Dečija kolica

Primena propisa, crna hronika
Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

ds

Post od superboss » 21 Maj 2013, 19:13

Heinz je napisao:
samo polako je napisao:Čekaj, u Punta stanu bilo koja kolica, vellika, mala kišobran a deluje mi da je 500L još komotniji..?
https://twitter.com/nacionalnaklasa/sta ... 44/photo/1

Dok je moj bebac bio mali, ABC Design Star Line kolica(Sirina od spoljne ivice do spoljne ivice tocka je 68cm, a duzina od prednjeg do zadnjeg je 80cm.) recimo nisu mogla da stanu u fiat stilo po sirini, samo na kant i to jedva. Medjutim, ta kolica su stvarno masivna, tako da ova slika i nije neko merilo.

Hocu da kazem da modela kolica ima stvarno mnogo, mislim da ova popularna sa tri tocka zauzimaju najmanje mesta kad se sklope(od vecih kolica, kisobran su vec light varijanta)


Slika
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Fiat 500L

Post od Saša » 21 Maj 2013, 19:31

Ovaj Peg Perego model kolica staje bez problema u Puntov gepek, odmah iza sedišta. Takođe i sve ovo zajedno...

Slika

Prazan gepek:

Slika

Pun:

Slika

Još je ovaj gepek manje zapremine zbog boce sa gasom, odnosno plići je za 10-tak 15 cm (ima izdignuto dno)... :)

p.s. Napravite od ovih par postova novu temu. Hvala. :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dečija kolica

Post od Paja » 21 Maj 2013, 19:49

Postoje dva dominantna patenta sklapanja kolica - kišobran i knjiga. Kišobran se sklapaju po dužoj osi, a "knjiga" po poprečnoj.
Kad je reč o izboru kolica ljudi često greše i iz neznanja i neiskustva, ali i povedeni slatkorečivošću trgovaca kupuju masivna, glomazna i teška kolica jer smatraju da su jača, toplija.... i samim tim bolja za njihovo mezimče kome žele sve najbolje. To je greška jer se tekva kolica brzo pokažu upravo teškim i glomaznim, pa roditelji jedva čekaju 6. mesec detetovog veselog života i dozvolu pedijatra da bebac sme da sedi da bi kupili mala samo sedeća kišobran kolica. Rezultat je nepotrebna kupovina dvoja kolica.
Mnogo je bolje odmah kupiti kolica koja imaju ležeći oložaj, pa su podobna za novorođenče, ali koja su što manja i što lakša. Npr. naša Maclaren SLR su upravo takva, a pri tom su teška oko 8kg. Druga slična su PegPerego Pliko P3 koja su teška oko 9,5kg. Kad sam ja gledao i pratio situacju pre nešto više od 3 godine ova dva modela su bila najlakša na tržištu. Moje iskustvo sa Maclarenom je odlično, iako smo ih relativno malo koristili, a znam i dosta dobrih iskustava sa Pliko P3 tako da i jedna i druga mogu da preporučim kao dobra, dugotrajna, a laka.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Dečija kolica

Post od Markoni » 21 Maj 2013, 20:06

Mi imamo ta Peg Perego Pliko P3 i odlicna su. Staju u gepek zeninog Splasha koji ima minijaturu od gepeka. A u Alteu mogu i po duzini... :D Pritom su laka za koriscenje i udobna za dete...
uploadfromtaptalk1369159528949.jpg
Tapatalk Post

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Dečija kolica

Post od Saša » 21 Maj 2013, 20:10

Eno tog modela (PegPerego Pliko P3) i gore na mojoj fotografiji.

Odlična kolica, izdržala su verovali ili ne moje dvoje dece, bratovo jedno i sada su kod ženine drugarice i ona vozi u njima svoju ćerkicu. Znači četvoro dece će odrasti sa njima, a izgledaju i dalje kao da su nova. Fantastičan kvalitet i zaista velika praktičnost. Svaka preporuka. :klanjamse:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Dečija kolica

Post od Misha » 21 Maj 2013, 21:03

PegPerego smo i mi koristili (dvoje dece),poklonili ih kumovima (takodje dvoje dece) a oni sada njihovim prijateljima. Svaka preporuka. :doubleup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dečija kolica

Post od grujicd » 22 Maj 2013, 00:19

Još jedna preporuka za Pliko 3

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Dečija kolica

Post od Rakhil » 22 Maj 2013, 01:02

Ja recimo ne mogu da smislim Pliko i ostala kolica na taj fazon, mada jesu dugotrajna. Ono sto mi jako smeta kod njih je sto su klimava cim ih kupis - ne da je to sad do primerka, prosto su tako konstruisana. I mada znam iz iskustva okoline da su dugotrajna i da im provereno nece nista biti, ja bih poludeo od tog cimanja i klacenja (jebga, inzenjer u meni zahteva statiku, pa to ti je).
Druga mana tog tipa kolica je sto imaju dve rucke, a nemaju sva opciju da stavis srednji deo koji spaja rucke, pa automatski otpada opcija guranja jednom rukom.

Mi smo uzeli Haberkorn Variosport, koja su sto bi reko Paja knjiga sklapanje, s tim da je konstrukcija jedan deo, a sve ostalo menjas po potrebi (nosiljka, auto sediste i normalno sediste).
Slika
Taj sistem mi je zakon i pokazao se fenomenalnim, pa dajem preporuku Haberkornu (koji, btw, ima oko 10kg i uopste nije tezak za rukovanje). Jeftinije varijante ovakvih kolica pravi Hauck, i to vredi videti. Ono sto je mana dvodelnih kolica u odnosu na jednodelna je sto autobus mozete da zaboravite, sem ako majka ima tri ruke, posto je nemoguce nositi dva dela kolica u jednoj i bebu u drugoj. Ovo nama nije znacilo nista, ali nekome moze biti veliki problem, tako da oprezno.

Sad dolazi druga beba, pa je bio izazov kako resiti setnju oba deteta odjednom. Na jedvite jade sam uspeo da nabavim polovan Buggypod Smorph 2, cudo od sprave.
Slika
Kad budem sve namestio i podesio, slikacu vangabaritno vozilo da vidite sta je road rage :mrgreen:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dečija kolica

Post od Heinz » 22 Maj 2013, 09:43

Mi smo kolica izbacili iz upotrebe čim je klinac prohodao.
Inače su Chicco kao iz kompleta Trio, ne mogu da se setim kako se zovu. Nisu sa duplim točkovima.
Staju u Fabiu knap, u Jazza komotno.

Evo su: Slika

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Dečija kolica

Post od samo polako » 22 Maj 2013, 10:14

Ja sam recimo izbegavao kolica sa velikim točkovima baš zbog gepeka ili krovnog kofera i pakovanja.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Dečija kolica

Post od Markoni » 22 Maj 2013, 14:27

@Rakhil

U pravu si za cvrstocu kolica. Jesu malo klimava. Ali mislim da je bas zbog toga detetu malo udobnije jer to blago uvijanje dosta amortizuje neravnine. Takodje jeste nezgodno gurati ih jednom rukom. Moze, ali se opterecuju zglobovi...

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dečija kolica

Post od grujicd » 22 Maj 2013, 15:57

Za guranje jednom rukom pomaže ako se zaključaju prednji točkovi, ali tada skoro da nema skretanja. Jedna dobra stvar, koju smo dosta koristili, je da starije dete može da stane pozadi na malu platformu i onda ih oboje guraš. Jeste teško, ali kao što većina očeva zna - bolje da ti je teško nego da slušaš kenjkanje.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dečija kolica

Post od McGruja » 22 Maj 2013, 16:16

:)

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Dečija kolica

Post od Rakhil » 22 Maj 2013, 21:36

Taj tip kolica ne moze da se ukruti pa da ih prave od anobtejnijuma, cim moraju da se sklapaju ko kisobran bice klimava. Upravo zato im se to ne moze uzeti kao objektivna mana, to smeta malom broju frikova.
Ovo sto grujicd pomenu im je prednost, mozes da okacis skejt i da starije dete stoji, sto kod kolica sa drskom iz jednog dela nije moguce (ako neces da dete stoji nagnuto unazad, a ti da hodas na vrlo bizaran nacin). Zato smo mi morali da puknemo pare na Buggypod jer je jedino resenje da zena sama seta oba deteta a da ne pogubi jedno usput.

Znam za primere ljudi koji su kupili kolica pa skapirali da ne mogu da udju u lift sa njima, i onda nova kolica zavrse na Limundu uz popust. Tako da, kad kupujete kolica, dobro razmislite kakva vam tacno trebaju za vasu zivotnu situaciju (stan, kola, okolina zgrade, sta roditelji rade itd.), pronadjite dimenzije kolica na netu, procitajte neki review. Ljudi su nazalost skloni da velicaju ono sto su kupili (tipican primer su automobilski forumi :mrgreen: ), uopste ne razmisljajuci da li to pogoduje nekom drugom.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Dečija kolica

Post od Saša » 22 Maj 2013, 22:37

Ne bih rekao da su Pliko P3 kolica baš toliko klimava koliko ih ti opisuješ. Da jesu - ne bi izdržala četvoro dece a ko zna koliko će ih još. Sasvim su normalna, ništa klimavija od bilo kojih drugih. :)

Odgovori