Humanitarna dela i akcije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 14 Feb 2012, 11:48

Mediji javljaju da su rezerve krvi znatno smanjene. Ivancho i ja smo dali krv pred novu godinu tako da sada ne možemo. Mislim da je i Steva dao u tom periodu. Ako je neko u mogućnosti neka se odazove. Mi ćemo ponovo ići čim prođe 3 meseca od poslednjeg davanja.


Saopštenje Instituta za transfuziju krvi Srbije
14. Februar 2012.

Institut obaveštava gradjane da se zbog slabog odziva rezerve krvi drastično smanjuju, što je posledica objektivnih okolnosti nastalih usled veoma teških vremenskih prilika. Postojeće stanje dodatno otežava spajanja prazničnih dana i predstojećeg vikenda zbog čega neće biti organizovanih akcija u firmama i institucijama.

Institut apeluje na građane Beograda da u što većem broju daju krv kako bi svi pacijenti kojima je krv potrebna, na vreme i adekvatno bili zbrinuti i kako bi se sprečilo dlaganja operativnih programa.

Institut za transfuziju krvi Srbije, Svetog Save 39, radiće i tokom predstojećih prazničnih i neradnih dana. Građani mogu da daju krv u Institutu u sredu, četvrtak, petak i subotu, od 8.00 do 15.00 h.



http://www.nbti.org.rs/cms/view.php?id=649
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 17 Feb 2012, 12:50

Verovatno ste negde u medijima videli sliku ove devojke...

Slika

Njeno ime je Nataša Šakić, iz Novog Sada, 1983. godište.
Decembra 2006. godine imala je saobraćajnu nesreću. Potreban joj je novac za operaciju u Rusiji jer je jedino tamo moguće obaviti takvu operaciju, a od države je dobila odgovor da Republički fond za zdravstveno osiguranje ne može da pokrije troškove.
Više detaljnijih informacija možete pronaći na ovom sajtu: http://www.natasasakic.aqua-tim.net/

Kao običan građanin zgrozim se kad vidim ovakve slučajeve gde država neće bar ni delom da pokrije troškove. Da je ćerka ili rođaka nekog političara ne sumnjam da bi bila zbrinuta. Pare se troše na gomilu gluposti, pa sam siguran da ima i za ovakve slučajeve, barem deo troškova da se pokrije.
Posebno me pogodilo to što je povređena u saobraćajnoj nesreći, a to je nešto što nama kao aktivnim vozačima može svakog dana da se desi, samo što uvek verujemo da neće baš nama.
To je razlog zbog kojeg sam postavio ovu informaciju ovde, pa ukoliko neko može i želi, neka pomogne. Hvala.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od steva_anya » 17 Feb 2012, 14:16

Dao sam krv 13. januara, tako da je sledece davanje polovinom aprila. :sreckovic:
Slika
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 07:38

GLASAJ ZA BEBE!

Bitka za bebe se nastavlja! Fond B92 u saradnji sa Udruženjem Roditelj, portalom Bebac, servisom Halo beba i Mrežom organizacija za decu Srbije, kao i sa drugim organizacijama i institucijama koje nam se pridruže, početkom marta organizuje širom Srbije potpisivanja narodne inicijative pod imenom „Glasaj za bebe!“ za ukidanje PDV-a i ograničavanje trgovačkih marži do 10% na neophodnu opremu i hranu za bebe. Masovnim učešćem građana pokazaćemo da je to i želja svih građana ove zemlje.

Potpisivanje inicijative biće organizovano u preko 50 gradova u Srbiji od petka, 2. do četvrtka, 8. marta 2012. Neophodno je da za nedelju dana sakupimo najmanje 30.000 potpisa građana da bi Skupština i Vlada Srbije uzeli inicijativu u razmatranje.

Koliko je pozicija roditelja teška govore uporedne brojke: za prosečnu platu majka u Srbiji može kupiti 2.000 komada pelena, u Sloveniji 6.500 pelena, a u Austriji čak 13.000 komada. U Irskoj i Velikoj Britaniji ne zaračunava se PDV na dečju hranu i odeću, u Luksemburgu je samo 3 odsto, u Poljskoj 7 odsto, a u Srbiji čitavih 18 odsto. Dobrobit dece je javni interes i Vlada i Skupština moraju učiniti sve da to bude i realizovano kroz usvajanje predloga za ukidanje PDV i ograničenje marži. Kompletan tekst inicijative koju pokrećemo možete preuzeti ovde.

Pridružite se i pomozite da sakupimo što više potpisa za podršku roditeljstvu u Srbiji. Olovku u ruke! Glasaj za bebe!

Ukoliko želite da pomognete u prikupljanju potpisa u svom mestu, posaljite mail na info@bitkazabebe.rs.


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... i5EdACGl-M

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od BAJKER » 03 Mar 2012, 08:29

Zena i ja smo vec juce glasali u Zemunu. Bojim se samo ako i prodje to u skupstini i ako se ukine PDV na bebi opremu da ce prodavci tokom vremena doci opet na one cene koje su bile sa PDV-om pod izgovorom inflacija, razlike u kursu bla bla bla.
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 08:41

Tu je manji problem PDV već neograničene marže, a ovim bi trebalo i to da se ograniči, tako da nema prostora za malverzacije.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od pedja » 03 Mar 2012, 13:01

Sramota sto je u ovoj godini, koju je sam predsednik proglasio godinom beba, uopste i potrebno pokretati takvu akciju. Valjda bi Vlada to trebala sama da odradi... Malopre gledam kako trudnice dobijaju otkaze, postaju tehnoloski visak...
Decija patika (ili bilo kakva garderoba) je skuplja nego za mene, a traje par meseci...

Kada ovo prodje i ogranice se marze, treba pustiti inspekciju i batinase po radnjama, pa udri po rebrima, a ne po kaznama...

Ogranicene marze se daju izvrdati, ali ipak je dalo nekog efekta od NG. Recimo, u pekarama gde kupujemo skoro svako jutro, jogurt je sa 20/22/25din sisao na 14... Ako je tolika ugradnja na casu jogurta, koliko je na sve ostalo?

Zakljucak: Smatram da ce lako biti skupiti 30.000 potpisa. Potpisacu i ja, nije problem.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od sebekkg » 03 Mar 2012, 15:56

steva_anya je napisao:Dao sam krv 13. januara, tako da je sledece davanje polovinom aprila. :sreckovic:
Slika

stevo i ja sam do sada dao 5-6 puta krv, tako da mogu reci da sam solidno redovan davalac, i mislim da ti je previse blizu da dajes na 3 meseca, vec bi trebao na 5-6 meseci. jer iako se krv stvori za to vreme, ostaju neke celije, ne znam tacno koje, koje se ne na domeste dovoljno za to vreme. to je meni rekao moj deda, koji je davao krv nekih dobrih 25-30 godina. tako da mu verujem na rec.
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 13 Mar 2012, 06:01

Četvrti Magični doručak kompanija METRO Cash & Carry i Crédit Agricole Banka Srbija zajedno sa Bankom hrane organizuju u SVIM METRO distributivnim centrima: DC20 - Zemun, DC21 - Krnjača, DC25 - Vidikovac, DC22 - Novi Sad, DC23 - Niš, DC24 - Kragujevac, DC26 - Subotica, METRO PO MERI - Šabac i METRO PO MERI - Užice

Cilj je ostao jednako plemenit i izazovan - sakupiti što više hrane za decu sa posebnim potrebama. Prošle godine nakon dve akcije Magičnog doručka, prikupljeno je 13 tona hrane uz pomoć prijatelja akcije i robnih donatora.
U svim METRO Cash & Carry distributivnim centrima zajedno možemo da obezbedimo užine za što više devojčica i dečaka sa posebnim potrebama. Jedan paketić Vila Dobrila obezbeđuje doručak za 5 dana.

Svi kupci kompanije METRO koji toga dana posete veleprodajne objekte imaće priliku da kupovinom posebno formiranih paketa po ceni od 250 RSD sakupe namirnice koje će Banka hrane ravnomerno, prema broju đaka, raspodeliti beogradskim, vojvođanskim, niškim i kragujevačkim školama za decu sa posebnim potrebama.

Svaki kupac METRO-a koji kupi 10 paketića robe u vrednosti od 2.500 RSD dobiće na poklon majicu Vila Dobrila i zahvalnicu.


Akcija obuhvata više od 5000 učenika u 30 škola. Zajedničko za sve ove škole je da ih pohađaju deca sa smetnjama u razvoju, a oko 80% ove dece pripada socijalno ugroženoj kategoriji dece jer potiču iz siromašnih porodica. Situacija je još ozbiljnija ove godine zbog izrazitijeg siromaštva roditelja ili staratelja ove dece.

Na specijalno kreiran račun u ove svrhe, svi koje to žele, mogu da uplate donaciju od 250.00 RSD i više.
Broj računa Credit Agricole banke za ovu svrhu je: 330-1000-96
naziv CREDIT AGRICOLE BANKA SRBIJA - DOBROTVORNA AKCIJA
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od steva_anya » 05 Apr 2012, 23:13

http://www.kurir-info.rs/nemam-nikoga-n ... nak-162354

Danas nisam isao, a i sutra necu, kolima na posao. Novac predvidjen za gorivo i parking + jos cu uplatiti za ovog momka. Bas me dotakla prica.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Rakhil » 06 Apr 2012, 11:34

stevo, hvala sto si okacio, dirnulo me je ovo. Danas sam mu uplatio pomoc a onda pronadjem novu vest:

http://www.kurir-info.rs/decak-janko-do ... nak-164222

Ignorisacu Rasima i uopste drzavu, njima ne verujem nista, ali se nadam da ce Agroziv odrzati obecanje. Vidim da mu je pristiglo dosta priloga: mozda mu to ne promeni zivot dramaticno, ali ce mu neizmerno znaciti kao ohrabrenje...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Texonja » 06 Apr 2012, 12:55

Meni lici da je to iscenirano, tj da je neko iz drzave (recimo Ljajic) vec odlucio da mu pomogne i onda je bilo "hajde da danas napisemo u novinama potresnu pricu, pa cemo sutra da se pojavimo kao dobrotvori koji resavaju problem".
Ako i nije tako, onda znaci da bi se neki problem resio - prvo mora da stigne u novine.

U oba slucaja, ja ispadam namcor, kriticar, ... :pardon:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od steva_anya » 06 Apr 2012, 14:15

Simptomaticno je kako Ljajic brzo reaguje, sigurno zbog poena pred izbore. Na slicne zivotne sudbine nije tako reagovao ranije.

Kako god, ovom momku treba pomoc, proziveo je svasta, i zelim da mu pomognem, makar malo.

Naravno da drzava treba da brine, ali posto je takva kakva je, jedni drugima mozemo pomoci.

Imam druga iz osnovne koji je rano ostao siroce, posle upao u lose drustvo. Alkohol, droga, kriminal ... sad je u nekom zatvoru, ko zna gde. Kad vidim da ovaj decak sastavlja kraj sa krajem i kad pomislim sta moze da mu bude dusa me zaboli ... Zelim mu sve najbolje!
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Rakhil » 06 Apr 2012, 14:53

Ako neko mora uzeti predizborne poene na ovome, nek uzme. Dokle god to ima efekta gde treba, necu sitnicariti.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od steva_anya » 06 Apr 2012, 18:24

Tako i ja razmisljam.
Najbitnije mi je da novac zavrsi tamo gde sam naumio, a ne po tudjim dzepovima.

Pomognem koliko mogu, nekad vise nekad manje, i kad osetim da to nije dovoljno odreknem se nekog svog luksuza tipa voznja kola ili izlazak i bude "taman" ...
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Odgovori