Ljubitelji satova?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Ljubitelji satova?

Post od krstin » 16 Jan 2012, 11:51

Pretpostavljam da medju ljubiteljima automobila sigurno ima i ljubitelja satova! Secam se da je postojala neka tema na starom forumu, pa bi eto mogli i ovde da zapocnemo neku diskusiju.
Inace, ja posedujem Citizen AS4020, koji je ujedno moj prvi ozbiljniji sat.
Slika

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Ljubitelji satova?

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 11:58

Ja sam upravo u fazi potrage za satom, posto mi je vec dojadio moj 8 godina stari Fossil, opet mi se otkacila narukvica i nemam vise zivaca da je popravljam.
Ovo je trenutno moj prvi favorit:


http://www.tissot.ch/?mod_collections/a ... RfMjA3XzAw



A kad bih birao bez obzira na cenu verovatno bi izabrao ovako nesto:

http://www.tagheuer.com/int-en/home#/in ... 010-ba0952

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Ljubitelji satova?

Post od krstin » 16 Jan 2012, 13:12

Ja sam hteo da uzmem Tissot V8, ali sam se ipak odlucio za Citizena, zbog kojekavih funkcionalnosti. Radi na solarnu energiju, putem radio veze uskladjuje tacno vreme sa centralom u Nemackoj, izdrzava pritisak od 20 bar...

Koliko kosta taj Tissot u Svajcarskoj, ako nije tajna? :D U Spaniji su satovi najjeftiniji, recimo moj je tamo bar 20% jeftiniji nego ovde.

Sledece sto polako planiram, je neki mehanicki sat. I to Steinhart. Radi se o relativno novom proizvodjacu, koji rucno pravi male serije satova u nekom retro stilu. Odnos cene i kvaliteta je jako dobar! Posto se satovi narucuju direktno od proizvodjaca i salju postom, ne isplati se narucivati ih u Srbiju, jer ce nasi to fino da oporezuju. :besan: Ako zivis negde u EU, druga prica...
Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Ljubitelji satova?

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 13:27

Bio sam sa prijateljem kad je kupovao IWC od 10.000e. Koji je model, pojma nemam jer me to ni najmanje ne zanima kao i nakit uopste.

Ono sto sam hteo da kazem je da je usluga bila profesionalna do maksimuma. Onoliko shlihtanje nisam doziveo ni od jednog prodavca :)

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Ljubitelji satova?

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 13:36

krstin je napisao:Ja sam hteo da uzmem Tissot V8, ali sam se ipak odlucio za Citizena, zbog kojekavih funkcionalnosti. Radi na solarnu energiju, putem radio veze uskladjuje tacno vreme sa centralom u Nemackoj, izdrzava pritisak od 20 bar...

Koliko kosta taj Tissot u Svajcarskoj, ako nije tajna? :D U Spaniji su satovi najjeftiniji, recimo moj je tamo bar 20% jeftiniji nego ovde.

U CH u radnji je oko 990CHF, medjutim ako se odlucim narucicu ga iz amerike gde se moze naci za oko 600-650 dolara (550-600CHF). Kakav paradoks, svajcarski sat da narucujem iz amerike u svajcarsku, ebla ih ekonomija i poslovna politika :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ljubitelji satova?

Post od dragvorl » 16 Jan 2012, 14:51

krstin je napisao:Pretpostavljam da medju ljubiteljima automobila sigurno ima i ljubitelja satova! Secam se da je postojala neka tema na starom forumu, pa bi eto mogli i ovde da zapocnemo neku diskusiju.
Inace, ja posedujem Citizen AS4020, koji je ujedno moj prvi ozbiljniji sat.

SlikaSlikaSlika
Bas smo sa drugarom gledali ovaj sat, jako fino izgleda, on ima vrlo slican Citizen Ecodrive, samo je malo jednostavniji. Ja sam uzeo Jacques Lemans Liverpool, a naknadno sam uzeo i debelu, punjenu koznu narukvicu na fazon Breitlinga. Zao mi je sto nisam u USA uzeo kopiju Breitling narukvice za oko $60 koja je imala i onu brzu kopcu. Inace na listi zelja je Breitling Navitimer Heritage.

Zelja:
Slika

Stvarnost:

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
BobRock
Moderator
Postovi: 739
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Octavia 1.9 TDI A5 FL,Kia Ceed 1.4 2014
Lokacija: Batajnica

Re: Ljubitelji satova?

Post od BobRock » 16 Jan 2012, 15:42

Ja sam se za novu godinu ponovio sa svajcarcem - Candino 4408. Mnogo mi se svideo sat, a nije ni cena bila nepristupacna.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Ljubitelji satova?

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 15:44

@dragvorl
A pa nisi ni ti lud, Breitling, pravi izbor :)


Nego sad posto se ovde piskara o Citizenu, prelistao sam njihov sajt i nasao nesto zanimljivo, nisam znao ni za to uskladjivanje vremena svaki dan, interesantno:

http://www.citizenwatch.com/CUK/English ... AT4007-54E


Slika


Samo sto me zivo zanima kako ovaj sat izgleda uzivo, a kako stvari stoje u Lozani Citizen nije bas lako naci :)

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Ljubitelji satova?

Post od oli » 16 Jan 2012, 17:46

Moja skromna kolekcija.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Sector Slika

Uploaded with ImageShack.us
Jos jedan sector Slika

Uploaded with ImageShack.us
Fossil Slika

Uploaded with ImageShack.us
Jos jedan Fossil Slika

Uploaded with ImageShack.us
Festina Slika

Uploaded with ImageShack.us
Jos jedna festina koja nazalost neradi (odneo sam da mi zamene bateriju i nisu lepo vratili gumicu ispod poklopca i usla voda i to je to)
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Swatch Slika

Uploaded with ImageShack.us
Casio Slika

Uploaded with ImageShack.us

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 580
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Garaža: Golf mk5 1.9 tdi
Lokacija: Beograd

Re: Ljubitelji satova?

Post od Djole » 16 Jan 2012, 18:13

Trenutno nemam ni jedan ...koristim onaj na telefonu :lol:
zelja mi je Slika i Slika

Breitling , Omega i Panerai kao neka smekerska varijanta ... nebih se bunio ni za jedan od navedena tri. ;)
Poslednja izmena od Djole u 16 Jan 2012, 18:17, izmenjeno 1 put ukupno.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Ljubitelji satova?

Post od Aleksandar194 » 16 Jan 2012, 18:17

Ja sam satove nosio samo kao klinac, a već nekih 10 godina, ako ne i jače, ih ne nosim :)
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ljubitelji satova?

Post od pedja » 16 Jan 2012, 18:24

:plusone:
Ne nosim nikakav nakit, a sat smatram nakitom.
Znaci nema narukvica, ogrlica/lancica/lanaca, prstenja, mindjusa i ostalih zaje*ancija.

Sat ume da bude odlican stilski dodatak, a cak se i vreme sa njega videti moze, ali jednostavno to nije za mene. Pa me nagovarali da kupim bar jedan za odela, ali jok, ne ide... Mozda jednom...

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Ljubitelji satova?

Post od krstin » 16 Jan 2012, 19:09

Laki021 je napisao:
krstin je napisao:Ja sam hteo da uzmem Tissot V8, ali sam se ipak odlucio za Citizena, zbog kojekavih funkcionalnosti. Radi na solarnu energiju, putem radio veze uskladjuje tacno vreme sa centralom u Nemackoj, izdrzava pritisak od 20 bar...

Koliko kosta taj Tissot u Svajcarskoj, ako nije tajna? :D U Spaniji su satovi najjeftiniji, recimo moj je tamo bar 20% jeftiniji nego ovde.

U CH u radnji je oko 990CHF, medjutim ako se odlucim narucicu ga iz amerike gde se moze naci za oko 600-650 dolara (550-600CHF). Kakav paradoks, svajcarski sat da narucujem iz amerike u svajcarsku, ebla ih ekonomija i poslovna politika :)
Laki to je malo jaca cena za taj sat, ne sumnjam ja da je odlican, ali za te pare od Citizena mozes dobiti mnogo vise. Posto vidim da gledas kombinaciju analognog sata, sa digitalnim ekranom, preporucujem ti da pogledas Citizen JY0020-64E. Uporedi karakteristike, pa ce ti se kazati samo ;)
Slika

Inace, ti Citizeni uskladjuju vreme svakog jutra u 3h. Mozes naravno i rucno da ih uskladis kad zelis. Signal hvata veci deo Evrope, recimo u Novom Sadu nemam problema sa prijemom, dok je u Beogradu malo slabiji, ali se moze uhvatiti.


@Dragovorl - Taj Breitling mi je jedan od najelpsih satova, samo sto mislim da nije ispod 5.000 eur :mrgreen:
Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Ljubitelji satova?

Post od superboss » 16 Jan 2012, 22:35

Avijaticarski :mrgreen:

Kao klinac sam bio zaludjen satovima. Doduse, mozda zbog toga sto tada ovliko gedzeta nije postojalo :mrgreen:


Oduvek su mi se svidjali seiko kinetic ili neki casio g-shock(da ima sve sto u sufiksu ima -metar+mikrotalasnu :mrgreen: )


Slika
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Ljubitelji satova?

Post od Uroš S. » 16 Jan 2012, 22:57

Znam da tu nema rasprave, ali meni su ti Brajtlinzi teški kič.

Odgovori