Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Primena propisa, crna hronika
Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od codemaker » 08 Mar 2014, 20:06

H4wkeye je napisao:Za tu brzinu ces dobiti i 3 kaznena poena i zabranu mesec dana + 6.000 - 20.000 dinara. Samo prekoracenje do 40km/h je mandatna kazna, sve preko ide i zabrana i poeni + vise para.
Nisi dobro pročitao šta sam napisao.
Rekao sam da ću voziti 160 po GPS, što po mom satu bude oko 179 (možda malo manje) jer laže kao pas
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od H4wkeye » 08 Mar 2014, 20:13

Ja sam gledao ovo po satu, reko 179 tu ide veca kazna, zato sam napisao :D

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od superboss » 17 Mar 2014, 20:51

Nisam siguran gde da napišem moje skorašnje iskustvo, pa ću postovatio ovde, modovi neka prebace ako misle da nije pravo mesto.

U subotu sam imao bliski susret treće vrste sa čuveim PRO laser II radarom i saobraćajnom policijom...popio sam disciplinsku, iako nisam bio kriv uopšte(to svi kažu naravno :mrgreen: )...predpostavljam(tačno rekao bih) da saobraćajci nisu baš obučeni kako da koriste novije radare.

Evo o čemu se radi: krećem se putem NS-ZR iz pravca NS. Malo posle odvajanja za Kać, kolege vozači iz suprotnog pravca mi ablenduju. Ne čudi me, u poslednje vreme na deonici oko Žablja uvek ima radar.

Pošto nisam majmun, mudro držim kazalju KM/h sata malo ispod 80(iako je ograničenje veće)...u jednom trenutku, od pozadi mi se približava PUG 306, dosta brže od mene, obilazi me...i skonta policajce, nabada kočnicu, ali kasno.

Ja se se kao svaki samozadovoljni SrBin podlo smejem.... i mislim u sebi gotov si! Ja sam samouveren,jer, vozim sigurno ispod ograničenja. Međutim, ne lezi vraže, zaustavljaju i mene.

Epilog: mene je radar snimio da vozim 97km/h :jane: WTF...naravno da se bunim odmah, i tražim da vidim snimak. Na 1066m, me radar snima, tj prednji kraj mog automobila. Pandur ignoriše PUGa koji mi se zabio u bulju i to se vidi na snimku lepo. Snima me i dalje i odjednom moja brzina posle sekund pada na 75km/h. U stvari, poenta je da nije bio siguran, ko je bio u prekoračenju.

Nema šanse da se raspravim sa njim, jer FAMA ne laže :uf: , "i nišani kao snajper :glavomuzid:" . Kazna nije velika jer sam "prekoračio" manje od 10km/h.

Pošto su me uhvatili na teritoriji Žabaljske opštine, više mi se isplati da platim pola kazne u sledećih osam dana, nego da se cimam kod sudije, jer sumnjam da će mi verovati.

Malo je reći koliko sam popizdeo. Stvarno nisam bunadžija, i kada me navataju ne kenjam i uvek prihvatim kaznu realno.
Poslednja izmena od superboss u 17 Mar 2014, 21:18, izmenjeno 1 put ukupno.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Grujic » 17 Mar 2014, 20:54

Ček, ispada da je on snimio 306icinu brzinu koja je bila iza tebe kroz tvoje staklo??

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od superboss » 17 Mar 2014, 20:57

Ne znam šta se desilo, ali ja znam da sam u najgorem vozio maksimalno 80km/h. Slikao nas je na blagoj krivini, tj oba vozila su bila pod uglom.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od H4wkeye » 17 Mar 2014, 21:01

Jako nezgodno. Stvarno ne znam sta se tu desilo. Jer se vidi na snimku gde je laser gadjao? Trebalo bi da se vidi kao neki kruzic sa isprekidanim linijama. I taj lik kad je krenuo da te pretice, video policiju i naboo kocnicu, jer je vec bio u suprotnoj traci pa se vratio iza tebe ili je uleteo ispred tebe i krenuo da koci?

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od Delija » 17 Mar 2014, 21:05

Uuuuuu... Ne da ne bih popustio, nego bi me pre hapsili nego sto bi im to proslo... :glavomuzid:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od H4wkeye » 17 Mar 2014, 21:13

I onda od 1500 dinara kazne napravis krivicnu prijavu za dzabe :). I ja bi bio poprilicno iznerviran naravno, ali Superboss je lepo uradio. Ima 8 dana rok, dovoljno vremena da pametno razmisli sta ce da radi.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od superboss » 17 Mar 2014, 21:15

H4wkeye je napisao:Jako nezgodno. Stvarno ne znam sta se tu desilo. Jer se vidi na snimku gde je laser gadjao? Trebalo bi da se vidi kao neki kruzic sa isprekidanim linijama. I taj lik kad je krenuo da te pretice, video policiju i naboo kocnicu, jer je vec bio u suprotnoj traci pa se vratio iza tebe ili je uleteo ispred tebe i krenuo da koci?
Nije bio baš na sredini mog auta, više na levoj strani. Ne, on me je pretekao i kočio ispred mene. Jbg, od uzbuđenja sam zaboravio da ga pitam kako to objašnjava. S obzirom da sam ja išao 97, on je morao da ide barem 110 da me obiđe.

Sve u svemu,brzina je bila njegova. Da me ljudi nisu čekali, možda bih se borio još malo. U principu raspravljali smo se mi sigurno pola sata. Nije pandur bio neprijatan, nisam ni ja ali nije ni hteo da prizna da nije u pravu.

