Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Floyd » 18 Jan 2012, 17:50

Ova pitanje ce mnogima zvucati apsurdno ali da napisem sta me je navelo na ovo razmisljanje...

Da me je neko pre par godina pitao, kategoricki bih rekao "nema sanse", medjutim u CH vidjam prilicno kupea ili cak kabrioleta, sa uredno instaliranim decijim sedistima pozadi :)
Svako kaze, kad dodju deca, treba MPV, SUV ili karavan (meni su iskreno svi navedeni tipovi vozila odbojni) dok svajcarci voze decu u S5 (bas danas video), M3 ili neki malo mirniji kupe, nebitno ali sam primetio da ih ima prilicno.
Ne mogu da zamislim da li je prakticno ali cim to rade verovatno nije komplikovano :)

Ja jos uvek nemam svoj stav po ovom pitanju ali sta vi mislite o tome ?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Sloba » 18 Jan 2012, 17:55

Moraš probati i imaćeš dilemu manje. Kroz otvor prednjih vrata nije uvek jednostavno smestiti i vezati pojasem dete pozadi, plus vrata kupea i generalno dvovratnih i trovratnih automobila su dosta široka pa ih ne možeš dovoljno ni otvoriti na uskim parkinzima da bi uopšte prišao. Imam trovratni i petovratni automobil i trogodišnje dete i veruj, niko nije lud što za porodični auto bira ovo ili ono, a ne kupe.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Laki021 » 18 Jan 2012, 17:55

E ovako, samo jednom probaj da stavis decija kolica u auto, kasce ti se samo :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Paja » 18 Jan 2012, 17:57

Sigurno je komplikovanije staviti dete u sedište kada ne postoje zadnja vrata, a s druge strane ne vidim svrhu kabrioleta kad ne smeš da spustiš krov dok je dete na zadnjem sedištu jer će ga promaja odvaliti.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od swemir » 18 Jan 2012, 17:58

ja sam za tu opciju... :D

cenim da po danasnjim merilima nije prakticno, ali to je zato sto su ljudi postali suvise komplikovani.

do pre petnaest godina, porodice sa dvoje dece su isle ficom na more, i znam par porodica sa peglicom, kasnije jugom.

kad sad pogledamo ta kola, ona su sva manja i od 107, i c1.


tako da DA ja uvek kazem ovo , a voleo bih BMW coupe, i on je sasvim dovoljan, kad je mom dedi bio fica, a caletu stojadin ... A sve ono sto kompikuje zivot bih odbacio...

zato i jeste COUPE stav, a ne samo tip auta :cool!:

cabriolet je vec mazohizam u ovom slucaju...

I nije prakticnost jedina sila koja utice, makar nije meni, i ne podosim samo prakticnost, gde VAN postaje kao potreba ...

to je moj stav, :bibip:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Sloba » 18 Jan 2012, 18:02

Do pre 15 godina ovde se nije ni znalo za dečija sedišta, a pola tih kola koja nostalgično pominjemo nisu imala ni pojaseve pozadi. Deca su se za današnja shvatanja vozila kao krompiri. Možda je nekome letovanje na koje je išao skačući po zadnjem sedištu Fiće najlepše u životu, ali to ne menja činjenice ovog doba vezane za bezbednost.

Nije problem dete ubaciti pozadi koliko ga je problem vezati, pa još ako si u debeloj jakni ili ako je na sve to roditelj malo puniji... Jeste lakše kada dete prohoda i poraste i kada samo uskoči na svoje mesto, ali dok je beba i malo kasnije, nije baš najzgodnije. Kupei, pogotovo kabrioleti, su momačka, eventualno druga ili treća kola u porodici. Uostalom, neko ima lovu za kola ograničene upotrebljivosti, verovatno je navikao da u životu bude konformista koji baš i nije spreman na kompromise.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Floyd » 18 Jan 2012, 18:03

@Sloba
Ja jos uvek nemam decu pa nisam bas kompetentan da donosim sud o ovom pitanju pa pitam iskusnije.
Kako li se onda snalaze ovi sto furaju taj fazon (kupe i beba) :D

@Laki
Znaci, kad bude trebalo, jedino resenje je SUV jer od svih ponudjenih opcja njega bi najlakse mogo da svarim :)

@paja
Pa ne vozis uvek samo dete u autu...nekad si i sam.
Ja licno ne bih uzeo kabriolet ni kao drugi auto (mozda tek kao treci i to roadster) ali vidim da ima i takvih slucajeva.

Slika

EDIT: Fica je i meni pao napamet, dobro moj cale je vozio Skodu 120 koja je vec bila limuzina, ali zbog aktuelnih bezbednosnih propisa nije izvodljivo voziti decu u tako malom autu.
Sa druge strane, kupe nikako nije mali i jedino sto moze da bude problem je stavljanje ili vadjenje deteta iz auta kroz prednja vrata (za kabrio je lako :mrgreen: )

Prtljaznik kod vecine novih kupea takodje nije mali...

Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Kuzmanovic » 18 Jan 2012, 18:15

Ko kaze da je tesko ubaciti dete u kabrio? Spustis krov i onda imas prostora koliko hoces. :mrgreen:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Misha » 18 Jan 2012, 18:35

Pre Cordobe imao sam 14 automobila,naravno polovnih. Predzadnji mi je bio Astra Bertone coupe 1.8,meni najdrazi i najlepsi. Prodao sam je jer sam dobio jako dobru ponudu i zato sto sam resio da kupim nov automobil. Imam dvoje dece,a pre 4 godine kada sam je vozio sin je imao 3 god. a cerka se tek rodila i naravno kolica su bila obavezna. Sve nam je uredno stajalo u gepek Bertonea koji je imao zapreminu 46o lit. Znao sam za nju da kazem da je porodicni coupe. :lol: I dan danas mi lepo izgleda.


Imao sam i 3 vrste karavana:mali (Fabia),srednji (Vectra) i veliki (Mondeo) koji su idealna porodicna vozila. Tvrdim da sve svakodnevne potrebe zadovoljava bilo koji automobil iz B segmenta. :mig: Naravno,kada je letovanje i zimovanje u pitanju tu je Thule box. Nikad ali bas nikad,nisam imao svakodnevnu potrebu za karavanom zbog dvoje male dece.

Ovo je bila moja Astra.
Prikačeni fajlovi
Bertone 1.8.jpg
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od swemir » 18 Jan 2012, 18:58

dobra ti bila astra....

ko bi rekao po sadasnjem automobilu da si vozio coupe :mrgreen:

super astra, :siriruke:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od starac vujadin » 18 Jan 2012, 21:50

Moj otac je uglavnom vozio kola sa 2/3v i nije bilo problema. od modenih automobila Alfa GT je za kupe vrlo prakticna jer ima izuzetno prostran prtljaznik.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od NexT » 18 Jan 2012, 22:07

Floyd, a sto ne bi moglo da bude - coupe/cabrio je drugi auto u porodici, ali eto, oce malo i u njemu da se vozaju?

Ne verujem da su tako ceste porodice koje imaju para za M3 ili S5, a da nemaju jos jedan "civilni" auto u garazi...

Inace, kako sam krenuo od karavana sa 20 godina, kad budem dobio dete kupicu neku trojku kabrio :mrgreen: :sreckovic:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Grujic » 18 Jan 2012, 22:17

Ne, polozices za bus i voziti one mini buseve.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Floyd » 18 Jan 2012, 22:45

misha je napisao:Imao sam i 3 vrste karavana:mali (Fabia),srednji (Vectra) i veliki (Mondeo) koji su idealna porodicna vozila...Nikad ali bas nikad,nisam imao svakodnevnu potrebu za karavanom zbog dvoje male dece.
Ja nisam nikad imao karavana niti sam ikad osetio potrebu za takvim autom.
Neko to voli i ja postujem ali ja smatram da razlog "kad imas decu" nije dovoljan da bi vozio takav auto.
Ovde i u nemackoj mnogo voze te karavane, ne znam zasto ali ajde to, jos smesnije su mi zene koje voze one autobuse tipa 807 ili Espace pa muku muce da se parkiraju kad udju u podzemnu garazu.
Dobri su to automobili ako imas 4 dece starijeg uzrasta ali za jedno malo je preterivanje.

@NexT
S5 sam naveo jer sam danas video jedan sa decijim sedistima, inace nisu svi ekskluzivni kupei.
Ima i Megana, Eos-a, 308CC...
E klasa kupe ili BMW 3 kupe nisu neka ekskluziva (pricam o osnovnim verzijama sa slabijim motorima) na zapadu ali imati takav auto kao drugi je vec prilican luksuz koji retko ko moze da priusti.

Ja samo razmisljam da li jedan auto moze da zavrsi sve poslove a da ti se uz to i svidi ili je neki teretnjak neizbezan ;)
Kad pogledam druge ljude vidim da je moguce. Sad da li oni pored tog auta imaju jos neki, ne bih znao :)

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupe / Kabrio kao porodican automobil?

Post od Misha » 18 Jan 2012, 23:43

swemir je napisao:dobra ti bila astra....ko bi rekao po sadasnjem automobilu da si vozio coupe
:palica: :naughty:

Floyd,nikad nisam osetio potrebu da kao otac dvoje male dece moram voziti karavan. Jednostavno sam zatrazio savet iskusnijih (starijih roditelja) i dobio odgovor da sto je veci gepak,to bolje. Smatrao sam da cu zbog veceg gepeka zadovoljiti moje potrebe i moram ti reci,grdno sam se prevario. Ne pamtim da sam ikada (osim letovanja) imao potrebu za vecim gepekom. Za svakodnevne potrebe u vecinu automobila iz B segmenta staju skoro sva decija kolica +... :doubleup: U Bertonea je sve stalo u gepek i stvarno nisam imao potrebe za vecim. Nikada vise ne bih kupio karavana ili minivena. :mig:

Da li vlasnici kupea ili kabrioleta imaju jos neki automobil,ne znam ali mislim da nemaju realne potrebe sve i da imaju dvoje dece.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Odgovori