Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od shandu90 » 11 Feb 2023, 01:14

Ja sam zbog toga odavno ukljucio opciju da nepoznati brojevi ne mogu da me zovu. Svaki kurta na osnovu jmbg-a ili broja licne karte moze da dodje do podataka. Ako si bas prso sto su te zvali, mozes ih prijaviti jer je ta smaracka prodaja na blef navodno zabranjena i kod nas. Izgleda se opustili ljudi, mesec dva vodili racuna o tome i ponovo po starom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od pedja » 11 Feb 2023, 07:19


Drejk je napisao: Da li je to legalno i da li mogu da dokazem? Jok!
Poprilično je kažnjivo, samo je pitanje sprovođenja u delo...

Ja sam se vratio na AMSS. Za sada.



TapaT


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od Grujic » 11 Feb 2023, 07:22

To je ozbiljan limit da neko ko ti nije u imeniku ne moze da te zovne.
Inace, desilo se i meni, kupiondam jedan pripejd broj za oglase, i nigde ga nisam nikome dao niti okacio oglas, sve danas cu, sutra cu da slikam, mrzelo me... i zovu me na taj tel iz neke agencije, neka anketa bla bla, kao nasumice generisali brojeve. Ili su to stvarno uradili, ili im je Telenor dao, nema ko drugi.

Sto se tice pomoci, mislim da je Vozzi nakbolji za sada, pogotovo sto se ne vezuje za kola.
Ja sam imao dilemu dok su bila dva Evropa paketa, mali i veliki, sada kada je samo jedan nema razlike, mislim da je ovaj manji Evropa paket skroz ok, nisam se udubljivao koje prednosti daje ovaj od 10k

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Pomoć na putu

Post od Inzaghi » 11 Feb 2023, 08:52

Ja posle onog sto mi se desilo samo najveci :D

Isplati se svaki dinar. Ok sad su poskupeli ali to je 900 kinti svaki mesec. Naravno pod uslovom da putujem. Ili da se uzme regular Evropa pa da se dokupi veci paket sto je vrh opcija.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 11 Feb 2023, 12:55

Ma da, svako malo te neko van tvog imenika nazove... Al što se tiče i tih novih brojeva, da, svakako oni to mogu automatski da generišu, ali stoji i mogućnost da je taj broj ranije nekom drugom pripadao. Kao što sam ja dobio poruku u nekom momentu da je moj pokojni deda nov na Vajberu.😛

Srećom me do sad nisu zvali tako za te promocije na mobilni, samo na fiksni, a fiksni sad više ni nije postojeći.

Na ovu temu, da kucnem u drvo, do sad mi nisu trebali, ali super je što to njihovo pokriva ono što bi čovek očekivao, i zaista u praksi ispoštuju to što govore. Skuplji su od AMSS recimo, ali nemaju tih sitnih slova s kojima bi te mogli zeznuti. Ovako oni bez problema ljudima pokrivaju šlepanja koja bi bila i po hiljadu evra, ako se ne varam... To iz Evrope. Šta da plaćam bilo šta AMSS-u da bi bio miran, a da opet nisam miran, i da ne znam šta će mi reći i gde će me ostaviti.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 11 Feb 2023, 13:14

Upravo tako, zanemarljiva razlika u ceni Vozzi paketa u odnosu na konkurenciju nije vredna nikakvog cimanja. Vozzi ne pravi probleme i ne prave se pametni oko toga da li te voze na zeljenu adresu ili to najblizeg servisa.

Ja i ove godine odmah po isticanju paketa radim ono sto i prosle godine, najpre kupim osnovni u okviru zemlje, pa onda cim dodje vreme za neku skitnju van granica ide nadogradnja na osnovni Evropa paket koji je sasvim dovoljan po meni.

I kao sto sam naveo ranije, obratiti paznju da i nakon kupovine osnovnog, kao i nakon kupovine nadogradnje na Evropa paket aktivacija svakako u oba slucaja traje 72h, cisto da znaju ljudi koji zele da nadograde da ne moze instant vec opet moraju da cekaju 3 dana (bitna stavka kod organizacije putovanja).

Nadogradnja je ok i sa te strane sto je to prakticno 2. kupovina, znaci dobija se dva puta po dva bonus paketa za slep u lokalu do 40km koji se salju nekom drugom broju telefona za koji se vezuju, a takodje ima i nekog malog popusta za nadogradnju i svaki dodatnu kupovinu ko vec ima nalog, tipa 3% ili tako nesto.

Opasnu šemu je napravio Vozzi sa svim ovim, pruzaju najbolju uslugu, nema "sitnih slova" kao kod drugih kako rece kolega, dobijes to sto pise u paketu, a referali da privuces druge su im najjaci. Zato i sa pravom dominiraju na ovom polju i ako vec nisu, oduvace i AMSS jer je stvar takva da ce na Vozzi preci svi koji su maltene culi za njegove prednosti, a kada taj broj postane prilicno ozbiljan, onda je za ocekivati da ce kvalitet da srozaju kao i svi ostali bizMismeni u Srbistanu cim osete ozbiljne novce. Tako da dok Vozzi vozi kvalitetno, onda kupis paket i neka stoji tamo za ne daj Boze, a kada se pokvare kao i ostali, onda menjamo

Sent from my M2101K6G using Tapatalk




ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 11 Feb 2023, 13:47

Sve je to super dok ta firma funkcionise. Ipak je veci rizik da ce propasti neki IT bazirani startap nego neka osiguravajuca kuca(ili nije?).

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 11 Feb 2023, 14:06

Upravo tako, svako bira po svom nahodjenju, samo se seti da nekada nisi ni imao izbora sem AMSS prakticno jer konkurencija nije ni postojala.

Sada bar postoji i na ovom polju pa neka se ljudi raspitaju i izaberu najbolje za sebe. Stvar je ista sa recimo mobilnim operaterima, internet provajderima ili kakvom drugom uslugom, samo si tamo uglavnom pod ugovorom i onda stoji ovo sto si rekao, nemas nikakve garancije za vreme ugovorne obaveze da li ce zaista biti ti uslovi na koje si pristao kada si potpisao ugovor. Ili tipa uslovi kredita za stan koji moze da te zarobi za sva vremena.

Da li imas garancije da ce giganti poput banka, internet provajdera ili mobilnoh operatera doveka postojati i dati kvalitet svojih usluga koje si platio? Nema garancije, zato je nebitno da li je to startup ili neki veliki kesolovac, iako je jasna tvoja poenta, ali kod nas zaista nema razlike.

Zato koristimo prednosti privatnika dok one postoje, a sto je veca konkurencija, to bolji uslovi. Totalno mi je nebitno da li je Vozzi, Tesla, AMC Srbija, AMSS ili neko levi, biram onog ko u tom trenutku daje najbolje uslove za moje potrebe.

U slucaju pomoci na putu bar ne potpisujes ugovor na 2 ili vise godina, tako da ne mozes mnogo da omasis kao u slucaju gore pomenutih provajdera ili banka kao nuzno zlo. Mozes da menjas svake godine, pa i ranije ako nisi zadovoljan i sve je prepaid

Sent from my M2101K6G using Tapatalk




Poslednja izmena od hyundai_i30 u 11 Feb 2023, 14:06, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 11 Feb 2023, 14:12

Ovde praktično kao da potpisuješ ugovor na godinu dana. Klikćeš da si saglasan sa svim, i daješ im pare za celu godinu odmah unapred.

Nema oni kako da propadnu osim da se pohalave kad dođu do monopola ili da se pojavi neko bolji od njih.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 11 Feb 2023, 14:44

Upravo tako. Ma i da propadnu, ne kupujes njihove akcije pa da ti finansijska stabilnost od njih zavisi. Cena paketa na godisnjem nivou za bilo koju od ovih opcija je u proseku nekih 4k RSD, negde manje, negde nesto vise. Tako da uopste ne brinem oko toga ko ce i kada propasti, ako ne ispunjavaju uslove i nije ono sto sam platio, mogu da ih pozdravim kada god jer nemam obaveze prema njima sem jednokratne uplate cene paketa.

Stvar je samo u tome da li u slucaju nuzde oni zaista ispunjavaju ono sto je opisano u paketu ili ono sto njima odgovara da bi ostvarili najvecu zaradu i onda em platis paket, em puknes i na nesto sto je trebalo da ti bude pokriveno paketom, prakticno si nasamaren.

A, posto od privatnika Vozzi ima najvise korisnika, ako vec biras privatnika, svakako ce se vrlo brzo procuti kada krene da opada kvalitet njihovih usluga i onda se trazi dalje, ali se to radi odmah, a ne cekas do isteka paketa ili lupam sad jos 10 meseci koje moras da isplatis do kraja ugovora jer nikakav ugovor ne postoji.



Sent from my M2101K6G using Tapatalk





ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 12 Feb 2023, 08:26

Pa svi su privatnici, i AMSS je privatna firma (udruženje).

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Pomoć na putu

Post od sebekkg » 14 Feb 2023, 13:03

A nose se kao da su državni službenici.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 14 Feb 2023, 15:53

I državna preduzeća su često privatna, zavisno ko je pustio korenje. Realno, tako je sigurno i ovde, neko je to ranije pokrenuo kao državno, a oni su posle verovatno podosta ubacivali svoje, i tako dobijemo porodičnu firmu.

Institut za majku i dete.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Pomoć na putu

Post od sebekkg » 14 Feb 2023, 15:59

Kako kaže čovek panduru nemoj me brate kaznjavati zurim. Vidis kako mi je majka stara. Vozim je na institut za majku i dete.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk


Slika

Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 25 Mar 2023, 08:09

Pozdrav ljudi. Sta preporucujete za pomoc na putu. Do sada koristio Vozzi ali su se izgleda malo izbezobrazili u smislu da ranije je bilo da ako ti cena popravke ne odgovara (Evropa) da imas besplatno slepanje do kuce a sada dobijes to samo ako je popravka duza od 2 dana, inace do 200eur pokrivaju posle placas ti. U sustini sve preko 200eur i manje od dva dana popravke snosi korisnik tj ne fobijed besplatno slepanje ako ti cena ne odgovara.

Odgovori