BG Car Show 2014

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Zaključana tema
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BG Car Show 2014

Post od Floyd » 23 Mar 2014, 01:00

Volvo S80 premium? Odlicna izrada? :rofl: :rofl:

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: BG Car Show 2014

Post od ljubitelj » 23 Mar 2014, 01:25

Xepoj87 je napisao:Ljubitelj,posto je meni C klasa ostavila bas utisak jedno 2 klase iznad moje C klase,bas bih voleo da mi pojasnis po cemu to nije pravi Mercedes? Mogu lagano reci da je na nivou sadasnje E klase,dok vec kada izadje novi model,verujem da ce opet odskakati od C klase.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Pricamo o modelima sa sajma, takvi kakvi su izlozeni.
Sednes u C klasu i pogledas oko sebe. Sve je ucrnjeno, nasloni za ruke pozadi utanjeni, obloge vrata nemastovito prosecne, o slaganju boja unutrasnjosti kao da se nije mnogo razmisljalo, prostor za noge.

Sednes u E klasu, potpuno drugaciji osecaj. Sve je na mestu, rukohvati siroki, ravni (nisu izvijugani kao u C), sedista siroka udobna, lepo prostepana, svetle boje. Boje materijala medjusobno uskladjene. U gepeku sve fino pregledno slozeno od pratece opreme. Sat na centralnoj konzolo izdvojen zasebno i lepo uklopljen.
Gospodski auto.

C klasa vise vuce na B, na CLA po dizajnu unutrasnjosti, nekako nije taj feeling.I zadnja sedista na C nisu bas neka a Mercedesi su poznati bas po udobnosti zadnjih sedista.

To je moja zapazanja.E vise lici na tradicionalni lux Mercedes, C vise lici na neki Audi. Otvori za vazduh onako napadno postavljeni, okrugli poveliki vizuelno nisu skladni kao otvori na E klasi.
Detalji koji ne ometaju voznju ali eto daju drugaciji utisak.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BG Car Show 2014

Post od Xepoj87 » 23 Mar 2014, 01:34

Dobro,po tom odgovoru vidim da je tvoje zapazanje totalno neracionalno,to jest,uz neke tvoje nerealne kriterijume,a izjava pausalna.
Jedno je kada ti se nesto ne svidja,a drugo je kada proizvod nije dobar.
Kazes lepo,po mom ukusu,to nije lepo,a ne da kritikujes nesto sto ima veze samo sa licnim ukusom,kao da je to generalna mana.

Kazes uzela stednja maha,a ceo auto u kozi,aluminijumu,ukljucujuci i dugmice,i celu tablu u kozi,nema trunke plastike...
Gde je to uzela maha stednja? U bojama? Sta,crna piano,i sedista u kozi boje cigle su stednja?

Ja licno isto ne volim onu piano black varijantu lajsni,i moj izbor bi bilo black ash wood,ali daleko da je bilo sta u onom automobilu stednja.
Ti si stariji covek,pa volis vise penzionerske enterijere koliko sam primetio,ja licno volim sportski,i onaj enterijer mi je pun pogodak,samo piano da se zameni black ash drvetom,koje je takodje crno.
A takodje,sto se izbora tice,imas najveci ikada izbor enterijera i exterijera u toj klasi.
Moze da bude ceo(ukljucujuci volan,i sve delove plastike i koze) siv,ceo braon,bez braon,sivo crn,ceo crn,crno bez,sa 3 nijanse braon,1 alu,i 2 crne varijante lajsni,sivu,bez,belu,cigla crvenu,crnu,braon boju koze. A bice i dvobojne varijante,kao i carbonski enterijer.
Ja ne znam gde ces naci pravu varijantu enterijera,ako neces tu.
I onda ti dodjes i kazes kako se primacuju tragovi stednje... Pa svaka ti cast.

Evo ti mog idealnog enterijera,iz moje konfiguracije koju sam sklapao:

Slika

Onaj na sajmu je isti,samo sa piano black drvetom.

