Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Servis - Razno

Post od A170T » 18 Mar 2023, 17:44

Prsnuo sam malo u bravu, vremenom ću dodati još ako bude trebalo.
Inače, jedan savet od mene ako ima nekog ko nije probao. Skinite poklopac i kožicu sa ručice menjača i dobro podmažite sajle i bukvalno sve što se pomera kada se pomera i sama ručica menjača. Ja sam koristio Lidl silikonski sprej i sve je sada mnogo bolje nego što je bilo. Šaltanje brzina je baaaš glatko, imam osećaj kao da imam nov menjač. Silikonski sprej je baš dobra i korisna stvar, ovaj iz Lidla mi nestaje pa ću definitivno uzeti ponovo i to veći od 500ml.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Servis - Razno

Post od meidling » 18 Mar 2023, 20:17

DukeNS je napisao:
DukeNS je napisao:
07 Feb 2023, 19:58
Mislio sam da imam neko cvrčanje u kolima koje uzrokuju dečja sedišta, ali izgleda da su mi se nakon čukanja pojavili cvrčci na dva mesta. To me dovodi do ludila. Da li se ovlašćeni servisi bave tako nečim i voljni su da to rešavaju ili sam u problemu? Ima li neko iskustva sa rešavanjem toga?



Danas sam bio u Stojanovu zbog ovoga, a pre toga me je žena vozila na zadnjem sedištu da bih lokalizovao zvukove. Čuje se u predelu koji sam označio na slici - na obe strane. Kada otvorim vrata, ne čuje se. Ne čuje se ni po ravnom putu, već samo na truckanju. Tu negde je i brava, pa sumnjam da se tu nešto dešava. Provozali su se sa mnom, čuli zvuk i zatim smo otišli da provozamo njihovog novog Stelvia. Čuje se i tamo, ali nešto slabije (bilo mi je drago samo iz razloga što kod mene nije zbog čukanja). Epilog - tako je kako je konstrukcijski i nemaju rešenje za to. Ne znam da li postoji neki trik koji bih mogao da izvedem sâm, ali ću izludeti ako ne rešim problem. Neko ne bi ni obratio pažnju na to (da napomenem i kako su me malo čudno gledali u Stojanovu :D ), ali je meni crv ušao u glavu i izjeda mi mozak…




Slika
@DukeNS Probaj da preklopiš zadnji naslon pa onda provozaj na tom delu puta gde se gde se čuje "cvrčak".Kod mene je problem na Sportageu bio sa zadnjim naslonom
P.s.Uh tek sad sam video da sa otvorenim vratima nema tog krckanja.Ali prekasno da obrišem post

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi



Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Servis - Razno

Post od Uroš S. » 18 Mar 2023, 22:56

OMP je napisao:prskaj slobodno wd, silikon, sta god imas nece nista da joj fali
Ne bih bas WD s obzirom da je na bazi nafte, a unutra verovatno ima nekih plastičnih delova.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 19 Mar 2023, 09:30

Kljucar kod kog radim kljuceve i popravljam brave isto to radi a i ja sam na vise svojih kola prskao i nista nije falilo, mozda bi stetilo kad bi se stalno radilo ali jednom da podmazes sigurno ne skodi. Ne bi trebalo da ima plasticnih delova, gledao sam kad je ovaj rasturao meni jednu bravu sve je metal sto se tice pokretnih delova a i nema tu bog zna sta unutra samo oni zubici koje kljuc gura i pokrece uglavnom oni glave ili ako se bas nesto ostete silom ali onda podmazivanje nema svrhe.

A sto se tice podmazivanja sajli menjaca i onih jabucica i plastika na salt hebliju tu je najbolja bela mast u spreju, ja nju koristim jer je dugotrajna tj postojana, silikon sprej nije toliko postojan za tu svrhu.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Servis - Razno

Post od DukeNS » 19 Mar 2023, 10:17

meidling je napisao:
18 Mar 2023, 20:17
DukeNS je napisao:
DukeNS je napisao:
07 Feb 2023, 19:58
Mislio sam da imam neko cvrčanje u kolima koje uzrokuju dečja sedišta, ali izgleda da su mi se nakon čukanja pojavili cvrčci na dva mesta. To me dovodi do ludila. Da li se ovlašćeni servisi bave tako nečim i voljni su da to rešavaju ili sam u problemu? Ima li neko iskustva sa rešavanjem toga?



Danas sam bio u Stojanovu zbog ovoga, a pre toga me je žena vozila na zadnjem sedištu da bih lokalizovao zvukove. Čuje se u predelu koji sam označio na slici - na obe strane. Kada otvorim vrata, ne čuje se. Ne čuje se ni po ravnom putu, već samo na truckanju. Tu negde je i brava, pa sumnjam da se tu nešto dešava. Provozali su se sa mnom, čuli zvuk i zatim smo otišli da provozamo njihovog novog Stelvia. Čuje se i tamo, ali nešto slabije (bilo mi je drago samo iz razloga što kod mene nije zbog čukanja). Epilog - tako je kako je konstrukcijski i nemaju rešenje za to. Ne znam da li postoji neki trik koji bih mogao da izvedem sâm, ali ću izludeti ako ne rešim problem. Neko ne bi ni obratio pažnju na to (da napomenem i kako su me malo čudno gledali u Stojanovu :D ), ali je meni crv ušao u glavu i izjeda mi mozak…




Slika
@DukeNS Probaj da preklopiš zadnji naslon pa onda provozaj na tom delu puta gde se gde se čuje "cvrčak".Kod mene je problem na Sportageu bio sa zadnjim naslonom
P.s.Uh tek sad sam video da sa otvorenim vratima nema tog krckanja.Ali prekasno da obrišem post

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi


To sam prvo probao. :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Servis - Razno

Post od nidza » 19 Mar 2023, 10:31

@DukeNS obmotaj prvo jedan sloj lepljive trake na prečkicu za koju se hvata brava vrata, što je na karoseriji. Isti problem i Stilo i 9tka.

Korisnikov avatar
Webad
Postovi: 75
Pridružio se: 15 Okt 2022, 10:35
Garaža: Astra H GTC 1.9 88kw

Re: Servis - Razno

Post od Webad » 19 Mar 2023, 11:53

Kakva su vam iskustva sa crnim felnama? Trenutno su srebrne, htedoh u crno da ih farbam ali se razmisljam jer su verovatno uvek prljave i osetljivije dosta na ogrebotine?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astrina garaža: viewtopic.php?f=2&t=7440

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Servis - Razno

Post od DukeNS » 19 Mar 2023, 12:16

nidza je napisao:
19 Mar 2023, 10:31
@DukeNS obmotaj prvo jedan sloj lepljive trake na prečkicu za koju se hvata brava vrata, što je na karoseriji. Isti problem i Stilo i 9tka.


O kakvoj tačno traci pričamo?

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od AleksandarAca » 19 Mar 2023, 12:18

Moze izolirka. Ili prsni malo bele masti u spreju na unutrasnji deo brave koji dodiruje metalnu kopcu pri zatvaranju, meni je i to resavalo slican problem pre.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Servis - Razno

Post od Bax » 19 Mar 2023, 13:42

Ima neka kao tkanina samolepljiva traka, ali nije ona cupava, nego kao platnena crna.

Nesto kao ona medicinska traka po teksturi, ona dugo traje u tu svrhu....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Servis - Razno

Post od sebekkg » 19 Mar 2023, 19:10

Ima ta pancir traka u uradi sam i woby house-u. Mislim da je oko 500 kinti. Tu samo da se vidi da li treba samo da se poveca debljina tog dela da ne zapinje ili mora i nesto da amortizuje vibraciju bez jakog naprezanja onda je bolje uzeti onu cupavu traku.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 19 Mar 2023, 23:04

Webad je napisao:
19 Mar 2023, 11:53
Kakva su vam iskustva sa crnim felnama? Trenutno su srebrne, htedoh u crno da ih farbam ali se razmisljam jer su verovatno uvek prljave i osetljivije dosta na ogrebotine?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja sad vozim crne felne, to mi je zimski set, prljaju se nema sta, nikad ne izgledaju cisto sem posle pranja a letnji set mi je kombinacija crno i bruseno (diamond cut kako ga vec zovu) opet oni crni delovi su cesto prljavi sto od kocnica sto ovako od prasine, jbg fino to moze da izgleda na autu ali da je prakticno i nije, isto kao i sama boja auta

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Re: Servis - Razno

Post od guzva » 20 Mar 2023, 18:20

Da li neko moda zna neki drugi nacin zamene ovog creva? Jer mi je neverovatno da je jedini jacin da mora cela grana napolje da bi se otkacila jedna selna. Probao sam odozdo i odozgo onim klestima za selne sa sajlom medjutim nema sanse ni sa jedne strane da prodju klesta... Ako su "konstruktori" iz vw jedini nacin ostavili kao skidaj celu usisnu granu svaka im cast.
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3101
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Servis - Razno

Post od Dare4x4 » 20 Mar 2023, 19:06

Ne znam koliko je izvodljivo ali evo ti jedna ideja.
Izvuci ga nasilno na gore. Zatim na novo crevo postavi šelnu i njene krakove veži pvc vezicom u stisnutom položaju. Nabaci crevo, a onda nekim šrafcigerom pokidaj vezicu kako bi šelna stegla crevo.

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Servis - Razno

Post od guzva » 20 Mar 2023, 19:31

Razmisljao sam i ja o tome ali je problem sto crevo nije puklo samo gore gde je krivina vec i dole blizu selne. I onda me strah kada bih ga povukao da ne ostane taj deo dole jer ove selne lepo stezu. Ne mogu cak ni dugim srafcigerom da prodjem jer posle selne samo crevo ima dve krivine pa tek onda ide skroz pravo ka gore a tu je nekih 2 cm samo prostor... A nigde ne mogu ni da nadjem knjigu za ovaj motor na netu pa da vidim sta bi moglo da se skine a sta ne da bi lepse prislo do ove selne


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odgovori