Zamena ležajeva na veš mašini

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od superboss » 06 Dec 2012, 21:25

Nemam pojma, ja sam pazario isto jeftiniju masinu, ELIN 65C81 i da kucnem u drvo, masina se za sad dobro ponasa(druga ili treca godina intezivnog koriscenja).

Kod tebe definitivno nesto zapinje, sto kaze ljubitelj ja bih je otvorio. Ti definitivno treba da maknes masinu iz kupatila, mora da imaju neke podzemne ili slicno, masinama kod tebe definitivno ne ide ;)

Inace, ista masina je mnogo losije prala ves dok je radila u NS. Voda je definitivno problem(sto nije tajna).
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Zveroljub » 06 Dec 2012, 22:03

Skini zadnji poklopac i pogledaj u kakvom je stanju kazan na njoj.
Glavu dajem da su se pojavile pukotine na sredistu kazana, tamo gde prolazi osovina.
Osim loseg kazana i problema sa elektronikom, c81 je solidna masina.
Drugi model, cma65 sd 800 je sranje neopevano!

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od kvcali » 06 Dec 2012, 22:53

Veci kvalitet od gorenja sa kraja osamdesetih ne postoji, ali niti ti modeli vise ne postoje, niti kad bi postojali, bili to sto su tad...
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Puzo81 » 07 Dec 2012, 20:01

ljubitelj je napisao:Ja bih na tvom mestu otvorio masinu tj skinuo gornji i zadnji poklopac (sta vec moze da se skine) i rukom vrteo bubanj uz slusanje gde zapinje.
Zvuk je uvek posledica nekog trenja.

Takodje pogledao bih lampom detaljno u potrazi za tragovima na mestu udaranja pokretnih delova.

Mozda se i otkacio, odsrafio motor ili remenica ili sta vec ima i dodiruje zadnji poklopac kada radi centrifuga jer je tada njihanje kazana intezivno.

Proverio sam a i veceras je isto uradio i serviser beko-a i sve je ok,nista nigde ne zapinje,labavo ili slicno.

Ponavljam zamenjen je bubanj za prednjom gumom/dihtungom,oba amortizera,programator,remenica na bubnju..cak su hteli da menjaju teg na samom bubnju da nije slucajno lakis od previdjenog :think: .

Sto se tice servisera on je ok i rece da ce zvati glavnog u BG i da ce odneti masinu na ispitivanje a doneti zamensku neku.Jos to da odrade pa cu videti sta dalje (ima jos 4god garancije pa cu ih drndati dok ne rese problem)

p.s
Identican slucaj rece da je bio kod jedne babe,doneo joj zamensku masinu sa malim povrsinskim ostecenjem od trasporta koja NIJE lupala.Tu sto je odneo u BG kao popravili i vratili je i dlje lupa :o .Baba je na kraju zadrzala tu zamensku a ovu nije htela da vidi

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od nuk » 07 Dec 2012, 22:12

Ja prosto ne mogu da verujem da tvoj slucaj i dalje nije resen. Posle ovoliko maltretiranja, najmanje sto su mogli da urade je da ti izdaju potvrdu o zameni uredjaja jer ocigledno nisu sposobni da ga poprave. Trebao si da potegnes inspekciju jer ti je to kako stvari stoje, jedino resenje.
Ako si zainteresovan da dobijes jos jedno strucno misljenje, rad sam da licno pogledam masinu onako neobavezno posto je uredjaj pod garancijoma a mislim da smo i komsije posto sam ti vidjao korsicu u kraju.
Ako nista ne resis, ostavi mi broj na PP, cimnuo bih te od nedelje kad ugrabim malo vremena.

sent from my brain using the force..

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od ljubitelj » 08 Dec 2012, 18:18

kvcali je napisao:Veci kvalitet od gorenja sa kraja osamdesetih ne postoji, ali niti ti modeli vise ne postoje, niti kad bi postojali, bili to sto su tad...

Imao sam Gorenje sa pocetka i Gorenje sa kraja 80tih i bas nikako se ne bih slozio da je to bio neki kvalitet, naprotiv Gorenje sam uvek smatrao za trecu klasu s obzirom na niz propusta u konstrukciji, u izradi, u radu, u kvarljivosti.
Jedino sto je bilo dobro je sto se lako nalazio serviser, nesto teze delovi.

Te sam x puta popravljao i menjao skoro sve osim kazana i zaista je imala dug radni vek ali uz vise puta zamenjene delove(da ne kazem generalke).

Uostalom, iz tih vremena Gorenje je (samo bleda) kopinja italijanskih masina a najvazniji deo programator nije imao nikakve veze sa Gorenjem.

Bauknecht iz tog doba jos je ziv (ne koristim ja) i jedini kvar koji je posledica ocajne konstrukcije je plasticna bravica vrata koju sam menjao jedno barem 5 puta. I uvek pukne na istom mestu, na isti nacin.

Electrolux ili Panasonic sa kraja 80tih su po meni pojam kvaliteta za Gorenje.

Mislim da je Gorenje bilo popularno posto je uvoz ves masina bio zabranjen gradjanima u SFRJ a imali su uvek inteizvno reklamiranje pa se mnogo nije ni moglo birati.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od dragvorl » 08 Dec 2012, 18:36

A moj cale je bas uzeo Bauknecht i to krajem osamdesetih i to je iz Nemacke dovukao novu masinu koja je bila jedna od najskupljih. Od starta nije radila kako treba, vracena je u garanciji u Nemacku, opravljena i opet nije radila. Sve to u garanciji. Onda su ovde neki popravljali, ali nikad nije proradila kako treba. Onda je 15 godina stajala u ostavi, da bi je pre neki dan odneli an otpad. Svasta se desava. A opet, cale je isto tako iz Nemacke dovukao novu Siemens sudo masinu koju smo 20 godina koristili uz neke sitnije popravke svaki ili svaki drugi dan (izracunajte koliko je to ciklusa za 20 godina) a bila je medju jeftinijim. Sad sam je malo sredio, pa cu da je instaliram uskoro kod rodbine, videcemo koliko ce jos izdrzati.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Puzo81 » 16 Mar 2013, 12:31

Ostao sam duzan odgovor u vezi gore opisanog problema u vezi beko vesmasine...

Serviser je dosao,rasklopili smo opet celu masinu i ustanovili da je lupanje(na klipovima koje sam
okacio) dolazilo od amortizera,tacnije prethodni beko serviser je stavio nove amortizere ALI je ostavio stare "bolcove" pa nesto lepio teflonskom trakom da kompenzira manji precnik starog bolca i naravno landaralo i lupalo prilikom rada.

Stavio je bolcove bas za te nove amortizere i od lupkanja ni L.

Posle toga desavalo se pri radu da masina cak i izbaci osigurac :o .Opet serviser i ustanovio je da je zica sa grejaca na bubnju pukla i zbog nje kaze zveknula ploca programatora sto je se i videlo,jedno 2x3cm tranzistora je izgorelo.Sreca garancija pokriva celu masinu pa je stavio novu plocu a inace bih puk'o 65-70e kako rece.

Znaci masina ima godinu i po a sve se pomenuto izdesavalo.

U vezi garancije,sreca je da imam 5god FULL pa cu ih njakati jos 3,5god ako nesto cikne dok su kako rece uveli po novo da garancija nije 5 full nego 3+2god,3god full a 2 placas delove a ne ruke.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od BAJKER » 10 Apr 2013, 09:42

Pre dva dana majstorisao sam kod mojih roditelja, Bosh ves masina stara 9 godina nece da greje vodu, mislio sam da je grejac sa zadnje strane kako je bilo nekada na Gorenju ali grejac su stavili napred pa je pristup bio otezan jer sam morao i celu prednju stranu da otsrafim da bih mogao malo da pomerim i izvucem grejac. Proverio sam instrumentom pre skidanja da li je zviznuo, ispostavilo se da jeste. Grejac sam zamenio za 1300 dinara, sve to vratio nazad i masina ponovo radi. Ceo postupak sa skidanjem starog grejaca odlaskom u nabavku i montaza cirka 2 sata. :D E da mnogi bi rekli da je posle 9 godina upotrebe bilo kamenca oko grejaca, cinjenica je da se koristi kvalitetan detergent + sredstvo protiv kamenca. grejac je bio spolja gledano bez znakova kamenca a gotovo da je minorno bilo ostataka na dnu plasticnog kazana :D
Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Heinz » 10 Apr 2013, 12:35

Das mashina :-)

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od BAJKER » 10 Apr 2013, 12:46

:plusone:
Takodje masina Bosch za sudje iz 1991 jos uvek radi ko prvog dana, jedino sto je pre par godina nije htela da otvori posudu za detergent u vratima pa sam je otvorio i popravio mali mehanicki kvar. :)
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od dragvorl » 10 Apr 2013, 14:14

Kod nas Siemens (znam da je sad to isto kao i Bosch, samo je Siemens koliko sam video za zapadna trzista) iz 90-te sudo masina evo i dan danas radi, ali smo ipak uzeli novu jer je vec evidentan zamor materijala, i to mislim na plasticne delove, pumpe i programator i dalje rade. Jedino je menjan jedan ventil za vodu i grejac 2 puta, to sam sam zamenio. Problem je sto nema delova, a i kad se nadje preskupi su. A nove masine nisu vise toliko skupe, i ruku na srce mnogo manje vode i struje trose i nisu tako bucne. Bas sam sa Nukom pricao, on je iz struke, i kaze da danas nema smisla kupovati skupe masine ako se zeli dugotrajnost, jer to vise nema veze sa onim od pre 20 godina, i to je realnost, nista se vise ne pravi da traje jer ce stati industrija.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

penevl
Postovi: 8
Pridružio se: 04 Nov 2013, 22:35
Lokacija: beograd

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od penevl » 04 Nov 2013, 23:10

Zdravo svima :D da ispricam moj problem..ves masina favorit je u pitanju i stara je 10 god..majstor je zamenio lezaj i masina je radila godinu dana i opet poceo isti problem..pozvao istog majstora i oni su opet ustanovili da je lezaj i odneli ves masinu,kad je popravio i naplatio. Dosao je sa pricom da ne moze vise da se popravlja, da je lepio i spominjai osovinu i pitanje je koliko ce da traje. E sad moje pitanje je da li to sto prica pije vodu i da li moze da se popravi i da li se isplati..da li je prethodna popravka uzrok problema sa osovinom? da li mnogo kosta da se zameni osovina(jel ta osovina vezana za bubanj)?

kad sam otvorio iza,da li kod osovine sme da ima bilo kakav luft ilil mora cvrsto da bude?
Slika

isti je pukao deo sto drzi donji deo bubnja

Slika

Slika

penevl
Postovi: 8
Pridružio se: 04 Nov 2013, 22:35
Lokacija: beograd

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od penevl » 05 Nov 2013, 17:40

evo kako da se zamene lageri

http://www.youtube.com/watch?v=XaFF2-Rl8Nc

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zamena ležajeva na veš mašini

Post od Puzo81 » 26 Nov 2013, 13:44

Nastavlja se golgota sa .ebenom BEKO ves masinom :glavomuzid:

Od kako je kupljena jula 2011te ovo je 7 put da na njoj nesto crkava (kazan,amortizeri,opruge,programator,sve moguce sem oklopa).Opet masina ne greje tako da je verovatno OPET crkao grejac ili programator.
Programator je vec 2x zamenjen i to u julu 2012 i februaru ove godine.

U centralnom servisu beko-a LTH service tj u njihovom call centru su i dalje zesce neljubazni, posebno neka "Mica salterusa" ,nadrk do bola.

Garancija je do polovine 2016e i koliko god me masina kecala u mozak ja cu njih jos vise.

BEZITE OD beko-a kao brenda, turci su ga sto se tice ves masina ukenjali za medalju.

Odgovori