Ugradnja Morimoto projektora

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 08:55

Set za ugradnju projektora se sastoji od sledecih delova:
2x projektor, 2x rozetna, 2x gumene podloske za dihtovanje, 2x matice (fiksatori)
Slika

Prvi korak za ugradnju je skinuti far
Slika

Drugi otvoriti isti, kod mene je to islo bas lako, poskidaju se zabice i odvoji se staklo od plastike, za plasticne farove koji su zalepljeni to ide malo teze, far u rernu na 7 minuta 100 stepeni, izvaditi (obavezno raditi sa rukavicama, lepak pali kozu) i lagano rastaviti far. Izvaditi sijalicu i nosace sijalice na mestu gde ide projektor i isprobati da li staje sa rozetnom i bez. Kabal za dugo svetlo provudi na mestu gde je bila pozicija, nemoguce je skoro uglaviti i poziciju u far.
Slika

Posto sam video da projektor moze da stane, zatamnio sam unutrasnjost fara sprejem za zatamnjivanje stopaljki, isto tako i zmigavce.
Slika
Slika

Kraj projektora ima navoj i leziste sijalice, leziste se skine, nabaci se odgovarajuca gumica za dihtovanje (dobije se 2 tipa) i proturi se kroz postojecu rupu za sijalicu. Sa druge strane se nabaci metalna podloska i fiksira maticom
Slika

To sada izgleda ovako nekako
Slika

Ja sam svoje postojece dugo svetlo iskljucio posto projektor ima svoj solenoid koji "otvara" dugo svetlo, ove dve zice sa projektora povezati na kontakte za dugo svetlo. Ja sam napravio gresku i sklopio far i vratio ga na svoje mesto i shvatio da jedan bije gore a jedan dole sto na podesavanjima nije bilo moguce podesiti toliko, naime, nema sanse da od oka pogodite pravi ugao fiksiranja projektora. Dakle, montirajte leziste za H1 sijalicu (projektori su H1) i montirajte far na auto i stelujte ga sledecom metodom, matica za fiksiranje se malo popusti i rucno pomerante projektor do zeljene pozicije, a ona guma za dihtovanje vam obezbedjuje da se on ne vrati u pocetni polozaj, kad pronadjete ugao, stegnite maticu
Slika

Kad ste podesili farove dolazimo do zatvaranja fara. Najbolje dihotvanje farova koji su otvarani na tezi nacin, rerna lepak itd, treba ih ponovo zadihtovati. Najbolja masa za dihtovanje je lepak za soferke, nanese se, saceka 15ak minuta i vrati staklo/plastika. Kod mene je to bilo samo na klik, par zabica i cao.
Slika

Vratiti farove na auto, sve da bude stegnuto i povezano i uzivati u sjajnom osvetljavanju puta. U generali na ovoj slici je dan ispred mene, ali iz nekog razloga on to ne vidi :)
Slika

To bi bilo to, u generali je lagan posao ali jedina muka je nastelovati ih valjano, tu potrosite malo vise vremena i bicete prezadovoljni.
Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Uroš S. » 03 Sep 2013, 09:06

:o

Kod instalacije projektora nema nikakvog sečenja senila fara? :trljamoci:


Ovo je otkrovenje. Svaka čast na poslu! :bravo:

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 09:15

Bilo nekada u verziji 1.1 hahah Ovo je novija varijanta gde nista ne seces, samo skidas i srafis :doubleup:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od TheWickerMan » 03 Sep 2013, 09:18

Bravo matori :doubleup: a kako su rešena duga svetla, isto preko projektora?

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 09:21

Da, solenoid spusta klapnu i otvara "celo socivo" dok ne otvori klapna pravi ovu pravu liniju preseka. Blicas kao Audi, sokovi kad se zaletis na auto putu i blicas, panika da se ljudi sklone, probao sinoc i radi :kezo:

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Velja » 03 Sep 2013, 09:44

A kako to blica Audi ?

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 10:07

Isto kao i svi noviji auti sa projektorima al mi bilo zanimljivo da to tako kazem, ne razumem poentu pitanja.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Velja » 03 Sep 2013, 10:13

Poenta je da zaista ne znam kako blicaju Audijevi farovi (tj svi novi automobili), pa mi opisi na sta mislis ako ti nije tesko :)

edit
Imao sam na Alfi fabricke ksenone, ali oni su imali halogena duga svetla i sa njima se blicalo

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 10:21

Dok ne snimim klip mogu samo da ti opisem recima, imas osecaj kao da je neko iza tebe upalio stroboskope i sijaju ti u sve retrovizore, znaci kratko i bas uocljivo.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Velja » 03 Sep 2013, 10:27

Jel to tako blica i ako vozis sa iskljucenim farovima ili samo sa pozicijama/maglenkama ?

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 10:29

Ne, ako mi je auto na pozicijama nece ni blicati posto komanda za dugo svetlo samo spusta "klapnu" a ako nije upaljen far nista se desava. Mada nikada nisam razumeo voznju sa maglenkama i pozicijama...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Velja » 03 Sep 2013, 10:32

Pa po danu, kad glume dnevna svetla. Ili ako dnevna vezes na poziciju ili maglenke

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 10:36

Ja uvek vozim sa svetlima, tako da meni ovo ne predstavlja problem, kome je ovo problem, ostavi regularno dugo svetlo a doda i ovo pa ce preko dana blicati normalna sijalica.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Velja » 03 Sep 2013, 10:46

OK
Jos samo nesto. Ako imam i halogena duga i morimoto , da li mogu da se vezu zajedno duga ksenon+halogenke i kako bi to funkcionisalo u slucaju kad su iskljucena svetla a blicas

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 10:50

Vezes zajedno i samo halogeno blica kad su iskljucena svetla, napisah ti vec u prethodnom postu... ;)

Odgovori