Evo ti ga klot,samo sa dodatom kozom,nadam se da je dovoljno svetao:

Slika
Poslednja izmena od Xepoj87 u 23 Mar 2014, 02:02, izmenjeno 6 puta ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: BG Car Show 2014

Post od Uroš S. » 23 Mar 2014, 01:42

methane.master je napisao:
Uroš S. je napisao:Sve se bojim da i10 nema neki bolji motor.
Od nesrećnog 3cyl. VW, svakako moderniji 4cyl. 1,2Kappa, mada u novi i oni stavljaju 3 cilindra (1l), prema tome ipak ponesi Loperamid za svaki slučaj ;)
Što nesrećan? Svi to ponavljaju ko neku mantru a motor je za vožnju više nego solidan. Ne znam da li si ga nekad vozio ali kapiram da nisi.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BG Car Show 2014

Post od Xepoj87 » 23 Mar 2014, 01:46

Voli M.M da pljune nekada,cisto da bi pljunuo :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4120
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: BG Car Show 2014

Post od carov2 » 23 Mar 2014, 10:20

Floyd je napisao:Volvo S80 premium? Odlicna izrada? :rofl: :rofl:
Naravno da S80 nije premium, premium je osnovni BMW 3, sa onim fantasticnim sedistima. ;)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BG Car Show 2014

Post od Floyd » 23 Mar 2014, 11:10

Nek si ti meni rekao :kuku:

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: BG Car Show 2014

Post od nenad.fil » 23 Mar 2014, 12:29

:kokice:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: BG Car Show 2014

Post od methane.master » 23 Mar 2014, 12:39

Uroš S. je napisao:Što nesrećan? Svi to ponavljaju ko neku mantru a motor je za vožnju više nego solidan. Ne znam da li si ga nekad vozio ali kapiram da nisi.
Jesam ali posle Fabije 1,4 tako da je otpao momentalno. Pa osim što trom, vibrira i ima neprijata zvuk, problem sa njihovom trajnošću (neki traju <100k, neki 200+ pa ti izvlači slamku), gotovo nemogućeg servisa nekih komponenti... jednostavno motor koji je prilično anahron i napravljen kao najjeftinija solucija. Da potsetim da mi je Fabija bila u užem izboru prilikom kupovine. Uostalom i ti si ga zaobišao i uzeo 1,2 TSI cilindria
Xepoj87 je napisao:Voli M.M da pljune nekada,cisto da bi pljunuo :D
Šta ću, ubi me kašalj pa šlajmim na sve strane. ;)

Jednostavno ne volim trocilindraše, čak sam skeptičan i prema svim ovim novim turbo varijantama koje vrlo hvale. :nemampojma:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: BG Car Show 2014

Post od Scuderia » 23 Mar 2014, 12:56

Xepoj87 je napisao:Evo ti mog idealnog enterijera,iz moje konfiguracije koju sam sklapao:

Slika
Dobar, zaboravio si veci ekran :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BG Car Show 2014

Post od Xepoj87 » 23 Mar 2014, 13:25

S obzirom da na ovaj moze rikverc kamera,burmester audio,i sve ostalo,ne vidim poentu doplacivanja 3200e za 1.5" veci ekran i hard disk :)
Jeste da lepo izgleda,ali sam se vec izdrkavao sa belom bojom od 1800e,airmaticom,felnama od 1000e doplate na amg paket,i slicno,pa bih opet pre stavio memoriju sedista,nego veliki ekran :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: BG Car Show 2014

Post od ljubitelj » 23 Mar 2014, 17:51

Xepoj87 je napisao:Dobro,po tom odgovoru vidim da je tvoje zapazanje totalno neracionalno,to jest,uz neke tvoje nerealne kriterijume,a izjava pausalna.
Jedno je kada ti se nesto ne svidja,a drugo je kada proizvod nije dobar.
Kazes lepo,po mom ukusu,to nije lepo,a ne da kritikujes nesto sto ima veze samo sa licnim ukusom,kao da je to generalna mana.
Moje zapazanje je isto toliko totalno neracinalno koliko i tvoje. Ne mozes ti sebi dati pravo da si sudija za ukus, odredjivati drugima kriterijume i slicno. Iz tvog odgovora vidim da ti zahtevas uniformnost misljenja.To nije dobar pristup generalno.
Naravno, podrazumeva se da je to moje vidjenje i moj ukus.


