Aftermarket alarmi

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od gavran » 31 Mar 2019, 15:42

ljubitelj je napisao:
31 Mar 2019, 12:03
Tytan 300 je digitalni alarm
20190331_145936.jpg
20190331_145936.jpg (35.16 KiB) Pogledano 19453 puta
Završio sam priču sa vama.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Aftermarket alarmi

Post od bmibmc » 01 Apr 2019, 10:36

Ako moze preporuka koji alarm ugraditi (a mozda i gde u Beogradu), a da se ne izgubi garancija. Seat Ibiza, ako je bitno. Alarm bi sluzio kao sredstvo odvracanja i bilo bi pozeljno da se aktivira/deaktivira preko daljinskog (kljuca) od auta.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od gavran » 01 Apr 2019, 17:49

bmibmc je napisao:
01 Apr 2019, 10:36
Ako moze preporuka koji alarm ugraditi (a mozda i gde u Beogradu), a da se ne izgubi garancija.
Ako je auto u fabrickoj garanciji treba proveriti sa ovlascenim servisom da li dozvoljavaju ugradnju bilo kog alarma bilo gde van njihovog servisa. Za sada, koliko bar ja znam, gotovo svi ovlasceni servisi se drze toga da se alarm mora ugraditi kod njih da se ne bi izgubila garancija.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Aftermarket alarmi

Post od bmibmc » 01 Apr 2019, 17:58

Jeste u fabrickoj, ali cene su im besmislene... 450€

Ne bih da pametujem, ali mislim da na sudu njihova tvrdnja ne bi bila valjana. Oni mogu da zahtevaju da instalater bude obucen ili firma ovlascena za ugradnju, ali sto bas kod njih da ugradjujem?
Zeder je 365€, a kod ovih sto i ugradjuju zeder je 245€ bez popusta. Mislim da im bas oni i zavrse posao.

Ipak, hvala na upozorenju!

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Aftermarket alarmi

Post od bmibmc » 02 Apr 2019, 20:50

Pitao sam danas coveka koji radi u servisu tamo i kaze da jos nikom nisu odbili garanciju zato sto je ugradio mehanicku zastitu i alarm. Podrazumeva da ako instalater izazove kvar da fabrika odbije garanciju ali da problema 10 godina nije bilo. Ja ostao bez teksta, prodavac isto. Preformulisao sam pitanje dva puta i svaki put dobio isti odgovor. I dalje sam zbunjen, ali pozdravicu se sa garancijom u glavi, a nadati se najboljem...

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Aftermarket alarmi

Post od gavran » 03 Apr 2019, 15:13

Pa sa tehničkog aspekta to bi tako trebalo i da bude, sa pravnog aspekta je lutrija kakav će oni zauzeti stav i kako će tumčenje imati ako dođe do nekog problema.

Tebi svaki servis koji je od određenog proizvođača ovlašćen da vrši ugradnju njihovih uređaja zato i daje garanciju ne samo na uređaj već i na samu ugradnju i to bi donekle trebalo da ti pruži tu pravnu potporu.

U suštini, praktičan stav servisa je to što su ti rekli, stav ljudi koji rade u prodaji je drugačiji. Ja sam svoj prethodni auto kupio nov u salonu i čovek sa kojim sam tada komunicirao mi je neposredno pre preuzimanja auta nekoliko puta naglasio da ako budem odlučio da ugradim neku zaštitu obavezno da se obratim njima jer ću u suprotnom izgubiti pravo na garanciju. Međutim, ja sam takođe odlučio da ugradim alarm gde sam ja hteo. Mada meni u tom trenutku nije bio problem ni model ni cena koju su tražili, ja sam ugradio čak isto ono što su mi i oni nudili, već je taj model alarma zahtevan za ugradnju i ja naprosto nisam imao poverenja kako će to ispasti preko ovlašćenog servisa.

Isto sam se kao ti u glavi pozdravio sa garancijom (tada je bila samo 2 godine) a nadao sam se najboljem, odnosno ili da neću imati ni potrebe da ostvarujem pravo na garanciju ili ako budem nešto morao da reklamiram da niko neće na to obraćati pažnju. I tako je i bilo, ja sam imao nekih problema sa podrhtavanjem i trešenjem kvačila i više sam se sa servisom natezao oko toga da li je to normalno ili nije (pošto je ono vršilo funkciju samo je treslo pod nogom kad odvaja i spaja) odnosno da li je u pitanju kvar ili nije nego je to tako napravljeno. Niko na alarm nije ni obraćao pažnju niti me je bilo ko bilo šta pitao.

