Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 14 Okt 2021, 00:07

Srbija, bugarska i rumunija dominiraju evropom, dok zli zapad ubija svoje lljude vakcinama.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 14 Okt 2021, 01:01

Xaxa, na zapadu sve dr,mr, profesori... A gde je ona sto gluplji to pokorniji, to ovde ne vazi?
Na balkanu izgleda se primenjuje samo izreka, sto deblji novcanik to pametniji.
Jao. Gde je taj drugi par carapa da obujem.
Sto Francuzi protestvuju unazad par meseci?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока





Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 14 Okt 2021, 01:12

Francuska em ima 70 miliona stanovnika, em im je deo folklora da protestvuju oko svega i svačega. Naravno da će se u tolikoj populaciji pronaći neko dokon/glup/zatucan ali brojke kako vakcinisanih tako i zaraženih (mrtvih) jasno govore šta ta država misli o svemu ovome. Pogledaj procenat vakcinisanih u FR, budi ponosan jer si pametniji od toliko Francuza

Da, i Španci su glupi i pokorni, ali eto više nemaju koronu. Portugalci isto, a pre samo nekoliko meseci je gorelo koliko ih je spucalo. Danska, Švedska... sve pokorne budale u UK broj zaraženih već 2 meseca visok, a broj mrtvih ne raste. Mora da je neka mađija, haarp ili ih više ne praše otrovima iz aviona. Nema šanse da to ima veze sa 80% vakcinisanih, jel da?
Samo ste vi Balkanikusi prekucali igricu i ostajete nepokorni i pametniji od sistema, zato kilometarski redovi ispred svake kovid ambulante i umire po 50 ljudi dnevno. Ali to nema veze, bitno je da "mislimo svojom glavom" i "pametnom dosta".

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 14 Okt 2021, 01:23

Procice i kod nas talas, a docice novi ili ovaj u ove tvoje nabrojane zemlje. Ne pratim pa ne znam da li je prosao ili dosao.
Kod nas se umire, jer nema ko da leci ljude kako treba, da ih postavi na respirator, da im da dijagnozu. Tu nismo ni ti ni ja krivi, vec drzava sto je razjurila ogroman br.strucnih ljudi iz svih sfera poslovanja, osim kladionicara i kockara, neradnika,oni su tu.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 14 Okt 2021, 01:30

Nema potrebe da pratiš, kad si sve znao čim je pandemija počela

Da probam opet:
UK je u talasu već 2 meseca. Imaju po 30, 40k zaraženih dnevno već duže vreme, a umire 100 ljudi dnevno. Populacija im je 70 miliona.

Nas je 6 miliona a umire 50 (zvanično).
Pametnom dosta.

P.S.
Ja nisam kriv što ovoliko ljudi umire, uradio sam bukvalno sve što sam mogao da do toga ne dođe. Ti nisi.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Corona virus

Post od dzonic87 » 14 Okt 2021, 06:42

Mnogo ljudi umire, mnogo ljidi ode a da nije moralo.
Što zbog toga što ljudi odbijaju da se vakcinišu (može da priča ko šta hoće, ali iz mog okruženja najviše odlaze nevakcinisani i vakcine definitivno rade posao), ali odlaze i zbog neadekvatnih terapija (i tu moram da se složim) - jer većina doktora u covid ambulantama je bez ikakvog iskustva i svi se drže iste šeme bez obzira što virus ne napada svakog isto.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od sasa lbg » 14 Okt 2021, 07:14

Ja sam juce primio prvu dozu ...1 utisak oko mene bili sve stariji ljudi da ne kazem babe i dedovi.
2 utisak lekar mi postavi 3 pitanja jesam li trenuto prehladjen,uzimam li kakvu terapiju,jesam li alergican.

Ok ali niko me neupita jesam li imao Coronu recimo!
Kakva propustena prilika da se sa dodatna 2-3 pitanja napravi solidna statistika domaceg stanovnistva oko bolesti o kojoj gotovo 2 godie ne prestaje da se prica.