Zadrzavam sebi pravo na ukus i vidjenje.

Slike koje si postavio nisu izlozeni primerci na sajmu. Ja sam napravio moj osvrt na ono sto jeste izlozeno na sajmu, konkretni primerci za svaki brend koji me je interesovao. Nisam ni pretpostavio da bi tebi na to trebalo ukazati.

Tebi je C klasa Mercedesa ono sto bi odabrao. Ja bih odabrao E klasu, jer to jeste po mom kriterijumu ono sto ocekujem od te marke.
Za mene jeste goli lim na BMWu odraz stednje fabrike, nikako tehnicka, funkcionalna, estetska ili slicna dobra ideja odnosno resenje. Isto kao onakva sedista u Opel Insigniji po meni ne pripadaju toj klasi vozila.
Da te podsetim, nije Mercedes jedini nemacki proizvodjac, i ne vrti se sve oko C klase mada mislim da provociras jer ti je bilo dosadno :)

Uostalom, mozes da prezentiras svoje ukuse i kriterijume sto bi bilo kudikamo korisnije od diskusije o ukusima. Meni ne pada na pamet da osporavam ili omalovazavam tvoj ukus, to smatram osnovnom kulturom komunikacije. :sesir:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BG Car Show 2014

Post od Xepoj87 » 23 Mar 2014, 18:04

Da,ali ja pricam o ukusu,a ne o tome kako ceo model ne valja,zato sto meni nije dovoljno svetao enterijer koji je bio izlozen na sajmu.
Rekao sam da se ni meni ne svidja kombinacija lajsni na sajmu,ali nisam rekao da zbog toga,to nije pravi Mercedes.
Ni braon ML mi se nije svideo,pa nisam rekao kako je krs,zato sto je izlozeni primerak imao tu boju...
To je neracionalno receno.

I kada u pasusu o Mercedesu,i posle recenice da ti C klasa nije pravi Mercedes,i da je stednja uzela maha kod nemackih proizvodjaca,odmah posle toga,niko nece pomisliti da ti mislis na Porsche,vec konkretno na tu C klasu,na koju i jesi mislio kada si to napisao,jer si za Bmw i Audi odvojio posebne pasuse. Pa ja i dalje cekam da mi odgovoris, gde si ti to video stednju?
To je pausalno receno.

Sliku sam stavio da ti objasnim da se ukusi razlikuju,i da ja volim taman enterijer. Volim i svetao,ali mi se vise svidja ovaj.
I dalje cekam da mi objasnis,ako ti nije tesko,posto ja to nisam uspeo da vidim,i ova C klasa mi deluje kao najbolji automobil D segmenta ikada izbacen,barem sto se luksuza tice.
A da bi luksuz bio na visokom nivou,stednji nema mesta.
Pa evo,po 3. put u ovom postu te molim da mi objasnis gde si ti primetio stednju?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: BG Car Show 2014

Post od Floyd » 23 Mar 2014, 19:02

BMW stvarno preteruje sa tim golim limom koji su sakrili tapacirima a nisu ga cak ni pozlatili a i 8-brzinski menjac im je sranje u odnosu na volvoov 3-brzinac iz srednjeg veka

Naravno, automobile manje od 5m treba zakonom zabraniti jer s njima nikako ne moze da se nadoknadi muskost.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: BG Car Show 2014

Post od maniaxxx » 23 Mar 2014, 19:15

i volvo ima 8 brzinski menjač btw...a goli lim n aavtu od xxx evra nema šta da traži....

Zaključana tema