GPS navigacija

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

GPS navigacija

Post od Modesty » 17 Jan 2012, 14:24

Koja je kupovina najbolja?

Ja konkretno imam dilemu za drugaricu: da li da kupi gps uredjaj (i koji, prepustila je meni izbor), ili da joj instaliram garmin na tel (sto ne znam)?
Uredjaj bi se koristio po Bgd-u za voznju, za Evropu u pesackoj varijanti, pa je stoga varijanta sa telefon korisnija, ili eventualno gps uredjaj sa manjim ekranom... (za sada je izbor pao na MIO M300 Adria, za koji bi se naknadno dodala mapa Evrope)

Sva uputstva, saveti i preporuke su dobrodosli!
Unapred hvala!
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od pedja » 17 Jan 2012, 14:56

Navodio sam vec na starom forumu da je moj izbor Mio, a tamo je i pojasnjeno zasto.
Mali Mio, najjeftiniji, sa full mapama Evrope se pokazao boljim od visestruko skupljim Garminom. Naravno, Garmin je bio vece dijaginale, sa vise funkcija, ali sto se rutiranja tice: Mio - Jedino sto mu baterija ne drzi ni sat, bez punjaca.

Naravno, u pitanju su mape, ne sam uredjaj, ali eto.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS uredjaji

Post od Saša » 17 Jan 2012, 15:18

Ja imam trenutno i jedno i drugo i oboje je vrlo korisno u određenim situacijama. Kada idem na dalji put koristim navigaciju Becker Ready 43 koju sam napunio sa najnovijim mapama (navigacioni softver iGO 8.3.4 Becker), a svakodnevno mi je u džepu Android telefon sa iGO My Way navigacionim programom (i istim mapama).

Eksterni (pravi) uređaj je zgodniji za korišćenje u vožnji - ima veći ekran, sopstveni nosač i auto punjač, robusniji je i služi samo tome (mada možeš slušati na njemu i muziku, pogledati neki film i slično). Telefon je tu više za iznenadne situacije, recimo zateknem se u Beogradu i moram da nađem neku adresu - cvrc, džabe mi Becker kada je ostao kući. E, tu telefončić odrađuje posao maestralno. No, nije baš za duže navigacije jer mu ekran i GPS brzo posisaju bateriju. No, ko hoće da ima sve u jednom i da uštedi - može se i za njega kupiti auto-punjač i nosač za vetrobran i funkcionisaće to sasvim fino... :mig:

Moj savet ti je: ako već ima smart telefon - ubaci joj neki navigacioni program i neka vidi kako to radi i da li joj zadovoljava potrebe. Ako ne bude bilo po volji - neka kupi eksternu navigaciju - moj izbor je bilo koja sa Windows CE operativnim sistemom jer na tome možeš da isprobaš više navigacionih programa, ubacuješ mape - šta god ti volja. Od količine love zavisi koja će to biti, da li neka kvalitetnija/brendirana (Mio, Becker...) ili neki "kinez" (Prestigio, Blueberry i sl.)... I jedno i drugo radi posao... :mig:
Poslednja izmena od Saša u 17 Jan 2012, 15:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: GPS uredjaji

Post od Bax » 17 Jan 2012, 15:28

Ja sam uzeo neki HTC Touch 2 mobilni, starije generacije, za neku sitnu lovu. Instalirao Igo na njemu.
I mogu reci da je uredjaj maestralan kad se koristi kao navigacija, na bateriju me odveze od BG do Zlatibora. Testirao sam tu relaciju.

Pored toga sam osposobio i punjenje u kolima, kao nosace za bicikl i automobil.

Imam takodje i klasicnu navigaciju,i ali ovo mi je uvek u dzepu...

Jedina mana je sto se na suncu bolje malo vidi klasicna navigacija.
Ali klasicna na bateriju radi pola sata...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: GPS uredjaji

Post od Paja » 17 Jan 2012, 15:30

Saša je napisao:
Moj savet ti je: ako već ima smart telefon - ubaci joj neki navigacioni program i neka vidi kako to radi i da li joj zadovoljava potrebe. Ako ne bude bilo po volji - neka kupi eksternu navigaciju - moj izbor je bilo koja sa Windows CE operativnim sistemom jer na tome možeš da isprobaš više navigacionih programa, ubacuješ mape - šta god ti volja. Od količine love zavisi koja će to biti, da li neka kvalitetnija/brendirana (Mio, Becker...) ili neki "kinez" (Prestigio, Blueberry i sl.)... I jedno i drugo radi posao... :mig:
:plusone:

Ja sam na nokiu N72 instalirao garnin i zadovoljava moje potrebe. Imam auto punjač i nošač i vrši osao. S druge strane auto navigaciju će teško držati u ruci i šetati po Parizu.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS uredjaji

Post od Saša » 17 Jan 2012, 15:33

Da, malo je nepraktično, no kada sam se ja sa Beckerom u ruci mogao šetati po Nišu - može i ona po Parizu... :mrgreen: :smesko:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: GPS uredjaji

Post od trojanac » 17 Jan 2012, 15:34

Pitanje je samo koji telefon ima. Meni je Garmin bio instaliran na Nokiji, ali nisam bio nesto prezadovoljan. Android + iGo je odlicna kombinacija.

Sent from my HTC using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: GPS uredjaji

Post od Modesty » 17 Jan 2012, 15:35

Upravo je E72 u pitanju, sad gledam postupak instalacije (koju inace naplacuju 2.000 RSD), deluje komplikovano, ali ako zapnem pitacu - Paju... Sve imam skinuto, sutra cu pokusati instalaciju! Ako ne uspem, ili ne bude zadovoljna, prelazimo na plan B.
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od NexT » 17 Jan 2012, 15:48

Iz mog iskustva Mio (citaj Igo) ima mnogo bolje rute van Beograda, brzi je, precizniji i prijatniji za koriscenje.

Garmin ima nenadjebive kucne brojeve u Bg.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS uredjaji

Post od Saša » 17 Jan 2012, 15:52

Moraće da ubaci Garmin, mislim da iGo ne radi na Symbian OS-u. Može da ide jedino na Nokiu 330 GPS, no to nije telefon već PNA uređaj - prava navigacija... :mig:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: GPS uredjaji

Post od trojanac » 17 Jan 2012, 16:15

Da, mora Garmin. Modesty, zovi ako treba pomoc.

Sent from my HTC using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: GPS uredjaji

Post od nuk » 17 Jan 2012, 20:28

ja sam navigaciju prodao i koristim iskljucivo telefon, dobra je fora sto mi kad scenica cak i ne treba nosac, telefon sa silikonskom futrolom uglavim u instrument tablu bez problem a posto taj deo koji natkriva tablu ide ukoso, mogu se budziti razne velicine telefona a futrola je ta koja sprecava klizanje telefona.
sto se softvera tice, preferiram iGo iskljucivo, garmin mi nikako ne lezi

Korisnikov avatar
popeye
Postovi: 21
Pridružio se: 14 Jan 2012, 11:14
Lokacija: nbg

Re: GPS uredjaji

Post od popeye » 17 Jan 2012, 21:50

Користим и гармин и ај-гоу и овај други ми је много бољи. Мислим да је то више ствар укуса и навике (као и некада нокиа против ериксона) али и једне и друге мапе су детаљне тако да са те стране проблема нема.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: GPS uredjaji

Post od Modesty » 18 Jan 2012, 13:52

Misija uspela... Slika






(jedva :oops: )

Hvala svima na pomoci!!!
Ako neko bude instalirao ovo cudo na Nokiu, tu sam, izucila sam zanat!
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS uredjaji

Post od Saša » 18 Jan 2012, 13:57

Ne treba hvala, ja se držim proverene kombinacije Android + iGO My Way, odlična je... :mig: :)

Odgovori