Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od PeyaMD » 23 Nov 2022, 22:29

E ovako ljudi moji. Zadnjih 5 godina radim u Slo kao vozac,zbog jako losih iskustava sa firmama i generalno zbog pokusaja da prosirim porodicu(ne pravi se dijete tako lako kako sam mislio 😂😂😂) vracam se nazad kuci u Republiku Srpsku. Imam u vlasnistvu od prije par mjeseci passat b6,2.0 motor iz 2007 godine i auto je u extra dobrom stanju,kupljen od prvog vlasnika,sve redovno radjeno na autu ono bas je pizdarija dobar auto i zao mi da ga moram prodati u slo,a cijena mu je prepolovljena onog momenta kada sam ga prepisao na sebe samim time sto sam stranac u toj zemlji. Posto je moja supruga iz Srbije i posjeduje drzavljanstvo i sve pratece dokumente kao drzavljanin zelim da ga ocarinim na njeno ime ali nikad nisam carinio vozilo nigdje i apsolutno ne znam nista o tom postupku pa sam odlucio da ovdje potrazim savjet. Zanima me kako ide procedura,sta trebam da bih carinio vozilo na ime moje supruge,trebaju li mi zoll table ili moze doci u drzavu sa obicnim tablicama,da li moram probne tablice da uzimam u Srbiji i koliko dugo moraju biti na autu,koliko otprilike traje proces od prvog ulaska vozila u Srbiju do registracije? Ako neko ima iskustva molim za informacije.
Pune gume i prazna ....

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od sebekkg » 24 Nov 2022, 03:50

Nadji neku od spediterski službi iz Subotice. I pitaj ih sve šta ti je potrebno. Oni ce ti sve završiti ovde od procedure. E sad koliko z am ako je auto regularno registrovan može doći na slovenačkim tablicama, sano što mislim da moraš u Sloveniji da ga prevedeš na nju ali to ih pitaj da li i to treba jer ste supružnici. Posle auto ulazi u proceduru carinjenja i kad ga ocarine i bude legalan u Srbiji moraš imati srpske tablice (probne ili obične), a ove šalješ u Sloveniju da se odjave. Neka me neko ispravi ako sam pogrešio.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od OMP » 24 Nov 2022, 10:14

Mozes da dodjes sa stranim tablama naravno samo ces ih posle vratiti u SLO da se odjave, ovde odes kod bilo kog speditera ne mora u Subotici nego gde je tebi zgodnije ima carina u vise gradova Srbije, tu gde se carini auto oni sve zavrsavaju i prave fakturu na ime tvoje zene tvoje je samo da se prethodno raspitas koliko to sve kosta za taj auto posto se cene razlikuju od spedicije do spedicije i od mesta do mesta. Strane tablice skidas onog trenutka kad auto das na carinjenje i do registracije na SRB tablice mozes da vozis samo na probnim ali to se bas ne isplati sem da ih uzmes na 1 dan kako bi auto prevezao od npr. carine do kuce, tehnickog pregleda ili gde vec.
Subotica jeste najpovoljnija tamo ti odmah zavrsavaju i homologaciju koju inace mozes i sam da radis ali obicno dodje skuplje i vise se cimas.

Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od PeyaMD » 24 Nov 2022, 19:35

OMP je napisao:
24 Nov 2022, 10:14
Mozes da dodjes sa stranim tablama naravno samo ces ih posle vratiti u SLO da se odjave, ovde odes kod bilo kog speditera ne mora u Subotici nego gde je tebi zgodnije ima carina u vise gradova Srbije, tu gde se carini auto oni sve zavrsavaju i prave fakturu na ime tvoje zene tvoje je samo da se prethodno raspitas koliko to sve kosta za taj auto posto se cene razlikuju od spedicije do spedicije i od mesta do mesta. Strane tablice skidas onog trenutka kad auto das na carinjenje i do registracije na SRB tablice mozes da vozis samo na probnim ali to se bas ne isplati sem da ih uzmes na 1 dan kako bi auto prevezao od npr. carine do kuce, tehnickog pregleda ili gde vec.
Subotica jeste najpovoljnija tamo ti odmah zavrsavaju i homologaciju koju inace mozes i sam da radis ali obicno dodje skuplje i vise se cimas.
Znas li mozda koliko se cekaju tablice kad prvi put registrujem auto? Neko mi kaze da se moze cekati od 7do10 dana da dobijem regularne tablice i da se sve to zavrsi pa mi zvuci malo nevjerovatno.
Pune gume i prazna ....

