Vikend odmor u okolini Beograda

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Heinz » 23 Okt 2012, 13:07

Pošto za vikend kreće očaj vreme, akcenat u sledećim predlozima stavljam na welness.

Možda zbog cene namereno preskačete Hotel Izvor u Aranđelovcu. Skup je ko sam đavo, ali je dobar za kupanje u toplim bazenima. Prednost je što je na manje od 1h od Beograda.
Dalje, Vila Breg u Vršcu, isto odličan welness. Cene takođe izuvaju, ali bila je neka dnevna varijanta welnessa pa nije loše za iskombinovati.
Ako Zlatibor nije daleko, a jeste, onda Hotel Mona. Hrana odlična, bazen isto.
I na kraju moj favorit, ali na 4h od BG, Kustin Mećavnik. Mada je predaleko za 2 dana, bez 3 noćenja ne vredi ići. Isto važi i za Monu.

Pre neki dan sam otrkio na netu Eko Selo Koštunići, i tamo imam želju da odem, ako se ukaže prilika za jedno mesec dana.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 23 Okt 2012, 13:53

Odlicno si ub'o dva hotela sa 5* i verovatno najbolji hotel na Zlatiboru :mrgreen:

Pisao sam vec da je Izvor meni nekako kicast (i preskup), ali da imaju wellness - imaju. Uopste, nema greske kod hotela visoke kategorije i wellness-a.
Mona se renovira i mislim da su trenutno zatvoreni. Prosirice smestajne kapacitete, ali i wellness ponudu. I u Villi Breg je skoro renoviran wellness, ukoliko se ne varam.
Na Mecavniku sam bio, i u ovo doba godine, u onoj nedodjiji, samo bazen i udri. Ko voli, dobar izbor. Bez bazena i spa zezalica, dodje ko Stanisici, kratkotrajna zabava.
Ako je do tople vode, wellness centar Kablar (u Ovcar banji) ima bazen sa toplom banjskom vodom, zatvoren staklom, pa se lagano moze kupati dok okolo pada sneg. Vikendom su cesto rezervisani dosta unapred, a sobe nisu nesto prevelike.

Kostunice merkam vec duze vreme, ali sacekacu prolece/leto, kad vec ne stigoh ove godine da odem. Imam spisak slicnih destinacija.

Kada smo kod Drine (Suncana Reka), treba dodati i http://www.viladrina.com/ http://www.drinskaoaza.com (pukao mu sajt, radi samo naslovna, inace ima odlican smestaj, bazen i djakuzi uz reku, a organizuje i pecanje, pa ko voli), a ako cemo siroko, ala 5* - http://www.drinskakuca.com/ :kezo: ima toga koliko vam volja

-----
U klubu "100km", prvo sto bi mi palo na pamet je: http://www.rancplatan.com -cesto su puni, a cena samo raste, godinama... Vrdnik nije ne znam kakvo mestasce, ali je sam ranc odlican, ima dosta zanimacija na istom, smestaj je idilican, a uvek se moze skitati po FG. U Termalu postoje bazeni, kao i wellness u novom 5*hotelu na Vrdniku.

Posle toga, opet vazdusna banja, koju mnogi preskacu: Rudnik. Pristojni apartmani/nove kucice: http://www.odmornarudniku.com, u blizini je sumska kuca sa odlicnom hranom (prvom sledecom prilikom idem na srneci gulas, koji jos ne probah, a hvale ga nasiroko). Ispod je hotel Neda Zamid, sa bazenom. Maserka iz hotela moze da dodje i do kucice, sve sa stolom, ukoliko nadjete broj da je pozovete :D

Ko voli, moze i u Relax, u Kovacici. Blizu, ima zatvoreni bazen i ta cudesa, a dosta jeftinije od prvonavedenih hotela.

Arandjelovac ima dosta dobrih privatnih smestaja, pa to moze biti i jeftinija varijanta, ako cete da koristite wellness Izvora. Uz to, iz AR mozete uvek skoknuti do Topole, obici Oplenac, vinarije... Pa pecina Risovaca u samom AR... Inace, Ar ima zeleznicku stanicu, sa ukupno 100m pruge


Ono sto treba znati, to je da predeo oko G.Milanovca ima odlicnih domacinstava, sa vrlo sarenom ponudom. Mnogi misle da je to soba u necijoj kuci, sto nekada i jeste, ali su cesto zasebni apartmani, bazeni, domacini cesto organizuju razne ture, o hrani da ne pricamo...

Vrnjacka Banja je uvek za preporuku. Mozda ima malo vise od dva sata, ali se isplati, u svako doba godine. Smestaja i ponuda raznih, sirok izbor +Goc,ko hoce malo da skija, ili da se odmori u prirodi po lepom vremenu. Merkur cesto ima promo pakete, za vise nego dobru cenu. Mogu se iznajmiti dobri stanovi za 15ak eur, a mozete uzeti i apartmane u okviru nekog spa centra.


Ivanjica i okolina su uvek za preporuku, ali je malo dalje.

i tako..
Javi se Stevo, pa da konkretizujemo :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 24 Okt 2012, 11:55

Heinz je napisao:Pre neki dan sam otrkio na netu Eko Selo Koštunići, i tamo imam želju da odem, ako se ukaže prilika za jedno mesec dana.
pedja je napisao:Kostunice merkam vec duze vreme, ali sacekacu prolece/leto, kad vec ne stigoh ove godine da odem.
Evo ekstra ponude:
http://www.kupime.com/ponuda/eko-selo-kostunici/3091

Stevo, eto i tebi i svima ostalima jeftine preporuke - 1700 za dva nocenja za dvoje. Inace je cena tolika za jedno nocenje za jednu osobu- dakle usteda od 75%.
U pitanju je http://www.ekoselokostunici.rs
Ponuda važi za: 2 noći za 2 osobe u apartmanima ili 2 noći za 2 osobe u Vajatima + gratis korišćenje Wellnessa (masaža na masažnim krevetima, masaža lekovitim blatom i mogućnost korišćenja sportskih terena)
Popust nije mali, odnosno znacajan je. Jeste da vreme ide na losije, pogotovo na takvoj lokaciji, gde neka neceg posebnog u blizini, ali ponuda nikako nije zanemarljiva, pogotovo uzevsi u obzir i masaze (makar i na krevetu)...

Edit: za te pare, i da je u najvecoj nedodjiji, samo masazu da mi daju... :mrgreen:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Heinz » 24 Okt 2012, 12:30

Ponuda je samo za spavanje, što je isto OK. Polupansion je još 1000 din po osobi dnevno. Čisto da info bude kompletna :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 24 Okt 2012, 13:01

U pravu si, pise u cenovniku. Stavio sam link ka sajtu, ali ne i ka strani sa cenama, racunajuci da pronaci koga interesuje.
Ipak, 425 dinara po osobi, za nocenje sa gratis masazama (kakvim god) je odlicna cena.
ND bi bilo 625, PP 1425, a PA 1925 po osobi/noci.
Vajati imaju i svoju kuhinju. Pored toga, Kostunici imaju jos kafana gde se moze pojesti nesto, ako ne bi da sami spremate, a ni da jedete na istom mestu. Ko voli da skita, te vreme dozvoli, tu su Pranjani (rakijadi jos nije vreme :mrgreen: ), Takovo, Struganik (rodna kuca Vojvode Misica...), Leusici i Rajski konaci, pa i OK klisura, ko nije obisao...

Inace, Cekovic proizvodi sve i svasta, eko organska hrana i tako to, pa ko voli (a ima i alkohola :mrgreen: ) : http://www.ekoselokostunici.rs/katalog/index.html

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Heinz » 24 Okt 2012, 14:21

Inače general, bivši direktor Jugoimporta...

Nego, kojim putem ići, preko Milana pa na Takovo? :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 24 Okt 2012, 14:43

Pa SDPR je tamo gradio hotel i cudesa (kompleks Andjelija Misic), jos pre 20ak godina, pa je drzava odsekla priliv para, jer nije bilo profitabilno. I obrni okreni, nice ovo Eko Etno selo :D A i rakije su mu "Genera"l, tj firma koja ih proizvodi i prodaje.

Zvao sam ljude, kazu da je iz BGa svejedno da li preko Rajca ili GMa, jer ima jedna deonica losijeg puta, kako god da okrenes. Ja se nosim milslju da odem, a to ce svakako biti preko GMa. Da je leto, opalio bih preko Mionice, lepo je, ili opet GMa, u zavisnosti od nekih drugih stvari (pa i Krem Krema :mrgreen: )

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 18 Jan 2013, 17:29

Evo me u Kostunicima. Juce stigli, prateci njihova uputstva, preko GM. U ponedeljak se vracam drugim putem, studirajuci G.Earth, opet na GM, ali sa druge strane, preko Leusića. Kazu da je bolje na ČA, ali me mrzi.

Elem, put kojim sam dosao nije preporucljiv, i to ne samo za Ogija, ukoliko ste na niskoprofilnim gumama i nemate dosta strpljenja.

O samim Kostunicima vise kada se vratim. Highlight: podno grejanje :D

Tptlk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 19 Jan 2013, 14:16

Evo i par slicica:
Slika

Pogled od jezera ka vajatima:
Slika

I pogled od vajata ka jezeru:
Slika

Inace, jezero i restoran na istom su deo kompleksa. Sutra odoh na Ravnu Goru, da vidim sta ima :D

Tptlk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Heinz » 19 Jan 2013, 17:11

Mi smo hteli ovaj vikend pa nije bilo mesta. Posto idemo sledeceg cekam uputstvo za voznju i konacne utiske. Posle toga mogu i da odustanem :-)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Heinz » 19 Jan 2013, 17:34

pedja je napisao:U ponedeljak se vracam drugim putem, studirajuci G.Earth, opet na GM, ali sa druge strane, preko Leusića. Kazu da je bolje na ČA, ali me mrzi.
Po mapi na Leušiće se ide ka Čačku, kako ćeš na GM?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 19 Jan 2013, 22:10

Drugim putem, kada se spustim iz Kostunica, levo su Leusici i GM, a desno Pranjani i Cacak.
Tuda sam mislio da dodjem, ali su ovi insistirali na prvoj varijanti, kako bi kasnije ipak rekli da je drugi put mozda bolji. Obicno verujem sebi, a na Google Earthu mi se cinilo da je drugim putem lakse naci smestaj, sto se ispostavilo tacnim. NEMA NIKAKVOG putokaza usput, ka samom kompleksu, a nije ga tako lako naci iz "centra" Kostunica, tj. lako je kad znas gde je.

Tptlk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Heinz » 19 Jan 2013, 23:04

Ajd pošalji koordinate za GPS :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 20 Jan 2013, 14:11

Najbolje sto sam mogao da izvedem :D
Slika
To je pozicija ispred samog vajata.

Inace, iGO iz 2011. nema ovdasnje puteve (navigacija je neka Magneo, sa Nav nGo softveron ), kao ni Garminov Navigon. Google maps nema ucrtane puteve, ali kada se prebaci na satelit, sve je OK.

O alternativnom putu kada se vratim, a ako su slike dobre, napravicu foto reportazu o Kostunicima uopste. Na Ravnu Goru ne odoh, kazu da je dosta los put + sneg+ led...

Tptlk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Saša » 20 Jan 2013, 21:09

Ukucao sam te koordinate u svog Beckera (ima takođe iGO a ubacio sam mu nedavno i najsvežiju moguću kartu) - izbacio je obaveštenje da tog mesta nema na digitalnoj karti ali da će odvesti najbliže moguće. I stvarno, lepo je iscrtao rutu i poslednja dva mesta su Brezna i Leušići, a posle toga put vijuga dalje dole pa se vraća gore na sever i onda levo, sve do zabodene zastavice - ukucane destinacije. Pored je neka reka i to je sve od detalja na karti. :)

Tapatalk

Odgovori