Ti u suštini kada kupiš auto više te ljude iz prodaje ni ne vidiš već si za sve upućen u servis a oni se ne bave toliko tim stvarima.

Ja molim da se ovo ne shvati kao preporuka ili ne daj bože neki nagovor, već kao moj lični primer za nešto na šta si se ti već odlučio pa sam ja onda bio slobodan da napišem svoje iskustvo, zato pre toga nisam hteo ni da pominjem.

E sada, ti si u suštini tražio alarm kao faktor odvraćanja na fabrički ključ i da se ne izgubi garancija (u tehničkom smislu). To pruža malte ne svaki CAN bus alarm osnovnih funkcija. Znači da bi se fokusirali na neki model potreban je još neki kriterijum, sada da li će to biti cena pa da tražimo nešto najpovoljnije a dobro ili možda pored cene i da to bude ista marka alarma kao što se ugrađuje u ovlašćenom pa da onda i nalepnice koje nose oznaku alarma budu iste da ne bode oči da imaš u autu ugrađeno nešto što oni ne ugrađuju ili nešto treće.....
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Aftermarket alarmi

Post od bmibmc » 03 Apr 2019, 16:13

@gavran
Hvala na podeli svog iskustva. Ja danas dogovorim za sutra kod lokalnih momaka i onda pocnem da slusam kako su ti kod kojih bi trebao da idem kod ugradnje slucajno ostetili ovo ili ono...
Pukao mi je film, idem kod ovlascenog, ali u NS gde je nesto jeftinije.
Savet za ostale koji budu u nedoumic: Radite gde i kako vi mislite da je najbolje. Sam pao, sam se ubio....

aka3
Postovi: 3
Pridružio se: 11 Sep 2021, 23:54

Re: Aftermarket alarmi

Post od aka3 » 13 Sep 2021, 21:50

Kakva su misljenja za Titan alarme? Konkretno TYTAN DS-410 i/ili DS512. Da, oba su can-bus sve jasno o manama kroz osnovnu instalaciju, ali ukoliko sam razumeo modularni su sa gomilom opcija koje mogu da se dorade na osnovi paket i uz profi ugradnju (individualno izmestanje instalacija i sakrivanje elemenata) nemaju manu. Ima li neko iskustva ili ugradjen ovaj alarm na slican nacin? hvala.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od Grujic » 13 Sep 2021, 23:34

Ako nemaju nezavisnu blokadu svi dodaci su samo sminka.

Na koje dodatke mislis konkretno?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


aka3
Postovi: 3
Pridružio se: 11 Sep 2021, 23:54

Re: Aftermarket alarmi

Post od aka3 » 14 Sep 2021, 00:13

@Grujic Dodaci tipa identifikacioni modul - tag i skriveni prekidac, dodatna unutrasnja sirena, anti-hijack, nivelacioni senzor za odvlacenje/dizanje auta, blokada haube/gepeka i tako to... gps isto, ali manje bitna stavka jer je sminka uglavnom.
U dilemi sam da li ici sa recimo onom Cobrom 4615 za tipa 300-350e i solidnim opcijama i manje vise tipskom ugradnjom... ili ici na ovako neku "custom" i skuplju opciju sa skrivanjem instalacija ali sa tytan alarmima... u sv. slucaju za ovo zadnje birala bi se preverena ekipa koja zna sta radi pa kvalitetna
ugradnja ne bi trebala da je problem

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od AleksandarAca » 14 Sep 2021, 00:24

Ako planiras vec da pljusnes tu lovu pogledaj ruski Pandora alarm. Pogotovo ako imas keyless sistem.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od Grujic » 14 Sep 2021, 04:55

Tag i skriveni prekidac ne mogu da budu deo tog alarma koliko znam, ali to jeste dobra kombinacija, nezavisna blokada tog tipa i alarm sa senzorima su solidna zastita.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


aka3
Postovi: 3
Pridružio se: 11 Sep 2021, 23:54

Re: Aftermarket alarmi

Post od aka3 » 14 Sep 2021, 06:28

ima opcioni rf modul https://systeh.rs/product/ds410-joker/
Hvala na komentarima :)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od Grujic » 14 Sep 2021, 11:19

To onda mozda i nije losa zastita, bitno da se ne deaktivira kljucem

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Aftermarket alarmi

Post od AleksandarAca » 16 Okt 2021, 13:06

Da li je moguce da dva alarma nezavisno funkcionisu na automobilu? Npr Cobra i Pandora u isto vreme...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk


Odgovori