema šanse, jednom sam ga dobio zbog gnojne angine, užas od leka (u mom slučaju stomak nastradao).
Period poluraspada mu je 7 dana mislim, nikako da ga izbaciš posle.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8374
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 20 Sep 2021, 11:57

Kad smo imali covid pored antibiotika su nam davali i probiotik, ali možda to zaivisi od konkretnog antibiotika, možda ne može sa svim.

ftj
Postovi: 13044
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 20 Sep 2021, 12:07

AleksaM je napisao:
20 Sep 2021, 11:51
Zna li neko da li se regularno putuje za Austriju ili je potrebno nešto?
Skoknuo bih do Beča u sredu na 2-3 dana sa devojkom, valcinisani Rajfajzenom. Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
uzmi onaj zeleni sertifikat sa euprave i to je to. Od pre neki dan zvanicno trebaju jace maske tj. fp2 ali i obicna n95 je dovoljna. Dakle imas mesta gde se ulazi sa maskom i tu ti ne treba nikakva potvrda(metro, prodavnice), a tamo gde pokazes potvrdu(restorani, neki muzeji i sl.) ne treba maska sto je sasvim zdravorazumski.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 20 Sep 2021, 12:10

Ffp2 je isto sto i N95.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13044
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 20 Sep 2021, 12:24

Aha, ja sam mislio da ima veze sa onim filterom. Sad vidim da je n95 americki(kn95 kineski) a ffp2 evropski standard i da je n95 cak i za 1% stroziji.

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2429
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Corona virus

Post od Sinisa G. » 20 Sep 2021, 12:46

AleksaM je napisao:
20 Sep 2021, 11:51
Zna li neko da li se regularno putuje za Austriju ili je potrebno nešto?
Skoknuo bih do Beča u sredu na 2-3 dana sa devojkom, valcinisani Rajfajzenom. Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mene juce nisu ni zaustavljali na sentilju.
Odvoje po tri auta sa strane i dok ih vojska kontrolise policajac
samo mlati rukom da prodjes.

Popunis https://entry.ptc.gv.at/en.html

I procitas https://www.oesterreich.gv.at/en/themen ... rance.html

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 20 Sep 2021, 12:51

Jel zovu za treću dozu ili moraš sam da se javiš?

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 20 Sep 2021, 13:00

Stize sms i mail.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 20 Sep 2021, 13:13

Na svadbi na kojoj sam se ja zarazio pre nešto više od mesec dana se zarazio i mladoženjin brat.
Prvo u Kladovu kontrole, pa mu je bilo malo loše, pa su ga poslali u Batajnicu, pa je tamo bio par nedelja, pa korak ide na bolje, pa onda dva koraka nazad, jaka upala pluća, pa ga pre pet dana prikačili na respirator, borio se, ali je nažalost juče preminuo.
Saturacija mu sve vreme bila niska, pre par dana 88 %, imao kolaps jednog plućnog krila, pa voda između desnog plućnog krila i maramice...
Dečko je imao 25 godina, visok dva metra i preko 120 kg težine.
Bio dobar kao lebac, baš mi je žao, velika tragedija...pre mesec dana u tom dvorištu veselje, sada sahrana.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


ftj
Postovi: 13044
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 20 Sep 2021, 13:24

Sinisa G. je napisao:
20 Sep 2021, 12:46
AleksaM je napisao:
20 Sep 2021, 11:51
Zna li neko da li se regularno putuje za Austriju ili je potrebno nešto?
Skoknuo bih do Beča u sredu na 2-3 dana sa devojkom, valcinisani Rajfajzenom. Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mene juce nisu ni zaustavljali na sentilju.
Odvoje po tri auta sa strane i dok ih vojska kontrolise policajac
samo mlati rukom da prodjes.

Popunis https://entry.ptc.gv.at/en.html

I procitas https://www.oesterreich.gv.at/en/themen ... rance.html
ne treba da se registrujes, sto i pise na https://www.oesterreich.gv.at/en/themen ... rance.html
Entry from other states and regions which are not in either Appendix 1 or Appendix 2 is principally allowed. When entering the country, evidence of a current test, vaccination or recovery from COVID-19 has to be provided, and you need to register using the pre-travel clearance form. Persons who have been vaccinated or have recovered and can present evidence of this or a medical certificate do not have to self-isolate or register with the pre-travel clearance form upon entering the country

Jonda
Postovi: 18
Pridružio se: 27 Okt 2019, 12:36

Re: Corona virus

Post od Jonda » 20 Sep 2021, 13:27

AleksaM je napisao:
20 Sep 2021, 11:51
Zna li neko da li se regularno putuje za Austriju ili je potrebno nešto?
Skoknuo bih do Beča u sredu na 2-3 dana sa devojkom, valcinisani Rajfajzenom. Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na stranici https://mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u ... -putovanje proveriti šta je potrebno za ulazak, prilično je ažurno.

Ako se ide automobilom sa SRB tablicama, mnogo je veća verovatnoća da će vas zaustaviti i kontrolisati na granici, nego sa npr. austrijskim tablicama.

Zaključana tema