Kod ključevi

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obijen automobil

Post od Modesty » 09 Feb 2012, 15:18

Jel` vi imate rezervne kljuceve sa daljnskim?
Ja inace nemam uopste rezervne kljuceve, treba da ih napravim, a ne znam da li mogu nekako da nabavim kljuc sa daljinskim???
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Obijen automobil

Post od Saša » 09 Feb 2012, 15:25

Imam. Prilikom preuzimanja Punta dobio sam dva identična ključa, a opciju daljinskog otvaranja sam dobio ugradnjom alarma (pošto u ovom nivou opreme ima centralnu bravu). Tu sam takođe dobio dva priveska/daljinca. :mig:

Rezervni ti može izraditi svaki bolji ključ-srvis, no u nekim varijantama mora se ići u ovlašćeni servis da ti naprave kopiju, što košta poprilično...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od Sloba » 09 Feb 2012, 15:31

Modesty je napisao:Jel` vi imate rezervne kljuceve sa daljnskim?
Ja inace nemam uopste rezervne kljuceve, treba da ih napravim, a ne znam da li mogu nekako da nabavim kljuc sa daljinskim???
Uz Peugeot 206 kao rezervni ključ se dobija redovan kodirani ključ bez komandi za daljinsku bravu. Ne liči ni malo na glavni ključ. Imaš li kod-karticu možda? U svakom slučaju, možeš kupiti isti ključ kao primarni (kod/daljinac) koji će ti služiti kao rezervni.

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Obijen automobil

Post od FitnessGuy » 09 Feb 2012, 15:32

Moj auto ima ukupno 3 ključa - jedan moj, jedan pripada verenici a jedan stoji kao rezerva. :)
Ista je situacija i sa Corsom verenice. Svako ima svoj ključ + obavezno rezervni. Ništa ne prepuštamo slučaju. :D
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obijen automobil

Post od Modesty » 09 Feb 2012, 15:39

Sloba je napisao:
Modesty je napisao:Jel` vi imate rezervne kljuceve sa daljnskim?
Ja inace nemam uopste rezervne kljuceve, treba da ih napravim, a ne znam da li mogu nekako da nabavim kljuc sa daljinskim???
Uz Peugeot 206 kao rezervni ključ se dobija redovan kodirani ključ bez komandi za daljinsku bravu. Ne liči ni malo na glavni ključ. Imaš li kod-karticu možda? U svakom slučaju, možeš kupiti isti ključ kao primarni (kod/daljinac) koji će ti služiti kao rezervni.
Nemam nista, uzela sam ga sa jednim kljucem. Gde se to kupuje? U Veranu?
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od Sloba » 09 Feb 2012, 15:41

U Veranu sasvim sigurno, ali pitanje po kakvoj ceni. U boljim radionicama za izradu ključeva možeš kupiti ključ, a oni ti u sklopu cene urade uparivanje sa tvojim kolima. Za BG će ti reći Beograđani, a u NS za te stvari tata je Beg iz Jevrejske. On mi je pre 7 godina iz Italije poručio kod karticu i rezervni ključ za Punta, naravno i odradio sve što treba.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obijen automobil

Post od Modesty » 09 Feb 2012, 15:52

Ja i ne znam za neku radionicu radionicu za izradu kljuceva, osim onih pokretnih "radionica" po automobilima bez zadnje klupe...
Cekam Beogradjane. Hvala.
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Obijen automobil

Post od Paja » 09 Feb 2012, 17:26

Elezović iznad depoa u Bulevaru. Radnja izlazi i na Bulevar i na Žarka Zrenjanina (mislim da je novi naziv Vojvode Šupljikca) pa s te strane možeš da priđeš kolima.

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Obijen automobil

Post od profesorPROST » 09 Feb 2012, 18:54

Never Say Never Again

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od nuk » 09 Feb 2012, 19:00

Tako je. Ristic ili Elezovic :D
Ristic je bio povoljniji za izradu kljuceva dok je Elezovic pogodniji za popravke

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Obijen automobil

Post od blaugrana » 09 Feb 2012, 19:44

Na Puntu posle obijanja, najbolje ostaviti takve brave, naravno ako su u funkciji.
Jednostavno se ne isplati menjati ih.
Stoka izbusi i jovo-nanovo :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obijen automobil

Post od Modesty » 09 Feb 2012, 21:24

Odlicno, hvala!
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obijen automobil

Post od Modesty » 10 Feb 2012, 12:26

Cena za duplikat sa daljinskom komandom prava sitnica: 14.000din... :shock:
Ristic nema taj kljuc, a kaze mi da je u Veranu ta cena, ista koju mi je rekao i Elezovic, s tim sto on to moze da uradi...
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od Stjepa » 10 Feb 2012, 12:40

@Modesty Vidikovacki bazar, prizemlje, do Ul. K. Viseslava ima radnja. Ne znam kako se zove, a nemam ni kontakt. Nekad kad budes u prolazu svratis i pitas.
Otac je pre nabavio kljuc za Toyotu po nekoj "smesnoj" ceni, tipa 1500din. E sad tu gde je nabavio, covek se bavi samo japanskim vozilima (ako nekome bude trebao kontakt lako cu naci jer sam i ja tamo svracao, i iz mog secanja je dosta povoljan). Kod tog na Vidikovcu smo narezali spram drugog kljuca na taj novi. I tu je rezanje bilo da ne slazem sad ali manje od 1000 din.
Sto se tice onog malog cuda bitnog za kodiranje, to smo preneli iz jednog ostecenog kljuca. Posao od 1min. E sad, to je najskuplja stavka na kolima sa kodiranim kljucem.
Koliko moze kostati "igranka" oko tog malog, pipavog, staklenog dela (ne znam kako se tacno zove) ne znam. Ako bi ovo videli podvarak ili bob-rock, verovatno bi znali nesto vise (secate se njihovih igranja sa skakavac kljucem za Punta? :smesko: ).

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od Sloba » 10 Feb 2012, 12:54

Stjepo, to je samo prepakivanje ključa iz kućišta u kućište plus rezanje, a kao što si i sam rekao, to je mali deo cene kod-ključa. Viđao sam skoro na Kupindu nov ključ za Peugeot (kućište i metal) za 1500 dinara, pa ko ima stari ključ, prepakuje za minut sve, ali kodiranje celokupnog ključa je daleko skuplje.

Odgovori