Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Gazu » 08 Maj 2022, 11:57

Meni ovo sad obojeno deluje bolje, ali ja to vidim sad samo tako iz vazduha. Nisam probao ja sam da prođem tuda ovako kako je sad.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od zdushan » 08 Maj 2022, 12:52

Slavija je lepo geometrijski iscrtana kada pogledaš crtez, ili sliku iz pticije perspektive..
Kad uđem u raskrsnicu, linije me vuku potpuno nelogično. Loše je to isprojektovano. Vidim da se retko ko kreće zacrtanim putanjama, samo se seče..
Npr iz Nemanjine kad se ulazi, a hoćeš u Bulevar Oslobodjenja ka Karađorđ.parku, moraš prvo levo, preko pola kružnog toka da se uliješ u iscrtane trake. Glupost.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od noodles » 08 Maj 2022, 18:20

Ma daj, koje ulaženje u kružni tok ako hoćeš iz Nemanjine u bul. Oslobođenja? Držiš desno posle semafora kod "hleb i kifle", ima posebna traka za ulazak u bul Oslob. Kakav crni ulazak u kružni tok, svako jutro tu prolazim :-)
Što se tiče Slavije ja lično vozim isto kao i pre rekonstrukcije, kada nije postojala ni jedna iscrtana linija. Verujem da linije poštuju više ljudi koji nisu iz Bgd-a.
Bitno mi je samo da kad ulazim u kružnim tok, da me neko ne pokupi sa leve strane i da od toga gde se isključujem, vozim bliže ili dalje izlazu, uz svako propuštanje svih koji mi dolaze sa desne strane a već su u kružnom toku
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od zdushan » 08 Maj 2022, 19:31

Kako koje? Evo ove, putanja obeležena tačkama. Trake za BUS su jasno obeležene. To kako ko vozi i kuda ide je druga stvar, kao što rekoh.
tapatalk_-333021544_640x400.jpg
tapatalk_-333021544_640x400.jpg (27.78 KiB) Pogledano 3826 puta
Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od zdushan » 08 Maj 2022, 20:06

Moja greška, ima traka za desno, upravo prošao. Ne vidi se na ovoj slici...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3145
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Dare4x4 » 10 Maj 2022, 20:51

Bila je diskusija negde da li je dozvoljeno preticanje s desne strane na auto putu, pa me podsetilo da postavim dva događaja.

Vidim na retrovizoru kombi u niskom letu. Na trenutak me zbunio. Da li da bežim u zaustavnu jer vidim da ne misli da koči. I trenutak pre nego da se ja skonim, on me obilazi s desna, bez žmigavca...


Samo nekoliko trenutaka kasnije, lik vozi levom trakom i ne misli da se prestroji iako ima traku za spora vozila. Sviram, ablendujem ali ništa. Daje mi levi migavac da znam da ne planira da me pusti. Još jedan kombi s desne stane pretiče. A onda i ja :djavo: Bilo propisno ili ne...


Znam da sam na kratko prekoračio tih 60km/h ali ovaj me zaista iznervirao. Da sam išao po ograničenju, vozili bismo se paralelno jer ja svakako ne bih držao levu traku sa 60km/h.

I za kraj, za malo sudar, pa za malo tuča u Nišu...

ftj
Postovi: 13023
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 10 Maj 2022, 21:06

Prvi i drugi snimak je zapravo ista situacija samo iz drugog ugla tj. i ti si (teoretski) trebao da voziš desnom stranom, u ovom slučaju zaustavnom.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3145
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Dare4x4 » 10 Maj 2022, 21:10

Ja sam punu liniju protumačio da je tu zaustavna traka i svi ostali iza su tako vozili. Na prvom snimku se vidi znak kad počinje traka za spora vozila i linija više nije puna.

ftj
Postovi: 13023
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 10 Maj 2022, 21:53

Kad idu radovi ovako na autoputu uvek (treba)da bude znak pre radova koji usmerava i pokazuje da desne dve trake privremeno postaju vozne trake. U drugom slučaju se samo zadesilo da su te dve trake i inače vozne.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 10 Maj 2022, 21:54

Kada su 2 trake, nema zaustavne, vozi se desnom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3145
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Dare4x4 » 10 Maj 2022, 22:36

Nisam sačuvao deo snimka kad nailazim na ove radove ali prilično sam siguran da nije bilo znaka da zaustavnom trakom treba da se vozi. Ovo je inače blizu Pojata.
Ako ništa bar sam obavestio ovog ispred da bih da ga preteknem, za razliku od prvog kombija koji je pored mene projurio bez ikakve naznake šta planira.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od dragvorl » 10 Maj 2022, 22:50

Ni kad su radili NS-SU nije bilo takve signalizacije. Ono sto sam napolju vidjao u takvim slucajevima je da se postave privremene zute trake i tako se obeleze obe trake, u tom slucaju bude brza traka uža. To je ovo:

Slika

Slika

Kod nas je ova varijanta
Prikačeni fajlovi
Screenshot_2022-05-10-22-55-25-885_com.miui.gallery.png
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ljubitelj » 13 Maj 2022, 17:07

Heroj objasnio jasno, kada su radovi ne postoji zaustavna traka i ne važi horizontalna već vertikalna signalizacija (stara horizontalna kada je sve regularno).
A čini mi se na snimku da postoji znak preusmeravanja kroz trake na kraju radova.

Takva ograničenja od 60km/h su kontraproduktivna i štetna kada su radovi koji nemaju uticaja na širinu kolovoznih traka, pa 3,50m je širina na autoputu (60) a 2,5m je širina na magistralnom putu (80km/h).
Kombi tu gotovo jedini vozi kako treba, ne računajući brzinu iznad 60.

Svi voze koliko ja znam godinama unazad pri takvim radovima na autoputu 90-100km/h, što je i sasvim realna bezbedna brzina u ovim meteo uslovima.

Znak ograničenja bi trebao da bude 90 ili 70km/h a onda i samo onda gde se konkretno vrše neki radovi 60km/h pa i 50km/h.
I čim prodje ziona neposrednih radova onda opet 70 ili 90.
Meni to ima više smisla uklapanja u stvarno stanje saobraćaja koji se odvija.
Ono ograničenje od 30km/h što ponekada stave je takodje kontraproduktivno na autoputu, to niko ne poštuje.


Ne znam konkretno ali dok su radovi a i kada se završe kod nas znakovi i signlalizacija često nisu ničija briga.
Evo godinu dana je prošlo a još na obilaznici od Ostružnice do Orlovače signalizacija kao da je dvosmerno, zabrana kamionima da pretiču, ograničenje 60km/h, ograničenje u tunelima, znak za izmišljeni semafor koji naiznenično propušta, nema zaustavne prave nego po 2 poluzasutavne sa leve i desne strane, puna linija po nekoliko kilometara.....mali milion pogrešnih obeležavanja kako hor. takoi vert. označavanja.
A i to samo parče je zrelo za temeljiti remont, grbavo samo tako i krpareno.
Druga strana, smer, je suprotnost. Sve obeleženo kako treba, ravno i glatko.

Kreće tranzit stranaca i naravno da su zbunjeni kada vide takav hoas raznih signala.

Pre neki dan ko se travu na delu ka Indjiji nekih 300-400m a zatvorili preticajnu traku skoro 6-7km iako nikakvih tu radova nema.
Nema ko da osmisli da pomera čunjeve u ritmu pomeranja radova po lokaciji.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Gazu » 13 Maj 2022, 18:49

Baš tako. Kad vidiš bespotrebno ograničenje od 40km/h, odmah pretpostaviš da je to postavio ofrlje neki fizikalac, a koji time samo maltretira ljude. Da je ograničenje to bolje promišljeno, ljudi bi se u većoj meri pridržavali. Mada, horor bi bio da u sklopu tako nekih radova gde su apsurdna ograničenja stoji i murija da peca ljude.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 23 Maj 2022, 17:32

Džiberski desno

Pored kolone, pa na crveno




TapaT


Odgovori