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od OMP » 24 Nov 2022, 20:47

Ne vidim razlog sto bi se cekalo, onog trenutka kad odradis tehnicki odes u MUP i uzmes tablice znaci istog dana moze, to je mozda cekanje kad se vrsi prenos vozila sa jednih tablica na druge pa zbog placanja poreza ali ovde toga nemas. Jedino sto ti carina i homologacija traju nekoliko dana (zavisno kad se krene u proces ali nekih 5-10 dana) tu moras da cekas ali onog trenutka kad dobijes sve papire sa carine i stigne homologacija odmah mozes na tehnicki pa u MUP. Postoji varijanta da se auto ocarini u istom danu, to malo vise kosta, to rade u Subotici ne znam i drugim gradovima da li moze, znaci ostavis auto ujutro spediciji i tokom dana mozes da ga teras kuci, posle cekas samo homologaciju da stigne.

Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od PeyaMD » 24 Nov 2022, 22:36

OMP je napisao:
24 Nov 2022, 20:47
Ne vidim razlog sto bi se cekalo, onog trenutka kad odradis tehnicki odes u MUP i uzmes tablice znaci istog dana moze, to je mozda cekanje kad se vrsi prenos vozila sa jednih tablica na druge pa zbog placanja poreza ali ovde toga nemas. Jedino sto ti carina i homologacija traju nekoliko dana (zavisno kad se krene u proces ali nekih 5-10 dana) tu moras da cekas ali onog trenutka kad dobijes sve papire sa carine i stigne homologacija odmah mozes na tehnicki pa u MUP. Postoji varijanta da se auto ocarini u istom danu, to malo vise kosta, to rade u Subotici ne znam i drugim gradovima da li moze, znaci ostavis auto ujutro spediciji i tokom dana mozes da ga teras kuci, posle cekas samo homologaciju da stigne.
Pazi stvarno ne znam kako ide proces u srbiji
Znam da kod nas se moze registrovati auto u bilo kom gradu i to mislim zato sto tablice nemaju oznake gradova ali opet za carinu ne znam kako ide proces,nisam nikad radio. Kontaktirao sam jednog lika u Subotici i kaze za dan se sve zavrsi sto se carine tice pa cemo vidjeti kako i sta.
Pune gume i prazna ....

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od OMP » 25 Nov 2022, 08:06

Pa da zavrsice ti oni za dan carinu i ucice u proceduru za homologaciju ali homologaciju svakako moras da cekas jer ne zavisi od njih na carini nego od agencije za bezbednost saobracaja, kao sto rekoh ona se ceka obicno 4-5 radnih dana u najbrzem slucaju (npr. kad sam homologaciju radio ovde kod mene u Krusevcu) ali moze biti i vise, evo meni je jedan auto u ponedeljak usao u proces homologacije a potvrda jos nije odobrena, bice danas ili u ponedeljak i onda jos dan-dva da stigne na adresu, znaci to mu dodje 10ak radnih dana

Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od PeyaMD » 29 Nov 2022, 04:10

OMP je napisao:
25 Nov 2022, 08:06
Pa da zavrsice ti oni za dan carinu i ucice u proceduru za homologaciju ali homologaciju svakako moras da cekas jer ne zavisi od njih na carini nego od agencije za bezbednost saobracaja, kao sto rekoh ona se ceka obicno 4-5 radnih dana u najbrzem slucaju (npr. kad sam homologaciju radio ovde kod mene u Krusevcu) ali moze biti i vise, evo meni je jedan auto u ponedeljak usao u proces homologacije a potvrda jos nije odobrena, bice danas ili u ponedeljak i onda jos dan-dva da stigne na adresu, znaci to mu dodje 10ak radnih dana
Probne tablice,znas li kad njih mogu dobiti,otprilike cijenu i koliko dugo mogu biti na autu? Nisam znao da je homologacija toliki problem. Da li mijenja stanje to sto imam homologacijski karton iz slovenije?
Pune gume i prazna ....

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Uvoz i carina vozila iz slovenije. Iskustva i savjeti!

Post od OMP » 29 Nov 2022, 08:36

o probnim imas ovde objasnjenje i cene, uzeti sa rezervom jer se mozda nesto menjalo, ja ih nisam uzimao odavno pa ne znam...mozes ih uzeti cim ti zavrse carinu a to moze biti istog dana, tamo gde budes carinio ce ti reci i uputiti te gde se to vadi i kako.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... da-se-uzmu

Homologacija nije komplikovana nista sem sto jednostavno traje taj postupak par dana kako sam rekao, mora tako jer se ne zavrsava sve na istom mestu nego ovi gde vrse proveru salju papire u centralu agencije za bezbednost i oni odobravaju i stampaju zvanicni dokument, to usporava proces. Ne znam sta to imas iz SLO ali ti 99% nista ne znaci kod nas, mora da se uradi homologacija po nasem.

Odgovori