Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od milosdoktorabs » 18 Okt 2013, 18:35

Mazda 3 odlicna,Leon samo u onoj napucanoj FR verziji vredi,Reno vise nego smesan.Fiat mogu reci ozbiljan nastup.Audi A3 sedan prijatno iznenadjenje,SX4 novi meni licno yanimljiv.Sajm...pod sloganom aj zbrasmo se,hostese budi bog sa nama ili sto kazu u mom kraju :orah iz rujke da joj ne uzmes.
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od DukeNS » 18 Okt 2013, 19:02

Da smestim moj OT iz druge teme na pravo mesto:


Danas sam je malo razgledao Mazdu 3 na sajmu. Nekako nisam odusevljen kao u slucaju CX-5 kada se pojavio. Izlozena je u beloj boji koja joj, bar po meni, najlosije stoji. Mesta (napred i nazad) ima slicno kao i u mojoj, s tim da je nova trojka mnogo nepreglednija, pogotovo pozadi. Unutrasnjost deluje ok uradjena, osim brzinomera :mrgreen: .Morao sam da zurim, pa nisam posvetio paznju detaljima. Nadam se da ce Sloba bolje izvestiti...


Ulaznica je 300 din. Dosta slabo to sve izgleda. Izlozbeni prostor se nalazi u samo dve hale, Masteru i onoj do njega. Mercedes nije izlagao. Ima po koji zanimljiv novitet, te dosta modela koji su vec zreli za penziju. Mene su konkretno zanimale Mazda 3, Opel Mokka (za zenu, da ne bude nesporazuma :mrgreen: ), Oktavija (odlicna za te pare), novi SX-4 koji me je u unutrasnjosti poprilicno razocarao, kao i novi Leon kog na kraju nisam ni pogledao posto sam pre njega hteo da udjem u Golfa, da bi mi hostesa na pitanje da li mogu da udjem rekla: "Inace ne, ali ajde". Tu mi je pao mrak na oci i izbojkotovao sam ceo taj stand. Jbt, kao da je Ferari izlozen (mada ni to ne bih razumeo, jer smo na sajmu, je l' te), a ne jebeni Golf. Prvi put sam sedeo i u BMW petici koja je bas ono sto sam i ocekivao, tako da bi je rado posedovao. U trojku se jako cudno ulazi na zadnju klupu. Kao da je bok povisen, pa se odjednom upadne u sediste (Floyd?)...

Sto se hostesa tice, ponuda je sasvim ok i ima bas solidnih slobodnoobucenih devojaka :cool!:

Sve u svemu, mislim da sajam ne vredi ni tih 300 kinti, ali se naravno ne propusta...


p.s. Skidam kapu svakom vlasniku klot Skode Rapid koji u prvih mesec dana ne slomi plasticnu rucicu za otvaranje vrata iznutra!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od Texonja » 19 Okt 2013, 01:44

@Duke, kod BMW 3jke je zadnja klupa zakosena ka unazad, pa dupe upadne i zavalis se na naslon vise nego sto bi inace. Ovim se (barem ja imam taj utisak, tj imao sam u svom bivsem 320d) stvara veci osecaj prostranosti na zadnjoj klupi nego sto zaista jeste.

Inace, prvi put za proteklih X godina ne idem. Ni ranije se nije imalo videti nesto posebno. Sve tako u "B produkciji", pola auta iz ponude nema, ono pola sto ima zakljucavaju kao da je Ferrari sto kazes, tjah... Isao sam sa drugarima uvek, cisto da bacimo oko, ali ove godine se nismo ni dogovarali tako da gotovo izvesno necemo ni ici. Taj sajam u NS vise hvata na nostalgiju za nekim vecim dogadjajem, nego sto zaista vredi.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od Scuderia » 19 Okt 2013, 10:58

Texonja je napisao:Taj sajam u NS vise hvata na nostalgiju za nekim vecim dogadjajem, nego sto zaista vredi.
:plusone:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od pedja » 19 Okt 2013, 13:04

I sajam turizma u NSu je ocajan.
Jedino onaj poljoprivredni sto vredi necemu, pretpostavljam.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od Sloba » 19 Okt 2013, 14:32

Poljoprivredni je nešto potpuno drugo jer je najjači u regionu. Bude puno izlagača i posetioca iz inostranstva, hotelski smeštaji budu značajno popunjeni, saobraćajci često regulišu saobraćaj na nekim raskrsnicama u toku sajma, obavi se puno kupoprodaja, napravi se puno ugovora, predugovora i.t.d. Ovo ostalo, gde spada i sajam automobila, je slabo, ali takvo je vreme, šta da se radi. Očigledno je da nema interesa da se izlagači pojavljuju i to je to. Neki i sami kažu da pojavljivanjem na sajmu automobila sebi priređuju par dana prazne priče i čist minus, ali se ipak pojavljuju kako bi zadržali kontinuitet, eto da se ne kaže da ih nema. Veruju u bolje sutra. Sa druge strane, sam sajam, a to važi i za beogradski, se ponaša kao da su najbolja vremena. Deru sa zakupom. U svakom slučaju, mislim da je bolje da sajma bude, makar bio i ovakav, nego da ga ne bude.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od Delija » 19 Okt 2013, 17:08

Sloba je napisao:Na VW štandu standarno sve zaključano, ali na nivou, BMW, Audi, Škoda, Fiat, Toyota, Opel, Mazda... lepi štandovi.
Mora da bude zakljucano kad klinci samo cekaju da uskoce unutra i da krenu sa cackanjem svega i svacega... :)
Inace su devojcice na svim "standovima" (najvise sam se motao na Audi, BMW, VW, Mazda i Honda) maksimalno ljubazne, nasmejane, raspolozene... Respect.

Elem, ovaj put sam krenuo sa ozbiljnim ambicijama ka Mazdi CX-5 i/ili 6, a zavrsio zainteresovan za nesto sasvim peto sto mi se vec motalo po glavi onako "izdaleka"... :)

Mazda 6 i CX-5 su me razocarali enterijerom. Vec sam imao priliku da ih vidim, ali ne ovako uporedo sa ostalim brand-ovima. 3-jka mi je jos i najlepsa i po enterijeru i po eksterijeru (pozicija displeja bash mnogo utice na izgled table), ali ako se lepo smestim napred nazad je vrlo zeznuto da bilo ko sedne.

A sad da predjem na ono sto mi se svidelo i sto sam na kraju najvise i razgledao i analizirao. VW (Passat) CC, BMW 3 / X3, Audi A4...

Poredjano po eksterijeru:
BMW 3
VW
Audi
X3

Poredjano po enterijeru:
VW
Audi
BMW 3
X3

E sad treba "samo" jos da proverim kako se ponasaju u voznji... :)

Sve u svemu, svaki mi je dobar na svoj nacin s tim da su mi po cenama po kojima se nude VW i Audi mnogo povoljniji za vrlo slican paket opreme i motor u odnosu na BMW. Svaki od njih je po enterijeru daleko iznad Mazde 6 / CX-5, a kad se sracuna VW i Audi nisu ni mnogo skuplji. Par hiljada evra. Audi je na zadnjoj klupi previse skucen, dok CC i 3/X3 mogu da prodju. Seo i u A6 i to je tek prava stvar sto se tice prostora, ali to naravno i kosta :)

BMW X3 mi stvarno deluje preskupo... Spolja mi je definitivno lepsa Mazda CX-5, ali unutrasnjost skoro da ne moze da se poredi.
Pretpostavljam da ce neki sledeci redizajn da bude jos bolji, posto tabla kaska za 3-jkom koja je novija...

Zao mi je samo sto nije bilo Mercedesa pa da odmah uskocim i u C klasu i uporedim sa gore navedenima.

Bio sam zagrejan za Mazdu, a sad sam skoro siguran da ce mi sledeci auto biti iz omrazenog premium segmenta :) posto prelaskom na vecu Hondu (Accord, CR-V) ili Mazdu (6, CX-5) ne dobijam skoro nista - prostora nema vise nego u Civic-u koliko kog to nekom zvucalo cudno, enterijer mozda uopste nije kvalitetniji, samo malo drugaciji, nisam siguran ni da mi je uopste bolji od Civic-a, eksterijer jeste drugaciji, noviji, zanimljiviji, mocniji, ali nije vredno toga koliko bih sada trebao da doplatim... Ne verujem da ni u voznji mogu da opravdaju ulozeno...

Do sledeceg pazara cu vrlo srecan da vozim svog Civic-a :muzika:

Malo sam nabacao utiske, al' jasna je dalja strategija... :)



p.s. E, da... Bio sam na samom startu kod Zileta i Isuzu D-Max pickup mi deluje bash extra kao komercijalno vozilo, a i vise od toga, pogotovo za cifru za koju se prodaje... Bas mocno i maksimalno robustno deluje.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od pedja » 19 Okt 2013, 17:20

Po prethodnom CCu, koji imam u neposrednom okruzenju, ne bih uzeo novi, osim ako ponuda nije ekstra povoljna. Super je on bio u salonu i u test voznji. Kasnije se pokazalo da nije sve tako divno. Motor i menjac su na nivou, to se mora priznati.

TT

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od Delija » 19 Okt 2013, 17:23

Slobodno pisi sta mu fali - vrlo sam zainteresovan :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od Paja » 19 Okt 2013, 21:14

Nikako ne mogu da svarim novi dizajn VW-a tako da CC-a ne bih ni pogledao pored BMW 3.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od Delija » 19 Okt 2013, 21:19

Ovde smo se malo vise raspricali i o izgledu i o ceni...
viewtopic.php?f=7&t=1135&start=375


p.s. Da li bi ga pogledao da ima istu opremu i motor kao BMW 3, a da je razlika u ceni skoro dvocifrena? :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od trojanac » 19 Okt 2013, 23:16

Pozdrav iz novog BMW-a 420d, samo za posetioce GARAŽA foruma...

Slika



Ako me umor ne slomi, srediću sve slike večeras, pa ćete već od sutra imati mogućnost da vidite sve što smo danas zabeležili, samo za vas.

:pivo:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od methane.master » 19 Okt 2013, 23:40

Slomiće te žena kad vidi da slikaš airbagove. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od TheWickerMan » 19 Okt 2013, 23:48

Auh , ova sa suvozačkog mesta :klanjamse:

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Sajam automobila u Novom Sadu 2013

Post od BAJKER » 19 Okt 2013, 23:55

Njoj se aktivirao licni air bag :)
Slika

Odgovori