Pеšaci

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Pеšaci

Post od Velja » 25 Sep 2014, 21:17

Modesty je napisao:Negde sam već pisala o tome, ali tri puta mi se desilo da stanem najnormalnije starijim osobama na pešačkom (bez naglog kočenja, "prepadanja" ili nešto slično) i oni me psuju dok prelaze (čitam im sa usana)... :twisted:
Samo sebe dovedem u situaciju da koristim najgori rečnik (nikada nešto tako izgovorila osim u te tri situacije) i automatski pređem na TI iako su ljudi stariji ohoho od mene, a inače persiram svim nepoznatim osobama starijim od 18...
Pa ne znam da li nešto može u životu toliko da me izbaci iz takta kao to...
Opet ne bih ni u ludilu uradila što i vozač sa klipa, ali potpuno razumem bes koji takve stvari mogu da izazovu...
Rakovički penzioneri su posebna sorta :ccc:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Pеšaci

Post od nuk » 25 Sep 2014, 21:24

Realno, al' ne mozes da ih krivis zbog toga :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Xepoj87 » 25 Sep 2014, 21:34

methane.master je napisao:Ma gde smem da ga pogledam, veći je i od mene. :kezo:
Ti ga sapleti, ja cu da sednem na njega, pa ga na'rani zemljom.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Pеšaci

Post od methane.master » 25 Sep 2014, 22:13

Mislim da će i samo druga stavka biti fatalna. :kezo:


Nego u vezi pešaka, i mene danas ispsova bakuta koju sam propustio na pešačkom. ;)
Širim haos!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pеšaci

Post od nidza » 25 Sep 2014, 22:39

Svašta. Ja više pizdim po ovim ulicama oko pijace što ne gledaju na semafor uopšte. Ko ovce prelaze ulicu. Nije pojedinačni slučaj, nego uglavnom ne gledaju. Neverovatna opuštencija. ..

Tapatalk Pro

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Ogi » 25 Sep 2014, 22:51

Najmanje 30% pesaka su mentalno poremeceni. Najvise je tu matoraca. Prelaze bukvalno gde im padne na pamet i to su u fazonu NAMERNO nece da pozure nego u fazonu mrze te, ko si ti da vozis auto i da njima smetas da prelaze ulicu. Jednom recju poremecena stoka. Zato im sada sviram na 50 metara i jebem im majku na sav glas kroz otvoren prozor uz prigodnu gestikulaciju. Da se ubistvo ne kaznjava gazio bih ih samo tako. Posto oni to zele.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pеšaci

Post od nidza » 25 Sep 2014, 23:03

Pretera ga sad.

Godine bede i beznađa u ljudima verovatno stvore taj osećaj indiferentnosti. Nemam utisak da su ludi, nego da ih boli uvo i da ih zgaziš. Potpuno im je svejedno.

Ja im trubnem, malo ih osvestim kasnim kočenjem i to je sve. Ne nerviram se previše.

Tapatalk Pro

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Ogi » 25 Sep 2014, 23:05

U pravu si ali ja u svom stilu komentarisem. Ali taj fazon kao sto si rekao, svejedno im je.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Pеšaci

Post od Delija » 25 Sep 2014, 23:44

Xepoj87 je napisao:
methane.master je napisao:Ma gde smem da ga pogledam, veći je i od mene. :kezo:
Ti ga sapleti, ja cu da sednem na njega, pa ga na'rani zemljom.
Fatality :kezo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Pеšaci

Post od H4wkeye » 26 Sep 2014, 17:51

Bem ti ove pesake kamikaze. Dva pretrcavanja danas bez gledanja, samo banu, sreca pa idem polako. Onda na pesackom neka devojka kamikaza. Stao sam i pustio neku stariju zenu da prodje i ona prosla, vidim nema nikog i krenem. Na 2/3 pesackog neka devojka istrcava iz parka ukoso u odnosu na pesacki i pravo na mene i na tu 1/3 pesackog. :srbin:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Pеšaci

Post od methane.master » 26 Sep 2014, 17:55

Ma devojka samo htela da se uda, a ti si se našao na tom mestu u to vreme. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Pеšaci

Post od H4wkeye » 26 Sep 2014, 18:12

:kezo: :kezo: :kezo:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pеšaci

Post od trojanac » 27 Sep 2014, 06:53

Imao sam ja situaciju gde klinac pretrčava preko pešačkog u trenutku kad se pali zeleno i svi krećemo. Žena pored mene i ja ukočili u mestu i samo se pogledali, ne verujući. Da je neko od nas zakačio klinca, bilo bi "udario dete na pešačkom prelazu".

Inače trudim se da uvek stanem na pešačkom, mada nekad ne primetim na vreme ili se prosto namesti situacija da ne mogu da stanem bezbedno. Pogotovo se trudim da stanem kad vidim dete koje hoće da pređe ulicu, ali se i sav prestravim u situacijama kad ja stanem, dete krene preko ulice i onda majmun za volanom proleti pored mene. Još pride ima i ležeći pored. Takvu sam situaciju imao juče, ali nije bilo baš kritično, a pre neke dve godine je tip sa X5 proleteo kad je klinac zakoračio ispred njega i već sam mislio da ga je udario. Nekako ga je izbegao u poslednjem trenutku i dao po gasu. Krivo mi je što tad nisam jurio za njim samo tablice da mu zapišem i da ga prijavim.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Pеšaci

Post od jaksa » 30 Sep 2014, 11:59

trojanac je napisao:.. ja stanem, dete krene preko ulice i onda majmun za volanom proleti pored mene...
Svakodnevna pojava u Oml. Brigada, kod Mercedesa. Ja bih takve u zatvor.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Pеšaci

Post od schonenk » 30 Sep 2014, 12:43

Oml. brigada ima ozbiljan problem, pa i nije sva krivica na vozacima.

Ulica je odavno prerasla protokom saobracaja klasicne pesacke prelaze. Kao da u Jurija Gagarina stavite taj tip pesackog prelaza bez semafora.

Na 150m od pesackog prelaza je semafor na koji se vozaci podsvesno fokusiraju. Pesacki je postavljen na ukljucenju sporedne ulice gde se od autobusa cesto ne vidi ni znak, ni pesaci, ni da ima neki put koji se ukljucuje.

U ulici Djordja Stanojevica iz Belvila su stavili 50 semafora, a ovde gde hiljade ljudi na sat prelazi ka AC nisu nasli za shodno, iako svakih par dana neko pokupi po dva tri pesaka u jednom naletu.

Jedini gori pesacki prelaz je onaj na Zrenjanicu posle Metroa, najezim se i kad pomislim na njega i kao vozac i kao pesak.

Odgovori