Послато са SM-N970F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 14 Okt 2021, 07:17

Dag me svakim postom sve više iznenadjuje. :)

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


Kabal
Postovi: 2883
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Kabal » 14 Okt 2021, 08:00


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 14 Okt 2021, 08:19

Ja se slazem da se kod nas umire zato sto nema ko da leci ljude, ali razlog zasto nema ko da leci je jer imamo previse zarazenih. Mere nikakve ne postoje vec duze vreme. Nasi pikovi su na 8k uz skoro 40% pozitivnih, dok po evropi procenat pozitivnosti ne prelazi 5%. Tako da je ovih 8k pre 15, 16 ili cak 20k, to je kao da britanija ima 200k. To ni njihov zdravstveni sistem ne bi izdrzao, a ne nas.
Sve u svemu imamo raspad zdr. sistem, nemamo mere i necemo da se vakcinisemo jer smo najpametniji. Zao mi je samo malog procenta vakcinisanih koje vakcina nece zastititi dovoljno i sto ce najebati jer nece biti mesta u bolnici zbog nevakcinisanih.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 14 Okt 2021, 08:33

Mnogoo vise mi imamo zarazenih, jer ako je jedan u kuci potvrdjen, ostale ne testiraju, jer je jasno sta im je kad krene temperatura.

A to konkretno obara i procenat zarazenih od testiranih.

Takodje privatno ne lece kovid, pa ga pisu pod generickim imenima.

Ako se neko vreme ne budem javljao na forum, vakseri su mi potrurili link filma Toma, mozda cu u zatvor....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Corona virus

Post od dzonic87 » 14 Okt 2021, 08:45

Problem je što i naša "struka" ide glavom kroz zid. Niti pospešuju vakcinaciju niti rade nešto oko terapija.
Drže se nekih terapija kao pijan plota. Korona udara na krvne sudove, ogroman broj ljudi (ako ne i većina) umre ili dobije izuzetne probleme sa zgrušavanjem krvi (trombovima) - a doktori samo gledaju i forsiraju svima iste terapije (svaka čast izuzecima i većim kliničkim centrima koji još uvek imaju stručnjake koji misle svojom glavom - a ne da idu na 'siguricu')

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 14 Okt 2021, 09:05

Bax je napisao:
14 Okt 2021, 08:33
Takodje privatno ne lece kovid, pa ga pisu pod generickim imenima.
Leči se privatno kovid, ali ne može da se leži u bolnici privatno.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 861
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Corona virus

Post od pegazbre » 14 Okt 2021, 09:11

@dzonic87 A reci mi kakvu terapiju treba doktor da ti prepise kad dodjes u kovid ambulantu i kaze ti da si pozitivan a recimo pluca su i dalje cista? Imaj u vidu da pricamo o virusu a ne bakteriji. Spomimjem namerno kovid ambulantu jer odatle kreces a tu sam se naslusao kojekavih lupetanja a osnovne stvari se uce na biologiji u osnovnoj skoli.

Mnogi su postali pametniji od doktora pogotovo kad su krenule trudnice da umiru, pa sto nisu dali antibiotik, pa sto su radili carski rez a zena jedva dise pa ovo pa ono.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 14 Okt 2021, 09:14

nikaragva je napisao:
13 Okt 2021, 15:25
Nije bilo nigde
Evo došlo i na antenu
https://www.rts.rs/page/stories/sr/%D0% ... emija.html
...
Da li bi stariji trebalo da prime treću dozu "Sinofarmove" vakcine već posle tri meseca

Povodom informacije da već posle trećeg meseca od vakcinacije počinju da padaju antitela i da bi stariji ljudi treću dozu "Sinofarmove" vakcine trebalo da prime posle tri meseca, Šekler objašnjava da se ti podaci odnose na rezultate studija u Latinskoj Americi i da se on slaže sa tim.

"Ja sam apelovao da pomerimo generalno mogućnost primanja treće vakcine na peti mesec. Podaci koji su publikovani se odnose na stariju populaciju, da bi kod njih bilo bolje već u trećem mesecu. Ja se slažem, ali tu se radi o ljudima koji imaju 60, 70 godina, koji imaju hronične bolesti, čiji imuni sistem je oslabljen", kaže Šekler.

Što se tiče mlađih ljudi koji su primili "Sinofarmovu" vakcinu, siguran je da imaju zaštitu makar pet meseci. "Za njih bi bilo prerano da prime posle trećeg meseca", smatra Šekler.
...

A što se tiče mera, pa izgleda da će morati nešto da smisle
https://www.rts.rs/page/stories/sr/%D0% ... cevic.html

Zaključana tema