Izbor brijača i tehnike brijanja

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od NexT » 04 Dec 2012, 23:30

Ko koristi elektricne brijace? I koji preporucuje?

Imam je*eno osetljivu kozu i smara me vise da se brijem ziletom. Nemam pojma da li bi ovo pomoglo, al ocu da probam... A i brze je mnogo...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Rakhil » 04 Dec 2012, 23:38

Sto se tice tvoje decije guze, neces se mnogo usreciti sa elektricnim, oni umeju da budu iritantniji od zileta. One sa mrezicom bih zaobisao, eventualno Philishave neki bolji duzmes...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 04 Dec 2012, 23:42

Ne znam kakvi su novi brijači, ali stari nisu bili ništa bolji od žileta.
Imao sam neki Philips sa dva rotirajuća sečiva i nit je bilo brže nit je manje iritiralo kožu.
Sad se brijem (kad se brijem) nekim sega mega žiletom s pet sečiva koji vibrira.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Grujic » 04 Dec 2012, 23:42

Moj čovek :)
Probao sam svakakva sranja, i ništa... Sve gelove, kremove, pre, posle... brijač ovaj, brijač onaj, sa vibracijom, bez... Sa 1 žiletom, sa 2,3,5 čak sam i britvu probao...
Onda sam prešao na električni. Zaključak nakon raspitivanja je da je Philips sa 3 kružna noža mnogo bolji od Brauna sa mrežicom. Zato sam uzeo Philips, a ovaj drugi nisam ni probao. Prvi sam uzeo 2007. ovo mi je drugi, oba su koštala tik nešto više od 50 evra i bežični su, tj mogu i dok se pune da se koriste.
Odmah mi je bilo dosta manje iritacije, al ipak nije odmah bilo to to. Trebaće i tu vremena da legne na svoje, al i sa time meni nije kao nekome ko nema problema sa iritacijom :twisted: Al naravno ne može da se poredi sa time kako je bilo posle brijača, nebo i zemlja... Mana je što ne možeš da se obrijes glatko kao sa klasičnim brijačem, al to kompenzujem tako što mogu časkom maltene 2 puta dnevno da prozujim :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od NexT » 04 Dec 2012, 23:47

Ma braaate, ja se brijem dok se tusiram. Kad maksimalno omeksa koza i brada i onda to kao ok ide. Sa onim plavim gelom i uvek dobrim ziletom. :glavomuzid:
Tako da to povlaci da mi se desi i po 5-6 dana da se ne obrijem, pa me ljudi malo cudno gledaju :kezo:

Al ja bih i elektricni neki koji moze pod vodu. Kontam da je to najbolja kombinacija...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 04 Dec 2012, 23:49

Koristim i ja Philipsov vec 5 godina. Sta znam, utisci su podeljeni, sto kaze Grujic, tesko je izbrijati se glatko kao sa ziletom, ali ako se redovno odradi trazi manje vremena, manje se prlja okolo. Mene bome iritira i sad posle toliko vremena ako odradim vise poteza, jer uglavnom se nikad ne brijem dan za danom. E sad, ja sam uzeo neki srednje klase, oni najskuplji su mozda i bolji. Ovaj ima i onaj dodatak kao trimer na samoj masinici, pa moze da se potkrati i duza brada, ne mora se brijacem.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Grujic » 04 Dec 2012, 23:49

Ima i takvih su skuplji od ovih koje sam ja uzimao, mada iskreno ne vidim potrebu, sa njima se briješ skroz na suvo, ne trebaju ti pene ni gelovi :)
Idi do Philipsa na Obelićevom pa vidi šta imaju.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 04 Dec 2012, 23:51

@ Next
Bri se svaki dan nedelju dana i imaćeš mnogo manje iritacije.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Grujic » 04 Dec 2012, 23:54

Ne znam kako to da izvede, ja ranije se obrijem glat, i prvih 24h je sve ok, a posle 3 dana ne mogu da se obrišem peškirom nakon umivanja :mrgreen:
Zato je ovo bolje, nikad nije full glatko al je uvek ok bez opterećenja.

@dragvorl
Ima i za to sistem, prvo ne zapustiti mnogo, drugo ako baš zabradiš iz vise tura obriješ, ne forsiraš jednom, ne zapinjati, promena pravca... :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od NexT » 04 Dec 2012, 23:56

Mrzi meeee. Obicno se probudim 15 min pre nego sto treba da izadjem iz kuce. Ne stignem ni kafu da popijem, ni ko covek da se razbudim... Sta cu kad volem da spavam :kezo:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od trojanac » 04 Dec 2012, 23:58

Spavaj dok možeš. Kad dođeš u moje godine, budićeš se i kad treba i kad ne treba.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 05 Dec 2012, 00:04

Grujic je napisao: @dragvorl
Ima i za to sistem, prvo ne zapustiti mnogo,
Ih, pa za sta sve prevencija nije lek...al nesto se matorom konju ne menjaju lako navike. :mrgreen: Narocito one iz studentskih dana.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19190
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 05 Dec 2012, 00:07

Nemojte se izbrijavati, brijanje samo niz dlaku, uveče posle kupanja :)

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Dobro veče

Post od Laki021 » 05 Dec 2012, 00:11

dragvorl je napisao:Koristim i ja Philipsov vec 5 godina. Sta znam, utisci su podeljeni, sto kaze Grujic, tesko je izbrijati se glatko kao sa ziletom, ali ako se redovno odradi trazi manje vremena, manje se prlja okolo. Mene bome iritira i sad posle toliko vremena ako odradim vise poteza, jer uglavnom se nikad ne brijem dan za danom. E sad, ja sam uzeo neki srednje klase, oni najskuplji su mozda i bolji. Ovaj ima i onaj dodatak kao trimer na samoj masinici, pa moze da se potkrati i duza brada, ne mora se brijacem.

Nije bolji... Ja imam jedan od najboljih, ali ako hoces bas dobro da se obrijes odvoj jedno pola sata... Deset puta prodjes, gnjavis i opet ostaje...

Prakticno ga i ne koristim, jedino kada ga uzmem je kada zarastem jer se ne brijem jedno 5-6 dana a tada me zilet pocne bas cupati... e onda uzmem brijac pa malo sa njime prodrljam i opet zavrsim sa ziletom...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Dobro veče

Post od methane.master » 05 Dec 2012, 00:22

NexT je napisao:Ma braaate, ja se brijem dok se tusiram. Kad maksimalno omeksa koza i brada i onda to kao ok ide. Sa onim plavim gelom i uvek dobrim ziletom. :glavomuzid:
Tako da to povlaci da mi se desi i po 5-6 dana da se ne obrijem, pa me ljudi malo cudno gledaju :kezo:
Znači ovo je bilo kod tebe u posedu. :djavo:

Slika

Heinz je napisao:Nemojte se izbrijavati, brijanje samo niz dlaku, uveče posle kupanja :)
To bez izbrijavanja može neko ko ima slabu bradu i ovalno lice. Posle dva sata izgledao bih kao da se nisam bi brijao. :cool!:
Širim haos!

Odgovori