Android Auto/Car Play

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Heinz » 20 Maj 2023, 18:27

Bogdan je napisao:
20 Maj 2023, 12:26
E ovo cu izgleda da pazarim

https://anycarplay.com/
Ima li igde ikakvih dokaza da ovo zapravo radi i da nije scam?

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Android Auto/Car Play

Post od Bogdan » 20 Maj 2023, 18:31

Dokaz, pa komentari korisnika, e sad koliko je to stvarno merodavno, da ili ne, ne znam ni ja, ali da mi je zanimljivo, jeste.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Android Auto/Car Play

Post od dragvorl » 20 Maj 2023, 18:50

Saša je napisao:
20 Maj 2023, 12:35
Sloba je napisao:Za duge relacije uvek je bolje parcijalno rutiranje ili zadavanje medjuodredista.



Takođe, neko je pomenuo offline skidanje karata… I to je na dugim relacijama jako teško uraditi jer vam Maps daje jedan mali pravougaonik da namestite na kartu i to područje kao skida. E, sad zamislite rutu od nas do Cherbourga u Francuskoj koliko je to pravougaonika i onda sve njih (jedno 10-tak pa i više) morate skinuti duž rute i sve to uklopiti. Nimalo lako i još ne radi kako treba jer ne rutira kroz sve njih savršeno i uvek joj (Google Maps navigaciji) treba malo Net-a da bi to uradila i inicijalno krenula sa navođenjem. I onda ako nemate Net u romingu (bar minimalno) možete da se “slikate” sa tim vašim offline kartama. Zato lepo onaj “Europe” eSIM sa unlimited Net-om i udri, puno jednostavnije i bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa nisu samo gmaps mape i navigacija jedine. Imas ok navigacija i skidas mape po drzavama.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od ljubitelj » 20 Maj 2023, 19:10

Saša je napisao:
20 Maj 2023, 12:35
I onda ako nemate Net u romingu (bar minimalno) možete da se “slikate” sa tim vašim offline kartama. Zato lepo onaj “Europe” eSIM sa unlimited Net-om i udri, puno jednostavnije i bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto bi imao problem sa offline kartama kada je danas memorija tako jeftina.
U 32GB stane ihahaj karata, nikakav net ni domaći ni u romingu nije potreban, niti jedan jedini bajt.

Samo je zaista neophodno da se prvo downloaduju u memoriju odabrane/ željene zemlje ili kontinenti.

iGo, Petal, Here, Tom Tom, Maps.me...kod svih je isti taj princip da rade bez ikakvog neta nakon tog prvobitnog jednokratnog memorisanja. Sve te sam isproba(va)o neko vreme radi testiranja i dosade da vidim koliko "lažu" kada se medjusobno porede za neku zadatu putanju ili neki kućni broj koliko lako pronalaze.

Sada mi je favorit Huawei navigacija (Petal) koliko je laka za upotrebu.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Saša » 20 Maj 2023, 19:36

Nije problem smeštaj/memorija već način na koji se skidaju te karte kod GMaps navigacije a to je da bukvalno dobiješ pravougaonik kojim označiš neki deo Evrope i kreće skidanje. I onda ako voziš kroz 4-5 zemalja i imaš jako dugačku rutu a želiš da imaš kompletno offline sve onda se tako zezaš sa skidanjem tih parčića i preklapanjem istih i onda kao da se to sve ne uklopi kako valja jer ako probaš offline rutiranje GMaps recimo rutira do pola ili ako i rutira celu rutu ne da ti da to proveriš jer rutira do pola ili ne prikazuje celu rutu. Moraš uključiti Net i tek tada ume da to sve poveže i izrutira. A to ti se isto desi na pola puta kada napraviš pauzu pa hoćeš da iznova rutira. Ako nemaš Neta u romingu (bar malo) neće opet da radi kako treba. To mi se desilo već mnogo puta na dugačkim putovanjima, ranije recimo do Belorusije a sada skoro i do Irske.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Gazu » 20 Maj 2023, 20:07

Da, al to je problem do aplikacije. Sygic je po meni najbolja aplikacija za nacigaciju. Kupio lifetime varijantu za oko 1000 dindži ranije, i zadovoljan. Gmaps je super, al mu nije primarna namena vožnja.

S tim da ipak, i kad imaš offline mape, bude teže da telefon uhvati lokaciju kad si offline. Kad se povežem na net, lokaciju uhvati instant - što mislim da ne zavisi od aplikacije koja traži lokaciju. Tako da je korisno imati net preko čak i sa offline mapama.

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od ljubitelj » 21 Maj 2023, 07:58

kod GMaps navigacije
To je online aplikacija prevashodno , radi kao servis i to je to.
A zašto se vezati za tu ograničenu sa mogućnostima (lošiju) ako postoji izbor boljih i komfornijih u radu?
Probaj neku koju sam naveo, a ima još i drugih pa je taj problem koji imaš rešen.

------------------------------------
Navigacija lokaciju "hvata" preko satelita (dakle ne zavisi uopšte od neta) i pomoćno triangulacijom preko GSM baznih stanica (dakle preko mobilnih provadjera) pri čemu uopšte nije potrebno imati niti 1 sekund govora niti SMS niti interneta.

Sada su dostupne 3 grupe satelita, ruski, USA i kineski sistem satelita se kod nas besprekorno primaju, oko 30tak a povremeno i 40+ satelita se vidi jednovremeno.
Oko 2-5 sekundi treba navigaciji da locira...mislim da je to zanemarivo da bi se pominjalo.

i sve je to mnogo brže nego pre 20tak godina kada su počele navigacije kod nas da se koriste, pre svega Garmin (2001. godine Garmin navigaciji koliko se sećam iz upotrebe trebalo dobra 2 minuta da uhvati, ekran monohormatski, mape nisu u boji...) Sada je to instant praktično i u 3d i šareno i svašta nešto.

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Kabal » 21 Maj 2023, 08:27

Roming net je toliko pojeftinio da je iluzorno pricati danas o nedostatku neta na putovanju, pa onda e sim varijante EU operatera itd...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Android Auto/Car Play

Post od carov2 » 21 Maj 2023, 09:07

+1

Odavno već ne koristim offline mape, baš odavno.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Gazu » 21 Maj 2023, 09:16

@ljubitelj Verujem, mada moj telefon ako izgubi lokaciju, a ja idem autoputem, lokaciju mi neće uhvatiti sve dok se net ne uključi. Očigledno da njemu ne treba bog zna šta, ali ako ne može ništa da se poveže, bude mu teže. Verovatno mu odmaže i to kretanje preko 100 na sat...

Tako da to što sad imamo lako net i preko kože nekome poprilično da pomogne - čak i uz odlične mape.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od ftj » 21 Maj 2023, 10:18

@Sasa

Ni ja do skoro nisam pridavao paznju muzici i slusao sam radio stanice i to je to. Medjutim pojavom carplaya i spotifaja, jako retko palim radio stanicu. Funkcionise po principu da ti oznacis omiljene izvodjace ili cak zanrove i posle muzika dolazi sama i sam algoritam je jako dobar i redovno ti izbacuje muziku prilagodjenu za tebe. To se kljucno razlikuje od principa gde ti treba da snimas muziku na cd ili usb i pravi razliku u tome da li ces samo da pustis radio ili ne. Inace u inostranstvu spotify spici znacajan protok ako nisi prethodno downloadovao te pesme tako da to nije zanemarljivo.

Jbg potrosacko drustvo trazi da za ovo placas dodatnih 5e mesecno i same pesme su 'tvoje' samo dok placas. To je izgleda cena tog komfora.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Heinz » 21 Maj 2023, 10:43

ljubitelj je napisao:
21 Maj 2023, 07:58
Navigacija lokaciju "hvata" preko satelita (dakle ne zavisi uopšte od neta) i pomoćno triangulacijom preko GSM baznih stanica (dakle preko mobilnih provadjera) pri čemu uopšte nije potrebno imati niti 1 sekund govora niti SMS niti interneta.
Nije baš tačno, jer je očigledno u pitanju aGPS kome treba uključen mobile data.
Saznao sam odavno na teži način (bili u CH a tada data roaming dodataka nije bilo kao sada, 2010. godina).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Saša » 21 Maj 2023, 10:48

Da li se kod vas koji koristite AA Viber i WhatsApp poruke baš vide tekstualno? Kod mene se ne vide i Siri hoće da ih čita i da glasovno odgovorim a “ona” da pošalje poruku. To je baš s. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od ljubitelj » 21 Maj 2023, 11:42

Heinz, assisted GPS je dakle uredjaj bez GPS prijema.
Nisam zna da ima neka navigacija a da nema GPS prijemnik ugradjen.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Heinz » 21 Maj 2023, 11:52

Ne, nego nekim mobilnim telefonima treba mobile data da odrede početnu lokaciju brže. Možda bi posle par minuta našli i bez.

Odgovori