Perač za automobile pod pritiskom

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Perač za automobile pod pritiskom

Post od Sh@rance » 07 Mar 2012, 00:38

Lagano prolazi i ova zima i smeši nam se lepo vreme, ne znam kako vi radite ali ja prosto uživam u pranju svog automobila. Ove godine sam hteo da kupim sebi perač pod pritiskom.
Gledao sam dva modela
http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... -villager/
http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... -villager/
Pvi kosta 12800 , a drugi 15500 din
Išao sam malo pre u prodavnicu da ih pogledam na brzaka, roba im je tek stigla pa idem prekosutra da ih detaljno pogledam, Karakteristike pišu na sajtu, od dodatne opreme pored standarda dolaze i četke za pranje i ima posudu za šampon.
Šta mislite o peračima pod pritiskom ima li ko kakva iskustva i zašto je neko za ili protiv, baš sam se zagrejao da ga kupim pa mi trebaju saveti.
Znači treba mi klasika hobi, pranje kola, povremeno dvorište ništa više.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od trojanac » 07 Mar 2012, 00:49

Ne mogu da kažem ništa loše za taj Villager, ne sumnjam da su dobri, ali nekako mi je Karcher tu prvi. U Metrou često bude neki od tih manjih Karchera na akciji, baš u tim okvirima cena kao za gore navedene aparate. Ako te interesuje mogu da proverim detaljnije ponudu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Texonja » 07 Mar 2012, 01:57

Ja sam pre nekoliko godina kupio onaj najmanji Karcher. Ukratko, poklonio sam ga komsiji.
Em mi se sje*ao vrh "puske" (da li se zacepio ili sta), pa je pucao bezveze, em mi se nije dopadala ideja da mi u istu spravu ide i crevo sa vodom i napajanje od 220V, a pride ta sprava stoji u lokvi vode. Stalno je bilo vlazno i na spoju gde crevo ulazi u Karcher-a, tj kao da je curkala voda tu...
Sve ovo moze biti problem jer je to kao sto kazem bio najjeftiniji model, koji je kostao max 50 eur pre 3-4 god... Da sam kupio pravu stvar od 150 eur, verovatno bi i iskustvo bilo drugacije. Zato samo hocu da ti kazem da ne kupujes makar sta, vec ili uzmi ozbiljnu spravu ili nemoj nista. Takodje, ne bi bilo lose da proveris prvo kod nekog ko ima takav da li ti se svidja pranje na taj nacin. Ja se drzim autoperionice na zetone gde sa 150 din operem auto, sa jos 50 din usisam i ne razmisljam o spravi, crevu, bezbednosti...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Sh@rance » 07 Mar 2012, 09:09

Trojke Vilager je odlicna marka i rade vrlo kvalitetne alate. Ja sam imao do skoro enhelovu aku busilicu koja se pokvarila, pre dva meseca sam isao da kupim drugu, kada sam od hobi alata video vilager odmah sam ga kupio
http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... -villager/
Enhel je bio 3500 din, a ovaj vilager 6600, veruj da je bar na oko i na dodir ruke bar 5 puta kvalitetniji od tih ostalih hobi alata nekako mi deluje kao profi alat.
E sad sto se tice Peraca pod pritiskom sto sam bas njega stavio. Jedna prodavnica elektro opreme blizu moje zgrade radi komplet Vilager program ovaj VHW 110s uopste nije mali na oko deluje da je ozbiljan uredjaj kosta oko 15000 din ovaj VHW 95 isto tako samo je malo slabili pritisak 110 bara.
Ja imam jednu pogodnost sto kod mene u gradu kao i velika vecina u Beogradu gde god da se pojavim u bilo kojoj prodavnici nebitno sta je to dali su racunari, garderoba, alati, turisticke agencije ma bukvalno sve sta hoces da kupis, udjem u prodavnicu i kupim bukvalno na licnu kartu i moj maticni broj iz firme, tj skida mi se od plate.
Evo na primer ovaj viliger sto sam ga bas postavio na primer ovaj od 15000, odem u prodavnicu dam im 5000 din u kesu, a ostatak mi skidaju sa plate 12 polu mesecnih rata po 830 din sto ispada bas smesno i bukvalno ne osetim da sam ga kupio ne moram nista da dajem u kesu ali sam samo naveo primer. Sta mislis kako sam kupio one michelinke alpin A4 otisao u beogumu uzeo gume namontirali mi potpisao se dao maticni broj i otisao ostala mi jos jedna rata za gume koje bukvalno na moju platu nisam ni osetio da sam ih kupio.
Sa takvim vidom kupovine koju ja imam kao pogodnost jer cena za kes i cena kako ja uzimam je ista uopste mi nije bitno dali ce nesto kostati 15000, 20000 ili 25000 din.
Hocu da kupim i da budem siguran da sam kupio kvalitetno i da mi traje. Ne trebaju mi ni ekstra jaki peraci jer necu da otvaram perionicu. Ako si ti peraci sr..e, onda ih bas nebih ni uzimao ako ce da se pokvari ili da se puska rascveta sto kaze Texonija.
Kazem ovo je prva prodavnica u kojoj sam bio i viliger sam bas pomenuo jer sam kupio njihovu aku busilicu i odusevljen sam sa kvalitetom, nije problem ni Karcher treba samo malo da procunjam po gradu.
Obozavam da perem kola, punta sam samo jednom oprao u perionici i to skoro isao da skinu so sa njega, pranje na Pumpama na zetone ne racunam to mi je da skinem prasinu na brzaka, gori sam od Steve sto se tice pranja :D.
Zato mi i treba savet nekoga ko poseduje perac pod pritiskom, a voli da pere kola kao ja :D dali da ga uzimam i da ce mi mnogo olaksati posao ili da se drzim stare metode creva i kante :)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Gaginh0 » 07 Mar 2012, 09:27

Imam ja Villiger kosacicu za travu, nova, jednu sezonu odradila, vec sledecu sezonu sam morao da izvodim rituale i molim se svevisnjem da bi ona upalila, a onda kad upali nisam je smeo gasiti dok sve ne pokosim jer nema sanse da ce upaliti 2 sata ako je ugasis...

Elem, ako mozes uzmi Karcher i to je to...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Laki021 » 07 Mar 2012, 10:01

Mislim da Villiger i nije nikakva poznata marka, samo se malo izreklamirali po srbiji, u sustini su no neme...
I ja glasam za Karcher, takodje imam dobra iskustva sa njim.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od NexT » 07 Mar 2012, 12:02

za pranje kola iskljucivo i samo Karcher...

A, Tex, kako zamisljas da on napravi pritisak vode od 150-200 Bara bez struje? :D Pa nisu to sklepala deca iz kraja, pa da se brines da li je dobro izolovano...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Gaginh0 » 07 Mar 2012, 16:30

Ajde opusti se Texonja, ja kad zavrsim pranje operem Karcher sve pod pritiskom, slobodno prskam i taj deo gde ulazi kabel, i za sad sam ziv :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Texonja » 07 Mar 2012, 17:29

Bogami, ne verujem aparatu koji kosta manje od 50 eur, koji stoji u lokvi vode, a pritom je uboden u 220V :pardon:
Verovatno da ima jos ljudi koji ce se sloziti sa mnom.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od sebekkg » 07 Mar 2012, 20:00

:plusone:

koliko para toliko i muzike, malo para i ti cez zaigrati na 220v :rofl:
Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Ji 4Tze » 07 Mar 2012, 20:48

Karcher ali sa metalnim slavinama, pozovi distrubutere, otiđi do njih, ima neki euro_nešto u Borči pa pričaj sa serviserima šta je ok za kupiti...
Ako ti je skupo, udruži se s nekim pa kupite vas dva-tri, isplati se.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od BAJKER » 07 Mar 2012, 20:53

Pre dve godine pazario sam u Metrou kod Trojanca Karcher 3.80 perac pod pritiskom, sta reci nego zadovoljan :D Prao sam i po dva auta odjednom Trojketov i moj. Sto se kvaliteta tice, kako rukujes tako ce te i sluziti, ako pusku ostavljas da vrhom dodiruje beton moze se ostetiti zato ovaj uredjaj ima nosac na koji se puska odlozi. Cesto perem Zukija pogotovo u zimskom periodu posle snega i soli. Uz uredjaj sam dobio i dva nastavka za pranje, jedan pravi lepezast mlaz a drugi konusan. Takodje i posuda za detergent je integrisana u uredjaj i moze da se vadi, ovo sam samo jednom koristio i nikad vise jer vuce dosta detergenta a posle uredjaj (citaj pumpu) moras dobro sa vodom isprati jer moze ostetiti zaptivne elemente u samom kucistu pumpe. Ovde mozes da vidis karakteristike http://www.karcher.co.za/za/Products/Ho ... 501000.htm
Slika
Slika

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Med » 07 Mar 2012, 22:37

Имам и ја идентичан. Пошто ми је прошле године пукло...не знам ни ја шта ал кошта 40 евра..даћу вам савет како да ради скоро па вечно.
Правило број један: привезати "пушку" везицом или изолир траком да стално иде вода кроз њу била укључена или не. То су мени у сервису одмах урадили
и рекли да више неће да пуца.Нешто је везано са притиском-потиском, откуд знам.
И за овај модел је њихова препорука - не дуже од 20 минута у континуитету сме да ради. И онда толико да се хлади.
А ја за 20 минута оба аута испушкирам и патоснице приде и успут очистим бетон од блата. Ту посудицу за детерџент никад не користим.
Моја препорука !

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Gaginh0 » 08 Mar 2012, 09:56

Ja imam ovaj 5.80, placen 25,6 hiljada pre 3-4 godine.
Nikad nijedan problem, sem sto sam morao jednom da rastavim ovaj nastavak jer se nakupilo kamenca pa nije hteo da pravi pritisak, i bio sam polomio ovaj deo na samom aparatu gde se uglavi puska...
Inace jednom sam oprao 4 auta i motor, sto je oko 2 sata konstantnog rada :mrgreen:
Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od nuk » 08 Mar 2012, 20:45

ovo je vec ozbiljna masina u odnosu na one low budget varijante koje verovatno, karcher ni videle nisu

Odgovori