Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Saobraćajna Kamera
Postovi: 145
Pridružio se: 24 Dec 2013, 17:41
Garaža: Nissan Almera Tino 1.8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Saobraćajna Kamera » 27 Dec 2013, 09:43

Neka ovo bude mesto gde ćemo kačiti samo sopstvene snimke saobraćajnih situacija.

Nekima će biti zanimljivo, a nekima, nadam se, i poučno.

Obratite pažnju na odvodni kanal pri skretanju sa Obrenovačkog puta u Radničku kod OMV-a (snimak od jutros):

http://www.youtube.com/watch?v=PzTkReMMhVM
http://www.youtube.com/user/saobracajnakamera" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od superboss » 27 Dec 2013, 12:34

Pogledao sam ovaj snimak i većinu na YT kanalu. Moj neki komentar je da imaš baš dosta slobodnog vremena.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Saobraćajna Kamera
Postovi: 145
Pridružio se: 24 Dec 2013, 17:41
Garaža: Nissan Almera Tino 1.8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Saobraćajna Kamera » 27 Dec 2013, 12:46

Čini ti se :) Ruta je još malo pa jednolična - kuća-posao-kuća, uz neki izlet vikendom.

Ne krstarim da bih snimao, na obradu i upload potrošim 15 minuta.
http://www.youtube.com/user/saobracajnakamera" onclick="window.open(this.href);return false;

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Stjepa » 27 Dec 2013, 15:02

E treba vam pooduzimati te kamere ako ne znate da ih koristite za prave stvari.
Ne mislim samo i konkretno na pokretača ove teme.

Ako ste hteli da budete tužibabe, radio Mileve, šipujni i sl trebali ste srednju u Sr. Kamenici da završite. Pa aj lepo.


Kamera na autu se koristi da se snimak priloži kao dokaz ako si oštećena strana u nekom događaju. Sudar, sletiš sa puta zbog nečega/nekoga, udari ti auto neko dok si bio parkiran, snimila je tuđi udes a ti si očevidac i sl.
A ne za kačenje "vid' ovog šta radi, vid' ovog šta radi..." I onda se kao zgrožavate i čudite. Blago nama na vama takvim besprekornim šoferima. Eh da vas je više. Za tri'es' godina posedovanja vozačke dozvole ni jedan prekršaj. Ma niste ni pomislili na isti.

Alvirovići moji.

Korisnikov avatar
iggyboy
Postovi: 1134
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol
Lokacija: pozarevac

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od iggyboy » 27 Dec 2013, 16:28

bravo za post :plusone: :plusone:
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Rakhil » 27 Dec 2013, 16:34

Ai bre Stjepo sto si neurozan....
Al da se slozim, meni su ovi snimci blazih prekrsaja gubljenje vremena za gledati, to svaki dan vidim u saobracaju sto puta, obaska sto i napravim neki sigurno.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Paja » 27 Dec 2013, 16:37

Ja postajem paranoičan i sa zebnjom oko srca otvaram svaki klip. :D

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Rakhil » 27 Dec 2013, 16:47

Dok ne vidim materijalnu stetu iznad 200k dinara, ne priznajem nista za edukativan snimak :mrgreen:

Malopre dodjem na parking Megatrenda i riba ispred mene krene da parkira (SX4, ima izbor od tri parking mesta). Prvih pet minuta sam se blago nervirao. Narednih 5 sam se zainteresovao sta ce sledece da uradi. Sledecih deset sam bio siguran da riba u stvari izvodi "Prsten Nibelunga" koristeci medij interpretativnog manevrisanja krosover vozilom izmedju B i C segmenta. Na kraju je otisla i ostavila me nezadovoljnog sto nisam pronikao u sustinu. E, da sam imao kameru, TO bi bio snimak da se gleda i komentarise, a ne ovo "Isek'o me taksista, sta cu sad"

Korisnikov avatar
Saobraćajna Kamera
Postovi: 145
Pridružio se: 24 Dec 2013, 17:41
Garaža: Nissan Almera Tino 1.8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Saobraćajna Kamera » 27 Dec 2013, 17:59

Mogu da, kao pokretač teme, da se složim sa svim što je napisano. I samom mi je motiv bio da imam objektivnog svedoka ukoliko se desi neka nezgoda. A onda sam pomislio da, kad već snimam, mogu i da uploadujem situacije koje su protivne propisima i saobraćajnoj kulturi. Svi smo svakodnevno svedoci da je i jedno i drugo na zavidno niskom nivou. Nekima se ovo ne dopada: poštujem, neka ne klikcu "play". Neka samo 1% onih koji pogledaju snimak koji ih se tiče promene svoj "stil" vožnje - meni dovoljno. A ulozio sam svega 15 minuta po snimku.

Sent from my ST23i using Tapatalk
http://www.youtube.com/user/saobracajnakamera" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Texonja » 27 Dec 2013, 18:33

Meni je kacenje klipova iz saobracaja skroz ok. :thumbup:

@Stjepo, nisam zavrsio Sr. Kamenicu, ali bih vrlo rado besplatno obavljao posao saobracajca-amatera kadgod imam vremena za to. Za pola stvari koje su kod nas uobicajene se u kulturnim zemljama prvo ide kod psihijatra, pa se onda plati kazna. Jedini nacin da se dovede u red je princip kazne i nagrade.
(da, mislim da bi bilo super da se osim kazni uvede i nagrada za vozace koji nemaju niti jedan prekrsaj godisnje, u vidu popusta na registraciju npr)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od McGruja » 27 Dec 2013, 18:42

+1

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Piros » 27 Dec 2013, 18:48

Saobraćajna Kamera je napisao: Nekima se ovo ne dopada: poštujem, neka ne klikcu "play". Neka samo 1% onih koji pogledaju snimak koji ih se tiče promene svoj "stil" vožnje - meni dovoljno. A ulozio sam svega 15 minuta po snimku.

Sent from my ST23i using Tapatalk
:plusone: :bravo: Mislim da snimci nezgoda, cak i teskih udesa, pa i onih ,na izgled ,groznih propagandnih spotova moze samo da probudi svest vozaca da pazljivije voze nego obrnuto. Danas, sutra , ili za godinu dana videce neko svog prijatelja na snimku pa kad ga upozori sta je radio i to ce mozda uticati na svest tih vozaca

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od H4wkeye » 27 Dec 2013, 19:01

Texonja je napisao:Meni je kacenje klipova iz saobracaja skroz ok. :thumbup:

@Stjepo, nisam zavrsio Sr. Kamenicu, ali bih vrlo rado besplatno obavljao posao saobracajca-amatera kadgod imam vremena za to. Za pola stvari koje su kod nas uobicajene se u kulturnim zemljama prvo ide kod psihijatra, pa se onda plati kazna. Jedini nacin da se dovede u red je princip kazne i nagrade.
(da, mislim da bi bilo super da se osim kazni uvede i nagrada za vozace koji nemaju niti jedan prekrsaj godisnje, u vidu popusta na registraciju npr)
U potpunosti se slazem. :doubleup:

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od superboss » 27 Dec 2013, 19:40

Ljudi pa vi ste makar bili po tim većim gradovima preko. Ne može niko da mi kaže da su vozači u Parizu, Minhenu ili Londonu normalniji od naših u Beogradu, Nišu ili Novom Sadu.

Ja sam recimo učestvovao u saobraćaju u Moskvi...cela ideja sa kamerama je krenula od njih najviše. Mi smo za njih izmislili saobraćajnu kulturu. BRE! :mrgreen:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od codemaker » 27 Dec 2013, 19:44

Nije loše da se postave neki delovi snimaka koji mogu imati nekakvu edukativnu ulogu. Pa ako treba i zanimljivu ili smešnu. Samo da se ne preteruje u dužini snimka.

Od kad sam kupio kameru, prešao sam na otvorenom putu preko 15,000km i nijednom jedini puta nije snimljeno nešto što bi iole bilo zanimljivo. Pogotovo, srećom, nisam snimio nijednu saobraćajku ni problem. Neka tako i ostane.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Odgovori