Najgori putevi Srbije

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Saša » 02 Maj 2013, 22:54

Po Vojvodini su mahom takvi, naročito oni koji se nalaze na raznim letnjim i makadamskim putevima... Ovaj je još nov pa dobro izgleda. Da vidite neke druge na šta liče... Slikaću...

Jedna anegdotica vezana za taj znak i pomenti metalni most: leto '99.-te, drugar i ja pecamo dole desno pored tog mosta, kad čujemo kako nešto brunda i hukće kroz polje. Uskoro se pojavio neki ogroman ruski vojni kamion (Zil?) pun rezervista (valjda ih kukavce rasporedili na neki "položaj" tu u polju, bombardovanje beše, valjda se sećate :D ). Kamion staje gore na početku mosta, izlaze dvojica i drmaju metalnu ogradu (kao u filmu "Ko to tamo peva" :rofl: ) i raspravljaju sa ostalima smeju li da ga pređu, da li je bezbedno ili ne... :kezo:
U tom su primetili i nas dvojicu pa došli da nas pitaju smeju li ga preći... :D Rekli smo im samo napred, kada ga prelaze šleperi pun repe, preći ćete i vi sa tim kamionom... Otišli su nazad do kamiona, vrlo sumnjičavi, no ipak su prešli preko mosta, mic po mic... Most je tada bio baš oronuo i zarđao, nije izgledao ovako dobro kao sada, a "pod" mu je bio od trošnih drvenih greda, mestimično izlomljenih i videle su se velike rupe, a sve je cvilelo i treslo se kada ga prelaziš (renoviran je/ofarban pre par godina). :D

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Najgori putevi Srbije

Post od H4wkeye » 02 Maj 2013, 23:06

Vojvodina wild wild west :kezo:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Saša » 07 Jan 2018, 23:23

Da završim ovu temu (skoro 5 godina kasnije) pravim happy end-om... :D Sredinom prošle godine konačno je sređen ovaj horor od puta, skinuli su potpuno malobrojne ostatke asfalta, napravili podlogu kako valja, proširili put i sada su tu dve traka normalne širine i sve je ravno kao staklo. Večeras malo pre mraka sam prošao tuda pa slike nisu baš sjajne, ali vidi se razlika:

Slika

Nažalost, kako to obično biva kod nas, posao ipak nije odrađen do kraja odnosno skroz do mesta Kruščić već samo do mosta na Malom bačkom kanalu, tako da je do tog sela ostalo još 2 km starog puta (istina, to je bilo najbolje parče ranije). Namerno sam stao odmah posle mosta da vidite kako taj deo izgleda i sačekao da prođe i auto koji je bio iza mene pa da vidite i širinu puta:

Slika

Kada naiđe drugi auto ili kamion neko mora da siđe sa ceste. Tih starih dva kilometra je zaista loše, sa par ovako baš loših tačaka, ali se ipak uz malo pažnje prođe:

Slika

Uglavnom, opet idem tim pravcem (jer mi je prečica između mojih i ženinih matoraca) a nisam prošao jedno 3-4 godine jer je put bio naprosto dezintegrisan i ni traktori više nisu išli tuda već kroz polje pored. :)

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Najgori putevi Srbije

Post od srdjanyo » 08 Jan 2018, 08:19

Jedan od najgorih puteva u Vojvodini (Banatu) je put koji povezuje Belu Crkvu i Kusić. Barem je tako bilo do 2010.Ne znam da li je obnovljen?

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Gaginh0 » 08 Jan 2018, 08:33

Eto, a vi vicete da samo ma Dnevniku pricaju da nam je bolje :mrgreen:

Ima sijaset takvih puteva, u sustini vecina puteva po Vojvodini koji nisu tranzitni su takvi. Vrbas - Feketic, Temerin - Gospodjinci, Zabalj - Zrenjanin (stari put) i gomila drugih..

Ja se secam jos kad sam dete bio da je put Odzaci - Crvenka bio Dakar reli, a to je bilo cirka 1997., 20 godina nista nisu uradili zato sto tim putevima idu paori i slucajni prolaznici...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Heinz » 08 Jan 2018, 08:57

Zašto tamo fali po jedna traka uvek, na tim poprečnim vezama? Npr. veza od Iriga do Maradika je isto loša.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Ogi » 08 Jan 2018, 08:58

Pa stvarno katastrofa. Ali zasto su ostavili tih 2km, ZASTO ? To je kao kada u BG postoji 5 rupa, oni dodju I "zakrpe" jednu.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Heinz » 08 Jan 2018, 09:08

Tih 2 km da nisu na drugoj opštini?

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Darko » 08 Jan 2018, 09:15

Meni je najjadniji podatak da je na starom putu bg-ns ostavljeno par kilometara betonskih ploca iz 1945. Vecina tog puta je rekonstruisana ali tih 4, 5km je ostavljeno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Sloba » 08 Jan 2018, 09:37

Mislim da je put radjen pre 2.svetskog rata, tridesetih godina.

I to je put Zemun-Subotica, preko Novog Sada, iako ga svi zovemo stari put Bg-NS. Ima istih ploca i na putu za Suboticu, mozda i vise nego u Sremu.

Sent from my MI 5s using Tapatalk




Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Najgori putevi Srbije

Post od blaugrana » 08 Jan 2018, 09:45

Prema Subotici je kao po sinama, tup tup tup tup

Gesendet von meinem SM-J500FN


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Sloba » 08 Jan 2018, 09:49

Kao po sinama, ali poprecno postavljenim.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Saša » 08 Jan 2018, 10:47

Heinz je napisao:
08 Jan 2018, 09:08
Tih 2 km da nisu na drugoj opštini?
Jesu, to je verovatno i bio "problem" (znajući kako kod nas funkcionišu stvari), ali nisu ipak cela ta dva kilometra druga opština jer prema prostornom planu/mapi opštine Odžaci granica između njih i opštine Kula je nekih kilometar iza mosta (bledo-crvena linija):

Slika

Dakle, ostavili su svejedno kilometar "svog" puta neasfaltirano, plus i taj drugi kilometar druge opštine do samog sela. Neshvatljivo mi je da nisu mogli to zajednički da odrade. S druge strane, malo mi je čudna i ova mapa. Bio sam ubeđen da je granica između te dve opštine nekih dva kilometra pre mosta prema Odžacima jer na tom mestu pored puta postoji debeli betonski nizak stub za koji sam bio ubeđen da označava granicu između dve opštine, kad ono Odžaci zavučeni dalje preko kanala prema Kruščiću. Čudno da nisu uzeli kanal i most (makar na tom mestu) kao prirodnu granicu jer je taj kanal iskopan čak 1875. godine, dakle nije tu od juče.... :)

p.s. Ili je ovo namerno tako odrađeno da bi se jasno znalo čija su nadležnost ti mostovi (cestovni i železnički - koji više nije u funkciji).

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Geza » 08 Jan 2018, 11:41

Heinz je napisao:
08 Jan 2018, 08:57
Zašto tamo fali po jedna traka uvek, na tim poprečnim vezama? Npr. veza od Iriga do Maradika je isto loša.
Taj put je malo sređen poslednjih godina, iako je samo jedna traka. Povremenu naspu sa strane stari asfalt koji je sastrugan negde. Jedino bude povremeno frka sa kamionima kad im zatvore put preko Venca.

Stari put BG-NS bi trebali da rade ove godine.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Najgori putevi Srbije

Post od Kabal » 09 Jan 2018, 22:51



Tapatalk


Odgovori