Isprva sam se bio iznervirao mnogo više dok nisam čuo kolika je kazna.(čak sam memorisao i table od PUGA). Neću propasti za 1500din.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od Grujic » 17 Mar 2014, 21:18

Fora je što mora nekome da piše... Ako već nije zaustavio njega pojeo je govno

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od superboss » 17 Mar 2014, 21:20

Ma jeste ga zaustavio, ali kad se "uverio ko je kriv" njega je pustio.

Nervira me to kada bezrezervno veruju tehnici. Naravno, može im se. Tehnički, on je u pravu. Snima mene, radar je baždaren(šmeknuo sam nalepnicu)

Trulo mi bilo da fotografišem ekran, a baš sam hteo da pokažem i fotografiju-čisto diskusije radi.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od dragvorl » 17 Mar 2014, 21:28

H4wkeye je napisao:I onda od 1500 dinara kazne napravis krivicnu prijavu za dzabe :). I ja bi bio poprilicno iznerviran naravno, ali Superboss je lepo uradio. Ima 8 dana rok, dovoljno vremena da pametno razmisli sta ce da radi.
Upravo, ne verujem da se coveku isplati cimaza za 10-ak eura ukoliko radi i zaradjuje, vise ce se vremena i zivaca potrositi na gluposti oko suda, sa neizvesnim ishodom. A da je dzukacka fora, apsolutno jeste, i ja bih najradije isao na sud, ali onda kad se razmisli sta sve nosi 10-ak eura i moralna satisfakcija, pa valja razmisliti...Uz to, budimo realni, ovo je bas egzoticna situacija u kojoj se covek zaista nece naci cesto.
Inace bas sam razmisljao, ako se na snimku vidi da te ovaj pretice, mislim da ne bi bilo problema sa vestakom oboriti taj dokaz. Jel zna neko da li je tacno da na tim uredjajima sa laserom stvarno ovi prasinari ne mogu da brisu ili je to prica za ovce?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od superboss » 17 Mar 2014, 21:32

Pa da, snimak počinje od trenutka kad mi je on u gepeku, pa se nastavlja dalje. Praktično početak snimka je početak njegovog preticanja.

Da je pandur bio bezobrazniji - ne bih progutao. Ovako, bio je ok, diskutovali smo kao ljudi. Nekako bi mi bilo trulo da ga cimam.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od H4wkeye » 17 Mar 2014, 21:54

dragvorl je napisao:
H4wkeye je napisao:I onda od 1500 dinara kazne napravis krivicnu prijavu za dzabe :). I ja bi bio poprilicno iznerviran naravno, ali Superboss je lepo uradio. Ima 8 dana rok, dovoljno vremena da pametno razmisli sta ce da radi.
Upravo, ne verujem da se coveku isplati cimaza za 10-ak eura ukoliko radi i zaradjuje, vise ce se vremena i zivaca potrositi na gluposti oko suda, sa neizvesnim ishodom. A da je dzukacka fora, apsolutno jeste, i ja bih najradije isao na sud, ali onda kad se razmisli sta sve nosi 10-ak eura i moralna satisfakcija, pa valja razmisliti...Uz to, budimo realni, ovo je bas egzoticna situacija u kojoj se covek zaista nece naci cesto.
Inace bas sam razmisljao, ako se na snimku vidi da te ovaj pretice, mislim da ne bi bilo problema sa vestakom oboriti taj dokaz. Jel zna neko da li je tacno da na tim uredjajima sa laserom stvarno ovi prasinari ne mogu da brisu ili je to prica za ovce?
Ne mogu. Sam uredjaj nema mogucnost da brise bilo sta. A kada se nakaci na komp, automatiski azurira podatke na kompjuter i na galvni server tako nesto. Mislim da je ipak ovde najbolje da plati covek 1500 dinara, bolje to nego da se vuce po sudu i nervira... Ovo je stvarno unikatna situacija, verujem i da je policajac bio zbunjen.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi ZOBS i prekoracenja brzine

Post od Delija » 18 Mar 2014, 09:22

dragvorl je napisao:
H4wkeye je napisao:I onda od 1500 dinara kazne napravis krivicnu prijavu za dzabe :). I ja bi bio poprilicno iznerviran naravno, ali Superboss je lepo uradio. Ima 8 dana rok, dovoljno vremena da pametno razmisli sta ce da radi.
Upravo, ne verujem da se coveku isplati cimaza za 10-ak eura ukoliko radi i zaradjuje, vise ce se vremena i zivaca potrositi na gluposti oko suda, sa neizvesnim ishodom. A da je dzukacka fora, apsolutno jeste, i ja bih najradije isao na sud, ali onda kad se razmisli sta sve nosi 10-ak eura i moralna satisfakcija, pa valja razmisliti...Uz to, budimo realni, ovo je bas egzoticna situacija u kojoj se covek zaista nece naci cesto.
Inace bas sam razmisljao, ako se na snimku vidi da te ovaj pretice, mislim da ne bi bilo problema sa vestakom oboriti taj dokaz. Jel zna neko da li je tacno da na tim uredjajima sa laserom stvarno ovi prasinari ne mogu da brisu ili je to prica za ovce?
Neke stvari nemaju cenu ;)

U potpisu: "jel ima neko tvrdoglaviji" :mrgreen:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori