Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dag81 » 23 Maj 2023, 23:18

A kako skupis za rate? Pa nije guma, registracija, redovan servis vandredna stvar.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


milosg
Postovi: 1451
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od milosg » 23 Maj 2023, 23:53

Ovo kao da je pitao neko iz druge države, ko nema ni najmanji dodir sa tim kako većina ljudi u Srb krpi finansijske obaveze... :)

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od YUgisa » 24 Maj 2023, 09:16

Mislim da je to primer toga da ljudi kod nas imaju previse para, jer imaju i za proizvod i za kamatu.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 24 Maj 2023, 11:04

Zna li neko da li Kemoimpex naplaćuje zamenu guma ukoliko se poruči od njih? Koliko su uopšte trenutne cene montaže/demontaže i balansiranja?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 24 Maj 2023, 11:13

3000 placene montaza novih guma u Adamu 15ice.
A kemoimpex naravno naplacuje.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 24 Maj 2023, 11:54

A170T je napisao:Zna li neko da li Kemoimpex naplaćuje zamenu guma ukoliko se poruči od njih? Koliko su uopšte trenutne cene montaže/demontaže i balansiranja?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ja kupio kod njih Hankook AS gume, ali montirao na drugom mestu jer su najskuplji. Za 195/65 R15 su mi trazili 950 kinte po gumi. Kod poznatog vulkanizera u gradu je montaza sa balansiranjem bila mislim 550 kinte po gumi, a Kemoimpex samo gleda da te smandrlja jer mahom svi idu kod njih, uvek je guzva, a vise ni ne postuju zakazane termine, jer se uvek kasni...

Po meni su neosnovano najskuplji, tako da kupovina kod njih ok kada je cena prihvatljiva, ali montaza i balansiranje na drugom mestu.

Zapravo su oni bili jedan od razloga zasto sam presao na AS gume jer sam odradio matematiku da na montazu i demontazu godisnje puknem kod njih jednu kvalitetnu AS gumu, ranije kada sam menjao zimske i letnje Slika. Kada su mi letnje dotrajale, uzeo pomenute AS, a zimske prodao po dobroj ceni preko KP jer su bile u odlicnom stanju i nove AS gume su me izasle bas povoljno jer se dobar deo novca vratio kroz prodaju zimskih...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od gavran » 24 Maj 2023, 13:37

A170T je napisao:
26 Apr 2023, 17:18
U mojoj dimwenziji je Barum 7300, Fulda 8000

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ja imam Barum Quantaris 5 sada na autu. Jedno godinu dana ih vozim cca 15 kkm, od prošlog proleća. Guma spada u mekše, sa jedne strane udobna je i relativno tiha tokom cele godine, ali daje malo onaj plivajući osećaj na volanu dok je potpuno nova. Mada nisam primetio da se zbog toga brže troši recimo. Što se tiče pefomansi, za moj normalan stil vožnje nije nigde pokazala slabost, doduše ova zima je baš bila topla i sa jako malo snega ali pošto od nedavno imamo apartman na Tari, nekoliko puta sam vozio moje gore dok je bilo snega i nisam imao nikakav problem.

Imao sam na prethodnom autu i Fuldu Multicontrol, to mi je bila prva AS guma, i po mojoj nekoj subjektivnoj proceni ovako po sećanju Fulda je za nijansu bolja. I ona je udobna i tiha, ne troši se mnogo, ne pokazuje slabost u različitim uslovima ali se manje giba od Baruma, malo je na stabilnosti bolja (ali su bile i na različitim kolima i u različitim dimenzijama, recimo Fuldu sam imao na A3 i bila je standardnoj 205/55/16 dimenziji, a na Passatu je dimenzija 215/60/16 to su malo balonjare pa možda i to doprinosi takvom osećaju ako je guma iole mekša, možda bi se i Barum u dimenziji 205/55/16 bolje pokazao po pitanju tog gibanja u odnosu na 215/60/16, tako da to možda treba uzeti i sa rezervom). Znači ako možeš da biraš i ako ti ova razlika u ceni ne predstavlja problem ja preporučujem Fuldu kao prvi izbor između ove dve, ali ni sa Barumom kao gumom u saobraćaju nećeš imati problem, naprotiv savim dobra guma.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 24 Maj 2023, 14:21

Hvala svima na odgovorima.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 25 Maj 2023, 22:41


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Skipper » 25 Maj 2023, 23:32

Od ponuđenih Matador.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 26 Maj 2023, 00:05

Moj favorit je bio Sava, ali imam problematično dvorište u smislu blata tokom zimskih meseci. Šara na Matadoru deluje dosta bolja za probijanje kroz blato, dok je Sava više neki spotski fazon. Jedan glas ide Matadoru, glasanje još traje

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Sinisa G. » 26 Maj 2023, 05:57

Tigar

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 26 Maj 2023, 08:44

Ja samo da pohvalim Hankook AS nakon par hiljada predjenih km za ovih nekoliko meseci koriscenja, mesecno prelazim oko 1000km.

Odlicne su za voznju po kisi, ja ih uporedjujem sa Hankook letnjim i Riken zimskim koje sam koristio i potpuna dominacija za voznju po kisi ili vlaznom kolovozu u odnosu na pomenute. Za sada mi se nije desilo da su gume proklizale nijednom, a bilo je i mrazeva do skoro.

Po suvom ne vidim ikakvu razliku u odnosu na Hankook letnje sem evidentne razlike u buci, jer ove AS jesu bucnije, ali sam se vec navikao na to.

Koristio sam ih do sada u raznim uslovima, u smislu da sam vozio i po brdima po vlaznom kolovozu, neasfaltiranim, da ne kazem kozijim putevima, ali ubedljivo najvise je gradska voznja u pitanju.

Iako nemam neka velika iskustva sa gumama, mislim da su odlican izbor za sve koji dominantno voze po gradu i upustaju se u povremene avanture, ali to sigurno nisu gume za planine i snegove, mada cemo videti kako ce se pokazati sledece zime za gradsku voznju.

Ono sto za ljude moze da bude mana je njihova cena za odredjene dimenzije, za dimenziju 195/65/R15 su za mene bile dobro ulaganje jer sam vec pominjao da se dobar deo novca vratio od prodaje zimskih. Inace, kupac mi se i nakon kupovine u vise navrata zahvaljivao kako je prezadovoljan tom kupovinom jer nije ocekivao da mu prodam gume u tako dobrom stanju jer su zimske slabo vozene i opet iskljucivo po gradu i autoputu...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 26 Maj 2023, 08:49

Ja sam pisao da je glavna mana Matadora brum u nizim brzinama, inace OK je u voznji i tvrdja je gume.
Cisto da znas sta te ceka, mada Punto nema neku zvucnu izolaciju....

Tigar bi zaobisao, ove druge dve Barum, pa Sava, bez nekog narocitog razloga.

Imam zimske Sava koje su bas tvrde.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 26 Maj 2023, 10:03

Pa ovako vizuelno Matador me asocira na one Kama ruske gume sa lupam 10mm šare, nekako robusnije pa su zato i bučnije. Mnogo više liči na zimsku nego na letnju gumu, ali svakako ima lep dezen šare. Sava i Tigar mi nekako više vuču ka letnjim, bar mi tako deluju prema šari. Dok mi je Barum nekako čudna guma, ima neki neobičan dezen šare nit smrdi ni miriše.
U suštini pošto je izbor sa dna kace, svaka guma će imati svojih problema pa bi na osnovu toga trebalo izabrati manje zlo. Gume koje se meni baš dopadaju i koje bih uzeo bez mnogo razmišljanja su Fulda Multicontrol i Kleber Quadraxer 3, nažalost trenutno izvan budžeta ali svakako pratim sajtove pa možda izleti neka jednodnevna akcija sa promo kodovima i sl.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Odgovori