Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od steva_anya » 14 Feb 2012, 20:34

Ovo moze biti opsta tema o automobilima iz uvoza.
Da li ste za ili protiv kupovine automobila iz inostranstva?
U kojoj verziji kupovine - licno, sa placa, preko prijatelja/rodbine?
Iz koje zemlje?
Dokumentacija, papirologija...

Iskustva, misljenja, saveti, preporuke ...

Ovo nisam nasao licno, nego sam video, pa cu postovati za pocetak teme.
Naime, 2 MB, oba iz uvoza, sa vracenim kilometrazama. Videcete koje su cifre u pitanju. Da li je to puno ili ne za takav auto [klasu, model, motor] nije upitno, vec nacin poslovanja placeva-uvoznika, i cinjenica da prodaju nesto sto nije onako kako tvrde.
Uradio sam kao skrin-sot, posto ce verovatno linkovi za oglase isteci ...

http://ci.vimsweb.com/Reports/Inspectio ... xMA=&ENC=1
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... b_180_cdi/

Slika Slika
Slika Slika

http://ci.vimsweb.com/Reports/Inspectio ... U%3d&ENC=1
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... hrom_navi/

Slika Slika
Slika Slika



Ko ne zna, na ovom sajtu se moze proveriti stanje sa poslednjeg tehnickog u Italiji kao I stanje kilometraze:

https://www.ilportaledellautomobilista. ... lista/home
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od mr.Big » 14 Feb 2012, 20:42

Podržavam ......-pogotovo imenovanje tih autoplaceva :navijamo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od dragvorl » 14 Feb 2012, 21:14

Nije ovo nista novo ni cudno. Svima je cilj da zarade, a kola sa velikim km su jeftinija, ukoliko su dobro ocuvana lako prolazi skidanje km. Ja bih licno gledao da izbegnem kupovinu auta sa placa ako je to moguce, svasta se radi, ekstremne km tipa 500 000+ km se skidaju na neke prihvatljivije tipa 200k, na boljim vozilima koja su se terala na dugacke relacije zapadnim putevima se takvo skidanje i tesko primeti preko vizuelnog stanja vozila. Inace, na nekim vozilima postoje nacini da se dubljim zalazenjem u dijagnostiku izbunari prava kilometraza, iz racunara ABS-a ili slicnih sistema koji beleze brojeve obrtaja tockova recimo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od superboss » 14 Feb 2012, 21:31

Gledao sam prosle godine, na RTS mislim, reportazu na ovu temu.

Negde u septembru 2011, veci broj ljudi u Nisu nije mogao da registruje svoje automobile, koji su bili najnormalnije registrovani predhodnih nekoliko godina.

Auto kuca Holliday is Sapca, je preko svog predstavnistva u Nisu, prodala sve te automobile, a radilo se o nekom muckanju papira.

Naravno, najdeblji kraj su izvukli kupci, koji su fakticki nahebali...ne znam kako se resilo na kraju.

Ne da treba otvoriti cetvore oci, nego ako se uvozi-samo licno ili preko nekoga u koga imate poverenje
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od NexT » 14 Feb 2012, 21:34

Kupovali smo kola i sa placeva i od privatnih lica, i mislim da nema neke razlike preterane. Eventualno, ako naletis na auto od prvog vlasnika pa ok, ili auto 2-3 godine star pa mozes da izvadis neki prosek, ali cak i da kupujes sad od privatnog lica, a on je drugi vlasnik, kupio auto sa placa - neces utvrditi kilometrazu...

Po meni je kilometraza najmanje bitna. Da li je presao 120 ili 170 hiljada je POTPUNO nebitno za auto kao auto, ukoliko je dobro odrzavan.

Za vece klase je 200.000 onako realno - nista, ako je vozen na otvorenom i za kratko vreme napravi tu kilometrazu, to je odlican auto.
Bitniji je sam odnos vlasnika prema autu, sto se moze primetiti na detaljima, nego sta pise na satu.

Licno mislim da onaj ko kupuje auto po kilometrazi moze samo da se zajebe.

@superboss, aj molim te nadji to, posto nisam cuo za problem. Mi smo kupovali kola iz Holliday-a i bili prezadovoljni...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od trojanac » 14 Feb 2012, 21:48

Kao ni za mnoge druge stvari, tako ni za ovo nema pravila. Setite se automobila kupovanih sa područja CG i BIH, pa kasnije (a i sad) sa Kosova. Tu se svašta nalazi, bude i kradenih vozila, koja se često i oduzimaju. Tako da plac na dobrom glasu, koji radi godinama i gde je neko od poznanika/prijatelja kupio auto, možda je i najpouzdaniji izvor za kupovinu. Većinom su svi svesni da se sva vozila na placevima doteruju i da je teško naći iskrenog prodavca. Možda vas neće slagati, ali vam sigurno neće baš sve reći, osim ako ga ne poznajete lično ili ste došli preko zajedničkog prijatelja. U ogromnom broju automobila koji su stigli iz uvoza, ko zna odakle i kako, nepoznate istorije i sa mnogo toga što se kasnije otkriva, ipak se veliki broj njih vozi bez većih problema. Ima baš baksuz slučajeva, ali su relativno retki. Evo možemo i neko glasanje da napravimo, za vlasnike polovnih vozila iz uvoza, pa da vidimo procentualno koliko njih je zadovoljno.

Većinom svi ovde znaju kako sam kupio moj sadašnji auto i po kojoj ceni. Doduše imam ga nepunih pola godine i prešli smo oko 11000km do sada, pa ćemo tek videti kako će se pokazati, ali sam više nego zadovoljan kad se setim šta se nudilo za te pare, a šta sam kupio na kraju. Mogu reći da sam imao sreće da kupim auto od poznanika, kome sam verovao i to je u velikoj meri presudilo da kupim baš taj auto, bez obzira što je stigao iz Italije i što je mesecima stajao u oglasima. Mnogi kažu da nikad ne bi kupili auto iz Italije jer italijani ne vode računa o kolima, a opet najviše se uvozi iz Italije (jer je jeftino, naravno), pa nisam stekao utisak da se ta kola 3-4 puta više kvare od onih koja stižu iz drugih zemalja.

Sve u svemu, treba biti oprezan i strpljiv. Dobro se raspitati o prodavcu, dobro proveriti vozilo i pomoliti se da sve bude u redu. :smesko:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od superboss » 14 Feb 2012, 21:49

Videcu, mada tesko jer je reportaza sa TV...nasao sam neka iskustva na drugom forumu, mogu da kopiram ako hocete.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od dragvorl » 14 Feb 2012, 21:53

Na RTS sajtu imas dosta sadrzaja online.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od Scuderia » 14 Feb 2012, 21:55

vec nacin poslovanja placeva-uvoznika, i cinjenica da prodaju nesto sto nije onako kako tvrde.
Pa dovoljno je videti cene kod nas i cene u Nemackoj. Kod nas sa placenom carinom, porezom, zaradom prodavca isti auto kosta par hiljada manje nego u Nemackoj. Pa normalno da je vracena kilometraza, da je havarisan ili nesto slicno. Mozda postoji par auta na placevima u Srbiji sa pravom kilometrazom, ali sta je par auta na oko 35000 komada koliko se trenutno nalazi na najpopularnijem sajtu za polovnjake. Ko kupi auto na placu pomirio se s vracenom kilometrazom (cast izuzecima, ali naleteti na tako nesto...). Iskreno za sve iznad 10000e ne bih ni pomislio na Srbiju, sem ako izleti nesto sto bas trazim, pouzdano, od prijatelja, bla bla. Nije stvar ustede nego (mnogo) veceg izbora. U Nemackoj auto trazis kao da sastavljas novi u salonu, bukvalno svega ima i mnogo je veca verovatnoca da naletis na perfektno ocuvan auto. Do 150k km ne sme biti tragova koriscenja. Drug ima A6 C6 sa 140 i nesto hiljada km, nema tragova koriscenja ni na ruckama vrata cak. Kad udjes u takav auto ne moras ni da proveravas da li je kilometraza prava ili ne, jednostavno to se oseti cak i po mirisu, a kamoli pohabanosti nekih delova.

Dovoljno je kod nas ukucati Golf 5, dizel i dobijes 219 rezultata, ukucas isto na mobile.de i dobijes 22+ hiljade rezultata. Meni dovoljno da ne razmisljam o kupovini ovde :muzika:

Naravno, ne treba biti iskljuciv. Recimo ovaj auto izgleda kao nov na fotkama.

Slika

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... nexenon/#3
Poslednja izmena od Scuderia u 14 Feb 2012, 21:58, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od superboss » 14 Feb 2012, 21:58

dragvorl je napisao:Na RTS sajtu imas dosta sadrzaja online.
Znam da ima, ali sam to gledao cini mi se dok sam bio preko, tako da nisam 100% siguran da je bilo na RTS
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od Floyd » 14 Feb 2012, 21:59

Samo vracanje kilometraze da kazemo da i nije toliki problem (odnosno jeste ali se automobili u Srbiji prodaju dosta jeftinije nego na zapadu pa ne mozete ocekivati da i kilometraza bude prava) koliki su problem karambolirana vozila a onda krpljena u nekom sumnjivom "servisu".
Treba dobro obratiti paznju na te stvari, da ne bi usteda od par hiljada kasnije dosla na naplatu.

@Scuderia

:plusone:

I ja na to mislim ;)

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od sebekkg » 14 Feb 2012, 22:02

sto se moze reci iz prilozenog, ovi momci uz panceva, nabaljaju auta od istog lika koji ih uzima sa doticnog placa, tako da su verovatno prijatelji. Isto je tako i npr bilo nekad za mobilne, jedan isti lik iz bg je donosio telefone za skoro sve prodavce u kg, pa su posle pravili marzu kako je ko stigo :D
Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od superboss » 14 Feb 2012, 22:07

Znam da kod nas auto do 200k km "nije puno presao", medjutim, ako pogledamo realno-sto bi ih onda menjali preko otprilike na tim kilometrazama, a i garancija proizvodjaca je obicno u tim granicama.

Moze da se nadje automobil dobar, to stoji. Medjutim, oni koji dolaze kod nas obicno su pred nekim vecim ulaganjem-obicno izmedju 500-i 1000e za veliki servis, zamenu kvacila(koja od proizvodjaca do proizvodajca moze da bude prilican izdatak), zamenu dizni i ko zna cega jos.

Naravno, za nekog ovo nisu neke cifre, medjutim dosta ljudi se nategne da kupi taj auto-i obicno mu za toliko fali...a problemi koji mogu da proisteknu su ozbiljni.
Ne zelim da tupim, jasno je da svi ovo manje vise znaju.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od nuk » 14 Feb 2012, 22:10

ja nemam nista protiv kupovine automobila iz uvoza pre svega jer nov automobil za moje potrebe ne mogu da priustim.
polovan automobil koji nije iz uvoza bih uzeo samo u slucaju da nije presao vise od 50kkm i da nije stariji od 3 godine a posto ni za to nemam mogucnosti, moja kupovina se svodi na automobile 4-5 godina starosti sa preko 100kkm na satu.

e sad,
sva tri automobila iz uvoza sam uzeo od meni poznatih uvoznika, svaki automobil je morao da ima kompletnu servisnu istoriju (kod renaulta postoji detaljna evidencija svih servisa ako je odrzavan u ovl. servisima) i posto je svaki bio sa preko 120kkm, morao je da ima odradjen veliki servis najvise zbog cinjenice da se u FR to detaljno radi i u startu smanjuje troskove.

nisam bas siguran da li bih smeo da kupim automobil na slepo, bez podataka o servisnoj istoriji i sa placa za koji ne znam sta i kako muljaju.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od dragvorl » 14 Feb 2012, 22:12

E da, zaboravio sam napisati koja prica sa kupovinom na placu je meni licno najinteresantnija. Postojao je i postoji verovatno i danas plac kod Najlon pijace u NS (cesto se pominjalo ime nekog Samira kada se pricalo o tom placu), poznati po masovnom uvozu Fiat Seicenta i Pandi italijanskog telekoma cini mi se. E, na tom placu je bilo svakakvih, uglavnom novijih vozila od par godina, do recimo ~8 godina starih. Bilo je svega, od pandurskih plavih Alfi iz Italije, preko rent a car vozila i slicno. Par puta sam bio tamo, i sto je dobro je da su sva kola isla u vidjenom stanju, barem ja nisam primecivao da trude bilo sta da lickaju, ciste, itd, vec je sve islo kao sa kamiona, u vidjenom stanju, uglavnom, skoro svaki je imao prazan aku zbog dugog stajanja i nepaljenja. Drugar je tu uzeo Stila JTD pre 2 godine i nikakvih problema zasad nije imao, cena je bila prilicno povoljna u to vreme.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori