Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Grujic » 09 Apr 2013, 00:21

Sledeća situacija :)
Auto "uredno" parkiran na parking mesto, i u povratku do kola, zatiče se pauk koji je tik digao vozilo od zemlje. Nakon brze intervencije auto se spušta a policajac kao nagradu daje uplatnicu. Ulica je ova, a parking mesto ovo gde je crni golf.
Slika Slika

Objašnjenje je da su to rezervisana mesta. E sad idemo redom:

Prvo, sama parking mesta su uredno obeležena belom bojom
Slika
Evo ovde se vidi i zelena boja za treću zonu

Slika

E sad, po mom, jelte, pristrasno, tumačenju, ovaj znak se odnosi na desnu ivicu ulice što se tiče parkiranja, a zabrana saobraćaja i dopunska tabla na prolaz dalje međ' zgrade. Kao što je to na primer u ovoj ulici.
Slika
Kada sam ovo slikao, naišao sam na jednog stanara i pitao oko mesta, i rekao je da je to parcela njihove zgrade, da je parking servis to neosnovano zonirao i da su skupili potpise i tražili od grada da to budu njihova mesta samo za vozila sa markicama koje su dobili. Kaže da su dobili skoro rešenje, postavili znak, a da još nisu došli da prefarbaju trake u žuto, neko su oni (stanari) samo prekrečili sivom zeleno od zone, što se na jedno slici vidi jasno da nisu uspešno, izgleda samo kao malo izbledelo, pogotovo kada je mračnije..

Sem toga je i propust policajca koji je dao samo uplatnicu, ali o tome u drugoj temi viewtopic.php?f=35&t=225&p=145990#p145990

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Paja » 09 Apr 2013, 00:25

Znam tačno gde je ovo. I meni su odatle odneli punta prošle godine. Parking jeste stanarski i na to te upućuje znak koji je nesrečno postavljen sa desne strane, a zbunjuje i to što su ostali ostaci zoniranja.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Grujic » 09 Apr 2013, 00:27

Prošle godine? Ovo je pre škole GSP.
Ovo je novo, to mi je rekao i taj stanar, a sem toga znaka nije bilo do skoro, često se parkiramo u toj ulici.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od ftj » 09 Apr 2013, 00:32

Prioritet u označavanju ima vertikalna signalizacija, mada ovde kao problem vidim što je znak sa desne strane a ne i sa leve. U krajnjem slučaju oni mogu da se vade i na to da nigde nije bilo P znaka i to im je sasvim dovoljno, a da je ovo debilizam to ne treba uopšte naglašavati.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Paja » 09 Apr 2013, 00:33

Nije tako novo. Prošlog leta su počeli da nose. Kažem ti da tačno zam gde je. U ulazu sa leve strane na koji nailaziš kad kreneš ka parku, gde se nalazi obućar sam prodao stan prošle godine i živi mi jedan klijent. Zgrada puna generala i pukovnika, vrlo revnosnih u zvanju pauka - meni su odneli u nedelju u 6 popodne za 20 minuta na koliko sam ostavio auto. Ako se sećaš ranije se parkiralo i u samom pasažu tako da je levi deo bio zatvoren.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Grujic » 09 Apr 2013, 00:35

Nikad nisam zalazio tamo dalje jer sam znao da ne treba :) Al baš na ovim mestima do relativno skora nije bilo problema, čak sam i platio parking jednom

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od NexT » 09 Apr 2013, 00:37

Ja bih ovo tako svetski iskulirao. Ukoliko ne moze da se iskulira, onda pravac Beogradska hronika.

reci da si mislio da se znak odnosi na onaj ulaz desno dole :mrgreen:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Grujic » 09 Apr 2013, 00:42

Ne može, on ima poseban znak :)
Ali je činjenica da se znak stavlja na onu stranu gde zabranjuje...
Ne može da se iskulira, stićiće za par meseci od suda rešenje da se plati kazna plus sudski troškovi još nekih 600din, ništa se time ne dobija. Probačemo nešto sa žalbom, mada sumnjam al eto, da se proba, ako ne uplati se i aj u pm. Sreča je što pauk nije stigao da digne

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od NexT » 09 Apr 2013, 00:52

A, sta ako stigne resenje od suda, a ti ne platis?

Oce da te apse zbog 5k?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od nuk » 09 Apr 2013, 08:58

Ja tu stojim neki dan kad riba redom i dize brisace, ja u soku. Pitam je koji joj je qrac i ona krene da mi objasnjava. Ok, dvoriste nije zatvoreno, znaka za zabranjeno parkiranje ili "samo za stanare" nema, mesta su regularno oblezena. Do duse, cesto sam tamo, nisam video ostatke zelene farbe.

Po meni, neosnovano odnosenje totalno samo ne znam sta raditi i kome se zaliti u tom slucaju. Sto je najgore, pojma nisam imao, dobro sam ovo procitao

EDIT:

poslednji put kada sam bio, prilicno sam siguran da znaka nije bilo a to nije bilo tako davno.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Grujic » 09 Apr 2013, 09:09

NexT je napisao:A, sta ako stigne resenje od suda, a ti ne platis?

Oce da te apse zbog 5k?
Oće, mrtvi ladni bi slali opomene i onda poziv za 5 dana zatvora, a ćale se sigurno neće igrati i natezati na taj način s njima već če platiti ako se regularno ne uspe ništa

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od ftj » 09 Apr 2013, 09:19

Tek sad vidim znak za zabranu saobraćaja. U suštini nema dileme da su pokriveni, ista priča je u Nušićevoj samo što su ovde još mesta obeležena.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Paja » 09 Apr 2013, 09:20

Do pre nešto manje od godinu dana situacija je bila sledeća. Tih nekoliko parking mesta je bilo zonirano, a ostatak ublje u dvorištu nije i tamo je bio apsolutni haos jer se tu nabijao svako ko je znam za parking jer se nije plaćalo. Onda su se stanari pobunili i uspeli da izdejstvuju da se to proglasi za parking zgrade jer se nalazi na istoj parceli kao i zgrade.

E tad nije urađeno kako treba. Nisu izbrisane linije parking mesta, nego je samo skinut znak zone parkiranja.

Činjenica je da nema znaka za zonu, činjenica je da postoji znak zabrane parkiranja postavljen na pogrešnoj strani ulice, ali postoji i znak zabrane saobraćaja osim za vozila sa posebnom dozvolom.
Dakle ko nema posebnu dozvolu nema šta da traži na parkingu i samim tim je u prekršaju.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od nidza » 09 Apr 2013, 11:26

U svakom slučaju vertikalna signalizacija je starija od horizontalne. Ako postoji znak, nema tu nikakve dalje diskusije, na žalost.

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Prekršaj ili ne, veštačenje :)

Post od Grujic » 09 Apr 2013, 11:42

Jeste vertikalna starija tu nema dileme, ali se ovaj znak za zabranu parkiranja ne odnosi na tu stranu ulice, o tome se radi. Okacio sam primer. E sad, ja ne znam sta pise u zapisniku, mozda je ovaj napisao pojas, mozda nepropisno parkiranje, a mozda i ovo za kretanje tamo gde je zabranjeno.. Prva dva bi teorijski mogla da se ospore

Odgovori