Slovenija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6742
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od ljuba » 06 Feb 2023, 08:48

Blago vama sto vam je bas blizu :) Nama 900km + do najblizih ozbiljnijih planina. Mi idemo za 3 nedelje u Austriju, pa nadam se da cemo imati vreme kao i vi :)

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od maniaxxx » 06 Feb 2023, 19:58

Ja bih se menjao za ravnicu odmah ;)

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od 123456 » 06 Feb 2023, 20:39

Ja se ne bih menjao ni za šta, daleko od toga da nema bolje ali sam se nekako pronašao ovde u svemu.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Heinz » 06 Feb 2023, 23:33

Ja sam se u K. Gori pronašao u Lačnom Kekecu.

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od programer » 12 Feb 2023, 14:07

Moze li preporuka gde odsesti i sta obici za 4-5 dana tj. od srede do petka sledece nedelje? Do sad nismo bili turisticki u Sloveniji, samo tranzitno. Dvoumimo se da li traziti smestaj u Ljubljani, pa voziti do Bleda na dnevni izlet i jos nekih destinacija (zamolio bih za preporuke) ili uzeti smestaj u Bledu odmah?

Preskocili bi skijanje, tako da nas najvise zanimaju obilasci i generalno odmor. Bilo bi idealno da ne moram da palim svaki dan auto da odemo nesto da vidimo, vec da u mestu ima sadrzaja za 2-3 dana, a 2 dana da odradimo neke dnevne izlete.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Heinz » 12 Feb 2023, 14:20

Mi smo bili na Bledu i Bohinju, Ljubljana mi ne deluje kao racionalan izbor za bazu.
Vintgar ne radi preko zime. Imate iznad Bledskog jezera zamak, iznad Bohinjskog jezera vodopad Savica (mada zimi ne znam kako se penje uz 400 stepenika), tu je i Vogel ako vam se ide malo na visinu "liftom", ali to je skijalište gore. Možete se provozati do Postojnske jame, nije baš ni blizu.
Bled - malo šetnje oko jezera, malo SPA ako imate.
Verovatno ima još nešto, nama je i vožnja Bohinj - Bled bila prelepa (bili smešteni u nekom selu).

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od programer » 12 Feb 2023, 14:35

Hvala Heinz! Bas se razocarah sad kad si napisao da je Vintgar zatvoren preko zime, to smo hteli pod obavezno da obidjemo.

Ako sam te razumeo u vezi tog sela, bili ste smesteni u okolini Bleda? Sto se tice parkinga oko Bledskog i Bohinjskog, gde ste vi parkirali? Jesu li ok oni parkinzi sto imaju na google maps? Vidim da se ljudi zale na visoke cene, ako se ostaje 3-4+ sata, moze lepo da se nakuca "racun".

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od grujicd » 12 Feb 2023, 14:57

Na Bledu taj veliki parking što je najbliži jezeru radi na najprimitivniji mogući način. Plaća se unapred, ubaciš novčiće i dobiješ papir koji staviš pod šoferku. Znači moraš unapred da znaš koliko ćeš da ostaneš i moraš da imaš sitno, ne može ni karticom. Doduše može i nekom aplikacijom, ali meni to nije proradilo, nije htela da prihvati karticu.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od blaugrana » 12 Feb 2023, 15:00

Ja na Bledu parkiram kod Spara, malo se proseta do jezera, ali ima mesta.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 12 Feb 2023, 15:11

grujicd je napisao:
12 Feb 2023, 14:57
Na Bledu taj veliki parking što je najbliži jezeru radi na najprimitivniji mogući način. Plaća se unapred, ubaciš novčiće i dobiješ papir koji staviš pod šoferku. Znači moraš unapred da znaš koliko ćeš da ostaneš i moraš da imaš sitno, ne može ni karticom. Doduše može i nekom aplikacijom, ali meni to nije proradilo, nije htela da prihvati karticu.
Easypark aplikacija verovatno. Meni radi i na puno mesta u Evropi se moze preko nje platiti. Ukljuci se GPS i pokaze u blizini opcije za parkiranje, odabere se i podesi vreme, ako treba moze da se produzi. Ko putuje mnogo zgodna stvar, vredi instalirati i povezati sa karticom pre puta.
Prikačeni fajlovi
Screenshot_2023-02-12-15-14-48-320_net.easypark.android.jpg
Screenshot_2023-02-12-15-14-48-320_net.easypark.android.jpg (36.59 KiB) Pogledano 3940 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od programer » 12 Feb 2023, 15:21

Sta se desi ako ostanes duze od onoga sto si platio, placas neku kaznu na izlazu?

Koliko vidim easypark naplacuje 15% dodatno na cenu parkinga, doduse u slucaju kojem je Grujic napisao, imao smisla platiti vise, kad vec ne znas koliko ces dugo ostati.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 12 Feb 2023, 16:12

Dobijes kaznu pretpostavljam ako ostanes duze nego sto si platio, isto kao kad placas na parkomatu.
Sto se modela funkcionisanja tice, naplate 15% na cenu parkinga, ali kao sto je vec napisano, drugi nacin je da lupis i uplatis neko random vreme, pa ako dodjes ranije onda si bacio novac, ako dodjes kasnije ili moras opet do automata ili se izlazes riziku kazne. Na aplikaciji samo premotas koliko ti treba, mozes da dodajes a mislim i skracujes vreme. Da ne pricamo da ne moras da imas lokalne kovanice da ubacujes. Mislim da se za takav komfor nije problem izdvojiti tih 15%.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Heinz » 12 Feb 2023, 16:31

programer je napisao:
12 Feb 2023, 14:35
Ako sam te razumeo u vezi tog sela, bili ste smesteni u okolini Bleda?
Ne. Prvi put smo bili na jezeru, hotel Park (koji ima svoj parking).
Drugi put smo bili u nekom selu kod Bohinja, nije nam se plaćao hotel na Bledu, malo smo više bili u kolima (išli i za IT, bio je maj mesec).
Od tada (2019), nismo posećivali Bled, tako da ne znam šta se dešava sa cenama parkinga npr.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od 123456 » 12 Feb 2023, 22:21

@programer

Smeštaj najdete u Kranjskoj Gori (3 noći), obala (2 noći).
1 dan. Sam centar i skijalište ( i ako ne skijaš je lepo) a posebno noću, jezero Jasna, jezero Zelenci.
2 dan. Planica, Belopeška jezera (IT, odmah su tu).
3 dan. Počnete sa Bohinjom, malo "centar" i obvezno sa suprotne strane Ukanc (ide se kolima pored jezera). Potok Savica - raj za oči. Tu vam treba oko 1-2h. Onda se spustite do Bleda. Obidjete jezero (6km). Ceo put oko jezera je uredjen sa lepim pogledom jer se prolazi neposredno pored jezera. Tu vam treba oko 2h sa pauzama. Šteta je ne odmoriti i uživati u pogledu. I za kraj dana Wellness Živa da pogledom na Bledsko jezero i Alpe. Parking je svuda 2eur/h, plaćajte preko app, samo pazite da nema ograničenja na 2h. Celodnevna karta je 10 EUR. Možete i u onim vilama/hotelima pored jezera isto 2eur/h pa ako prekoračiš doplatis do dnevne karte (10 EUR).
4. Krenete rano ujutru i obidjete Postojnsku jamu ili Škocijanske jame. Prva je poznatija i ima više malih dvorana (vozić daje poseban dozivljaj) dok su Škocijanske u suštini manji broj dvorana ali jedna ogrooomna koja je baš autentična. Nastavite vožnju i prespavate na obali (najlepša je Izola). Sutradan prepodne obidjete Izolu/Portorož a popodne Trst. Nije bas vreme za more ali će biti Sunca, pa je lepo u par dana sa planina i snega doživeti i kontrast.

Zadnjeg dana krenete ka Ljubljani i za sat vremena ste tamo. Za Ljubljanu vam ne treba više od 2-3h i oko podneva krenete kući.

Lep provod!

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od 123456 » 13 Mar 2023, 07:15

Maribor

Slika

Odgovori