Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Sve vezano za gume i felne
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od member » 06 Dec 2014, 22:09

ja to delim po vrednosti vozila. Ako neko vozi neki bezveze auto do 3.000eur,meri svaki dinar, i ne prelazi neku veliku km defanzivnom voznjom, onda nek stavi Tigar,Savu, bilo sta... samo nek je nova guma.
Svako ko vozi iole bolji auto,prelazi 10K km i vise , nek stavi neku krstenu gumu iz top 6 brendova i cao! Nek na jednom kocenju u jednoj krivini ostane na putu i ne izleti u kanal, isplatio je tu investiciju od 20-30% razlike u odnosu na Tigar,Savu.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od Rakhil » 06 Dec 2014, 22:13

True, true...

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od ADrei » 06 Dec 2014, 22:39

trojanac je napisao:Adrei, koja je dimenzija Baruma kod tebe, da nađemo premium u istoj dimenziji pa da probamo?
meni je letnji set Michelin Pilot Sport 3 a zimski set Continental TS830P

vozio sam barum 2x po mesec-mesec ipo dana i gume su odlicne za tu cenu, cak sam bio zadovoljniji sa njima nego sa Michelinom sto se tice trosenja..
ono sto mi je smesno je potenciranje da barum nije dobra a sava je odlicna a po svim testova je Barum Bravuris 3HM bolja guma :) ali svako ima net pa neka cita malo..
takodje me jako nervira to sto su polupremium gume (Dunlop i GooDyear) najbolje u svemu..

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od Rakhil » 06 Dec 2014, 22:42

Dunlop i GoodYear polupremium? Sta je onda premium po tebi? Nisu ti gume VAG grupacija pa da imas polu, cetvrt, osmine premiuma itd.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od dag81 » 06 Dec 2014, 22:50

Na kom testu je 3HM bolja od UHP.
Postsvi ako imas link.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od dag81 » 06 Dec 2014, 23:03

Jako dosta sam cuo negativnih komentara za 3HM za UHP nisam.
Takodje i za Polaris 3 bas par ljudi mi se zalilo da nisu xadovoljni. A pre dve godine sam ih dosta prodao jer je cena bila jako dobra u rangu Tigra otprilike.
A i meni su nove Polaris 3 na Doblu bile lose na kocenju i bucne. Primetna razlika je bila kada sam stavio D WR napred a dve Barum prodao a dve ostavio nazad.kupio sam ih jer su kostale 4400tad 175/70 14 a tigar je bio isto tu negde ali on ne ide na moj auto.

Sad djiram napred Semperit nazad Dunlop i zadovoljan sam Semperitom.
Na kecu napred Bridgestone a nazad nove Aurora valjka( Korejske) krs krs za moj pojam tako da ce morati da lete sa auta.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od maniaxxx » 06 Dec 2014, 23:09

Aurora je krš, a semperit i ja hvalim, bar zimske , letne još nisam probao..ali sava je za mene krš...možda fobija od dana kad sam radio u Savi :mrgreen:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od Paja » 06 Dec 2014, 23:10

Moja logika je da zimske moraju da budu vrhunske. Zimi je margina za grešku mnogo manja nego leti i tu dobra guma može da bude presudna. Letnje mogu da budu i neke srednje. Tu već cena, način vožnje, planirana dužina korištenja jednog seta može da bude kriterijum koji će odlučiti.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od maniaxxx » 06 Dec 2014, 23:15

Slažem se sa tobom Pajo, kad sam bio mali :mrgreen: mislio sam kontra, ne samo ja , večina ljudi u mom okrugu, za zimu je sve dobro je bio moto, i dan danas dosta ljudi "fura" tu filozofiju.

A šta se tiče planiranog trajanja seta, nisam još imao gume, koje bi mi izdržale duže od jedne sezone na prednjim točkovima. Govorim za letne naravno

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od dag81 » 06 Dec 2014, 23:28

Ne znam kada si radio u Savi ali GY je po mom vidjenju ozbiljno pristupio Savi. Iz godine u godinu sve su bolje.
Evo primrr od ove godine. 205/55 16 Sava eskimo s3 se balansira savrseno sa minimum tegova. Do skoro to nine bilo tako. Onda UHP guma vise nego dobra za pristojnu cenu. Pa unazad promena smese. Napreduju svakako.
Mada ja zimsku Savu npr ne bih stavio na porodicni auto tezi od 1200-1300kg a letnju bih npr.
Mada ja sam i malo probirljiv. Meni kad zanese proklizi ja se razocaram odmah, nisam bas reper za vecinu vozaca.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od trojanac » 06 Dec 2014, 23:53

Sava je više srednji nego niži rang guma. Odličan odnos kvalitet cena za ono što pruža. Uzeo bi pre Savu nego Fuldu recimo, iako su ista grupacija i Fulda je rangirana iznad Save ako se ne varam.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od nidza » 06 Dec 2014, 23:55

Fulda I Sava su egal, i po ceni i po testovima, bar za ovu moju dimenziju kad sam gledao. Čak su veoma slične po karakteristikama, dobar grip, kratko traju i troše gorivo najviše na testu.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 773
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od Blackshadow » 07 Dec 2014, 01:39

E to za potrošnju je čisto proseravanje!
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od Xepoj87 » 07 Dec 2014, 01:47

Meni je fascinantno da je Adrei za mesec i po dana vozenja Barum guma, primetio koliko se malo trose u odnosu na Michelin :D

A razlika u potrosnji goriva sa razlicitom gama uopste nije izmisljena i moze lepo da varira.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Jeftine vs skupe gume - testovi, iskustva

Post od ADrei » 07 Dec 2014, 01:58

Xepoj87 je napisao:Meni je fascinantno da je Adrei za mesec i po dana vozenja Barum guma, primetio koliko se malo trose u odnosu na Michelin :D


Sent from my Sony
ja ni jedne letnje gume ne vozi duze od 2 meseca :)
naravno da primetim kad kao nove barum imaju 1-1.5mm vise sare od PS3, i onda kad na to dodas da se Michelin brze trose posle 2 meseca nemaju ni 6mm saru, Barum bi toliko imao posle 2 sezone :)
dosta drugova me je poslusalo i voze 3HM tako da znam da se sporo trosi..
dag81 je napisao: Mada ja sam i malo probirljiv. Meni kad zanese proklizi ja se razocaram odmah, nisam bas reper za vecinu vozaca.
znaci sava ti nikad nije proklizala pa si toliko zadovoljan istom?
nije problem naci cu testove i iskustva koja ljudi pisu kad budem pri kompu.. mada to mozes i sam da izguglas

napisao si da ti je Polaris 3 bila uzasno bucna a ona je tisa od Continentala :kuku:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori