Humanitarna dela i akcije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od methane.master » 06 Feb 2013, 17:18

Ma kakav duh, ja sam se ozbiljno zabrinuo. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od pedja » 17 Feb 2013, 13:45

Zna li neko koliko posle totalne anestezije ne sme da se donira krv?3

Edit: Nasao - sest meseci...

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Pomoc za malu Tamaru

Post od Piros » 21 Mar 2013, 18:42

Drugari , otac male Tamare je moj kolega sa posla. Molim vas da procitate njegov apel za pomoc .

Poštovani,

obraćamo Vam se u nadi da ćete nam pomoći u lečenju našeg deteta.

Mi smo Verica i Zoran Đorđević. Imamo bebu Tamaru staru devet meseci. Tokom porođaja, koji je bio težak, Tamari je povređen splet nerava koji inerviše desnu ruku, te joj je postavljena dijegnoza: Paralysis plexus brachialis l. dex.

Od navršenih mesec dana života Tamara se leči na UDK u Tiršovoj ulici, na odeljenju Fizijatrije. Hospitalizacije su dugotrajne i sprovode se u serijama, tako da je ona veći deo svog života provela na klinici. Mogućnosti za izlečenje u našoj zemlji su, nažalost, minimalne.

U Beču se nalazi klinika na kojoj se vrše operacije kod dece sa ovom dijagnozom, koja može da obezbedi brži i kvalitetniji oporavak. Odveli smo bebu tamo na pregled i lekari su nam zakazali operaciju za 17.04.2013.godine. Operacija bi se vršila na mestu povrede tj. na nervima, ali ona može da se radi samo dok dete ne navrši godinu dana tako da ne smemo da odlažemo zakazan termin.

Cena ove hirurške intervencije iznosi 20.000 evra.

Saznali smo da naše socijalno osiguranje ne pokriva ni deo troškova tako da smo prinuđeni da sami obezbedimo sredstva za finansiranje ove intervencije. Molimo Vas da nam, ukoliko želite, pomognete u prikupljanju finansijskih sredstava.

Za prikupljanje pomoći otvoren je namenski računi:

žiro račun broj: 160-1-73
poziv na broj: 51-102-0010747/9
Račun je otvoren na ime: Verica Đorđević, Slavka Rodića br.1
Svrha uplate: Donacija za lečenje deteta

Svaka pomoć nam je značajna i velika.

Za Vaš gest ne postoje reči kojima možemo izraziti zahvalnost, već Vam od sveg srca želimo svako dobro i sreću.

Roditelji
Verica i Zoran Đorđević


kontakt telefoni:
064/5288-188 Verica Đorđević
064/8611-754 Zoran Đorđević


Uz pismo prilažemo medicinsku dokumentaciju.

Slika

Slika

Slika

@Piros P.S. Postoje jos dva PDF fajla sa klinike u Austriji , ali nisam uspeo da ih prikacim. Ako nekom trebaju da procita neka mi posalje svoj mail na pm.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od grujicd » 21 Mar 2013, 21:16

Uplatio sam, mada nema šanse da mi ovde skupimo neku značajnu sumu. Treba pokušati da se stigne do medija, tako najpre može da se dobije masovniji odziv. Pošto si u toku sa pričom, ne bi bilo loše da nam s vremena na vreme preneseš ovde šta se dešava.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od pedja » 21 Mar 2013, 21:42

Intesa online nece da mi prihvati poziv na broj, tj ne prihvata "/".
Zna li neko da li moze bez toga?

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od Piros » 21 Mar 2013, 22:04

Sad sam se cuo sa ocem male Tamare i broj racuna je ispravan. Ne zna ni on sta pravi problem ta / , sutra ce proveriti u banci.
Decko je inace zaposlen u RTS-u i oni su mu izasli u susret tako sto su okacili na svoj sajt pricu, ali je to vec stara vest tako da ce je tesko neko naci http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B8.html .
Meni je najveca tuga ovde sto je dete povredjeno prilikom porodjaja, a drzava tj Republicki fond za zdravstveno osiguranje nece da plati operaciju :twisted: . Nazalost imamo pare da placamo bahatost raznih Kovacevica, a nemamo pare za dete koje je povredjeno u drzavnoj zdravstvenoj ustanovi. Ne osudjujem ovde lekare, jer je izgleda bio bas tezak porodjaj i takve stvari se desavaju.
Zoki vam se unapred svima zahvalio, decko je skroman i nadao se da ce uspeti sam da se organizuje, ali ga je kostalo dosta odlazak na kliniku u Austriju i shvatio je da nece moci sam pa se odlucio na ovaj korak.
Iskreno sramota je da RTS to ne plati, jer to za tako veliku firmu i nije neki novac.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od nuk » 21 Mar 2013, 22:05

ja uvek u tim slucajevima kucam brojeve bez crtica i slesova i nikada nisam imao problem

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od pedja » 21 Mar 2013, 22:20

Probacu tako ujutro.
Nadam se da ce skupiti novac i da ce operacija uspeti.

TT

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od grujicd » 21 Mar 2013, 22:55

Meni rajfajzenov ebanking nije pravio problem.
A što se tiče povrede na porođaju, to su stvari koje se dešavaju jer su porođaji često teški i rizični, zavisi kako je beba okrenuta, koje su dimenzije, itd. A jeste sramotno što država ne plaća takvu operaciju napolju, ako je već ne rade ovde.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od trojanac » 22 Mar 2013, 00:01

Ja ću sutra do pošte da uplatim.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od Rakhil » 22 Mar 2013, 00:08

Pustio uplatu, nadam se da cu jos jednu do kraja meseca. Koliko god da se skupi para dobro, za toliko ce se covek manje zaduziti (posto sam siguran da odustajanje nije opcija).
Od prokletog RFZO-a nista bolje nije ni za ocekivati, oni sistemski ubijaju one kojima je lecenje najpotrebnije da bi glasacka masina imala jeftine lekove a oni lepe plate. Piros, svaka cast na trudu, obavestavaj nas obavezno sta se desava, 17. april nije daleko.

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Pomoc za malu Tamaru

Post od Aleksandar194 » 22 Mar 2013, 01:27

Uplaticu i ja nesto sutra ili u ponedeljak. Zao mi je sto nemam vise para, pa cu ovako uplatiti koliko sam trenutno u mogucnosti.

Mozda treba probati nesto sa slanjem poruka? Treba videti kod mts-a, vipa i telenora.

Najvise pizdim sto ljudi jedva skupe pare za nesto vazno i ozbiljno, a kad je u pitanju glasanje za prvi glas srbije i zvezde granda onda se za par sati posalje vise desetina evra!

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Geza » 31 Mar 2013, 23:14

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 02 Apr 2013, 15:14

Piros, kako napreduje pomoć za malu Tamaru, ima li nekih vesti?

----------------------------------------------------------------------

Roditelji male Tijane: Nedostaje nam još 210.000 dolara za novo srce naše ćerke

Porodici osmogodišnje Tijane Ognjanović, kojoj je neophodna transplantacija srca, nedostaje još 210.000 dolara kako bi uspeli da plate ovu komplikovanu operaciju koju je moguće uraditi samo na dečijoj klinici u Hjustonu.

Jelena Ognjanović, majka male Tijane, kaže za "Blic" da su u poslednja dva dana skupili oko 40.000 dolara, tako da se na njihovom računu sada nalazi 500.000 dolara.
- Operacija inače košta 1.015.000 dolara, ali je posle pregovora i urgencija sa više strana, u koje su se uključili iprestolonaslednik Aleksandar i princeza Katarina, klinika u Hjustonu pristala da snizi cenu za 30 odsto, na 710.000 dolara - kaže Jelena Ognjanović.

Ona dodaje i da akcija neće biti završena kada skupe novac za operaciju, jer će im velika suma, od bar nekoliko stotina hiljada dolara, biti potrebna i za postoperativnu negu.
- Da smo u septembru uspeli da skupimo 200.000 dolara, koliko je bilo potrebno za operaciju Beču, ne bismo sada morali da idemo u Hjuston. U međuvremenu se, međutim, Tijanino stanje pogoršalo i jedno su u ovoj bolnici u Teksasu mogli da nam pomognu - priča Tijanina majka.

Tijani Ognjanović hitno je potreban novac za transplantaciju srca i lečenje u inostranstvu, s obzirom na to da se takva vrsta operacije ne vrši u Srbiji, a Republički zavod za zdravstveno osiguranje ne pokriva troškove.

Kako da pomognete?

Novčanu pomoć možete uplatiti na žiro račune Komercijalne banke a.d. Beograd, Svetog Save 14 na ime Tijana Ognjanović, Roze Luksemburg 35, 11000 Beograd

Dinarski račun: 205-9011004816395-73
Devizni račun: SWIFT: KOBBRSBG, IBAN: RS35205903101860366239


Izvor: Blic
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori