Majstori za izbegavanje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Majstori za izbegavanje

Post od zuzazu » 29 Maj 2014, 10:32

Pregledao sam teme i nigde nisam video da se pise o neprijatnim iskustvima kod majstora ili " majstora", pa bih da otvorim novi topic mojim iskustvom.

Ova tema bi trebala da posluzi i kao svojevrsni nauk ostalim forumasima sta kod koga mogu da ocekuju i koga eventualno da zaobidju.

Elem...


Moj novi i u tom momentu jedini takav automobil u Srbiji, zasmetao je nekom jadniku pa je na parkingu dobio kljuc po vratima suvozaca i vratima iz njega.

Po Trojketovoj preporuci, a verovatno iz prica drugih forumasa koji su vozili kola kod pomenutog farbara, odvezao sam kola na flekovanje kod Dače iz Zemun Polja.

Majstor je video stetu, rekao cenu, a ja njemu, kao i svim ostalim majstorima "ne zuri, uradi ljudski, imas vremena...."

Kola je po oblacnom i kisovitom danu preuzeo Bajker. On odmah nije video mali deo na zadnjim vratima velicine nokta sa koga se ljustio lak.

Ja sam kasnije, zagledajuci kola po suvom vremenu, video pomenutu falinku kao i da se na zadnjim vratima razlikuje sjaj na pojedinim mestima, tj. kao da neka mesta nisu izlakirana.

Uskoro se lak " otvorio" i na prednjim vratima u takodje jako maloj povrsini.

Kola je preuzeo Rele da bi na mom novom autu odradio Opti Coat.

Medjutim, pod svojim reflektorima, nakon detaljnog pripreme auta, Rele je imao sta da vidi. Opisao mi kola u uzasnom stanju, izgrebana na nekim mestima, sa masivnim curenjem farbe, i pregorelim lakom.

Mesta koja nisu trebala da budu radjena a cudom su izgrebana i ostecene farbe, zadnji stub i peta vrata, deo prednjeg desnog krila trebalo je polarati jer opti coat nije mogao biti nanesen na lak u takvom stanju. Vrata sa kojih je spadao lak ostavili smo da Rele doradi kad resim problem.

Rele je preko telefona zvucao uzasnuto, da sam mislio da preteruje. A onda mi je poslao fotografije za koje cu ga zamoliti da ih postuje na ovom topicu jer slika govori hiljadu reci.

Pre nego sto cu naci vremena da kola odvezem kod Dače na reklamaciju, ispuskario sam ih jos par puta i tada se lak vec uveliko skidao na dva mesta na prednjim vratima kao kada se koza ljusti sa ledja posle pregorevanja na suncu.

Kola sam pdvezao kod Dače, sa Trojketom, i reklamacija je uvazena kom prilikom je majstor rekao da je u pitanju lak losijeg kvaliteta i da je imao jos reklamacija.

Posle preuzimanja kola, delovalo je da je sada sve u redu.

Samo do prve kiše... Brisaci su se jedva pokretali a u kabini je bio toliki sum da ni muzika nije mogla da pokrije buku u kabini. Redukovao sam upotrebu brisaca da ne rikne elektro motor i jedva se dovezao do kuce. Pod rukom jedva da sam mogao nesto da osetim ali zato kada se soferka gledala pod odredjenim uglom i odredjenim svetlom, mogla je da se vidi prasina od laka jer "majstor" nije zastitio soferku!

Marljivi Bajker je resio ovaj problem.

Zatim su kola opet otisla u Mitrovicu da Rele zavrsi sta smo zapoceli, tj. da sada nanese Opti Coat na dvoje korigovanih vrata.

I ponovo poziv Releta.... Kompletan krov, svetlosna grupa, retrovizor, hauba.... bili su pod prasinom od laka koji se stegao i sve je ponovo moralo da se polira. Tako ce se skinuti i opti coat. O ponovnom curenju farbe ali na drugim mestima, vise nisam mogao da slusam.

Nakon moje reklamacije, Bajker je proverio Dačin rad na njegovom SX4 na zadnjem braniku sa donje strane. Ista stvar. Na prvo gledanje nije se videlo nista, ali malo pazljivije, vodelo se da je fleka sjajna a na prelazu na zdravo mesto boja je bila gruba i bez sjaja.

Ne zelim da ulazim u to kako je doslo da se guli lak sa vrata. Da li je uzrok los lak ili lose znanje majstora koji je "pregoreo" lak.

Znam ono sto znam... A to ce najbolje da pokaze Rele sa svojim fotografijama.

Sem toga sto je naplatio flekovanje vrata oko 100njak evra (ne secam se 100% tacno), farbar Dača iz Zemun Polja, koji je radio i u Delti cini mi se, a sada ima svoj privatni biznis, naneo mi je stetu:

120 e opti coat (koji sam stavio a koji ce otici novim poliranjem)
100 e poliranje (jer je nakon prvog farbanja izgulio neka mesta)
150 e farbanje onoga sto nije mogao/znao da iskoriguje nakon reklamacije i onog sto je upropastio a sto ce sada drugi da vadi fleke
100 e poliranje

Total 470e stete ne racunajuci njegov "rad".

Da idem, da se ubedjujem, nemam nameru. Da je zvanicna kuca, zalepio bi mu tuzbu za nadoknadu stete.

Ovako, ostaje samo da prenesem svoje iskustvo da se ostali ne izrade. Nadam se da je istina da se los glas dalje siri od dobrog.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Bax » 29 Maj 2014, 10:40

Ako je to onaj Daca sto je Podvarku radio 5 vrata na Puntu, taj neme pojma sa tim poslom, a vi nemojte da se zalecete sa majstorima, a ni sa preporukama...
Secam se da mi je Podvarak pominjao nekog majstora iz Delte, pa ako sam pogresio izvinjavam se.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Paja » 29 Maj 2014, 12:36

To je taj Dača.

Nisam video Swifta posle reklamacije, ali jesam pre i na suvozačkim vratima su bile velike fleke otpalog laka. Nedopustivo za bilo kog iole pristojnog majstora.

Baš zbog ovakvih situacija uvek imam problem da preporučim nekog majstora.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Majstori za izbegavanje

Post od trojanac » 29 Maj 2014, 12:41

I ja sam se smorio kad sam čuo celu priču, jer znam da je bila reklamacija, pa sad opet ne valja. Definitivno više nikom neću preporučiti da ide kod njega.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Bax » 29 Maj 2014, 12:46

Nezahvalne su preporuke, ja imam stalnog majstora za lajikiranje, pa i pored svega stalno visim nad njim, da nesto ne usere.
Imam lakiranja koja je radio pre 10 godina i drze se. Ali je mnogo puta zajebao, jedino sto je korektan odnos, pa izvlacimo fleke.

Taj Daca ne zna da radi, to znam vec nekoliko godina, kad sam video Podvarkova 5 vrata, ono je bilo los posao...

Isto tako Ehom i Bogunovic, tuga.
Auto promet je Ok uradio Astru.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od ftj » 29 Maj 2014, 13:57

Do sad nisam bio kod farbaca ili majstora za koga bih smeo 100% da garantujem da je dobar. Majstor jos i nekako ali za farbanje nisam siguran da u zemlji postoji neki za koga bi moglo da se kaze da radi 100% po fabrickoj preporuci i proceduri.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Grujic » 29 Maj 2014, 14:46

Bogami to i ja mislim.

Do sada je svako za kog sam čuo imao fejlove... Definitino najzajebanija kategorija majstora.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Bax » 29 Maj 2014, 14:48

Ovaj Daca nije skoro ima success to je problem...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Uroš S. » 29 Maj 2014, 15:08

Ja sam isto katastrofalno nezadovoljan Mićom, koji je poznat po preradama i restauraciji farova.

Otišao sam kod njega na Stevinu preporuku.

Katastrofa, ceo auto u overspray-u, boja najbednija akrilna, počela je brzo da se ljušti, svuda tragovi od pripreme po vratima.

Ubrzo posle toga, svega par meseci posle farbanja vrata, popio sam ključ po toj istoj strani, pa je Rele popunio bez problema zadnja vrata koja su u fabričkoj boji, dok prednja koje je Mića farbao nije uspeo, već je morao nanovo da ih farba.

Takođe, posle operacije kod Miće(donesena su mu polovna vrata od fabije sa kojih je prepakovao sve na moja i samo trebao da ih ofarba).

Pored toga što je uništio auto overspray-om, koji se Rele posle namučio da skine, u suvozačevom retrovizoru od tada šušti vetar pri određenim bočnim udarima vetra, i to se prilično jako čuje.

Nisam ništa reklamirao, ne želim da ga vidim više, i ne želim da bilo koga još odere kao mene, uradivši očajan posao.

Naknadno sam čuo još nekoliko kritičnih iskustava sa njegovim farbanjem, dva motora su u pitanju, tu je i krpio plastike valjda na jednom, drugi je samo farbao, užasno.

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Majstori za izbegavanje

Post od zuzazu » 29 Maj 2014, 15:26

Svakome ko radi, desi se da i pogresi. Ni ja nisam izuzetak. Zato imam i razumevanja za svakog majstora.
Prvi put.
Ako je vec dobio kola na reklamaciju, trebao je da otvori 100 ociju da ne omane po drugi put.
Moga oca koji je isto bio majstor za neke druge stvari, nije bilo sramota da ode kod kolege ako bi se upleo u popravak koji mu ne ide od ruke. Desava se.
A cekam Releta da vidi PP pa da pusti fotke, da bi se video stepen unistenosti farbe.

Ovo je kao crtani o Gustavu, koji je farbajuci dugme za manzetnu kosulje, na kraju ofarbao ceo grad.

Od kljucarenih vrata, stigli smo do zadnjeg stuba, petih vrata i dela krila, a sada cemo da radimo i farove, krov i stakla...

Ako je i od Dače (koji je u Delti radio bembare) - mnogo je.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Paja » 29 Maj 2014, 15:42

Zu, jel ti ostao bar krov beo? :kezo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od NexT » 29 Maj 2014, 15:53

Kastrirao bih ga da mi to uradi na novom autu :o

Ja upravo zbog toga nisam hteo da farbam E klasu, koju smo kupili sa razvucenim kljucem od prednjeg do zadnjeg krila.

Farbari su generalno dundjeri.
Drugar farbao komplet BMW, crni, usrali su ga nacisto. On je kupio najskuplju boju i lak, a farbar je uspeo da nanese neki najjadniji spric git, i to nije ostavio lepo da se osusi. Kad je preuzeo auto, sve je bilo savrseno, i posle par dana je pocela da se skuplja boja i da se pojavljuje kao paukova mreza pukotina na laku. Strasno je izgledao. Na par mesta je lak bio nalivan, pa se slivao...
To je radjeno kod nekog lika na Ubu.

Ugl, posle je oterao kod onih iznad Gazele i uradili su ga odlicno.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od ftj » 29 Maj 2014, 16:31

E al ono sto je interesantno svaki farbar(cesto i majstor) ce bez izuzetka ako je nesto radjeno ranije napljuvati prethodnog farbara/majstora u fazonu KO TI JE OVO OVAKO RADIO vidi sta je napravio. I onda on uzme i uradi isto tako.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Paja » 29 Maj 2014, 16:42

Jedini za koga mogu da tvrdim da je perfektno ofarbao auto je Merlin DOO u Tabanovačkoj kod Autokomande. Ofarbali su Merc 124 bolje nego fabrika, al su zato sa peglanje i farbanje krova na pugu 406 uzeli 4xx€ i uspeli su da polome šoferku, koju su na kraju platili.
Ne želim da znam koliko bi naplatili farbanje mečke. Dobili smo farbanje za dž.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Day Walker » 29 Maj 2014, 16:45

Eurosumar ima odlicnog limara i farbara, trebao si tamo da odes.
Meni su radili i nisam imao zamerki.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori