BMW - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

BMW Bavarian Motor Works

Post od dragvorl » 28 Maj 2013, 16:37

Svi automobili BMW-a do 2008.



Svi motocikli BMW-a do 2008.

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BMW Bavarian Motor Works

Post od perfiko » 28 Maj 2013, 18:21

A što nagrdi tako naziv fabrike? :kuku:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: BMW Bavarian Motor Works

Post od dragvorl » 28 Maj 2013, 18:46

To ti je in inglis.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: BMW Bavarian Motor Works

Post od methane.master » 28 Maj 2013, 19:41

Treba te banovati na tri dana zbog skarađenja svetinje. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

BMW - generalna tema

Post od ADrei » 04 Okt 2013, 16:24

Po novinama stalno neki naslovi bahati vozac BMWa velikom brzinom izazvao udes, udario u ovo-ono... nisu vozaci BMWa bahati nego imaju problem sa kocnicama :mrgreen:

PAZNJA: posebno oprezni bi trebali biti vozaci benzinskih motora!

http://vesti.mojauto.rs/Aktuelne-vesti/ ... og-kocnica

BMW povlači 176.000 automobila zbog kočnica


Nemački proizvođač automobila BMW je saopštio da će vlasnike 176.000 automobila (modeli od 2012. do 2014.) pozvati na vanrednu popravku servo-sistema za kočenje o trošku firme.
BMW kaže da je u retkim slučajevima moguć prekid protoka kočione tčnosti koji može dovesti do smanjenja snage kočenja. Kočnice će i u tom slučaju raditi, ali vozač mora da jače pritisne papučicu. Na popravku će biti pozvani vlasnici 76.200 vozila prodatih u Sjedinjenim Američkim Državama, a ostala su drugde.


To su modeli BMW s četvorocilindričnim, dvolitarskim benzinskim motorima, a to su 125i, 320i, 328i, 520i, 528i, zatim modeli serije X1: 28i, 20i i 16i, modeli serije X3: 20i i 28i, i modeli serije Z4: 28i, 20i i 18i.

Kompanija kaže da će vlasnici biti obavešteni poštom ako je njihov automobil među onima koje treba dovesti na popravku.


BMW kaže da, ako prestane da radi servo-uređaj za kočenje, treba smesta prekinuti vožnju i pozvati službu za pomoć na putu.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od Laki021 » 04 Okt 2013, 16:33

E jesi vrag :)

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od Incognito » 04 Okt 2013, 18:31

Ja ne bih da pljujem po BMW-u kojeg izuzetno postujem kao vrhunski automobilski brend, medjutim cinjenica je da su BMW-ovi automobili oduvek imali brojne fabricke greske koje su unistile sigurno na hiljade zivota (vise nego bilo koji drugi proizvodjac).

Na stranu to sto se stalno cita po novinama, ali secam se price jednog prijatelja mog oca koji je negde sredinom devedetih godina izgubio skoro celu porodicu - brata, majku i sinovca kada im je na novom BMW-u 5 (E34) pukla guma (ako se dobro secam BMW tada nije bio stariji od godinu dana).
Drugi primer ... Drugaru su na E60 pre 6,7 godina iznenada otkazale kocnice - presao je na trotoar polupao nekoliko automobila (na srecu nije niko stradao) ,ali je napravio ogromnu stetu bez ikakve krivice s njegove strane. Ni njegov BMW tada sigurno nije bio stariji od 3 godine (mislim da ga je uzeo novog s pocetka proizvodnje vec 2003. godine).

Ovo su samo primeri za koje ja znam i gde sigurno nije bilo gresaka do vozaca, a da ne govorim o pricama o kojima sam citao - BMW definitivno ima ocigledne probleme sa nekim delovima ne samo kroz jednu generaciju vec se radi o konstantnom problemu.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od Texonja » 04 Okt 2013, 19:19

Pucanje gume je odlican primer. :)
Inace je tema kompleksaska da ne moze gore.
Ajde da otvorimo temu "Zasto vozaci Audija nose bele carape i crne cipele". Bzvz.

sent from my HTC Sensation
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od perfiko » 04 Okt 2013, 19:20

Moram priznati da ovo za kočnice prvi put čujem. Guma može da pukne svakome. Znam da polovni BMW automobili znaju da izvade para i para iz novčanika, ali prvenstveno zbog kvarova na motoru, i motornim agregatima, pre svega tu mislim na turbine.
A opet Bekrija je Bekrija, i sve mu je oprošteno.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od Incognito » 04 Okt 2013, 20:18

Texonja je napisao:Pucanje gume je odlican primer. :)
Inace je tema kompleksaska da ne moze gore.
Ajde da otvorimo temu "Zasto vozaci Audija nose bele carape i crne cipele". Bzvz.

sent from my HTC Sensation
Ja nisam kompleksiran, volim BMW, samo iznosim realne cinjenice. Pucanje gume jeste smesan primer, ali kad cujes da se takve stvari BMW-u desavaju vise nego recimo Skodi, VW-u, Seatu itd - (automobilima visestruko jeftinijim od pomenutog) onda je to ipak zabrinjavajuca stvar.
perfiko je napisao:Moram priznati da ovo za kočnice prvi put čujem. Guma može da pukne svakome. Znam da polovni BMW automobili znaju da izvade para i para iz novčanika, ali prvenstveno zbog kvarova na motoru, i motornim agregatima, pre svega tu mislim na turbine.
A opet Bekrija je Bekrija, i sve mu je oprošteno.
Ja sam cuo zaista mnogo prituzbi od strane vlasnika BMW-a kada je rec o kocnicama a ovaj primer koji sam naveo je ziva istina. :)

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od perfiko » 04 Okt 2013, 21:03

Nemoj da misliš da sam pokušao da kažem da nije istina to što si napisao. Samo sam konstatovao da sam eto prvi put čuo za probleme sa kočnicama. Za gume ne znam koliko BMW može biti odgovoran. :zbunjen:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od nikaragva » 04 Okt 2013, 21:27

Botke, ispasce opel najbolja masina :)


Jos sam uvek govorio da imam para, znam sta bih kupio (bmw :))

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10462
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Diskutabilan kvalitet Bmw automobila

Post od TheWickerMan » 04 Okt 2013, 22:31

Texonja je napisao: Inace je tema kompleksaska da ne moze gore.
A dok se pljuje po Alfi je ok ?

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Kvalitet Bmw automobila

Post od kvcali » 04 Okt 2013, 22:42

ma po alfi i ajd, bar je sa razlogom, sta tek opelasi da kazu, za bezrazlozne pljuvacine :kezo:
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Kvalitet Bmw automobila

Post od milosdoktorabs » 04 Okt 2013, 22:44

Pa BMW dan danas nije resio hladjenje kako valja.Uostalom BMW ima svoje bube ko i svi ostali,samo je pitaje kako ih vlasnici dozivljavaju.JBG mene boli ona stvar ako Turcinu ovo ili ono nije dobro jer znam kolika vredi ali BMW koji vazi za ultimate car takve propuste ne bi smeo da dozvoljava.
Uostalom svi ti premijumu svoja sranja jako dobro zataskavaju.
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Odgovori