Bugarska kolima - Suncev Breg

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Ogi » 28 Jul 2013, 23:58

Evo danas bila patrola do Suncevog Brega i Nesebara. Put od pocetka obilaznice oko Sofije pa sve do novootvorenog dela autoputa koji je otvoren pre par meseci je ocajan, bas sam se neprijatno iznenadio. :o Cak im je i autoput ocajan, ne racunajuci taj novi deo koji je savrsen naravno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Saša » 29 Jul 2013, 00:33

Ono more i plaža su katastrofa. Ne bih tamo otišao ni u ludilu. Ta je destinacija imala smisla nekad dok je tamo bilo sve ultra-jeftino, ali to očigledno više nije slučaj. Grčka je bolja bar za tri koplja, a i bliže je. :)

Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Ogi » 29 Jul 2013, 00:44

Da, ja sam u Nesebaru sa ortacima bio pre ravno 10 godina. Those were the days. :uplakan:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 29 Jul 2013, 07:35

Meni je ugođaj u BG bio bolji nego u CG. Možda more nije tako slano, kao jadransko, otprilike je nešto između slatke vode i morske. Ali je kompletan turistički doživljaj, ako isključimo more bolji. Osećaš se kao turista. A i more je bolje, makar onaj deo vezan za čistoću. Ne ide kanalizacija u njega, kao u CG.
I za kraj najbolji deo: hrana!
Neverovatno dobra hrana, i neverovatno jeftina. Išao sam tamo kada je kao poskupilo, i svi su mi govorili šta ćeš tamo nije više tako jeftion. Ali opet je bilo jeftino. To je bilo prvi put, da sam kući s mora vratio para u novčaniku :D
Najskuplje jelo u restoranu je bilo 5e, neka čuda muda na žaru, ajkula i slično.
To je bilo 2005. Ne znam sad kako je, verujem da je skuplje.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Saša » 29 Jul 2013, 10:03

Ihaj, za 8 godina mnogo je vode proteklo... :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Sh@rance » 29 Jul 2013, 10:42

Bugari su ušli u Sofiju :grin:

Tapatalk

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od djiuliju » 29 Jul 2013, 15:00

Za hranu ne znam, nismo nesto mnogo jeli, al je pice bilo prilicno jeftino. Na plazi u baru, 5m od vode, toceno pivce 1.3evra...tekile dve za evro. Ludilo. Za ujdanje s drustvom odlicno mesto. More nije bog zna sta, bugarke jos grdje, al kake veze ima...jos uvek nisam u fazonu da idem na more da bih se odmarao

A onaj put sa onim kamencicima u asfaltu, cini mi se da bi mi posle 3 jaka kocenja ostala samo felna

Dzoni_m
Postovi: 1701
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Dzoni_m » 29 Jul 2013, 15:15

Meni ovo na snimcima deluje k'o barustina. Izgleda mi totalno bezveze. Ovo za naplacivanje lezaljki je...... Ne bih tamo otisao ni za brdo karamela.
Brat mi se vratio pre 2 dana jos nisam stigao da ga ispitam kako je bilo, ali on je momak u najludjim godinama i verovatno ako je bilo alkohola i voljnih Bugarki njima je bilo do jaja mozda je u trenutcima ciste svesti zapamtio nesto..........zivo me zanima isplati li se ici.....

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Sh@rance » 29 Jul 2013, 15:34

Nije mi jasno zašto bugari beže u Grčku na more kad je kod nih tako jeftino i lepo

Tapatalk

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Piros » 29 Jul 2013, 19:30

^^ Vrlo prosto, more im je odvratno :kezo: .
Bio sam negde 2005 ili 2006 godine u Bugarskoj na moru, jer sam bio znatizeljan da vidim kako je tamo. Hotel u kom smo boravili je bio zaista vrlo dobar, dosta hotelskih sadrzaja, odlicna kuhinja kojoj je jako tesko odoleti ( http://www.booking.com/hotel/bg/nesseba ... 25;srpos=3 ) . Nessebar je lep stari grad, dosta zanimljive arhitekture. Za razliku od Svetog Stefana smetalo mi je sto su dozvolili da kola mogu ulaziti u staro jezgro grada. Ljubaznost u hotelu odlicna, relativno dobar akva park ( sad sam cuo da postoji jos jedan ), hrana i pice po restoranima sa vrlo pristupacnim cenama. Sve ostalo nije vredno pomena, more mi se nimalo nije svidelo, put je relativno dugacak itd.
Jednom recju vredelo je videti i provesti jedno letovanje tamo cisto da se vidi, ali na tome treba i zavrsiti. :mrgreen: Da je ovaj hotel na bilo kom drugom mestu potpisao bih do kraja zivota da letujem u njemu, ali ovako ostaje samo kao lepa uspomena.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 29 Jul 2013, 22:05

Ne znam sto vam je to more odvratno?
Bugara tamo nema jer prosto nemaju para, barem kada sam ja bio. Kada je meni onda tamo bilo jeftino da zderem bilo sta i bilo gde, onda mogu misliti koliko je njima lose stanje bilo.

Uvek sam za to da se obidju razna mora, ako se ima prilika. Sem grcke, voleo bih da vidim i da se kupam u severnom ili baltik moru, na severu nemacke. Mislio sam da je hladno, ali kazu ljudi koji se tamo kupaju da nije :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Saša » 29 Jul 2013, 22:11

Zašto je odvratno? Pa pogledaj samo snimak na kome se vidi plaža iza leđa Alvirku - kakva je ono boja mora, pogledaj koliki je to plićak, na 2/3 daljine do onih bova voda im je do kolena, a iza bova se sigurno ne sme... Nesnosna gužvara na plaži, sve nekako sterilno kao da si na nekom jezeru, gde je borova šuma, stene... pa onda to poredi sa ovim, recimo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Baltik i Severno more zaobiđi slobodno (bio sam i tamo), ništa nisi propustio, to nije za noge oprati. Niti liči na more, a jedva je i slano. Još 2x gore od ovog Crnog / bugarskog...

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od bane valjevo » 29 Jul 2013, 22:49

Što se tiče Severnog mora, ja bio pre 20ak dana, na nekom Holandskom ostrvu 50km od Groningena skroz na severu gde je najhladnije (nisam imao vremena da trknem do Ševeningena a planirao sam, gde su te njihove najpoznatije plaže koje su na jugu zemlje te je i voda dosta toplija). Mogu ti iskreno reći da tako nešto prosto treba da se doživi.

Mi smo bili u Groningenu stacionirani, pa uhvatili autobus i trajekt (2 x 45 minuta vožnje) do Schiermonnikoog-a.

Ostrvo je prelepo. Plaža je dugačka nekih 8-10 kilometara, možda i više a široka oko 1.5 - 2 kilometra. Kada zagaziš na pesak i kreneš ka vodi treba ti pola sata da dođeš do nje. Na pola puta se osećaš kao da si u nekoj pustinji, šiba vetar, i pohladno je, ali sunce prži kožu. More je lepo, hladno, i ima jako puno talasa.
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od BAJKER » 30 Jul 2013, 00:19

Mediteran je zakon, a pogotovo od Jadrana preko Egeja do Jonskog mora.
Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 30 Jul 2013, 09:44

Saša je napisao:Zašto je odvratno? Pa pogledaj samo snimak na kome se vidi plaža iza leđa Alvirku - kakva je ono boja mora
Pa zato se i zove Crno more :D

Odgovori