Android stereo u kolima

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Android stereo u kolima

Post od sebekkg » 09 Apr 2014, 15:20

Šta misliš o ROCKET PLAYER-u ili FUSION MUSIC PLAYER-u?
Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 09 Apr 2014, 15:28

Ne mislim ništa :D

Ali probaću ih kad stigne tablet. Je li tvoje iskustvo sa njima sa telefona ili sa tableta?

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Android stereo u kolima

Post od sebekkg » 09 Apr 2014, 15:30

Probao sam ih na telefon, ali imaju i dobro prilagodjavanje kada je tablet u pitanju. Zato sam ti ih i predložio.
Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 11 Apr 2014, 10:24

Fusion music player - u landscape modu ne prikazuje spisak umetnika/albuma, već je u presporom i nepreglednom "album view" modu. Nisam video da to može da se promeni.

Rocket Player - nije nešto našminkan ali je dosta konfigurabilan. Ne skida sam album art već mora da se uzme full verzija ili neki eksterni program. Prvi na spisku tih eksternih je bio Cover Art Downloader i odradio je ok posao. Teme se instaliraju kao dodatne aplikacije (?!). Classic plava tema nije loša. Za sad ću ipak njega da probam.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 11 Apr 2014, 11:58

Gledao sam još plejera, i zapao mi je za oko Shuttle music player

Prednosti u odnosu na ostale plejere:
- može da koristi grid umesto liste - više toga stane na ekran tableta
- sam skida slike umetnika i albuma sa neta
- izgleda kao softver iz 2014 a ne 2004 :mrgreen:

Ako bi mu već tražio zamerku, moglo bi da postoji podešavanje za veličine grida ili GUI elemenata. Nije ni sad sitno ali bi možda za korišćenje u vožnji bilo bolje da je malo krupnije.

Da se vratim sad na korišćenje 7" tableta u autu. Za sad sam probao samo u garaži, ali već vidim da neće biti baš tako idealno. Evo problema:

- nosač je kabast. Treba ga držati negde sklonjenog dok nije u upotrebi. Ako ostaviš toliki nosač zakačen to je znak za lopove da je i tablet možda u kolima.

- ako se zakači za šoferku zauzima nazenamarljivi deo vidnog polja. Koliko je ovo problem u praksi zavisi i od auta, koliko visoko sediš, itd. Moraću da vidim kako je u vožnji.

- kad je začen za šoferku, malo je dalje pa moraš da se ispružiš

- ako ga zakačiš negde za centralnu konzolu biće bliže i neće ometati vidno polje ali tu ne hvata vakuum pa mora da se zalepi neka glatka pločica koja je stigla u paketu. Da li je neko lepio te pločice, možda za navigaciju? Frka mi je da li će moći da se skine posle a da se ništa ne ošteti.

- pošto je to sve relativno veliko, masivno i na dugačkom nosaču - postoje vibracije. Opet i to treba da vidim u praksi koliko smeta.

Za sad, mixed emotions...

Edit: setio sam se još jednog problema, vezano za konkretnu kombinaciju Asus Memo Pad HD7 i Hama nosača. Ako tablet položiš na levo, nosač blokira MicroUSB i Line Out portove. Ako ga položiš na desno onda je to ok, ali su power i volume dugmići dole i nezgodno je za pristup. Ok, ideja je da ekran bude stalno uključen, i da se volume podešava preko muzike u auto, ali opet...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 11 Apr 2014, 18:37

Evo kako izgleda u praksi:

Slika

Ništa ne zaklanja u vožnji, slikao sam sa telefonom u visini očiju. Ali mogu da zamislim da smeta ljudima koji sede na patosu, samo što CR-V nije taj tip auta.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Android stereo u kolima

Post od McGruja » 11 Apr 2014, 18:45

Sediste ti je max spusteno?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 11 Apr 2014, 19:13

U Jazz-u jeste, ali ovde u CR-V-u nije.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Android stereo u kolima

Post od McGruja » 11 Apr 2014, 20:07

Prihvatljivo izgleda

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 11 Apr 2014, 20:24

Ali šta je, u CR-V-u sedim tako da ni noge ni ruke nisu ispružene, već je položaj više kao u stolici. Da nameštam sedište tako da su mi ruke skrož ispružene morao bi dosta da se nagnem da stignem do tableta.

Nešto drugo je veći problem - vibracije. Dosta to igra u toku vožnje. Ma i kad stojiš i klikneš nešto treba mu sekunda da se smire te sitne vibracije. Moraću da vidim da li nosač treba nešto dodatno da se stegne, ili da ga možda namestim tako da se oslanja na konzolu. Igranka.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 13 Apr 2014, 13:22

Čim sam nosač spustio tako da se naslanja na konzolu potpuno su nestale vibracije. Probao sam malo sve to u lokalu i odlično radi. IGo je mnogo bolji od tog mog starog Garmina, ima mnogo više opcija za prilagođavanje, bolje prikazuje bilo kakvo odvajanje, čak ti označi i koje trake su za tebe kad se približi raskrsnica... Videću ga kakav će biti na putu, taman idemo do Italije sad za praznike. I nosač može lako da se razdvoji pa bez problema može da se stavi u kasetu. Onaj Shuttle plejer za sad isto deluje odlično, konačno ću imati u kolima malo veću kolekciju na raspolaganju.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Android stereo u kolima

Post od nidza » 13 Apr 2014, 15:08

Igo je savršen kompanjon na drumu. Služiće te savršeno.

Ako budeš imao internet usput, koristiće podatke o saobraćaju u računanju i naknadnoj korekciji rute. Izuzetno parče softvera.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 13 Apr 2014, 17:21

Ubacio sam još malo serija i koncerata u tablet, sad će mnogo lakše pasti ako se negde zaglavimo na granici.
Da li imate preporuku za aplikaciju za snimanje na putu? Mada, problem je memorija, već sam napunio 16+32GB. Doduše znao sam u startu da mi to neće biti da stavim baš celu muzičku kolekciju. Zbog toga sam najviše i razmišljao o Fonepadu, on može da primi i kartice od 64GB. Od njega me je odbilo što ima Intelov procesor, za koji kažu da je kompatibilan sa 95% Android aplikacija. Nisam hteo da gatam da li bi mi trebalo baš nešto iz zadnjih 5%, a ionako mi ni to ne bi bilo sasvim dovoljno. 128GB bi već bilo ok :D

Evo par slika kako izgleda Shuttle plejer:

Slika

Slika

Slika

Na zadnjoj slici se u desnom gornjem ćošku vidi "Floating widget" za kontrolu plejera. Može da se bira nekoliko različitih dimenzija i stilova. Moram da vidim da li je to uopšte upotrebljivo ili će da smeta. Ionako je dole uvek vidljivo i "Recent apps" dugme kojim se brzo smenjuju aplikacije.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1309
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Android stereo u kolima

Post od petarboj » 14 Apr 2014, 21:18

deluje skroz upotrebljivo.
za snimanje puta:
https://play.google.com/store/apps/deta ... er.dashcam
radi u pozadini, ne mora ni ekran biti ukljucen. snima onoliko koliko mu dopustis i kaze koliko ce to od prilike da zauzme mesta (tipa 10 x 5min, tj deset fajlova od 5min).
koliko je kostao nosac?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 14 Apr 2014, 23:38

Nosač je 3000din. To su u stvari dva proizvoda koja se prodaju u kompletu - jedan je sam nosač za tablet a drugi je vakuum ruka. Umesto tog drugog dela može da se kupi i šina za montiranje na naslon za glavu, ili sva tri dela odvojeno. Naravno skuplje je kad kupuješ svaki deo odvojeno, a i pitanje je gde šta ima.

Slika

Odgovori