O kamerama za snimanje saobraćaja

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
friend
Postovi: 103
Pridružio se: 28 Feb 2016, 17:49

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od friend » 26 Mar 2023, 11:16

Hvala na odgovorima... To je dobro, 5000din vise u novcaniku :)

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od hyundai_i30 » 26 Mar 2023, 20:46

@Dare4x4 @jocas Kazu ovako sto se kamera tice, mada je poprilicno bajat clanak, ali nisam nasao nigde vise detalja:

https://www.sd.rs/vesti/drustvo/saobrac ... PEgtPTi6C8


Danas naravno ima vise kamera od pobrojanih (sem Crvenog Pevca, Ured odavno i ove koje pominjete), a mene interesuje da li postoji kamera u centru na raskrsnici kod Pozorosta, Doma vojske i Opštinskog Suda (Vozdova i Kralja Stefana Prvovencanog)?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3101
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Dare4x4 » 26 Mar 2023, 23:01

Nisam obraćao pažnju ali s obzirom na lokaciju verujem da ima.
Inače izbegavam tu raskrsnicu zbog perača šoferšajbni i prosjaka, mada realno ima ih na dosta mesta :( Ti čekaš zeleno da pređeš pešački, oni se šetkaju po kolovozu slobodno...

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od hyundai_i30 » 28 Mar 2023, 06:16

Postoje i na pomenutoj raskrsnici kod Pozorista i Suda, bas juce sam prosao tuda i sada obratio paznju na kamere.

Sistem je otprilike ovakav - koji god grad najavi kroz medije da u narednih nekoliko godina uvodi snimanja i kaznjavanja na osnovu prekrsaja cime ce se uvesti red u saobracaj i spreciti ili smanjiti nesrece, udesi itd. Raspise se tender i ko zna koliko muljatora tu napuni dzepove. Kamere se posle par godina i montiraju jer je to ipak slozen proces, ali jave kroz medije da je to ipak bila preskupa investicija i da je u medjuvremenu poskupeo softver koji belezi prekrasaje pa ce i to biti kroz par godina i kroz par tendera. Onda opet bar jedan tender, pa opet firme i ko zna koliko njih jos profitira i posle 10-ak godina proradi i softver i sad imamo ceo sistem.

Sistem tako dobro radi, da kao vozac nemas pojma da li kamere beleze zaista nesto ili ne, ali si kao neko ko brine o bezbednosti u saobracaju postigao to da se zaista ljudi (vozaci i pesaci) vise cimaju na tim raskrsnicama i definitivno ima manje prekrsaja i saobracajki, iako ti je pomenuta bezbednost u saobracaju naravno poslednja rupa na svirali.

Sistem za ciju integraciju je bila potrebna makar decenija na kraju tako dobro radi, da vozacima stizu kazne ne samo nekoliko meseci nakon prekrsaja, vec i par godina nakon toga. Nema ovde zastarevanja slucaja. Sad, sto taj neko ko je pre 6 meseci prvi put snimljen kako je projurio 150 km/h kroz crveno, mozda nekog usput i pregazio i nije toliko bitno. Taj opasni vidi da ne stize nikakva kazna i naravno da ce nastaviti da se manijaci kao i do sada. A, onom ko gleda da se drzi propisa ce stici nesto tipa "prekrsaj pri prestrojavanju iz 2022. godine", cisto da se i on ucipi za novu postavku kamera na nekoj narednoj raskranici u gradu, uz obavezne tendere i u 2 pomenute etape - prvo samo kamere, a onda i prateci softver cisto da kamere imaju smisla .

Tezak sabanizam u Srbistanu kao i obicno, mada bih ja iskreno postavljao kamere i na kruznim tokovima jer tamo tek ima sta da se vidi. Na svakih mesec-dva do uvodjenja omrazenog "Oka sokolovog" je bilo slučajeva gde kreten stane bukvalno u kruzni tok i ode do obliznje prodavnice ili trafike da zavrsi posao. Ne zna se da li je motiv bahacenje ili prosto nepismenost, ali se zna da nikada nije kaznjen i nastavice tako, njegovo dete ce po uzoru na calca, kao i svi klinci koji to vide na nekom Reel-u na socijalnim mrezama i dele to izmedju sebe jer je tako dobro i tako profi i jednostavno si faca kada uradis tako nesto. I opet je veca verovatnoca da nekom ko se smatra savesnim vozacem stigne kazna za prestrojavanje ili tako nesto, od onog koji juri kroz crveno, sece sve zivo ili se zaustavlja u kruznom toku...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Goximilijan
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Apr 2023, 18:24

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Goximilijan » 17 Maj 2023, 09:09

Ljudi,

Da li neko zna sta tacno registruje kamera na uglu Nemanjine i Kneza Milosa iz pravca Kneza Milosa ka Skupstini. Negde pise da registruje prolaz kroz crveno a negde drugde da postoji ali se ne zna sta registruje. Na jednom tekstu sa B92 iz Februara 2023 stoji sledece " Kamere koje snimaju prolazak na crveno svetlo nalaze se na pet lokacija u Beogradu, a to je raskrsnica Trgovačke i Jablaničke ulice na Čukarici, raskrsnica Francuske ulice i Gospodar Jovanove, raskrsnica bulevara Mihajla Pupina i Milentija Popovića, raskrsnica u bulevaru Despota Stefana i Cvijićeve ulice i bulevar kralja Aleksandra kod Đeram pijace. "
Dok je negde pisalo da prolaz kroz crveno registruju i mnoge druge raskrsnice. Sta tacno registruje kamera na uglu Nemanjine i Kneza Milosa?

sale11080
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Avg 2023, 14:33

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od sale11080 » 20 Avg 2023, 08:27

Poštovane kolege. U četvrtak popodne vozio sam iz pravca Nbg-a išao sam u Urgentni centar. Prekoračio sam brzinu i molim vas za informaciju. Da li neko zna, da li kamere na Gazeli snimaju brzinu i znate li nekog ko je u skorije vreme imao slično iskustvo i da li mu je stigla kazna?
Unapred zahvalan.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Markoni » 20 Avg 2023, 09:17

Ja sam mnogo puta Gazelu prolazio sa oko 130 km/h kada nije gužva. Ništa mi nikada nije stiglo. Ne znam da li registruje neku veću brzinu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od nidza » 20 Avg 2023, 12:35

Ja je nikad nisam prešao u ograničenju bez gužve.

sale11080
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Avg 2023, 14:33

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od sale11080 » 22 Avg 2023, 05:02

Hvala vam na odgovorima. Zabrinuo sam se da nije došlo do nekih promena u poslednje vreme, prošlih nedelja ili meseci.

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Romanticni_Piroman » 07 Sep 2023, 08:44

Da li ima kamera na putu Nis - Pirot? Znam da su pricali da ce postaviti

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4118
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od carov2 » 07 Sep 2023, 10:04

Nema još uvek...


Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Geza » 07 Sep 2023, 22:33

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

DesertRose
Postovi: 42
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od DesertRose » 13 Sep 2023, 22:33

Caos,
Imam par pitanja ako neko ima odgovor...
Nakon koliko obicno stignu kazne ( kada kamera snimi prekrsaj ) na kucnu adresu?
Ako niste kod kuce da li stignu u vidu onog papirica iz poste ili u vidu neurucenog sudskog poziva?
Ako je preksaj napravljen u drugom gradu da li stigne poziv za sud iz grada u kojem je prekrsaj napravljen ili za vas grad u kojem imate prebivaliste?

Hvalaa unapred na odgovorima

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Rolla » 14 Sep 2023, 08:38

Ako je mandatna kazna onda kazna dolazi na kucnu adresu. Ako te ne nadju ostave obavestenje da je pokusano uricenje.

Kaznu/obavestenje urucuje saobracajna policija grada gde je nacinjen prekrsaj.

Meni npr stigla kazna za prosecnu na AP 11 meseci kasnije.

DesertRose
Postovi: 42
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od DesertRose » 29 Dec 2023, 13:51

Cao,
Jel zna neko mozda sta snimaju kamere na Nbg raskrsnica Tosin Bunar-Nikole Dobrovica-Bulevar Heroja sa Kosara?
Malo pre mi se upalilo trepcuce zeleno, ja gas da prodjem medjutim dok sam dosla upali se zuto i ja opet gas i prodjem zaustavnu na cisto zuto. Realno mogla sam da stanem, nemam pojma sto nisam.
E sad znam da kazu da kamere snime prolazak na crveno 1,2 nakon sto se crveno upali i ako je vozilo celo bilo iza zaustavne pa proslo ( ako je za verovati da je tako ). Ali me zanima da li se u slucaju kad je zaustavljanje bilo moguce, a ja dodala gas da bih prosla na zuto to tretira drugacije? I da li je to uopste prekrsaj jer svako kaze i ponasa se drugacije u tim situacijama.
Svako tesenje i grdnja je dobrodosla :rofl:

Odgovori